Jump to content


Photo
- - - - -

Ukinuti vojvodinu! dole novosadizacija!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
470 replies to this topic

#16 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 31 October 2007 - 16:57

Decentralizacija! Naftnu industriju u Zrenjanin, Keeekendu... gde god bilo marim bas, samo ne sve u Novi Sad. Jer:
Ciji su banatski nafta i gas?


Kekendski :huh: :rolleyes:

#17 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 31 October 2007 - 17:44

Ukinuti Vojvodinu. Dole novosadizacija!

Tako je, reci im! Zivela centralizovana, napredna i desna Srbija u kojoj se zna kome je gde mesto na osnovu porekla!

#18 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 31 October 2007 - 18:55

pazi nik ti je vrlo kontaverzan kao i tema :huh:

Da majkumu, dis' ti vid'o Lalu iz Backe? Sto'no moj deda govorio, jedino dobro sta dolazi iz Banata je sto zorom sunce svice s'ote strane... :rolleyes:

Svem' se cini daj' ovo neki provokator...

#19 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 31 October 2007 - 19:00

Da majkumu, dis' ti vid'o Lalu iz Backe? Sto'no moj deda govorio, jedino dobro sta dolazi iz Banata je sto zorom sunce svice s'ote strane... :rolleyes:
Svem' se cini daj' ovo neki provokator...


inace bi ostali u mraku B)
ma kaki nije pre bi reko da je lucprda

Edited by banderash, 31 October 2007 - 19:02.


#20 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 31 October 2007 - 20:28

Ne vidim čemu pretnje Vladane!? Kosovo i Vojvodina su dve sasvim različite priče pre svega zato što je sukob na Kosovu etnički motivisan. Ne vidim koje to slobode ima sada prosečni građanin Vojvodine osim slobode da nekakvu krpu za koju ga niko ništa nije pitao neko proglašava za zastavu Vojvodine (iskreno, meni je lepša bila ona plavo-žuto-zelena) i da ima RTV (tačnije bivša TV Novi Sad se zove RT Vojvodine)!? Kod nas se kaže nije šija nego vrat. U glavnom gradu Vojvodine gradonačelnica je radikalka, u Sremu su malte-ne nepobedivi radikali (i u još nekim krajevima Vojvodine) a sve autonomaške stranke u Vojvodini zajedno da se skupe nemaju ni 5% glasova na nivou pokrajine. Srbiji je potrebna funkcionalna decentralizacija sa funkcionalnim regijama.


Ja nisam u prilici da ikome pretim, ali dovoljno dugo pamtim i svesno gledam sta se desava sa Srbijom, da upozoravam...
Ne ulazeci uopste u nekakvu dublju elaboraciju, pokusaj ukidanja vojvodjanske autonomije automatski bi doveo do internacionalizacije - a onda - zbogom Vojvodino, kolikogod Srba bilo u tebi.

#21 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 31 October 2007 - 20:30

A sto se vi raspravljate kada je se to vec desilo pre skoro 20 godina. Vojvodina je autonomija samo jos na papiru.

#22 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 01 November 2007 - 00:19

Ma niko ne misli da ukine autonomiju Vojvodine, mi to samo ovde laprdamo, uostalom i Magripa je to lepo objasnila što da ukidamo nešto što i ne postoji osim na papiru (ili vi imate stvarno pojma o čemu se u Novom Sadu konkretno odlučuje). Ovde samo lamentujemo o eventualnoj decentralizaciji Srbije (koja će se desiti na kukovo leto, pa "ovi" ne mogu da se dogovore o običnom datumu izbora a dogovoriće se o nekoj tako složenoj i suštinskoj temi kao što je decentralizacija Srbije!?). Ja bi lično preferirao da se suštinska (daklem ekonomska) decentralizacija odvija na mikro nivou opština i okruga (i sa time sam se složio sa pokretačem ove teme) a da autonomija Vojvodine opstane i da bude još i proširena (kad ih već plaćamo u pokrajinskom parlamentu daj i da rade nešto)...jer ipak Vojvodina ima svoju posebnost koju treba negovati...

#23 lala backi

lala backi
  • Banned
  • 232 posts

Posted 01 November 2007 - 21:53

@lala Backi
pazi nik ti je vrlo kontaverzan kao i tema :rolleyes:
Svaka tema koja se tice Vojvodine me privlaci ko muva g....pa da pochmem
Ako se pogleda kako je uredjena Vojvodina na Srem, Banat i Bachku dovoljno je za decentralizaciju, a onda kad se dodaju i srezovi sta ces vise!? Dakle Vojvodini ne trebaju bilo kakva doterivanja, mi smo spremni, uostalom u ovoj drzavi koja se zove SrBija, Vojvodina treba da sluzi za primer kako se resavaju problemi, a ne da ih pravimo ako ih nema, sto se tice decentralizacije, regionizacije.....i svake druge zacije Vojvodina sve to vec ima.
Osnov svega, pocetak i kraj svega je novac. Dakle DI SU NASI NOVCI!? Da bi se finansiralo bilo sta trebaju ti novci, a kako doci do njih ako ti prvo sve odvuce drzava, a onda ti vraca. Na sta to lici? Uzmemo sve, a vratimo koliko hocemo, to tako ne ide i zbog toga svi normalni Vojvodjani s pravom postavljaju to pitanje.
To si dobro primetio za Vrbas, Kikindu.."konzervirani u 60im godinama" s tim da bih te ispravio u 80im, a sta mislis zasto?! Evo malo da ti pomognem. Kad je ukinuta autonomija Vojvodini i Kosovu? Kad je ukinuta autonomija ukinuti su i novci!!
Uporedjivati Vojvodinu sa Kosovom je smejurija, ne postoji dominantan narod koji zeli da se odvoji od maticne drzave, demografska struktura je potpuno promenjena u zadnjih 60 godina, Srbi su dominantan narod u Vojvodini i oni ne zele odvajanje, za sad.
I konacno uvek mi je draza Novosadizacija od Beogradizacije, bolje da mi se desavaju afere vezane za pravljenje puta do Backog Brestovca, Filitya...nego do Kachuljica, ovo ostaje u Vojvodini od Vojvodjanskih novaca, a ne put do Kachuljica i tamo ostaje put, al od Vojvodjanskih novaca.
to be kontinuited

Ne znam zasto mi je nik kontraverzan?
Zar opet moram objasnjavati svoje poreklo?
Lale su severno od save i Dunava, znaci Bacvani i Banacani, bez Sremaca.
Nadimak su dobili ustankom backih i banatskih Srba, posle spaljivanja mostiju Svetog Save na Vracaru, kada suy nosili lale kao neki simbol..
Najpoznatiji kako sam za sebe kaze, Lalos, iz Backe je Dj.Balasevic.. valjda si ga poslusao nekada na koncertu izmedju pesama.
Kazes da u Vojvodini, toj komunistickoj kreaturi od 8 federalne jedinice,vec sve to ima-te ''zacije''.
Ja kazem da nema. Da je ima, ne bi u NS m2 na novom naselju bio 1200evra minimalno,6km od centra, a u SU u centru 600evra u zgradi nadogradjenoj iz 57godine proslog veka.
O prosecnoj zaradi da ne pricamo..zabolecete glava.

Kazes konzrvirani su gradovi u 80tim,(a onda je ''ukinuta autonomija'') pa u pravu si.. jer tada je 86te napravljena poslednja zgrada na najvecem subotickom naselju-Prozivci.
Samo se onda postavlja pitanje, kako to da se u NS nije zaustavilo i konzerviralo, ukidanjem ''vojvodine''.
Odgovor je jasan. Novosadizacija nije zamenula beogradizaciju, ali je sigurno dosla u istu ravan, sa teznjom Canka(lickog komuniste) i Kostresa(bosanskog komuniste) da je prevazidje.

Da li je tebi draza novosadizacija od beogradizacije, izvini druze moj, ali to me uopste ne interesuje, jer onaj u Somboru i Subotici, (o banatskim gradovima, gde je crnilo vece i da ne pricam) od toga nema nista.
Niti od lepog ''lipovog gaja'' niti od glumljenja NS komunjara nove ''voivodjanske''(bez''j'',podseca na vojvodu) elite, sa svojom snobovstinom naspram konkurentske beogradske.

A to da li je tebi draze da se put gradi u tamo nekom Brestovcu, nego u Kasuljicama, je tipicna prica novosadskih snobova kojima je bitno da Brestovcani nisu beogradski nego novosadski podanici, tamo neki seljaci,rumeni, na traktoru koji oru, jel te, nase vojvodjanse oranice i kopaju nase vojvodjansko zito, hehehehe,''diiii su nasii novci''
Kada bi na ulicama BGa ili NSa napravili anketu sa pitanjem gde je Horgos sa ove ili one strane granice, odgovor bi bio isti u vecini slucajeva-''nemam pojma''

Molim te objasni mi sta su to nasi ''vojvodjanski novci''?
Kako to da su meni kese sestre sa onima iz Vrsca i Kovina, a nesmu ni za zziiivu glavu sa Smederevcanima, i da su mi kese sestre sa onima iz Mitrovice a ni za ziiivu glavu sa onima iz Sabca??

Kako me moze neko terati da mi je bliza Bela Crkva i Vrsac, od Sabca i Bogatica,(kada nisu ni u kilometrima) i kako mi mogu biti bliza Mitrovacka ''austrougarska gospoda'' od ''geaka i smrdljivih srbijanaca'' iz Pozarevca i Smedereva i Bogatica preko Save i Dunava?

Ko je to odlucio koje kese treba da budu sestre, a koje ne?

#24 lala backi

lala backi
  • Banned
  • 232 posts

Posted 01 November 2007 - 22:01

Tako je, reci im! Zivela centralizovana, napredna i desna Srbija u kojoj se zna kome je gde mesto na osnovu porekla!


Boze sacuvaj.
Zivela decentralizovana, napredna Srbija, u kojoj se pare ne slivaju u jednu nazovi metropolu sa teznjom da se metropola i pare sa njom izmest 80km severnije.

Bacvani nisu podanici ni BG ni NS komunjara.
Ns snob se kiti ''vojvodjanskim zitom'' isto kao i BG snom, niti su ga videli niti ista znaju o njemu.

Svima su usta bila puna kada je trebalo demontirati ''nakaznu SCG'' sa ogromnom birokratijom i ''beskorisnim parlamentom'' i funkcionerima.. B92 je danima donosila priloge o velikom prostoru u palati fedeacije koju koriste scg funkcioneri.

Niko da dodje u NS da vidi birokratiju u ''banovini''sa jos vecom kvadraturom sa 1000 sekretarica, debelim tepisima, velikim limuzinama, glumljenju ludila i vaznosti u obavljanju nekog vaznog posla sa sve 120 poslanika ''vojvodjanskog parlamenta'' ej!!!!!

#25 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 01 November 2007 - 22:43

"Odgovor je jasan. Novosadizacija nije zamenula beogradizaciju, ali je sigurno dosla u istu ravan, sa teznjom Canka(lickog komuniste) i Kostresa(bosanskog komuniste) da je prevazidje."
lala backi

Samo ova budalastina dovoljna je da te dalje diskvalifikuje iz diskusije s ozbiljnim ljudima.

#26 samonapred

samonapred
  • Members
  • 206 posts

Posted 01 November 2007 - 22:50

Kazes da u Vojvodini, toj komunistickoj kreaturi od 8 federalne jedinice,vec sve to ima-te ''zacije''.
Ja kazem da nema. Da je ima, ne bi u NS m2 na novom naselju bio 1200evra minimalno,6km od centra, a u SU u centru 600evra u zgradi nadogradjenoj iz 57godine proslog veka.
O prosecnoj zaradi da ne pricamo..zabolecete glava.

Kazes konzrvirani su gradovi u 80tim,(a onda je ''ukinuta autonomija'') pa u pravu si.. jer tada je 86te napravljena poslednja zgrada na najvecem subotickom naselju-Prozivci.


Pošto sam iz Subotice moram da ti odgovorim na tezu da se ništa u gradu ne gradi. To jednostavno nije tačno, gradi se poprilično. Ceo grad je izrovaren i na svakom koraku ćeš uočiti poneku skelu, ne bih da opterećujem ostale forumaše detaljima ali ja ne pamtim da se ikada ovoliko gradilo u Su,doduše imam 23 godine pa slabo pamtim zlatne osamdesete ali tvoja teza stvarno ne stoji. Da ne pominjem Palić gde se očekuju velika ulaganja, moja primedba je upućena opštinskoj upravi koja bi mogla da uradi još mnogo više, ali to nema veze sa novosadizacijom.

#27 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 01 November 2007 - 22:55

Ne znam zasto mi je nik kontraverzan?
Zar opet moram objasnjavati svoje poreklo?
Lale su severno od save i Dunava, znaci Bacvani i Banacani, bez Sremaca.
Nadimak su dobili ustankom backih i banatskih Srba, posle spaljivanja mostiju Svetog Save na Vracaru, kada suy nosili lale kao neki simbol..
Najpoznatiji kako sam za sebe kaze, Lalos, iz Backe je Dj.Balasevic.. valjda si ga poslusao nekada na koncertu izmedju pesama.
Kazes da u Vojvodini, toj komunistickoj kreaturi od 8 federalne jedinice,vec sve to ima-te ''zacije''.
Ja kazem da nema. Da je ima, ne bi u NS m2 na novom naselju bio 1200evra minimalno,6km od centra, a u SU u centru 600evra u zgradi nadogradjenoj iz 57godine proslog veka.
O prosecnoj zaradi da ne pricamo..zabolecete glava.

Kazes konzrvirani su gradovi u 80tim,(a onda je ''ukinuta autonomija'') pa u pravu si.. jer tada je 86te napravljena poslednja zgrada na najvecem subotickom naselju-Prozivci.
Samo se onda postavlja pitanje, kako to da se u NS nije zaustavilo i konzerviralo, ukidanjem ''vojvodine''.
Odgovor je jasan. Novosadizacija nije zamenula beogradizaciju, ali je sigurno dosla u istu ravan, sa teznjom Canka(lickog komuniste) i Kostresa(bosanskog komuniste) da je prevazidje.

Da li je tebi draza novosadizacija od beogradizacije, izvini druze moj, ali to me uopste ne interesuje, jer onaj u Somboru i Subotici, (o banatskim gradovima, gde je crnilo vece i da ne pricam) od toga nema nista.
Niti od lepog ''lipovog gaja'' niti od glumljenja NS komunjara nove ''voivodjanske''(bez''j'',podseca na vojvodu) elite, sa svojom snobovstinom naspram konkurentske beogradske.

A to da li je tebi draze da se put gradi u tamo nekom Brestovcu, nego u Kasuljicama, je tipicna prica novosadskih snobova kojima je bitno da Brestovcani nisu beogradski nego novosadski podanici, tamo neki seljaci,rumeni, na traktoru koji oru, jel te, nase vojvodjanse oranice i kopaju nase vojvodjansko zito, hehehehe,''diiii su nasii novci''
Kada bi na ulicama BGa ili NSa napravili anketu sa pitanjem gde je Horgos sa ove ili one strane granice, odgovor bi bio isti u vecini slucajeva-''nemam pojma''

Molim te objasni mi sta su to nasi ''vojvodjanski novci''?
Kako to da su meni kese sestre sa onima iz Vrsca i Kovina, a nesmu ni za zziiivu glavu sa Smederevcanima, i da su mi kese sestre sa onima iz Mitrovice a ni za ziiivu glavu sa onima iz Sabca??

Kako me moze neko terati da mi je bliza Bela Crkva i Vrsac, od Sabca i Bogatica,(kada nisu ni u kilometrima) i kako mi mogu biti bliza Mitrovacka ''austrougarska gospoda'' od ''geaka i smrdljivih srbijanaca'' iz Pozarevca i Smedereva i Bogatica preko Save i Dunava?

Ko je to odlucio koje kese treba da budu sestre, a koje ne?


Pozdrav Lali Backom od Lale iz Banata! Iako zivim u Novome Sadu, tuga me hvata kad prodjem Banatom. Dole centralizacija!

#28 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 01 November 2007 - 22:57

Da da sve Lale pa im se povremeno otme ono Tita

Edited by MAGRIPA65, 01 November 2007 - 23:07.


#29 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 01 November 2007 - 23:21

Da da sve Lale pa im se povremeno otme ono Tita


Ne kontas, ba! Ja kad s lalinskog predjem na bosnjacki pisem Tita. Ja sam poiglota bre, divanim banatski, bosnjacki, srpski i srBski, hercegovacki, crnogorski, hrvatski i novohrvatski, engleski, amerikanski i australijanski. :rolleyes:
Trenutno ucim austrijski...

#30 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 01 November 2007 - 23:28

a gde ti je Ugarski? ne zaboravi Ugarski!