Jump to content


Photo
- - - - -

Da li ste i vi žrtva mobbinga


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
270 replies to this topic

#16 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 07 November 2007 - 01:56

to si dobro napisao, mozda nesvesno, ali ispravno, navodna zastita. Kada bi ovo procitala radnicka populacija stvarno ne znam sta bi pomislila, a sebe nazivas radnikom, izvini, oprosti, ali JA se s tobom oko ovoga nikako ne mogu sloziti. Veruj mi da sam zakon o radu toliko puta citao, kako stari tako i ovaj zadnji, novi, jedini covek koji ga bolje zna od mene je sindikalac No1 u firmi. Jako puno stvari se ne uredjuje zakonom i ostavlja se poslodavcima na samovolju, kada si to napisao verujem da nisi procitao ni jedan clan zakona o radu da jesi sigurno ne bi tako pisao.


Ne, namerno je zastita stavljena pod navodnike jer ne vidim kako se tim zakonima (od Finskih do ovih nasih) iko stiti. Najcesce isti stite lezilebovice i lelemudovice a direktno ugrozavaju mlade ljude koji su orni, spremni i sposobni da rade. Poslodavac ove prve sve teze moze da najuri sem ako nesto debelo ne zaseru, a dok njih ne najuri nema mesta za nove. S tim u vezi doticni zakoni ne stite radnike, stite sve one koji to nisu.

I ne, nisam zalazio u detalje zakona, nije mi to profesija - meni je dovoljno porazavajuca cinjenica da kao poslodavac ne mozes da najuris nekog s posla kad god to pozelis (uz razumni otkazni rok). Evo, ja zaista ne vidim problem u tome da me sutra moj poslodavac shutne s posla zato sto me je sinoc lose sanjao. U cemu je tu problem? To sto nije postupio humano, altruisticki i sta vec? Nemoj mesati moral/etiku sa poslom. To sto bi takav poslodavac ispao djubre ne znaci da mu treba zabraniti da to ispadne. Jer, ako cemo posteno, on je ugurao svoju imovinu, svoje vreme, podneo daleko vece rizike nego bilo ko od radnika, i sa kompanijom koju je napravio ima pravo da raspolaze kako mu je volja. Ako hoce da je razbuca, zasto bi ga neko sprecavao u tome?

sa ovim se slazem, ali moras da znas u odnosu poslodavacbizmismen-radnik, poslodavac je taj koji nudi posao, a radnik je taj koji prodaje svoj rad.


Tacno! I zasto onda primoravati onog ko kupuje neciji rad (nudi posao) da kupuje rad nekog specificnog radnika? To je kao da te ja nateram da kad si se vec jednom zeznuo i kupio Krasove Bajadere, moras iste da kupujes zanavek sve dok su nutriciono i sanitarno ispravne, ma kakav da im je ukus. Zasto bi ti neko branio da prestanes da kupujes bajadere i pocnes da kupujes Mocart kugle jer ti se ukus istih vise svidja, bez obzira sto su bajadere skroz ok? Tvoje pare, radi sa njima sta hoces...

Evo ti primera, gazda hoce da uradi to i to, takva odluka vrlo lako moze dovesti do gubitka posla, gubitkom posla radnici ostaju bez zaposlenja, a samim tim ostaju bez prihoda. Sta mislis ako je gazda da mu to daje pravo da upravlja tudjim sudbinama, zivotima.


I sta ako dovede do gubitka posla - pa u toj situaciji poslodavac vise strada od bilo kog radnika, jer radnik gubi samo posao, a poslodavac gubi sve. Radnik uvek moze da nadje nov posao, poslodavac ne moze opet da nadje pare da ponovo osnuje kompaniju. I 'gazdi' niko ne daje pravo da upravlja tudjim sudbinama i zivotima, jesu radnici u ugovoru sa poslodavcem potpisali da imaju da daju litar krvi kad im ovaj zatrazi, da ima da umru od gladi ako ovaj to zahteva od njih i tako to. Nisu! Samim tim poslodavac ne upravlja njihovim sudbinama i zivotima - radnici upravljaju istima. E sad kad neki radnik ostane bez posla, da li ce on skapati od gladi ili naci drugi posao (citaj: poslodavca koji je spreman da kupi njegov rad) - na njemu je da odluci. Poslodavci nemaju nikakve veze s tim...

Na zalost tvoje vidjenje ovih stvari je klasicna depresija jednog radnika koji nema snage i volje da se odupre gazdi, bizmismenu, poslodavcu od samovolje.


Ne, ovo je reakcija osobe koja inace u privatnom zivotu svog 'gazdu' cesto otera u tri lepe, a ako isti prestane da se ponasa kao poslodavac i pretvori se u tiranina odbija dalje da mu prodaje svoj rad, osobe koja je promenila jedno 15-ak poslova u proteklih 10 godina i osobe koja nikada nije za svoju sudbinu i zivot krivila poslodavce - oni na to nikada nisu imali uticaja niti ce vala ikada.

neka ti MarijaG preprica neke od stvari sta se desavalo coveku 2 godine, ej bre 2 godine i nije imao SEFA da ga zastiti


Covek koji je trpeo da ga dve godine hebe u zdrav (hm, da li?) mozak je mnogo vise za psihijatrijsku instituciju zatvorenog tipa nego za sazaljenje. Je l' on neandertalac, dete ili sta vec kad treba neko da ga pazi, mazi i zove `Djole dusho`. Ako on sebe ne zna da stiti, svi sefovi ovog sveta mu pomoci nece.

K'o ono sto Pera onomad reche - dosli ljudi da se protestvuju sto nisu primili platu ne-znam-ni-ja-koliko-godina... Znaci radili (da li su?) godinama, nisu bili placeni, pa tek sad dosli da se zale... A nisu mogli da daju otkaz posle mesec dana, da nadju drugi posao i da ih bole genitalije za sve to... Pa nije budala onaj ko nije placao radnike koji su mu godinama radili, budala je onaj ko je pristao da bez adekvatne nadohnade nekome izigrava pokusnog kunica u psihijatrijskom ogledu dokle ljudska glupost ide...

Edited by incognito, 07 November 2007 - 01:59.


#17 forumname

forumname
  • Members
  • 164 posts

Posted 07 November 2007 - 09:00

prvi post pa djonom u zube
sacekacu da vidim koja ce to PAMET da iscuri iz tebe, veruj mi da cu DOOObro da obratim paznju s kog si ti seminara, ako znas sta je to uopste


ne volim nepristojne ljude kojima forumi i virtualne licnosti sluze da nesmetano i bez straha od posledica bezrazlozno vredjaju ljude. kao npr mene i topik startera. i jel' to pretnja? da zovem cyber police? :rolleyes:

#18 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 07 November 2007 - 11:13

Ne, ovo je reakcija osobe koja inace u privatnom zivotu svog 'gazdu' cesto otera u tri lepe, a ako isti prestane da se ponasa kao poslodavac i pretvori se u tiranina odbija dalje da mu prodaje svoj rad, osobe koja je promenila jedno 15-ak poslova u proteklih 10 godina i osobe koja nikada nije za svoju sudbinu i zivot krivila poslodavce - oni na to nikada nisu imali uticaja niti ce vala ikada.

...

Covek koji je trpeo da ga dve godine hebe u zdrav (hm, da li?) mozak je mnogo vise za psihijatrijsku instituciju zatvorenog tipa nego za sazaljenje. Je l' on neandertalac, dete ili sta vec kad treba neko da ga pazi, mazi i zove `Djole dusho`. Ako on sebe ne zna da stiti, svi sefovi ovog sveta mu pomoci nece.

...

K'o ono sto Pera onomad reche - dosli ljudi da se protestvuju sto nisu primili platu ne-znam-ni-ja-koliko-godina... Znaci radili (da li su?) godinama, nisu bili placeni, pa tek sad dosli da se zale... A nisu mogli da daju otkaz posle mesec dana, da nadju drugi posao i da ih bole genitalije za sve to... Pa nije budala onaj ko nije placao radnike koji su mu godinama radili, budala je onaj ko je pristao da bez adekvatne nadohnade nekome izigrava pokusnog kunica u psihijatrijskom ogledu dokle ljudska glupost ide...


Potpis, potpis, potpis.

Čitam ovo za ovog genija što je dve godine (još po savetu advokata, mislim, koja je to logika - što duže trpiš i što te više tretiraju kao krpu, bolje su nam šanse na sudu, je l to?) trpeo "ponizavanja, maltretiranja, nipodastavanja, neravnopravnog tretmana sa datumom, vremenom, imenima prisutnih itd." al' bogu hvala, na kraju je odrao firmu. :huh:

E stvarno, svaka čast. :rolleyes:

I to je, kao, dobar primer osobe koja je izložena mobingu ali se zauzela za sebe??? Pa kako, bre?

Nema tih para zbog kojih bi iole normalan čovek trpeo da ga sistematski gaze dve godine, a on sve uredno zapisuje u svoju malu crnu beležnicu. Nije njemu ni trebao šef da ga zaštiti, lik se, verujem, radovao svakom jbn mrkom pogledu, računajući koliko će kasnije da ga naplati.

Edited by andrea, 07 November 2007 - 11:15.


#19 cdumember

cdumember
  • Members
  • 17 posts

Posted 07 November 2007 - 15:17

pogresno si me shvatio. Ja sam u toj firmi radila vise od 7 godina. Nakon toga sam studirala tako da sada na razgovorima za nov posao postavljam tako pitanje.

Na kraju krajeva ja zivim ovde u mozda malom drugacijem svetu, koji je mozda van tvojih mogucnosti da shvatis. Nije ni strasno, uglavnom hvala za komentar.

Pozdrav

#20 forumname

forumname
  • Members
  • 164 posts

Posted 07 November 2007 - 15:29

pa draga moja ima jedan bolji SrBski izraz za to "shef me je zastitio"

tacno i zato je tvoj "zastitnik" deportovao tvog "gnjavatora" 120km od tebe, em nece biti ljubomoran em ga ti neces vise vidjati

to ti nije smetalo da te sef uzme u zastitu

kako ti ne padne na pamet da se raspitas kod buducih kolega, da li je sef u stanju da to uradi, nego bas sefa, ajde molim te, tvoj primer sa mobingom nema blage veze, "mene su napadali, ali je jedan dobio put od 120km jer me je sef zastitio, ni manje ni vise nego sef, a onda su se svi smirili da i oni ne bi dobili nogu u dupe, a sad kad trazim novi posao pitam sefa ....."

neka ti MarijaG preprica neke od stvari sta se desavalo coveku 2 godine, ej bre 2 godine i nije imao SEFA da ga zastiti


pa dragi moj, tebi nije mesto na forumu nego na pijaci. gospodjica ima izgovor za slab srpski - nekoriscenje. a zasto si ti nepismen i nevaspitan - to samo ti znas.

#21 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 07 November 2007 - 20:43

Prvo smo bili dobro raspolozeni u devet ujutro pa smo napisali
ovo

ne volim nepristojne ljude kojima forumi i virtualne licnosti sluze da nesmetano i bez straha od posledica bezrazlozno vredjaju ljude. kao npr mene i topik startera. i jel' to pretnja? da zovem cyber police? :rolleyes:

a onda smo se naljutili pa napisali
ovo

pa dragi moj, tebi nije mesto na forumu nego na pijaci. gospodjica ima izgovor za slab srpski - nekoriscenje. a zasto si ti nepismen i nevaspitan - to samo ti znas.

post 1.
sto se tice vredjanja ne znam zasto si se TI nasla uvredjena, mozda zato sto (ako nisi zaboravila SrBski) ISTINA VREDjA, a na kraju krajeva pogledaj samo kako si TI pocela ucesce na ovom forumu, ako si svesna bice ti jasno, ako nisi, onda ti ni ne vredi objasnjavati
post 2.
mislim da je osnovno NEvaspitanje ono sto si sama uradila u vezi sa post-om 1.
sa ovim dalje prestajem da polemisem sa tobom u vezi vaspitanja, ne vaspitanja

i da, mobing sa tvojim opisanim slucajom nema BLAGE veze

#22 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 07 November 2007 - 21:02

Evo, ja zaista ne vidim problem u tome da me sutra moj poslodavac shutne s posla zato sto me je sinoc lose sanjao. U cemu je tu problem?

I ti tu ne vidis nikakav problem!? Izvini, oprosti (iskolacio sam oci samo sto mi ne ispadnu, citam po dseti put i ne mogu da verujem) ali ja stvarno ne mogu da se slozim sa takvim vidjenjem posla, kao radnik pogotovo

Ne, ovo je reakcija osobe koja inace u privatnom zivotu svog 'gazdu' cesto otera u tri lepe

za ovo se dobija otkaz brzinom munje, od gazde pogotovo, pa ti i nemas gazdu onda, ti tog nazivas gazdom!? I zasto ga oteras u tri lepe?

Covek koji je trpeo da ga dve godine hebe u zdrav (hm, da li?) mozak je mnogo vise za psihijatrijsku instituciju zatvorenog tipa nego za sazaljenje. Je l' on neandertalac, dete ili sta vec kad treba neko da ga pazi, mazi i zove `Djole dusho`.

sta mislis kako se ljudi izbore za nesto u svom zivotu? Tako sto napuste posao, povuku se ili rese da ce im j...ti kevu pa kolko da traje! Najlakse je povuci se, najteze je IZBORITI se.
izvini, ali moram da ti kazem da smo previse skrenuli sa ove teme, tema je mobing, a ti ocigledno nemas taj problem
pozdrav

Edited by banderash, 07 November 2007 - 21:04.


#23 bodysatwa

bodysatwa
  • Members
  • 19 posts

Posted 07 November 2007 - 22:39

Pre svega zahvaljujem dobronamernima,a to su ,naravno,zrtve,pomenutog ZLA!
Mobing je isuvise komplikovana MENTALNA PERVERZIJA da bismo suvim teoretisanjem uspeli da odgonetnemo pravi nacin za pruzanje OTPORA.Slazem se da je to,pitanje casti i self respect-a,te je veoma lekovito IZBORITI se!
Floskule i uopstavanje tipa-MLADI,VREDNI I ORNI,zao mi je ali nepoznajem takvu populaciju,bar ne u svom okruzenju,naprotiv!
Company u kojoj radim,naglasavam- radim,jedna je od tzv.uspesno tranziciono,ali,samo promenila ime i vlasnicku strukturu,te
sindikalnim zalaganjem u svoj Kolektivni ugovor, kao najveci uspeh,ugradila jednu od najvecih gluposti iz vremena diktature,svima nam poznate,gde je Poslodavac ili ti strateski partner u obavezi da zaposli decu nasih radnika.Vidi titule-dete naseg radnika,to je ta gradacija-dete naseg radnika,pa zatim ostali Visokoskolski i manje visokoskolski i INI...
Elem,tu i takvu populaciju mladih i ornih ja poznajem i u velikom sam problemu.Ukazujuci na te gluposti,izmedju ostalih,nabacio sam sebi na vrat gomilu sitnih mobera,interesno vezanih po osnovu zaposlenja "nase dece".
Naravno,deca ZLATNA,ali zivo neobrazovana,no dovoljno svesna da mene kao takvog dozive kao opasnost po svoju egzistenciju i bivstvovanje u nama dragoj,tranziciono svrsenoj Companiji..........ovo je samo pocetak!
TO BE CONTINUED ..........
Ajmo u detalje,moglo bi biti interesantno
Respect for te VICTIMS

#24 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 07 November 2007 - 23:17

Ovde treba postaviti pitanje koje je (sudeci po nekim komentarima) na mestu ...

Da li treba zrtva mobinga (ako se recimo radi o skoli) da promeni skolu i da li treba zrtva mobinga (ako se radi o radnom mestu) da promeni radno mesto ili treba sankcionisati onog koji mobuje? Ja bih rekla ovo drugo. Kad je ko video da zrtva treba da plati ceh?

#25 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 07 November 2007 - 23:27

Ne, ovo je reakcija osobe koja inace u privatnom zivotu svog 'gazdu' cesto otera u tri lepe, a ako isti prestane da se ponasa kao poslodavac i pretvori se u tiranina odbija dalje da mu prodaje svoj rad, osobe koja je promenila jedno 15-ak poslova u proteklih 10 godina i osobe koja nikada nije za svoju sudbinu i zivot krivila poslodavce - oni na to nikada nisu imali uticaja niti ce vala ikada.


Teranje gazde u tri lepe i nije bas za diku. To vise govori o nezdravom odnosu i nedostatku elementarnog respekta. Promeniti 15-tak poslova za 10 godina nije neki merit. Tu svakako nije problem u poslu.

#26 cdumember

cdumember
  • Members
  • 17 posts

Posted 08 November 2007 - 05:27

Prvo smo bili dobro raspolozeni u devet ujutro pa smo napisali
ovo

a onda smo se naljutili pa napisali
ovo

post 1.
sto se tice vredjanja ne znam zasto si se TI nasla uvredjena, mozda zato sto (ako nisi zaboravila SrBski) ISTINA VREDjA, a na kraju krajeva pogledaj samo kako si TI pocela ucesce na ovom forumu, ako si svesna bice ti jasno, ako nisi, onda ti ni ne vredi objasnjavati

Uopste se nisam nasla uvredjena i ne razumem tvoju reakciju a i ne moram. Ja neznam kako sebi dajes pravo da tvrdis nekakvu istinu koja uopste ne boli. Meni to i nije toliko strasno sto je moj srpski los. Ako nisi razumeo o cemu sa radi s tim sto sam napisala nije ni strasno.

I nevidim nicega lose u tome sta sam napisala, zato sto je to samo primer mobinga koji sam dozivela. Dali ti to verujes ili ne uopste me ne tangira. Na kraju krajeva mi se cini da si osoba kojoj zivi od potrebe da spusta druge oko sebe u koliko ti se pruzi prilika. To je znak potrebe biti nesto pametniji od drugih. Bas zalosno!!!!




post 2.
mislim da je osnovno NEvaspitanje ono sto si sama uradila u vezi sa post-om 1.
sa ovim dalje prestajem da polemisem sa tobom u vezi vaspitanja, ne vaspitanja

Pa ko se sada nasao uvredjen?



i da, mobing sa tvojim opisanim slucajom nema BLAGE veze



#27 forumname

forumname
  • Members
  • 164 posts

Posted 08 November 2007 - 09:47

Ovde treba postaviti pitanje koje je (sudeci po nekim komentarima) na mestu ...

Da li treba zrtva mobinga (ako se recimo radi o skoli) da promeni skolu i da li treba zrtva mobinga (ako se radi o radnom mestu) da promeni radno mesto ili treba sankcionisati onog koji mobuje? Ja bih rekla ovo drugo. Kad je ko video da zrtva treba da plati ceh?


naravno da je drugo. stav "ti si budala ako trpis maltretiranje na poslu" u SRBIJI gde je odnos ponude i potraznje radne snage definitivno u korist poslodavca je, u najmanju ruku, nerealan. po tom principu niko nikada ne bi radio a bio bi bez posla. nekom' je maltretiranje prekovremeni rad, nekom ruzna kancelarija, nekom glupi i iritantni saradnici, nekom ruzan sef, nekom tupava sekretarica.... - kada bi svako smatrao da je posao mesto gde treba da dodje da se zabavi i provede - jako malo ljudi bi radilo. medjutim, granica treba da postoji. a kada tu granicu neko predje - treba malo razmisliti, a ne trcati na vrata cim ti se nesto dopadne i pickarati se sa rukovodstvom/menadzerom i jos to proglasiti :rolleyes: potezom godine.

#28 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 November 2007 - 10:11

Mozda gresim ali meni se cini da mobbing kao (zapazena) pojava tek ulazi na mala vrata u Srbiji. Treba definisati sta je mobbing. To svakako nije svaka mala licna iritacija i nezdovoljstvo nastalo iz licne subjektivnosti i netolerancije.

Zatim treba da na svakom radnom mestu i skoli postoji plan protiv mobbinga. Tako je barem ovde gde ja zivim.

Konacno, treba da postoji zakonska sankcija protiv istog.

#29 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 08 November 2007 - 21:14

Konacno, treba da postoji zakonska sankcija protiv istog.


tu sve pocinje i zavrsava se! Bez zakonskog okvira sve je (skoro) uzalud i ovako imamo katastrofalno sudstvo, a bez zakona je NEmoguce dokazati da ste zrtva mobinga

#30 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 08 November 2007 - 22:22

I ti tu ne vidis nikakav problem!? Izvini, oprosti (iskolacio sam oci samo sto mi ne ispadnu, citam po dseti put i ne mogu da verujem) ali ja stvarno ne mogu da se slozim sa takvim vidjenjem posla, kao radnik pogotovo


Chekaj, je l' poslodavac ulozio svoj kesh da osnuje kompaniju? Jeste. Je l' on bio spreman da mi daje kesh za moje usluge? Jeste. I u chemu je problem da isti vise ne zeli da daje kesh za moje usluge, ma kakve one bile i ma koliko dobro ja obavljao posao za koji sam zaduzen? Nije eticki? Vec rekoh, zahebi etiku i moral kad pricas o biznisu, to su imaginarne kategorije u tim vodama. To sto bi ispao djubre, idiot i sta vec u takvoj situaciji ne znaci da drzava treba da mu brani da to ispadne. Sta sprecava istog da sav kesh kompanije spuca na kocki pa da svi radnici ostanu bez posla? Nishta. Sto bi ga onda sprecavao neko ili nesto da jednog od njih najuri? Eto, nece vise da ga placa i molim lepo.

Ti si odlicnu analogiju napravio - poslodavac je onaj koji kupuje, a radnik je onaj koji prodaje svoje usluge. Zasto bi iko ikoga primoravao da kupuje odredjene usluge? Evo, pitah te ja, ako si jednom kupio bajadere koje su skroz ok i koje imaju skroz ok nutritivnu vrednost itd. i onda u jednom trenutku ti iste dosade, prestanu da ti se svidjaju, je l' treba da budes primoran da iste kupujes sve dok ne pocnu bakterioloski i hemijski da budu neispravne? Ne mozes da ih zamenis bilo cime sto ti se vise svidja (dakle cisto pitanje ukusa)? Zasto bi u odnosu poslodavac-radnik bilo ista drugacije?

Mislim, mozes trljati ochi koliko hoces, al' daj mi neki racionalan argument protivu toga a da isti nije vezan za moral i etiku.

za ovo se dobija otkaz brzinom munje, od gazde pogotovo, pa ti i nemas gazdu onda, ti tog nazivas gazdom!? I zasto ga oteras u tri lepe?


Pa ja koliko znam vlasnik firme se naziva 'gazdom', a ne dobija se otkaz brzinom munje ako ti tom 'gazdi' nesto vredis i privredjujes, tj. ako radis dovoljno dobro posao da mu se ne isplati da te najuri. A zasto ga oteram u tri lepe - pa, nazalost, birokratija i 'working personal' cesto imaju razlicite stavove i poglede na stvari - on vidi stvari koje ja ne vidim, ja vidim stvari koje on ne vidi - pa moze da se desi da pri nekom njegovom nerealnom ili nelogicnom zahtevu izbije zucna polemika. A ja generalno nemam dlake na jeziku pa se ne ustrucavam da kazem svoje misljenje pa ako je potrebno i da ga zacinim socnim `detaljima`. On mozda je `gazda` al' mene ne placa da mu pricam 'yes, master' nego da odradim posao najbolje sto je moguce u interesu same kompanije. Ako mu treba neko ko ce da mu se uvlaci u 'juzne delove', odabrao je loseg radnika, i u takvom okruzenju ja ne bih ni hteo da radim. Stavise, ja ne bih ni prosao intervju firme gde zahtevaju od mene pokornost i poslusnost i gde su gazda i birokratija de-facto najpametniji za sve. Mislim ako oni bolje mogu raditi moj posao od mene, zasto bi me uopste angazovali i placali?

sta mislis kako se ljudi izbore za nesto u svom zivotu? Tako sto napuste posao, povuku se ili rese da ce im j...ti kevu pa kolko da traje! Najlakse je povuci se, najteze je IZBORITI se.
izvini, ali moram da ti kazem da smo previse skrenuli sa ove teme, tema je mobing, a ti ocigledno nemas taj problem
pozdrav


Pa povlacenje je upravo sedenje u firmi gde te ocito niko ne zeli. Sto bi trosio svoje vreme i zivce u takvom okruzenju? Chekaj, za sta ces se izboriti ako se `mobing` vrsi na tebi u nekoj firmi? Da ostanes u istoj pored ljudi koji su te shikanirali? E bas si se izborio, 'alal ti kachamak. Borio se, borio, i u keks se pretvorio, junak nash Josip Krash.

Ili da k'o onaj luzer belezis u tefter svaku Kalimero-nepravdu koja se uchini tebi i da se smejes sebi pod brk nadajuci se da ces ih posle odrati i ispasti baja?

"A local boy kicked me in the butt last week,
I just smiled at him and I turned the other cheek.
I really dont care, in fact I wish him well,
'cause Ill be laughing my head off when hes burning in hell!"

Ta logika... Hmmmm, treba smisliti pravilan termin za osobe koje se tako 'bore'... Ja bih to nazvao angazovani mazohizam.

Tacno, nemam problem sa mobingom, sa mojim stavom prema poslu i zivotu nemoguce je da takav problem uopste i imam.

Teranje gazde u tri lepe i nije bas za diku. To vise govori o nezdravom odnosu i nedostatku elementarnog respekta. Promeniti 15-tak poslova za 10 godina nije neki merit. Tu svakako nije problem u poslu.


Pa ne dichim se time, samo kazem da dolazi i do toga. A to sto ne polete pesnice i sto niti ja dam otkaz, niti isti dobijem, govori bas o elementarnom respektu. Jer mozemo da se privatno pichkaramo koliko hocemo, kad je posao u pitanju obojica nastupamo, svako na svojoj strani, odgovorno. A poslove sam menjao uglavnom zato sto ne savijam kichmu pred idiotlucima i ne smatram 'gazdu' za boga i batinu koja moze presudno da utice na moj zivot. Da problem je, ocito, u meni... Problem je sto znam koliko vredim, pa ne dozvoljavam da me vodaju zednog preko vode. I zato i nemam problema sa mobingom - ja necu ni dozvoliti da se tako nesto meni desi. Ko dozvoli, sam je kriv! I, pliz, nemojte sad o izjednacavanju zrtava i dzelata i svaljivanja krivice na zrtvu. U ovom slucaju takav argument je petparacki.

Edited by incognito, 08 November 2007 - 23:10.