Jump to content


Photo
- - - - -

Blog B92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
124 replies to this topic

#16 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 05 December 2007 - 16:21

Koliko znam B92 kao slobodan medij ne bira ljude po tome ko ce imati vecu citanost, nego da treba da omoguci razlicitost misljenja. A sa druge strane, meni je mnogo zanimljivije da pitam nesto nekoga ko mi nije politicki blizak, nego da uvek isto pitam iste ljude koji mi bas uvek isto odgovaraju. Ako se pojavi Mladenovic mozes da mu postavis 101 pitanje koje mu novinari ne postavljaju, pa mozes i da ga nateras da ti mozda odgovori. Ovako imas iste ljude koji isto pisu o istoj stvari. Meni bi Vucic bio zanimljiv ili cak Tijanic, ali ne zato sto su mi simpa, vec ce razlicitost misljenja dovesti do toga da ih neko pita nesto sto javnost, ili toga koji pita, to zaista zanima. Da ne moze da vrti 5 istih recenica u krug, jer novinar ne sme ili ne zeli da postavi jos dodatnih pitanja. Ali dobro, to je stvar sajta B92.

CTPAX, zanimljiva je VIP lista, nema sta, ali i dalje stojim pri misljenju da tu treba jos razlicitih ljudi i razlicitih misljenja. Ima mnogo pametnih ljudi i sa "druge" strane. Koga zanima Cole Kovacevic, baja ne postoji ni politicki ni intelektualno niti na bilo koji nacin. Bolje dati blog onom poslaniku, mislim da je bas iz DSS, koji prodaje kajmak preko neta. Moj zakljucak je razlicitost, a ne politicka razlicitost.

Baj d vej, Boza Djelic, Ceda Antic, recimo nikad nista nisu napisali...


Boza jeste, u onim danima pre nego sto je postao premijer :rolleyes:

#17 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 05 December 2007 - 16:31

Koliko znam B92 kao slobodan medij ne bira ljude po tome ko ce imati vecu citanost, nego da treba da omoguci razlicitost misljenja. A sa druge strane, meni je mnogo zanimljivije da pitam nesto nekoga ko mi nije politicki blizak, nego da uvek isto pitam iste ljude koji mi bas uvek isto odgovaraju. Ako se pojavi Mladenovic mozes da mu postavis 101 pitanje koje mu novinari ne postavljaju, pa mozes i da ga nateras da ti mozda odgovori. Ovako imas iste ljude koji isto pisu o istoj stvari. Meni bi Vucic bio zanimljiv ili cak Tijanic, ali ne zato sto su mi simpa, vec ce razlicitost misljenja dovesti do toga da ih neko pita nesto sto javnost, ili toga koji pita, to zaista zanima. Da ne moze da vrti 5 istih recenica u krug, jer novinar ne sme ili ne zeli da postavi jos dodatnih pitanja. Ali dobro, to je stvar sajta B92.


Da, to se zove "uređivačka politika".

Kad se uželiš Mladenovića skokni do sajta DSS-a, ako želiš da opštiš sa Vučićem ili sličnim smradikalima - tu su ti srpskinacionalisti.com, a ako ti usfali Tijanić idi na PTC, možda te primeti. :rolleyes:

Sve i kad bi se B92 ubila da ih dovede, čisto sumnjam da bi se pomenuta trojica bacila gola međ blogerske B92 pitbulove.

CTPAX, zanimljiva je VIP lista, nema sta, ali i dalje stojim pri misljenju da tu treba jos razlicitih ljudi i razlicitih misljenja. Ima mnogo pametnih ljudi i sa "druge" strane. Koga zanima Cole Kovacevic, baja ne postoji ni politicki ni intelektualno niti na bilo koji nacin. Bolje dati blog onom poslaniku, mislim da je bas iz DSS, koji prodaje kajmak preko neta. Moj zakljucak je razlicitost, a ne politicka razlicitost.


Onog ko ti se ne sviđa jednostavno ignorišeš. Mislim da je i program dosta frendli u tom smeru.

Nije, bre, ovaj sajt jedini. Nije ni Blog B92 jedino stecište blogera, niti je Forum jedini, a ne bi ni bilo dobro kad bi bilo tako.

Al to nikako da razumete.

Baj d vej, Boza Djelic, Ceda Antic, recimo nikad nista nisu napisali...


Lepo te je pitao Artur - a šta da im rade domaćini?

Edited by CTPAX, 05 December 2007 - 16:35.


#18 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 05 December 2007 - 17:29

Baj d vej, Boza Djelic, Ceda Antic, recimo nikad nista nisu napisali...


nije tačno.


božidar đelić se redovno (čak mislim svakodnevno) javljao iz davosa, tekst(ove) čedomira antića sam lično čitala.


verovatno su njihovi postovi ostali u arhivi, tj. da autori nisu pisali nakon redizajniranja bloga.

#19 Brainiac

Brainiac
  • Members
  • 191 posts

Posted 05 December 2007 - 17:47

Meni je najjaci bio blog Marcela, kakvi stavovi i sve! Ali eto ni njega nesto nema...
Jeste, oseca se naklonjenost blogera LDP, i ne mozete zaista ocekivati da ce Vucic da dodje ovde da bloguje pobogu. A mislim opet da i medju komentatorima blogova ima dovoljno antiLDPovaca tako da se opet uspostavlja neka ravnoteza

I slazem se sa Miloshem76, cesto zaista vidim pet ISTIH blogova i istih komentara pa to onda malo gubi smisao, ali boze moj, razliciti ljudi, svako pise sta zeli, sad slucajnost je to sto su eto tu istomisljenici pa na situacije reaguju na slican nacin

#20 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 05 December 2007 - 18:04

Da, to se zove "uređivačka politika".

Tako kazi CTPAXY... uredjivacka politika ne dozvoljava drugacije misljenje. Zalosno je to veoma. Napisao sam, a siguran sam da si to procitao i razumeo, da vise volim da citam i razgovaram/blogujem, sa nekim sa kim se ne slazem. Mladenovic i Vucic svakako nisu oni sa kojima se slazem, ali nije ni Biljana Srbljanovic i slicni likovi. Mene je samo zanimalo zasto nema drugacijeg misljenja, a ko ce ih citati, to je problem onoga sto pisu i onih koje to zanima. A sto se tice Boze i Cede, nisam nasao da su skoro pisali, moguce da su ranije nesto pisali, ali nema se vremena ocigledno.
Vucic bi sigurno imao dobru posetu iz prostog razloga sto bi ga ljudi svasta pitali, a on ne bi mogao da vrda i da prica demagoske budalastine. Ali ne mora Vucic, dajte Oliveru Anticu, jednako ljigav lik, jednako opicen, opasniji od Vucica jer je i profesor Univerziteta i ima neko zivotno iskustvo i relativno je cenjen u akademskim krugovima (tako bar kazu), siguran sam da bi imao sta da ga pitam. Ili recimo Ljiljana Smajlovic, novinar, urednik Politike, omrazena kod LDP populacije, cenjena kod svih drugih, kao podrzava DSS, kao bliska DS, citiraju je kad je rec o Kosovu i B92 i drugi mediji.. Zasto uvek moraju politicari da budu na blogu?

#21 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 05 December 2007 - 18:19

izvini, a zasto bi b92 zelela na svom blogu jednog vucica? ili, for that matter, bilo kog radikala? ili nekog obrazovca?

ja licno ne bih volela da na blogu imam prilike da vidim ikog ko bi propagirao jedan "ciganski mentalitet", lepio etikete tipa "kurva" del ponte ili srbljanovic itede. sto ti rece ctrax, ako ti je do toga, a ti lepo skokni do odgovarajucih sajtova i foruma.

edit: btw, ni sada nisu samo politicari na blogu.

Edited by palchica, 05 December 2007 - 18:20.


#22 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 05 December 2007 - 19:38

izvini, a zasto bi b92 zelela na svom blogu jednog vucica? ili, for that matter, bilo kog radikala? ili nekog obrazovca?

ja licno ne bih volela da na blogu imam prilike da vidim ikog ko bi propagirao jedan "ciganski mentalitet", lepio etikete tipa "kurva" del ponte ili srbljanovic itede. sto ti rece ctrax, ako ti je do toga, a ti lepo skokni do odgovarajucih sajtova i foruma.

edit: btw, ni sada nisu samo politicari na blogu.

Evo opet da napisem... nije mi do toga... ja sam samo pitao da li Blog B92 razmislja da uvede pluralizam ili ce forsirati uvek iste ljude bliske jednoj stranci tj LDP. Drugacije misljenje, ne Vucic, drugacije misljenje, ne politicari, drugacije misljenje, ne samo i uvek isti likovi koji pricaju istu pricu. To je bilo moje pitanje, a ne zasto Seselj iz Haga nema komentar u vestima B92 ili blog na sajtu B92.

#23 larkin

larkin
  • Members
  • 57 posts

Posted 05 December 2007 - 22:18

... ja sam samo pitao da li Blog B92 razmislja da uvede pluralizam ili ce forsirati uvek iste ljude bliske jednoj stranci tj LDP. Drugacije misljenje, ne Vucic, drugacije misljenje, ne politicari, drugacije misljenje, ne samo i uvek isti likovi koji pricaju istu pricu.


Pa ako si pazljivo pratio Blog od pocetka i pisali su, a i sada pisu ljudi koji imaju razlicita misljenja.

Istina je doduse da, recimo, kad je Ceda Antic pisao, jedan deo komentatora bliskih LDP-u je prilicno kidisao na njega i verovatno se covek smorio, sta znam... sad trenutno, istina je, ne pise. Ali to nije toliko greska B92, vec cinjenice da su simpatizeri LDP-a, ajd da ih tako nazovem, najvredniji kad je komentarisanje na blogu u pitanju. Sto se blogera tice niko ne moze da ih natera da redovno vode svoj blog, ako sami to ne zele, zar ne?

Nije Blog B92 kriv sto radikali imaju svoj internet svet, a u gostima redovno popiju ban zbog vredjanja, ili sto su dss-ovci lenji za online komunikaciju ... bar je takav moj utisak. :rolleyes:

#24 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 06 December 2007 - 08:54

Koliko znam B92 kao slobodan medij ne bira ljude po tome ko ce imati vecu citanost, nego da treba da omoguci razlicitost misljenja.

Da, samo ti ne kapiras da nije svako sranje "razlicito misljenje". I, da budem potpuno iskren, zabole me da ti objasnjavam stvari oko uredjivacke politike, reagovao sam na tvoje kukanje o tome kako Andreje Mladenovici nisu medju "najeksponiranijim i najcitiranijim" blogerima. Ne cini urednistvo B92 Bloga nekog blogera eksponiranim i citiranim, to cini sinergija njegovog pisanja i njegove publike. A Andreje niti bi pisali na B92, niti bi im publika dala da disu. Pa bi zdimili posle dva-tri puvanjaka kao pokojni (na Blogu) Krle. Zasto bi neko ko ima ugodnu poziciju da moze da po raznim medijima kenja sta hoce a da se ne oznoji brinuci za sledece novinarsko pitanje, silazio negde gde tog luksuza nema?


Ako se pojavi Mladenovic mozes da mu postavis 101 pitanje koje mu novinari ne postavljaju, pa mozes i da ga nateras da ti mozda odgovori.

Aha, ako Olja Beckovic nije uspela da ga upristoji i natera da odgovara na postavljena pitanja, bas ce to neko od komenatatora na Blogu uspeti. :rolleyes: I na novinarska pitanja sa B92 ne zeli da odgovara, sto mu je u opisu posla. Tako da bi, u najboljem slucaju, mogao da procitas pamflet koji bi neko od tih drugara sastavio, i onda gomilu flejma i pljuvanja, dok ne padne brisanje i zatvaranja za komentare. E pa to mozes da procitas i drugde, B92 ce svoj prostor pametnije da iskoristi.

edit:

ja sam samo pitao da li Blog B92 razmislja da uvede pluralizam ili ce forsirati uvek iste ljude bliske jednoj stranci tj LDP.

Smaras vise sa tim podmetanjem o forsiranju. Sto se Djelic i Ceda Antic ne forsiraju da pisu? Ne da im Restak? Veran im kvari tastature? Krle se preforsirava pisuci za Press, pa ne stize da poveze kabl za internet koji mu zli B92 agenti stalno vade iz modema? Uozbilji se. A kradikalce ne pominji, jos stoji Hermafroditova pretnja ubistvom zaposlenima na B92.

Edited by Artur Dent, 06 December 2007 - 09:02.


#25 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 06 December 2007 - 17:04

Da, samo ti ne kapiras da nije svako sranje "razlicito misljenje". I, da budem potpuno iskren, zabole me da ti objasnjavam stvari oko uredjivacke politike, reagovao sam na tvoje kukanje o tome kako Andreje Mladenovici nisu medju "najeksponiranijim i najcitiranijim" blogerima.

Ovo je najobicnija LAZ, a tako ne zelim da pricam... Ti imas svoju verziju objektivnog informisanja i to je tvoje pravo... A ako volis da ictas isto misljenje 100 puta... slobodno.. zato drugaciji prolaze tako u ovoj zemlji.

#26 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 06 December 2007 - 19:04

Razumite milosha76. U opisu posla mu stoji da mu smeta sve na B92. To je njegov tajni zadatak.

#27 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 06 December 2007 - 20:02

Razumite milosha76. U opisu posla mu stoji da mu smeta sve na B92. To je njegov tajni zadatak.

Previse jedes ono sto se ne jede, i previse radis u javnosti ono sto se radi u WC. Samo nemoj ti da me tumacis.. bolje Secerski nego ti... ima vise intelektualnog kapaciteta

#28 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 06 December 2007 - 20:46

Tako kazi CTPAXY... uredjivacka politika ne dozvoljava drugacije misljenje. Zalosno je to veoma. Napisao sam, a siguran sam da si to procitao i razumeo, da vise volim da citam i razgovaram/blogujem, sa nekim sa kim se ne slazem. Mladenovic i Vucic svakako nisu oni sa kojima se slazem, ali nije ni Biljana Srbljanovic i slicni likovi. Mene je samo zanimalo zasto nema drugacijeg misljenja, a ko ce ih citati, to je problem onoga sto pisu i onih koje to zanima.


A zasto si tako ubedjen da bi Vucic ili recimo Toma Nikolic pisali na Blogu B92? Cak i da se pojave na blogu, sta ocekujes od njih osim preslikanih tekstova sa njihovog sajta. Nije valjda da zelis da se takve bljuvotine nadju na sajtu B92?

Vucic bi sigurno imao dobru posetu iz prostog razloga sto bi ga ljudi svasta pitali, a on ne bi mogao da vrda i da prica demagoske budalastine.


Zasto ne bi mogao? Da li je iko od blogera obavezan da odgovori na neki komentar? A pored toga postoji i opcija iskljucivanja komentara na neki tekst.

Zasto uvek moraju politicari da budu na blogu?


Evo ti lista od preko 90 blogera na B92. Izbroj koliko tu ima politicara, pa nam javi. Eto, mozes i da oduzmes neaktivne - Djelica, Svilanovica i Antica.

Ovo je najobicnija LAZ, a tako ne zelim da pricam... Ti imas svoju verziju objektivnog informisanja i to je tvoje pravo... A ako volis da ictas isto misljenje 100 puta... slobodno.. zato drugaciji prolaze tako u ovoj zemlji.


Pa ako vec mislis da svi imaju isto misljenje, a voleo bi da diskutujes sa Vucicem, Mladenovicem i slicnima, zasto ne odes na njihove sajtove? Eno, ako hoces da razmenjujes misljenja sa Vukadinovicem, Smajlovickom, Antonicem, odes na sajt Politike i nspm-a, pa lepo prodiskutujes.

#29 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 06 December 2007 - 21:17

Previse jedes ono sto se ne jede, i previse radis u javnosti ono sto se radi u WC. Samo nemoj ti da me tumacis.. bolje Secerski nego ti... ima vise intelektualnog kapaciteta


Ja tebe uopšte ne tumačim, ti si dovoljno rekao više puta šta si imao da kažeš. Tvoje noćne more su LDP, B92 i naravno Will & Grace. Potraži pomoć.

#30 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 06 December 2007 - 21:45

A zasto si tako ubedjen da bi Vucic ili recimo Toma Nikolic pisali na Blogu B92? Cak i da se pojave na blogu, sta ocekujes od njih osim preslikanih tekstova sa njihovog sajta. Nije valjda da zelis da se takve bljuvotine nadju na sajtu B92?



Zasto ne bi mogao? Da li je iko od blogera obavezan da odgovori na neki komentar? A pored toga postoji i opcija iskljucivanja komentara na neki tekst.



Evo ti lista od preko 90 blogera na B92. Izbroj koliko tu ima politicara, pa nam javi. Eto, mozes i da oduzmes neaktivne - Djelica, Svilanovica i Antica.



Pa ako vec mislis da svi imaju isto misljenje, a voleo bi da diskutujes sa Vucicem, Mladenovicem i slicnima, zasto ne odes na njihove sajtove? Eno, ako hoces da razmenjujes misljenja sa Vukadinovicem, Smajlovickom, Antonicem, odes na sajt Politike i nspm-a, pa lepo prodiskutujes.

Nisi razumeo sta je bila poenta mog pitanja: zasto nema drugacijeg misljenja, a ne zasto ne pise ovaj ili onaj. Politicare su pomenuli drugi, ja sam rekao da mogu oni koji nisu politicari da pisu blog, a da ne misle kao vecina na sajtu B92. Ne bih voleo da diskutujem sa Vucicem, Mladenovicem nista vise ili manje nego sa Bozom Djelicem ili Biljanom Srbljanovic (da li ona mrzi svoje prezime?)... izvinjavam se na ironiji. Licno mislim da bi jedna pitanja postavljao novinar, a druga obicni gradjani. Zato mislim da ne bi mogao da izbegava pitanja, ako mu postavis pravo pitanje.
Necu vise da pricam o ovome, ja postavim pitanje, a vi tumacite na potpuno drugaciji nacin. Evo ovaj sprite ili spirit kako se vec zove.. taj nema pojma o cemu pise, a kamoli da nauci da cita sta drugi pisu.
Will i Grejs je mnogo glupa serija... LDP ima problem sa ideologijom, moje misljenje, a sto se tice B92, upropastavaju svoj potencijal u svakom smislu.