Jump to content


Photo
- - - - -

Epidemija Hepatitisa A u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#16 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 11 November 2007 - 22:13

Ruke prati prije jela,
i nakon ispraznjena tijela.
:rolleyes:
(Krleza, prevod krilatice na nemackom:
Hände waschen vor dem Essen,
nach dem Stuhlgang nicht vergessen).

Kad biste znali koliko ljudi ne pere ruke posle "posla", a imaju i sapun, i toplu vodu itd. :huh:
Gledam tako, izlazi zena iz klonje i nonsalantno se odseta bez pranja ruku, a ostali cekaju na red... i ode pravo da kuva kafu (posto joj to pos'o u "ustanovi"), tj. da barata sudovima... :)

Edited by FranziskaKafka, 12 November 2007 - 21:02.


#17 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 11 November 2007 - 22:32

e sad, gro onih koji ni kod kuce nemaju naviku da peru ruke kad treba, sigurno to nece raditi ni u shkoli pa makar se i saplitali o sapune.


Sve se svodi na primitivizam. Njegovo iskorenjivanje je dugotrajan proces koji, da bi se uspešno sproveo, mora prvo da počne. :rolleyes:

#18 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 11 November 2007 - 22:35

Kad biste znali koliko ljudi ne pere ruke posle "posla", a imaju i sapun, i toplu vodu itd. :huh:
Gledam tako, izlazi zena iz klonje i nonsalantno se odseta bez pranja ruku, a ostali cekaju na red... i ode pravo da kuva kafu (posto joj to pos'o u "ustanovi"), tj. da barata sudovima... ;)

heh, verujem.
imam ex drugaricu koja nikad ne pere ruke posle 'posla'. neverovatno. ceo zivot zivi u gradu, nije sirotinja i beda, neobrazovana il neshto slichno, a opet... :rolleyes:
inache, vec sam to spominjala na pdf Film, u filmu Jersey Girl, ponosni tata Aflek uchi ceru da povuche vodu posle 'posla'.
dakle da ponovim: uchi cerku da povuche vodu, a pranje ruku se ne spominje ni u dvanaestoj lekciji. :)
u jednoj sceni klikna krene iz kupatila a on je opomene i ona kao o-o, i vrati se da povuche vodu (josh se ja obradovala, kontam da ju je iscimao da se vrati i opere ruke). posle kontam, koji % onih koji su radili na realizaciji tog filma pere ruke. skeri staf.

#19 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 11 November 2007 - 22:42

heh, verujem.
imam ex drugaricu koja nikad ne pere ruke posle 'posla'. neverovatno. ceo zivot zivi u gradu, nije sirotinja i beda, neobrazovana il neshto slichno, a opet... :rolleyes:

Da... a ima i onih koji se ne umivaju i ne cesljaju (isti bekgraund), narocito ako tog dana ne moraju iz kuce. :huh: Strasno.
Strokavci.

#20 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 12 November 2007 - 09:28

moram da se ukljucim, posto pocinjem da panicim polako (inace, iz Nisa sam)
polako me hvata fobija :rolleyes:

Nema potrebe za panikom samo treba voditi računa o dve stvari:

1. Da se uvek lepo operu ruke pre jela
2. Da se jede samo hrana koju je spremao neko ko je pre toga lepo oprao ruke

Dakle izbegavati hranu spremanu u (nesigurnim) pekarama, kioscima, fast food-ovima... bar dok traje epidemija.

A zar nije "javni" sapun u WCu takođe mogući način da se prenesu bakterije ili virusi? Jel mogu životinjice da prežive na njemu i zaraze sledećeg korisnika?

Upravo zbog te mogućnosti u medicinskim ustanovama se uglavnom koristi tečni sapun...

#21 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 12 November 2007 - 21:14

Toliko perem ruke, da su mi totalno ispucale, ma koliko mazala kremama. Valjda ce to cudo uskoro da se zavrsi. :rolleyes:

#22 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 21 November 2007 - 23:16

I evo, vec nedelju dana nema nikakvih vesti... A da je u (beep) beogradu obolelo 500 ljudi (makar i od gripa) slusali bi mesecima o pandemiji... Kako se zastiti... Kako se izleciti...
(beep) beograd!!!

Edited by Mr.Smith, 21 November 2007 - 23:24.
neprimereni izrazi


#23 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 22 November 2007 - 14:10

Evo da objavim ovde i zvanično:

Rešio sam i ja da izvšim uticaj na koga već treba o čemu već treba, samo da mi date tu USA vizu.
Mnogo bi voleo bre da vidim tu lepu zemlju. Dakotu i Vajoming i slično.
Ne postoji važnija stvar od Američke Vize. Za tako nešto se treba boriti, dati sve pare, povući sve veze.
E bre, Američka Viza :rolleyes: !! Jes da sam sada jako zauzet, ali kad bih kojim slučajem ipak dobio tu vizu odmah bih krenuo- voleo bih da idem cost2cost sa onim divnim Greyhound autobusima.

klik :huh:

#24 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 22 November 2007 - 19:28

Jenjava, kao... Inace, treba samo uci u gradski (prigradski) bus. Zutica je i u vazduhu tamo jbt :rolleyes: