Jump to content


Photo
- - - - -

Poziv za ratni raspored


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#16 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 02 November 2007 - 13:21

quote name='rory' date='02.11.2007, 00:17' post='1890535']
Ignorisi, nemaju oni resursa da sprovedu svoje namere. Ja sam svojevremeno zveknuo autom mog pozivara dok je pijan na mopedu izlazio sa parkinga kafane. Leteo je 10 metara i nista mu nije bilo, zilava sorta. Stetu sam naplatio od osiguranja. Posle je njegov sin donosio pozive to je izgleda porodicni biznis.
[/quote]

Akcija "Spiči svog pozivara" dala je zapažene rezultate u kasnim noćnim satima :rolleyes:

#17 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 04 November 2007 - 01:54

Zapravo ne znam zasto panicite?

I da se javis, sta ti mogu? Nije rat.

Ja sam im se uvek javljao cak i u ratnom stanju, i uvek sam nalazio legalne nacine da ih eskiviram. :rolleyes:

#18 tuti

tuti
  • Members
  • 7 posts

Posted 05 November 2007 - 15:13

Zapravo ne znam zasto panicite?

I da se javis, sta ti mogu? Nije rat.

Ja sam im se uvek javljao cak i u ratnom stanju, i uvek sam nalazio legalne nacine da ih eskiviram. :rolleyes:


Ne, ne shvatas, nema panike :huh:, postavio sam pitanje sta se moze desiti ako se ne odgovori na "otadzbina zove za ratni raspored" poziv zbog xyz razloga.
Javio sam se i ja uredno `99 i dobio ratni raspored (nisam ucestvovao u defanzivi i krajnjoj pobedi zato sto me posle dodeljivanja rasporeda nisu zvali u "akciju").
Da se javim ne mogu zato sto ne zivim u beogradu vec nesto manje od osam godina, dolazim 2-3 puta godisnje ali nemam vremena za cimanje po vojnom odseku, pogotovo ne sada, sitna deca krupna zena i ostalo...

#19 ilu

ilu
  • Members
  • 3 posts

Posted 05 November 2007 - 18:15

ja radim u vojsci 6 godina i dva puta sam dobijao poziv za vojsku,ocekujem uskoro da dodju u kasarnu da me privode :-)

#20 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 05 November 2007 - 21:12

ja radim u vojsci 6 godina i dva puta sam dobijao poziv za vojsku,ocekujem uskoro da dodju u kasarnu da me privode :-)


:huh: S obzirom da nasa vojska ne zna cak ni brojno stanje, jer su barem ranije slali vojne pozive i mrtvima, a znam barem jednu osobu koja nikada nije dobila nijedan poziv (iako im se cak jednom i prijavila), ne bi me cudilo i da te stvarno uhapse. :rolleyes:

Edited by tiger, 05 November 2007 - 21:14.


#21 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 06 November 2007 - 00:09

ja radim u vojsci 6 godina i dva puta sam dobijao poziv za vojsku,ocekujem uskoro da dodju u kasarnu da me privode :-)

:rolleyes:
Stigao mi poziv za odsluženje vojnog roka pre 20-ak dana. Izignorisao sam obzirom da sam sa tim završio davne '92-e. Nešto mi ne pada na pamet da idem i nosim vojnu knjižicu (ako uopšte mogu i da je nađem) kako bih im dokazao da greše....

#22 Arturo Bandini

Arturo Bandini
  • Members
  • 16 posts

Posted 04 December 2007 - 15:58

`brojtro :rolleyes:

Pre neki dan dobih poziv na kucnu adresu u beogradu da odem u vojni odsek i dobijem novi ratni raspored. :huh: Niko nista nije potpisivao vec je poziv samo ubacen u postansko sanduce.
Vojsku sam lepo odsluzio `96, javio sam se na poziv (opet za ratni raspored) kada je bilo ono rokanje `99 ali nisam ucestvovao ni u kakvim "defanzivama". To je sve i nije mi jasno sta oni zele od mene?

Elem, ja u beogradu, srbiji ne zivim vec nesto jace od 7 godina, dolazim dva do 3 puta godisnje i to je sve.

Da`l neko zna koje su konsekvence ako ne odgovorim na poziv?
Jel postoji mogucnost da me apse pri sledecem dolasku?

hvala

p.s. ovo je moj prvi post :):)


Cuti ja sam sa 32 dobio poziv za regrutaciju
Naravno zna se sta sam uradio ;)

#23 The Stonecutter

The Stonecutter
  • Banned
  • 436 posts

Posted 05 December 2007 - 04:13

Kod nas na Vracaru su digli ruke jos '91., valjda je odziv na mobilizaciju za Vukovar bio manji od 5%.

Zato sam ponosan na moj Vracar...


Neradi se o odzivu, svi koje ja poznajem su hteli da idu..........problem je nastupio kada su porazgovarali sa cika lekarima na VMC-u, pa su ih proglasili za posredan rizik (podjednako opasni za nasu stranu, kako i za neprijatelja) i podelili im sifre u vonim zdravstvenim knjizicama pa poslali kucama. Neki su se opredelili za sluzenje vojske kod privatnika* (tada nije bilo civilnog sluzenja).

* razne paravojne formacije (uglavnom nazivane po horoskopskim znacima i egzoticnim kucnim mezimcima).