Jump to content

Photo
- - - - -

Suveniri

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 07 November 2007 - 11:43

da li kupujete sitnice da vas podsećaju na mesta koja ste posetili?
da li je fotografija zamena za suvenir?
šta ste poslednje doneli sa putovanja?
vaš omiljeni suvenir?

- topik je vaš, izvolite -

za mene se zna, preferiram magnete. :rolleyes:

#2 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 07 November 2007 - 17:10

kupim skoro uvek ponešto, ako ne stignem ništa drugo onda makar razglednicu :rolleyes:

a šta, pa zavisi šta mi se dopadne, može da bude neka knjižica o tom mestu, može neka zezačka majica ili slično, može šoljica, olovkica, privezak za ključeve, špil karata sa motivom datog mesta, itd

ne mogu da se setim šta sam poslednje donela i odakle, ali šta mi trenutno pada napamet da posedujem:
- obične olovke u specijalnom pakovanju iz Barselone
- špil karata sa Kanarskih ostrva
- privezak za ključeve na foru "Alcatraz guard"
- hm, a jel se računaju i alkoholna pića? ako da, onda liker od jedne čudne severne voćke iz Finske

#3 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 09 January 2008 - 12:06

- hm, a jel se računaju i alkoholna pića? ako da, onda liker od jedne čudne severne voćke iz Finske

racunaju se :huh:
jel mislis na onaj crowberry liker? trebalo bi da taj berry bude iz severnih krajeva. u svakom slucaju ja sam njega pazarila kad sam bila sad u finskoj i dobar je.
i jos jedno picence kojem imena ne mogu trenutno da se setim, nesto malo jace (planiram da poklonim :rolleyes: ) a bas je tipicno finsko.

#4 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 10 January 2008 - 14:10

jel mislis na onaj crowberry liker? trebalo bi da taj berry bude iz severnih krajeva. u svakom slucaju ja sam njega pazarila kad sam bila sad u finskoj i dobar je.

mož biti mada nisam sigurna kako beše na engleskom
na finskom je voćka "lakka", na švedskom nešto tipa "hjortron", na slovenskim jezicima nešto na fazon "moruška", a izgleda kao narandžasta malina :huh:

i jos jedno picence kojem imena ne mogu trenutno da se setim, nesto malo jace (planiram da poklonim :rolleyes: ) a bas je tipicno finsko.

da nije salmiakkikoskenkorva?
ono crno od onih crnih salmiakki-bombona? (isto prilično tipičnih za Finsku)

#5 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 10 January 2008 - 15:29

na finskom je voćka "lakka

jeste, lakka :rolleyes:

da nije salmiakkikoskenkorva?
ono crno od onih crnih salmiakki-bombona? (isto prilično tipičnih za Finsku)

da, bas to, sad si me podsetila imena a i jeste crno. vidi se da se razumemo u finsku...a i u picenca :huh:

#6 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 10 January 2008 - 15:37

Da to nije dud? (na češkom je moruše)

back to topic#

Uvek, ali uvek kupim nešto, spirits included.

Ako se hrana smatra suvenirom, onda ja iz Italije donosim samo suvenire :rolleyes: (nije da ovde nema, ali...)

#7 rafiki

rafiki
  • Members
  • 172 posts

Posted 10 January 2008 - 15:49

Ja volim da kupim monografiju sa fotografijama i nekom kracom pricom o zemlji/ gradu/ kraju u kom sam bio.

Obicno fotke u tim knjigama budu bolje od onih koje ja napravim :rolleyes:

#8 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 10 January 2008 - 15:53

drangulije koje kupujem u nekom suvenirskom zanosu (poslednji dan, često i poslednji sat pred polazak kući) uglavnom su retko pravi suveniri, tj. baš ničim ne asociraju na zemlju/mesto u kom sam
tako sam iz norveške dovlačila razne torbe i torbice od konoplje (made in nepal), iz švedske imam neke afričke figurice (na severu postoje neki kao fair-economy šopovi, gde se država ne ugrađuje, i drangulije su jeftine), prazne kutije xmas kolačića ne računam, i tako...
jedino opsesija hvarom obezbeđuje zalihu relevantnih suvenira, a mudri škojani su počeli da stavljaju natpis "hvar" na sve što se zatekne po tezgama, i eto...
nekad sam kupovala i plan grada gde god da se zateknem

#9 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 10 January 2008 - 16:12

Da to nije dud? (na češkom je moruše)

Nije. Mada može se reći da malko podseća. Ono, meni je to narandžasta malina, a malina liči na kupinu, a kupina liči na dudinju, ...

Na latinskom je Rubus chamaemorus.

Bwt cvet joj je na finskih 2 evrića :rolleyes:

nekad sam kupovala i plan grada gde god da se zateknem

e da, i to
(i nekada i još uvek)

#10 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 10 January 2008 - 16:14

eh da, skupljam i novčiće iz raznih zemalja (a otkad je uveden evro i različite evriće)

#11 aleksandrabg78

aleksandrabg78
  • Members
  • 5 posts

Posted 14 January 2008 - 20:16

Magnete za frizider. Zovem ga "svetski putnik". Moj kum skuplja karte sa fotografijama različitih država. Eto dva primera za suvenire.