Jump to content


Photo

Отиш'о је


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#16 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 17 October 2007 - 07:34

...

#17 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 17 October 2007 - 09:20

Ni ja ga nisam slušao, ali ovo ne treba da se zaboravi.

Toše Proeski bio je veliki pevač i veliki čovek. Osim po svom anđeoskom glasu i hitovima zbog kojih je stekao ogromnu popularnost u celoj bivšoj Jugoslaviji, ostaće upamćen i po humanitarnom radu. Održao je veliki broj humanitarnih koncerata, učestvovao u akcijama za pomoć deci sa posebnim potrebama i deci bez roditelja, pomagao siromašnima... Zbog toga ga je Unicef 2004. godine proglasio za ambasadora dobre volje. Uprkos ogromnoj popularnosti, bio je izuzetno skroman, neposredan, drag, kulturan, vaspitan i fin mladić.

http://www.blic.co.y...ka.php?id=16285


R.I.P.

#18 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 17 October 2007 - 09:27

Tuga...

#19 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 17 October 2007 - 09:28

rip, toše...

#20 Odraz B92

Odraz B92
  • Members
  • 124 posts

Posted 17 October 2007 - 12:39

Sajt B92 je tokom jučerašnjeg dana oborio sve svoje rekorde posećenosti, a glavni razlog je upravo tragična smrt Toše Proeskog.

Na info-sajtu otvoreno je preko 400.000 strana. Sajt je posećen sa 177.863 jedinstvene IP adrese. Po Google servisu, sajt je posetilo preko 200.000 ljudi.

Takođe, oboren je i rekord objavljenih komentara od nastanka sajta - 1011 (i taj broj nije konačan).

B92 nikako ne bi želeo da se postignutim rekordima hvali, budući da bi to bilo neukusno upravo zbog činjenice što je razlog ovolike posete jedan tragičan događaj, a informaciju u celosti prenosimo samo na ovom mestu kao egzaktnu ilustraciju reakcije javnosti u regionu na pogibiju Proeskog.

Edited by Odraz B92, 17 October 2007 - 12:46.


#21 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 17 October 2007 - 13:25

:rolleyes: Angel neka ti je laka zemlja.

#22 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 17 October 2007 - 15:59

Posted Image
Strasno......Jako mi je zao....

Tose pocivaj u miru Bozijem!

#23 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 17 October 2007 - 18:36

Jedna u njegovom izvodjenju.....


Prelijepo.

R.I.P.

#24 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 17 October 2007 - 19:01

The little grasshopper... :rolleyes:

Pozitivan lik, uvek nasmejan. Tuga... Počivaj u miru Toše.

#25 pokahontes

pokahontes
  • Members
  • 43 posts

Posted 17 October 2007 - 21:00

Srasno ne mogu jos da poverujem evo bas sam sada cula pesmu zajdi zajdi na Pinku,i bas sam se rastuzila!Iskreno bez obizra koju vrstu muzike peva decko ima nepravizedjeni glas,apsolutni sluhista! :rolleyes:

#26 Grazia

Grazia
  • Members
  • 2,714 posts

Posted 17 October 2007 - 21:57

Uvek je tragedija kad strada tako mlad čovek A još, talentovan, i pozitivan lik...

Nisam slušala njegovu muziku, iskreno, ne znam nijednu pesmu, ali sam "usput" čula kako peva, upravo tu narodnu "Zajdi, zadi". I baš mi se dopalo.

Slava mu.


P. S. Asociralo me ovo na jazz trubača, talentovanog i veoma obećavajućeg Clifforda Browna. Isto tako, u 26. poginuo, takođe u saobraćajki, i nije vozio on.

Edited by Grazia, 17 October 2007 - 21:59.


#27 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 18 October 2007 - 00:53

R.I.P.

Jedna od retkih pop zvezda za svako poštovanje...



btw
6. oktobra je preminuo legendarni muzičar Laza Ristovski (Smak, Bijelo Dugme...), ali je npr naš vajni javni servis, u čijim je informativnim emisijama Tošetova smrt medju udarnim vestima, o tome javio onako uzgred, i to sa gotovo nedelju dana zakašnjenja!

#28 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 18 October 2007 - 00:58

koliko nasmejanih, ok, normalnih likova gine na ulicama svaki dan?
zasto se samo zbog ovog jednog digla ovolika frka...


Tose je zajednicki imenitelj za toliko mnogo ljudi. Cak i za za vecinu cinike i bezvezanjovica, ali ocito ne za sve.

INace i ja nisam slusao njegovu muziku, a nisu ni vecina onih kojih ga oplakuju. Ali to je beside the point.

Ja sam poreklom iz Makedonije, i znam koliko je tesko da oko nekoga, ama bas svi ljudi imaju nepodeljene simpatije u toj zemlji . Tose je bioo netipican bas radi toga, bio je izvanredno ljudsko bice, u vremenu u kojem mi smo svi postavili pre nas arhetip olosa kao ocekivanje od jednog drugog, a posebno od ljudi koji imaju uticaj na javnoj sceni. On je bio svestan svoje moci, a nije je zloupotrebljavao.

toseta sam jednom sreo.Znam da je u stvari trebao biti klarinetista, ali klarinet kostao oko 500 d maraka a u 1995-6-oj njegovi roditelji nisu imali taj novac da mu ga kupe. Nastavnici iz srednje skole u Bitolju su ga zato prebacili na solfez. Tako je i on poceo da peva. Sve ostalo je istorija, osim toga da nikad nije zaboravio da nije imao 500 maraka za klarinet. Nije se stideo toga, i uvek je spominjao svoju bedu, kad bi mu se ljudi ponizno zahvaljivali za beslplatnu svirku

Zato je on u stvari car. Zao mi je sto je umro! Mislim da je bio raw model coveka, kojemu kod nas dugo necemo pronaci zamenu.

#29 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 18 October 2007 - 02:17

Stvarno velika tragedija. Kao neko prokletstvo prostora: najbolji najbrze odlaze. Tuga, samo tuga. Ne mogu ni da zamislim kako je majci, ocu. Nenadoknadiv gubitak.

Ja licno ne pripadam ni generaciji, niti prostoru koji ga je slusao, ali cula sam za njega, i upravo slusam "Zajdi, zajdi". Stvarno jedinstveno.

My heart goes to his parents.

#30 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 18 October 2007 - 19:42

Za fanove benda Savatage...

Juče je bilo 14 godina od velike tragedije...
http://en.wikipedia....iki/Criss_Oliva