Jump to content


Photo
- - - - -

Kako naci


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
157 replies to this topic

#1 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 October 2007 - 16:56

Zamislio sam ovaj topik kao mesto gde mozemo da razmenjujemo informacije gde naci i kupiti nekakve namirnice i sirovine kojih tamo gde zivimo nema redovno. Ono sto je sasvim normalno u Beogradu, moze se, mozda, tesko naci u Londonu, a ono sto je siroko dostupno u San Francisku, prakticno je nedostupno u Beogradu, a ovde nas ima bas iz celog sveta. Svako od nas ima nekakvo iskustvo, pa bi nam, verujem, razmena tih iskustava koristila.
Za pocetak moje pitanje:
Da li neko zna gde se u Londonu moze naci dobar kiseo kupus za sarmu? Nekada je bio jedan trgovac u Shepards Bushu (Jermenin inace, ali je naucio cak i nekoliko srpskih reci, jer su mu to bile velike musterije) , koji je zimi uvozio vakumirani kiseo kupus iz Novog Sada - pocetkom zime bio je uvek odlican, a krajem zime odvratan. Nazalost, "majstor" je bankrotirao i zatvorio radnju.
Dakle: Gde u Londonu kupiti kiseo kupus za sarme?

#2 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 30 October 2007 - 17:42

Zamislio sam ovaj topik kao mesto gde mozemo da razmenjujemo informacije gde naci i kupiti nekakve namirnice i sirovine kojih tamo gde zivimo nema redovno. Ono sto je sasvim normalno u Beogradu, moze se, mozda, tesko naci u Londonu, a ono sto je siroko dostupno u San Francisku, prakticno je nedostupno u Beogradu, a ovde nas ima bas iz celog sveta. Svako od nas ima nekakvo iskustvo, pa bi nam, verujem, razmena tih iskustava koristila.
Za pocetak moje pitanje:
Da li neko zna gde se u Londonu moze naci dobar kiseo kupus za sarmu? Nekada je bio jedan trgovac u Shepards Bushu (Jermenin inace, ali je naucio cak i nekoliko srpskih reci, jer su mu to bile velike musterije) , koji je zimi uvozio vakumirani kiseo kupus iz Novog Sada - pocetkom zime bio je uvek odlican, a krajem zime odvratan. Nazalost, "majstor" je bankrotirao i zatvorio radnju.
Dakle: Gde u Londonu kupiti kiseo kupus za sarme?


evo ja znam jednu, meni nije previse daleko a tebi da li ce biti... ne znam... na Burnt Oak-u, to mu dodje negde ispred edgware-a, na glavnoj ulici. recimo ako ides iz grada i picis edgware road-om isti se transformise u maida vale, zatim u kilburn high road, zatim u criclewood broadway (ili high street, nisam siguran, svakako samo picis pravo), dodjes do staples corner-a (velika petlja, vodi na razne strane, desno je brent cross shopping centre) nastavis pravo kroz petlju u pravcu RAF muzeja, dodjes na west hendon, i dalje pravo (sve istom ulicom, cak mislim da se negde tu opet vika edgware road) i tako prodjes west hendon, zatim colindale i stignes na Burnt Oak Broadway gde na levoj strani stoji radnja koja se zove TIGRIS. Nema sta nema - makedonski ajvar (kao domaci), futoski kiseli kupus (obicno bude vise sorti al' ja preferiram ovaj), razne fete, masline, orijentalne i mediteranske djakonije, sjajna suva mesa, pravi bosanski sudzuk (firma brajlovic) rebarca... ja obicno odem par puta zimi i nakupujem zalihu - izbor je sjajan i ne sisaju s cenama. personalna preporuka - polente! ima ih sjajnih, fino krupno mlevenih, zutih k'o dukat a daleko jeftinijih od takvih u italijanskim delikatesnim radnjama. i jos nesto - sjajan izbor pasulja (kad smo vec kod nase klope).

#3 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 October 2007 - 17:52

Za put koji si opisao, pesice bi mi trebalo 2-3 sata. Zivota ti, daj adresu i najblizu tube stanicu. Inace, vrlo zahvalan za informaciju i ako dobijem dopunska objasnjenja, otici su, kol'ko u petak posle podne.

#4 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 30 October 2007 - 18:18

Za put koji si opisao, pesice bi mi trebalo 2-3 sata. Zivota ti, daj adresu i najblizu tube stanicu. Inace, vrlo zahvalan za informaciju i ako dobijem dopunska objasnjenja, otici su, kol'ko u petak posle podne.


Izvini, iz nekog razloga pretpostavih da bi isao autom... moja greska... no evo - Tigris Supermarket, 79 Burnt Oak Broadway, Edgware HA8 5EP. Najblizi tube je Burnt Oak (northern line, edgware branch). Izadjes sa stanice, skrenes desno u watling avenue koja izlazi direktno na Burnt Oak Broadway.

#5 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 October 2007 - 18:58

Najtoplije i najiskrenije blagodarim.
Javicu kakve su bile sarme za vikend.

#6 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 30 October 2007 - 19:08

Najtoplije i najiskrenije blagodarim.
Javicu kakve su bile sarme za vikend.


nema na cemu... i ja cu morati uskoro...

#7 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 October 2007 - 20:11

Nema veze s kuvanjem, ali nesto sto ne razumem:
Ja poslao post, kako pise, u 17.58 a Adam moj post citirao i u citatu pise da je poslan u 20.58. :rolleyes:

#8 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 30 October 2007 - 21:20

Време му је подешено на другу временску зону.

#9 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 30 October 2007 - 21:39

Време му је подешено на другу временску зону.


bogami meni je vreme na racunaru podeseno na moju vremensku zonu koja bi trebala da bude ista kao i vladanova posto zivimo u istom gradu. a to s vremenom je idi mi dodji mi na sve strane po forumu, ne samo ovde. zasto? ne znam...

#10 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 30 October 2007 - 21:46

Ако си у Лондону, треба да промениш временску зону јер је оно што ти видиш померено три сата у напред.

Ја сам у Београду, код мене је сад 21.46, а теби ће се пост појавити као да је у 23.46, а не 20.46, колико је сад у Лондону.

Иди на My Controls, Board Settings и стави на GMT.

едит: ово нема везе са тим шта је теби подешено на рачунару, већ само са подешавањима на форуму.

едит2: кад одрадиш ово, упореди време свежих постова са твојим тренутним временом.

Edited by Zeka Peka, 30 October 2007 - 21:51.


#11 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 October 2007 - 23:27

Pogledao sam u atlasu Londona gde treba da idem po kiseo kupus - pa to je bogu iza nogu, gotovo Stanmore. Medjutim, za kiseo kupus sve. :rolleyes:

#12 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 31 October 2007 - 01:07

Pogledao sam u atlasu Londona gde treba da idem po kiseo kupus - pa to je bogu iza nogu, gotovo Stanmore. Medjutim, za kiseo kupus sve. :rolleyes:


meni nije tako daleko, ja sam na severozapadu. doduse, mozda se javi jos ko sa kupus adresom koja ti vise odgovara. mora da tog kupusa ima jos negde, uvezen je.

ali svakako ti preporucujem da odes do tigrisa - ima raznih djakonija.

#13 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 31 October 2007 - 02:24

Gospodo Englezi
ja samo ako mogu da vam preporucim ajvar Biljana iz Makedonije.Verovatno ga izvoze i tu a nema razlike ako se poredi sa onim sto su ga babe kuvale.
Nego kako se vi snalazite sa suvim mesom i ostalim djakonijama.Ja sam pronasao sve zivo ukljucujuci i kajmak i jedino me zeza kesten pire.Ne mogu to cudo da nadjem pa da si bog.

#14 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 31 October 2007 - 07:50

Dobro suvo meso (uvoz iz Bosne i sa Kosova) imas na Shepard Bushu "The Damas Gate".

#15 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 01 November 2007 - 21:05

Ekspedicija u izgoreli hrast (Burnt Oak) uspesno je zavrsena; prodavnicu sam lako nasao i kupio tri vrste kiselog kupusa.
Pre svega, putovanje: Beskrajno je daleko, ja sam dolazio iz Whitechapel-a, gde zivim i van rush hour odlazak, kupovina i povratak uzeli su mi 2 sata i 40 minuta. To je znaci, priblizno, nekakvo vreme koje podzemnom zeleznicom treba racunati iz centralnog Londona.
Kupio sam tri vrste kupusa:
1. Nekakav, cini mi se rumunski, u ogromnoj tegli, samo listovi. Odvratan, listovi kupusa preliveni vrelom vodom, a potom sircetom - eno ga u mom djubretu.
2. Bosanski, tegla sira, a niza - takodje listovi: Takodje odvratan, od rumunskog se razlikuje utoliko sto nije preliven i sircetom, pa imate poparene listove slatkog kupusa.
3. Bosanski, vakumiran, citave glavice: Izvanredan! Pravi kiseo kupus, ima pravu meru kiseline, krckav kad se svez jede, mirise na kiseo kupus, kakav bi trebalo da bude. Ako hocu da cepam dlaku nacetvoro, pa da mu trazim manu, onda je to da mu nije dodato u kacu nekoliko korenova cvekle da ima onaj crvenkast izgled. Svaka glavica je pre kiseljenja obradjena kako treba i koren izvadjen. Kada se glavica "otvara" za listove za sarme, vidi se da je onaj najfiniji tanak kupus. Od dve glavice koje sam kupio, veliki sam deo ostavio da ga pojedem kao salatu. Pitam se samo da li ce biti jednako dobar kako zima odmice.
Preporucen futoski kupus danas nisam nasao.
Druga stvar koja me je u prodavnici jako prijatno iznenadila: Odlican izbor susenog mesa iz Bosne i sa Kosova, ali, sto je najbolje, savrsena poljska kuvana slanina (Bocek) i razlicite kobasice koje se sastoje iskljucivo od mesa (za razliku od engleskih gde je, izgleda, mesa najmanje) i nekakva poljska, odlicna svargla. Pritom, moram da kazem da su cene suhomesnatih proizvoda u poredjenju sa mojim Sainsbury-jem vrlo razumne. Samo primera radi, komad odlicne barene slanine, sa vise mesa nego slanine, koji je tezak 1360 gr kosta £5.99. Za engleske pojmove to je zaista jeftino.
Video sam veliki izbor ajvara, pindzura i ljutenica, ali ne znam na koji ste mislili da je jako dobar; za sada nisam nista kupio, nisam mogao vise da vucem.
Pokusacu narednih dana da istrazim poljske prodavnice u istocnom Londonu. Za sada, ovu prodavnicu toplo preporucujem i dajem adresu:
Tigris Supermarket
79 Burnt Oak Broadway
Edgware, HA8 5EP
Burnt Oak tube on Nothern line, Edgware branch.
Jos jednom, najlepse zahvaljujem Adamu na preporuci.

Edited by vladan, 01 November 2007 - 21:09.