Jump to content

Photo
- - - - -

Životni standard u Srbiji

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
754 replies to this topic

Poll: Životni standard u Srbiji (247 member(s) have cast votes)

Mesečna primanja po članu domaćinstva?

1. 0-4000 din (7 votes [4.00%])

Percentage of vote: 4.00%

2. 4000-8000 din (6 votes [3.43%])

Percentage of vote: 3.43%

3. 8000-16000 din (13 votes [7.43%])

Percentage of vote: 7.43%

4. 16000-24000 din (33 votes [18.86%])

Percentage of vote: 18.86%

5. 24000-32000 din (38 votes [21.71%])

Percentage of vote: 21.71%

6. 32000-40000 din (13 votes [7.43%])

7. 40000-60000 din (24 votes [13.71%])

Percentage of vote: 13.71%

8. 60000-80000 din (13 votes [7.43%])

9. preko 80000 din (28 votes [16.00%])

Percentage of vote: 16.00%

Da li ste zadovoljni svojom ekonomskom situacijom?

1. uopšte nisam zadovoljan/na (48 votes [27.43%])

Percentage of vote: 27.43%

2. uglavnom nisam zadovoljan/na (39 votes [22.29%])

Percentage of vote: 22.29%

3. ne znam (13 votes [7.43%])

4. uglavnom zadovoljan/na (64 votes [36.57%])

Percentage of vote: 36.57%

5. veoma zadovoljan/na (11 votes [6.29%])

Percentage of vote: 6.29%

Vote Guests cannot vote

#31 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 28 October 2007 - 23:05

Mnogo se govori o tranziciji, privatizaciji,nezaposlenosti, inflaciji, novim šansama i poboljšanju životnog standarda, ali šta vi mislite da li je i koliko bolje ili gore danas nego ranije. Šta očekujete u bližoj i daljoj budućnosti i kako živite??? Da li uspevate da zadovoljite samo osnovne potrebe ili ostane pokoji dinar i za nešto drugo???

Da krenem od svog ličnog primera, smatram da je neuporedivo bolje nego 90-tih, ja sam još uvek student tj. apsolvent, ali primećujem konstantno poboljšanje finansijske situacije kod mojih roditelja. Naravno svi smo očekivali više i brže, ali ipak se živi mnogo bolje, barem iz moje perspektive.

Nisi rekao kad to ranije pre 20, 10 ili 5 godina napr.

Danas je neuporedivo bolje nego 2000. godine.
Srbija je 2000 godine imala oko 1000 dolara GDP po glavi stanovnika,
a sada ima oko 4000 dolara.
Da nije bilo Miloseviceve ere, sankcija i ratova
Srbija bi sada imala preko 10000 dolara.
Standard je u proseku veci nego pre 5-6 godina.
Naravno ne mali broj ljudi zivi losije, ali u proseku zivi se bolje.

Licno sam zadovoljan, jer da ne iznosim cifre, ali
sada imam platu realno, otprilike, kao 1990-te, 2 puta vecu nego 1995-te,
a cak 5 puta vecu nego 2000-te godine.

#32 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 28 October 2007 - 23:09

Gde su ti u Srbiji slobodni mediji kad se bacaju bombe pod prozore novinara, isti dobijaju batine zbog slikanja nekakve bolnice u izgradnji i u ilegalnom vlasnistvu Ministra koji je bogte pita kojim nacinom dosao do te love da gradi bolnicu. Izbori gde covek, bude 3 na izborima i ponasa se ko faraon u egiptu, sta toona kaze to je tako ili ode glava... Vode ima i zaganjena je arsenom u Zrenjaninu i okolini, ko zna cime u vrbasu i okolini, mogu samo da zamislim sta je u nekim tamo zabitima...To da se postenim radom moze zaraditi za pristojan zivot reci onome koji prima 5000din mesecno i treba da plati dug od ko zna koju hiljadu za struju, zagadjenu vodu, gas i ko zna sta jos... Imamo zdravstveni sistem u kojem deca odlaze ne rutinske operacije po klinikama a ne vide svetlost dana posle njih. Skolstvo u kojem profesori dobijaju batine od svojih ucenika a takodje i gde profesori uzimaju grdnu lovu za polaganje ispita, a vole malo i da ubodu satrane za davanje dobrih ocena.... Necu ni da zalazim u pitanja oko religije, obraza, Davidovica i slicno, a jos manje da spominjem "funkcionalan" pravni sistem...

U novinama ces uvek naci uglavnom lose vesti.

U realnom zivotu vecinu ljudi brinu sasvim druge brige.

5000 dinara dobijaju ljudi kao socijalnu pomoc,
Zaista je retko da neko radi za 5000 din.
Preterujes. Prosecna plata u Srbiji je oko 30 000 dinara.

I trece, da "tvoja" Amerika nije uvela sankcije
Srbiji i nije vodila rat protiv nje,
situacija ne bi bila takva kakva jeste.

Klinton je javno proklamovao cilj Amerike da Srbija bude najsiromasnija zemlja u Evropi.

Edited by Posmatrac, 28 October 2007 - 23:14.

#33 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 28 October 2007 - 23:09

'Ćemo tim rezonom? OK, you're the boss.

Pogledaj npr USA. Kakva je to zemlja u kojoj se studenti masakriraju po školama, gde žrtve uragana bivaju prepuštene same sebi, gde u gulazima drže ljude kidnapovane širom planete bez ikakvog suđenja itd...

Mnogo zajebana zemlja ta USA.

Da katujem njesra. Ironija mi ne ide najbolje od ruke.

Gradiš stav na osnovu pojedinačnih slučajeva o kojima mediji non-stop trube. To je dobro (mislim na trubljenje) i jedan od indikatora relativno zdravog stanja je to što oko tih događaja digla VELIKA BUKA i revolt u društvu.

Pogledaj sebe i ljude u tvojoj okolini:
Jeste li išli kod lekara? Jeste li umrli ili ostali osakaćeni?
Jeste li išali u školu i na fakultet? Jesu li vam tukli profesore? Jesu li vam tražili mito?
Da li živite sa 5000 dinara mesečno?
Da li poznajete nekog sledbenika Davidovića?
Da li vas neko tera da idete u crkvu i radite onako kako SPC kaže?
Da li piješ ispravnu vodu?

Bitno je kako većina odgovara na ova pitanja. Pojedini slučajevi poput onih koje si naveo nam govore da sistem još uvek nije dobar i da mora puno da se radi na njemu, ali uglavnom funkcioniše.

Edited by tomkeus, 28 October 2007 - 23:10.

#34 oto

oto
  • Members
  • 63 posts

Posted 28 October 2007 - 23:16

Nisi rekao kad to ranije pre 20, 10 ili 5 godina napr.

Danas je neuporedivo bolje nego 2000. godine.
Srbija je 2000 godine imala oko 1000 dolara GDP po glavi stanovnika,
a sada ima oko 4000 dolara.
Da nije bilo Miloseviceve ere, sankcija i ratova
Srbija bi sada imala preko 10000 dolara.
Standard je u proseku veci nego pre 5-6 godina.
Naravno ne mali broj ljudi zivi losije, ali u proseku zivi se bolje.

Licno sam zadovoljan, jer da ne iznosim cifre, ali
sada imam platu realno, otprilike, kao 1990-te, 2 puta vecu nego 1995-te,
a cak 5 puta vecu nego 2000-te godine.

Potpuno se slazem.

#35 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 29 October 2007 - 00:17

Da katujem njesra. Ironija mi ne ide najbolje od ruke.

Gradiš stav na osnovu pojedinačnih slučajeva o kojima mediji non-stop trube. To je dobro (mislim na trubljenje) i jedan od indikatora relativno zdravog stanja je to što oko tih događaja digla VELIKA BUKA i revolt u društvu.

Pogledaj sebe i ljude u tvojoj okolini:
Jeste li išli kod lekara? Jeste li umrli ili ostali osakaćeni?
Jeste li išali u školu i na fakultet? Jesu li vam tukli profesore? Jesu li vam tražili mito?
Da li živite sa 5000 dinara mesečno?
Da li poznajete nekog sledbenika Davidovića?
Da li vas neko tera da idete u crkvu i radite onako kako SPC kaže?
Da li piješ ispravnu vodu?

Bitno je kako većina odgovara na ova pitanja. Pojedini slučajevi poput onih koje si naveo nam govore da sistem još uvek nije dobar i da mora puno da se radi na njemu, ali uglavnom funkcioniše.

zajebana i te kako...da...da je katrina zadesila srbiju velja bi to caskom resio...poslo bi palmu da napravi jos jedan aquapark .... mozemo ovako od drzave do drzave, Kao prvo,niko nije poredio srbiju sa amerikom, to sto sam trenutno gde jesam ne znaci da poredim trenutnu srbiju trenutno sa trenutnom amerikom , drugo, apsurdno je porediti te 2 drzave, sto zbog velicine teritorije, stanovnistva, kapitala...i ko zna cega sve jos... trece, niko nije rekao da situacija nije bolja nego 90'tih, ali je daleko od toga da se pristojno zivi od postenog posla, da je zdravstvo super, skolovanje i pravni sistem takodje ...jer nije.... nekih 15-20 posto stanovnistva zivi OK, Voze se nova kola, kupuju se stanovi, soping jednom nedeljno, vecere po restoranima, internet...itd...to je mali deo stanovnistva i ljudi tako zive uglavnom u vecim gradovima, BG, NS, NI,SU, mozda KG i jos po neki gradic...inace ovo sve ostalo je gola sirotinja u poredjenju sa istom kvalifikacionom grupom u nekoj drugoj zapadnoj drzavi (sad poredim) dakle neko ko ima isti stepen obrazovanja, kvalifikacije, cega vec... po statistici smo 3 u evropi po stepenu siromastva...na globalnom nivou smo bolji, posto jos nismo dostigli burundi i neznam tamo neki mozambik...
nisu mi tukli profesore,ali sam ja bio pretucen u skoli, ja i jos 5 njih( 4 kretena upala u dvoriste gimnazije i napravila haos), i imao sam profesora koji je dolazio pod gasom...poznajem 2 lika iz detinjstva koji su sledbenici ne davidovica ali tih koji su pod uticajem kukastog krsta i koji mrze rome, jevreje...na zalost znam i te koje zive sa toliko para koliko sam naveo....vodu kad sam u zrenjaninu ponekad pijem zagadjenu a znam da i vecina njih isto radi jer nemaju svaki dan da kupe po 10L vode...da li cu dobiti rak ili sta vec, videcu...
ono o "tvoja" amerika i da su sve nedace srbije svetska zavera, necu da komentarisem,posto nema smisla....jer amerika nije moja, niti sam ovde rodjen niti cu ostati ovde doveka....

oko skole i crkve...da ne zaboravimo da je pre neki dan Gimnazija J.J Zmaj preimenovana u Srpsku pravoslavnu veliku gimnaziju, a umesto fontane staviće se dve spomen ploče. Po predlogu Gradskog saveta za kulturu na jednoj ploči će biti - Hristos kao pastir, a na drugoj - Sveti Sava kako blagosilja srbe....novi bukvar:

Attached Files

Edited by scepa, 29 October 2007 - 21:43.

#36 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 29 October 2007 - 00:41

ono o "tvoja" amerika i da su sve nedace srbije svetska zavera, necu da komentarisem,posto nema smisla....jer amerika nije moja, niti sam ovde rodjen niti cu ostati ovde doveka

Ono "tvoja" Amerika sam napisao ja a ne Tomkeus.
Kao sto vidis ono "tvoja" je pod znacima navoda i
nemam nameru ni ja tebi da objasnjavam sta to znaci.
Tek toliko da ne okrivis pogresnog coveka.

Ali odakle ti izvuce da sam ja napisao svetska zavera?
Da je Amerika bila u glavnoj ulozi sto se tice uvodjenja sankcija
i vodjenje rata protiv Srbije to je cinjenica.
A i Klinton je javno rekao ono sto je rekao.
Dakle, i bez ulazenja u to ko je kriv itd.,
Katastrofalni dogadjaji 90-tih su glavni (ne i jedini) razlog
danasnjeg siromastva Srbije.

#37 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 29 October 2007 - 01:20

Ono "tvoja" Amerika sam napisao ja a ne Tomkeus.
Kao sto vidis ono "tvoja" je pod znacima navoda i
nemam nameru ni ja tebi da objasnjavam sta to znaci.
Tek toliko da ne okrivis pogresnog coveka.

Ali odakle ti izvuce da sam ja napisao svetska zavera?
Da je Amerika bila u glavnoj ulozi sto se tice uvodjenja sankcija
i vodjenje rata protiv Srbije to je cinjenica.
A i Klinton je javno rekao ono sto je rekao.
Dakle, i bez ulazenja u to ko je kriv itd.,
Katastrofalni dogadjaji 90-tih su glavni (ne i jedini) razlog
danasnjeg siromastva Srbije.

moja greska, zaboravih da napisem kome je namenjeno...izvinjenje Tomkeusu...ja ne znam odakle vam ta amerika pala na pamet, jer je nisam spomenuo do proslog posta... ko sto rekoh, to sto sam trenutno u njoj, ne znaci da poredim SRB i USA, jer ko sto rekoh ne moze da se poredi..2 razlicita sveta, jesu sankcije jedan od bitnijih razloga...ali cinjenica je da smo ovde gde jesmo sopstvenom greskom..nista se ne bi desilo da se malom nije digo q za osvajanjem balkana...a to za svetsku zaveru, izvini, posto obicno to sve tako krene, klinton ovo, amerika ono,pa karl bilt, holbruk...i onda kao svi su drugi krivi a mi jadni smo se samo nasli u sredini...
danasnja srbija pada opet u kontrolu 2-3 ljudi, koji su bog i batina, svidelo se to vama ili ne....i nemojmo vise o americi jer nije u pitanju standard amerike vec srbije i njenih gradjana u kojoj po bolnicama i skolama nema grejanja ...i nemojte uzimati BG kao primer srbije...pogledaj situaciju u zapadnoj, juznoj srbiji...nema tamo zivota, nikakve nade....kakva kola, vecere od po 100 eura, kakav kompjuter, internet o cemu bre pricamo, nemogu da uvedem adsl u centru zrenjanina (gde mi je kuca) a mogu tek samo da zamislim sta je u tamo nekoj gornjoj lapavici...

Edited by scepa, 29 October 2007 - 07:22.

#38 frank rizzo

frank rizzo
  • Banned
  • 62 posts

Posted 29 October 2007 - 10:39

33, samac s devojkom :rolleyes: , honolulu, waikiki nejbrhud, zaradjujem oko $130K after taxes and shit, vlasnik polumilijunskog stana (sto ce reci - nista posebno).
takodjer, posedujem polovni moped, cekovni racun u visini od oohoohoo nekih jedan i po K, savings od nekih oohohoho mozda 2K i ohohoho 401K od nekih mozda 4K...

flashback

91-ve sam bio nekakav partner sa srednjoskolskim drugarima u nekakvom biznisu. zaradjivao sam nekoliko hiljada maraka mesecno. nosio 250 maraka italijanske cipele. ah, pusta vremena kad se plivalo u lovi B)

#39 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 29 October 2007 - 13:15

zajebana i te kako...da...da je katrina zadesila srbiju velja bi to caskom resio...poslo bi palmu da napravi jos jedan aquapark .... mozemo ovako od drzave do drzave, Kao prvo,niko nije poredio srbiju sa amerikom, to sto sam trenutno gde jesam ne znaci da poredim trenutnu srbiju trenutno sa trenutnom amerikom , drugo, apsurdno je porediti te 2 drzave, sto zbog velicine teritorije, stanovnistva, kapitala...i ko zna cega sve jos... trece, niko nije rekao da situacija nije bolja nego 90'tih, ali je daleko od toga da se pristojno zivi od postenog posla, da je zdravstvo super, skolovanje i pravni sistem takodje ...jer nije.... nekih 15-20 posto stanovnistva zivi OK, Voze se nova kola, kupuju se stanovi, soping jednom nedeljno, vecere po restoranima, internet...itd...to je mali deo stanovnistva i ljudi tako zive uglavnom u vecim gradovima, BG, NS, NI,SU, mozda KG i jos po neki gradic...inace ovo sve ostalo je gola sirotinja u poredjenju sa istom kvalifikacionom grupom u nekoj drugoj zapadnoj drzavi (sad poredim) dakle neko ko ima isti stepen obrazovanja, kvalifikacije, cega vec... po statistici smo 3 u evropi po stepenu siromastva...na globalnom nivou smo bolji, posto jos nismo dostigli burundi i neznam tamo neki mozambik...
nisu mi tukli profesore,ali sam ja bio pretucen u skoli, ja i jos 5 njih( 4 kretena upala u dvoriste gimnazije i napravila haos), i imao sam profesora koji je dolazio pod gasom...poznajem 2 lika iz detinjstva koji su sledbenici ne davidovica ali tih koji su pod uticajem kukastog krsta i koji mrze rome, jevreje...na zalost znam i te koje zive sa toliko para koliko sam naveo....vodu kad sam u zrenjaninu ponekad pijem zagadjenu a znam da i vecina njih isto radi jer nemaju svaki dan da kupe po 10L vode...da li cu dobiti rak ili sta vec, videcu...
ono o "tvoja" amerika i da su sve nedace srbije svetska zavera, necu da komentarisem,posto nema smisla....jer amerika nije moja, niti sam ovde rodjen niti cu ostati ovde doveka..

Srbiju je zadesilo nesto mnogo gore nego katerina. Na celu njenu teritoriju padale su bombe, a ne samo na jedan njen deo.
Sto se skolstva tice, jos nije zabelezen slucaj masakra ovde, za razliku od nekoliko sirom SAD-a.

Dakle poenta ovog mog pisanja, je da se uvek moze pronaci nesto lose.
Sa druge strane, koliko je novinara napadnuto ili ubijeno u SAD ove godine? vise od 150?
Ti spominjes jedan slucaj u Srbiji koji jeste katastrofalan ali je usamljen il ijedan od retkih (ako se vratio u proslost nije ih bilo vise od 5, nazalost bilo je i ne rasvetljenih ubistava - Pantic, Curuvija).

Hteo to da priznas ili ne, sve ono sto se objavljuje ili sto si ti potencirao uglavnom dolazi iz jednog politickog bloka, a pogledaj samo bilo koju TV stanicu tamo gde zivis pa ces videti mnogo gore i strasnije price.

Poeanta je da mi ovde od komarca pravimo slona i da potenciramo ruzne stvari.

Nije zivot u Srbiji toliko los, cak i ako ga poredis sa mnogo razvijenijim zemljama.
A da je bolje u odnosu na prethodnih desetak godina, bolje je i to iz dana u dan.

#40 net024.troyman

net024.troyman
  • Members
  • 168 posts

Posted 29 October 2007 - 13:45

POPRAVLJA SE, POPRAVLJA........ :rolleyes: KAZU.....

#41 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 29 October 2007 - 13:57

Srbiju je zadesilo nesto mnogo gore nego katerina. Na celu njenu teritoriju padale su bombe, a ne samo na jedan njen deo.
Sto se skolstva tice, jos nije zabelezen slucaj masakra ovde, za razliku od nekoliko sirom SAD-a.

Sa druge strane, koliko je novinara napadnuto ili ubijeno u SAD ove godine? vise od 150?
Ti spominjes jedan slucaj u Srbiji koji jeste katastrofalan ali je usamljen il ijedan od retkih (ako se vratio u proslost nije ih bilo vise od 5, nazalost bilo je i ne rasvetljenih ubistava - Pantic, Curuvija).

Hteo to da priznas ili ne, sve ono sto se objavljuje ili sto si ti potencirao uglavnom dolazi iz jednog politickog bloka, a pogledaj samo bilo koju TV stanicu tamo gde zivis pa ces videti mnogo gore i strasnije price.

Nije zivot u Srbiji toliko los, cak i ako ga poredis sa mnogo razvijenijim zemljama.
A da je bolje u odnosu na prethodnih desetak godina, bolje je i to iz dana u dan.

Srbiju je zadesilo puno toga mnogo pre bombi. Crno, zacrnjeno pa precrnjeno.

Sto se skolstva tice to je tuzna prica a pominjanje masakra je tu sasvim nerelevatno. Masakri u USA ne govore nista u prilog kvaliteta skolovanja i skolskog sistema u Srbiji.

Porediti zivot u Srbiji sa razvijenijim zemljama je neprilicno. Bez obzira na to sto se ovde (po)javila nekolicina koja je zadovoljna svojim licnim prihodima (koji je to procenat stanovnistva u Srbiji?) niko nije odgovorio na pitanje kakav je KVALITET ZIVOTA. To je deo standarda.

Koliko sam shvatila to sto je bolje u odnosu na poslednjih desetak godina je fakat da je tebi plata veca?

Koliko ima nezaposlenih u Srbiji?

Kolika je prosecna penzija u Srbiji?

#42 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 29 October 2007 - 19:04

cyberwor/L/d...tenk ju!....a dalje za ovo gore sto sam kvotovao....aman, manite se diskusije o americi, bole me koliko je cega uradjeno u americi,i kakva je crna hronika tv stanica u cikagu (koji ima stanovnika koliko i srbija..eeeej!) ona je takva kakva jeste, ima svojih problema...pogledaj u svoje dvoriste i pocni odatle, pa posle kad sredimo ono sto je nase, mozemo da krenemo da kritikujemo americko, francusko ili cije vec drustvo....inace sto se novinara tice...jeste jedno koje se desilo...tako pocinje...i 90tih je pocelo sa Dadom Vujasinovic i zavrsilo(ili se ni nije zavrsilo) sa ko zna kim...su pre neki dan pretukli novinarku VOA?... mislim ajde ovo sad ide u mnogo dublju pricu od samog zivotnog standarda, ali ovo sve pricam na konto komentara da su u srbiji slobodni mediji...nisu...
opet ponavljam, sacica ljudi ima bolje plate , malo vecu plateznu moc...i takvi nemaju puno kontakta sa onima koji kupuju majce za 200 din u kineskim trznim centrima, koji jedu snicle od soje umesto pravog mesa, koji piju zagadjenu vodu jer nemaju za drugu koji nisu bili po 5-6 godina na moru, itd...ovaj poll takodje gore ti nemoze dati pravu sliku, jer se ovde javljaju ljudi koji imaju internet, onaj koji nema, taj nema ni komp a kamoli internet...a takvih je puno...da podsetim samo da je pre koji mesec izasao podatak da komjuter u srbiji koristi svega 18-20% stanovnistva..
dalje...vlada i drustvo u kojem se zivi takodje odredjuje standard zivota jer ko sto je neko gore reko, ne mozes standard odredjivati samo visinom mesecnog dohodka...u pitanju je kvalitet zivota...
ne do bog da recimo ovaj gasprom kupi naftno trziste srbije u narednih par meseci, pa tako u par meseci izborima dodje nova koalicija.. neko ko ne zeli ruse, vec proevropske integracije, pa ti rus kaze da kao drzava imas toliko i toliko da platis duga, a ti nemas, pa ti rus zavrne slavinu i onda pocne smrzavanje, nemas goriva za kola niti za gradski prevoz ...a to se desilo u ukrajini...koja je isto tako mlada demokratska republika..u dozivotnoj tranziciji...

#43 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 29 October 2007 - 19:37

Bas sam htela da pitam koji je postotak ljudi u Srbiji koji imaju kompjutere. Pretpostavljala sam da je to neka zalosna statistika te se iz tih manjinskih redova i javljaju oni koji mogu da odgovore na pitanja iz poll-a.

Neki me neodoljivo podsecaju na ona tri majmuna, sto vidim - ne vidim, sto cujem - ne cujem, sto znam - ne znam. To je jako opasno za demokratiju. Zadovoljis se svojom crkavicom (zamisli(!), bolje nego ranije) pa ko velis zivot je lep. Nije dovoljno preziveti, treba ZIVETI.

A sve ono sto ulazi u zivotni standard?

Nisam od onih koji druguju sa preteranim kukanjem. Ja samo smatram da treba biti realan. Standard je u Srbiji LOS!

#44 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 29 October 2007 - 20:16

Bas sam htela da pitam koji je postotak ljudi u Srbiji koji imaju kompjutere. Pretpostavljala sam da je to neka zalosna statistika te se iz tih manjinskih redova i javljaju oni koji mogu da odgovore na pitanja iz poll-a.

oko procenta gradjana za kompom u Srba:

http://www.b92.net/b...y...243006&fs=1

#45 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 29 October 2007 - 20:57

Mislim, budimo realni, svet je u proseku jedna korumpirana kaljuga, puna siromašnih ljudi, kriminala i u kojoj nema ni p od ljudskih i građanskih prava.

Budimo realni, mislis na Afriku? Procitao izvestaj o ljudskim pravima u Srbiji?

Ne želim da opravdavam (relativno) lošu situaciju u Srbiji, zato što ipak pripadamo evropskom prostoru i to je ono što nam diktira standarde, ali barem koristimo odgovarajuću terminologiju.

Znas kakva je situacija u Srbiji? Odgovarajucom terminologijom ... od katastrofalno lose postala je veoma losa. Kad sedis usred toga izgubis malo perspektivu jer za drugo ne znas pa mislis "ups! bolje je" ...