Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Bumerang


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
98 replies to this topic

#31 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 06 November 2007 - 10:58

Ne razumem, razjasni molim te. :rolleyes:

Edited by FjodorD, 06 November 2007 - 11:00.


#32 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 06 November 2007 - 11:26

ok znam sta si hteo da kazes, ALI
sta je dovelo do toga da su "silovatelji"upali u tvoju kucu!? Zato sto ti je zena atraktivna crnka, brineta, plavusa ili zato sto im je dobacivala svakog dana na shoru kako su kreteni, bolje da nesto pametno rade u zivotu nego sto se skupljaju narogalj. Ako su kreteni tu ti nema spasa, ali ako ih prcas svakog dana onda budi spreman da ti jednog dana upadnu u kucu!
KONANE KONANE KONANE

#33 Toriton

Toriton
  • Members
  • 160 posts

Posted 06 November 2007 - 11:29

Ih bre:)
Ako postaviš da čoveka više boli ženin prezriv pogled, nego batine koje bi dobio od napasnika, kao i da bi ženi bilo lakše, ako je lik pokušao da je zaštiti, onda bi pragmatično bilo dobiti batine. Ono drugo bi valjda bio oportunizam, koji bi doneo samo kratkotrajnu korist oportunističkoj kukavici.

#34 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 06 November 2007 - 12:40

ok znam sta si hteo da kazes, ALI
sta je dovelo do toga da su "silovatelji"upali u tvoju kucu!? Zato sto ti je zena atraktivna crnka, brineta, plavusa ili zato sto im je dobacivala svakog dana na shoru kako su kreteni, bolje da nesto pametno rade u zivotu nego sto se skupljaju narogalj. Ako su kreteni tu ti nema spasa, ali ako ih prcas svakog dana onda budi spreman da ti jednog dana upadnu u kucu!
KONANE KONANE KONANE


Banderasu, a sta ako je ovo sto sam boldirao, sta onda?
Toritonu, batali bolan, divanim s Covekom! Ne divanim sa svakim, narocito ne sa onim ko ne bi bar pokusao da zastiti nevinog...

#35 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 06 November 2007 - 12:56

Banderasu, a sta ako je ovo sto sam boldirao, sta onda?


ha cuj stari, onda ti nema spasa ko sto rekoh, popijes batine, "dostojanstveno" ti slome kicmu, a ti posle izjavis na svim TV i radio stanicama kako su bili brojcano jaci, ali da nepokolebljivost tvog SrBskoh duha ne mogu slomiti i izdas sopstveno saopstenje kako oni tebe mozda jesu premlatili, ali ne i pobedili i da si ti iz ovoga sto te je snaslo izasao kao POBEDNIK!!! Za silovanu zenu te niko i ne pita, naravno, a ti je ni ne pominjes.
vec sam se odlogovao, kad videh tvoj post, ako ti ne odgovorim oma ocho sam da jem (na trpezi su nam danas punjene paprike :rolleyes: :huh: )

#36 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 06 November 2007 - 13:47

interes zapada je oduvek bio sto manja srpska drzava i da srbe svedu na sto manji zivotni prostor.

A možeš li da objasniš zašto je to njihov interes? Ko i kada ga je definisao? Ko i kada je razradio strateške planove za ostvarivanje tog interesa?
Zašto hoće da zipuju baš Srbe i nikog drugog osim Srba? Da li smo mi toliko kosmički važni za "taj Zapad" i da li ih baš toliko žuljamo i ometamo u njihovim podlim planovima da mora ceo Zapad da se udruži da bi nam doakao?! I to rade, kako sam kažeš, "oduvek"?! Čak i tokom onih 500 godima dok smo bili turski podanici. :rolleyes:

Pogledajte sta se desavalo u prvom svetskom ratu, kakve su nam granice tada Germani nacrtali, pa zatim pogledajte kakve su nam granice nacrtali u drugom svetskom ratu, setite se da su sve zapadne sile na berlinskom kongresu 1878. bile protiv nezavisnosti Srbije i samostalne drzave srpskog naroda uopste - i neke stvari ce vam biti jasnije.
Nakon Berlinskog kongresa Srbija je proširila svoju teritoriju. Šta bi tek bilo da sve zapadne sile nisu bile protiv nezavisnosti Srbije? Ma, garantovano, Srbija do Tokija, bre!

A ja sam čuo da u prvom svetskom ratu nisu pobedili Germani i da zbog toga nisu baš mnogo bili u prilici da nekome crtaju granice. Ali možda imam pogrešne informacije...

Tamo gde su stali 1945. godine nastavili su 1990te.

A zašto tako duga pauza od celih 45 godina?! Da li su oni tokom tih 45 godina samo skupljali snage i 'vatali zalet, ili nije im ni trebalo da se trude, budući da je Tikica radio posao za njih i držao nesrećne Srbe u komunističkom ropstvu?

A evo u kakvim su granicama Srbija i srpski narod bili od 1941 do 1945.

http://content.answe...ia1941_1944.png

Na te granice, ako je verovati recima nemackog ambasadora u nasoj zemlji, Cobela , zele da nas svedu i danas.

Ne znam, možda i žele. Ali ako žele, znam samo da im srpska tupava i leming politika od 1990-tih naovamo veoma mnogo pomaže i ide naruku tom cilju kao kec na desetku.

#37 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 06 November 2007 - 17:18

ha cuj stari, onda ti nema spasa ko sto rekoh, popijes batine, "dostojanstveno" ti slome kicmu, a ti posle izjavis na svim TV i radio stanicama kako su bili brojcano jaci, ali da nepokolebljivost tvog SrBskoh duha ne mogu slomiti i izdas sopstveno saopstenje kako oni tebe mozda jesu premlatili, ali ne i pobedili i da si ti iz ovoga sto te je snaslo izasao kao POBEDNIK!!! Za silovanu zenu te niko i ne pita, naravno, a ti je ni ne pominjes.
vec sam se odlogovao, kad videh tvoj post, ako ti ne odgovorim oma ocho sam da jem (na trpezi su nam danas punjene paprike :rolleyes: :huh: )


A ja tek sad ruco, kupus s junertinom. :)
Bolje slomljenog nosa nego duha! Za duh proteza jos nije napravljena...

#38 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 06 November 2007 - 19:09

VI gazde rucate posle 17h :huh: :rolleyes:

Edited by banderash, 06 November 2007 - 19:10.


#39 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 06 November 2007 - 21:13

Tacno, mi gazde zdravo volemo da jemo kupus. Istina, s kockicama mesa...

#40 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 06 November 2007 - 21:49

Upadnu ti barabe u spavacu sobu i hoce da ti siluju zenu. Ti sam, njih vise, i jos imaju bezbol palice. Sta raditi? Znas da nisi kriv ni ti ni supruga, tvoja je kuca... ali oni su jaci. "Pragmatizam" kaze: nemoj se suprotstaviti, nema svrhe, pretucicete pa tako isprebijan jos manje ces biti od pomoci silovanoj supruzi - pametnije je da cutis i gledas kako je siluju...
E, da, ja, mi, vi bi se suprotstavili - i dobili batine! Ali bi posle opet uvek mogli da pogledate supruzi u oci, jer ona zna da ste pokusali da je zastitite.


Ako vec koristish takve metafore, aj da probamo i ovu :

Evo recimo, ti maltretiras zenu godinama, bijesh je svaki dan, ponizavas i jedno jutro komsijama koji sve to slusaju dopizdi, prijave te policiji koja ti upadne u stan, lupi ti par "roditeljskih" ako pokusas da im se suprotstavis i zhenu na taj nachin zashtiti od jednog siledzije.

Ti iznerviran, besan (i isprebijan) pochnesh da vischesh : "Ovo je moja kuca, odakle vam pravo da se mesate ?!"

edit : ova je iz "kosovskog ciklusa"

Edited by zagor, 06 November 2007 - 21:56.


#41 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 07 November 2007 - 00:31

Ako vec koristish takve metafore, aj da probamo i ovu :

Evo recimo, ti maltretiras zenu godinama, bijesh je svaki dan, ponizavas i jedno jutro komsijama koji sve to slusaju dopizdi, prijave te policiji koja ti upadne u stan, lupi ti par "roditeljskih" ako pokusas da im se suprotstavis i zhenu na taj nachin zashtiti od jednog siledzije.

Ti iznerviran, besan (i isprebijan) pochnesh da vischesh : "Ovo je moja kuca, odakle vam pravo da se mesate ?!"

edit : ova je iz "kosovskog ciklusa"

Hehe, Te-neju, vidim da si poceo da kontas, pa sad pises utuk na utuk. Samo upustis li se dalje, procices ko Milos protiv Vuka...
Vidim, dugo ti je trebalo da nadjes "odgovor", koji je tipicna zamena teza. Jer po tebi, kad Tudjman pocne da prodaje "cisti hrvatski zrak" u konzervama opravdano je intervenisati?!
Ili smo trebali svi da pevamo "Danke Dojcland"?! Neko se time dici, neko gadi!
Uostalom, da ne bude zabune, evo:
Žalim sve Bosnjake koji su stradali - a nisu glasali za Izetbegovića; žalim sve Hrvate koji su stradali - a nisu glasovali za Tuđmana; žalim sve Srbe koji su stradali - a nisu glasali za Miloševića!
Od mene toliko, zabole me za Jezdine i Dafinine štediše, kad su budale!
Edit: ova je iz ciklusa: NATO je nasa mama Dafina. :rolleyes:

Edited by FjodorD, 07 November 2007 - 00:34.


#42 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 07 November 2007 - 09:31

Sad se vec gubish...

#43 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 November 2007 - 18:41

To u šta ste uvereni posledica je neodgovorne politike prema svojoj zemlji onih koji vas drže u uverenju ma kakvo ono bilo. Kao i obično viši intersi su lični interesi onih koji manipulišu uverenjima . Ja definitivno mislim da je otcepljenje Kosova davno završena stvar ali kao što Koštunica i Tadić grade svoju demagogiju na opiranju već gotovom otcepljenju tako i ČJ gradi isvoju demagogiju na oponiranju Tadićevog i Koštuničinog opiranja.



ovo mi zvuči kao prazna priča. misliš da je to lažno opiranje, i da on (LDP) zapravo nije za to da Srbija predupredi ostatak MZ i prva prizna Kosovo?

#44 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 10 November 2007 - 20:21

izvinjavam se zbog ovakvog tona u gornjem postu, i nadam se da ćemo nastaviti razgovor. ako sam i zvučala arogantno, to je samo zbog prezasićenosti ovakvom vrstom razgovora i osporavanjem stvari koje su meni očigledne.
pitanje u drugoj rečenici je zvučalo grubo, ali sam vam ga zapravo sasvim ozbiljno postavila.

Edited by BeatrisDal, 10 November 2007 - 20:34.


#45 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 10 November 2007 - 20:36

da Srbija predupredi ostatak MZ i prva prizna Kosovo?


Занимљиво. У чему би била поента оваквог корака?