Jump to content


Photo
- - - - -

Rukomet


  • Please log in to reply
7959 replies to this topic

#7936 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 27 January 2019 - 19:21

Hansen je sigurno jedan od najmocnijih napada koji su se ikada pojavili u ovom sportu. Sto rece Realni, malo koji igrac je isporucivao ovakve brojke. Hansen i kad nema neki suterski dan, samom svojom pojavom mnogo znaci, jer je uvijek glavni fokus protivnicke odbrane sto ostavlja dovoljno prostora ostalim igracima da iskoriste to.

Ja pratim rukomet nekih 10-15 godina i 3 igraca koja izdavajam su:Hansen,Karabatic, Balic.
  • 0

#7937 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 27 January 2019 - 19:23

Kao misliš slično kao u basketu? Pa i u basket ću reći da je bolji neko ko danas daje 30 poena od nekoga ko je davao 15, a da su pri tome obojica vođe ekipa koje uzimaju trofeje. Čak se i u rukometu nije toliko povećao prosek golova, koliko je u basketu prosek poena.

 

Uglavnom, jednostavno prevelika razlika. Pričamo o igračima koji su davali po 4-5 golova u bitnim tekmama i liku koji da 19 golova u polufinalu i finalu. Neuporedivo.


  • 0

#7938 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 27 January 2019 - 19:46

Rukomet je danas drugi sport u odnosu na 90,pa i 2000.Bukvalno druga igra.Igra se na gol vise,igra je maksimalno ubrzana,igra se bez golmana,akcenat je na napadu,nekada si mogao titulu da uzmes samo granitnom odbranom.Slicno basketu,napadac je maksimalno zasticen,bacanja na sve strane,cilj je sto vise koseva,zato je postalo potpuno normalno da igraci daju 40+ poena,pa i 50+,isto i rukomet,potpuno normalno da lik ima 10+ golova po tekmi.Harden=Hansen.Danas Harden 40 lagano,nekada Majkl ili Lari 30,pa ne moze da se kaze da je bolji.Danas Hansen 10-15,nekada Perun 10-12,mogu i njega da zamislim sa ovakvim tempom i pravilima da bije 15 po tekmi,ili Lvgreen,Talant.

Misljenja su razlicita,biram prime Karabatica uvek pre Hansena.

Edited by GANGULA, 27 January 2019 - 20:23.

  • 0

#7939 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 27 January 2019 - 21:41

Ja pamtim rukomet malo duže i uvek su se rukometaši i rukometašice delili na dve grupe, razbijače i umetnike. Neki su voleli jedne, neki druge.
Neću da vas smaram sedamdesetim jer se tog rukometa niko od vas ne seća. Osamdesetih su harali razbijači poput Veselina Vujovića, Olega Gagina ili Petera Kovača, ali su umetnici kao Mile Isaković ili Sep Vunderlih uvek imali svoje parče kolača.
Devedesetih se pojavljuje prvi umetnik koji je svom timu donosio titule, Talant Dušebajev, ali i prvi razbijač umetnik, in my humble opinion i dalje najbolji rukometaš ikada Magnus Vislander. Ostali razbijači tog doba (Peruničić, Puc, Tučkin) ili umetnici (Ričardson, Čavar, Frac) su bili tu negde ali nikada taj nivo.
Vrhunac rukometnog umetnika stiže tokom dvehiljaditih u liku Ivana Balića, koji uz podršku najpotcenjenijeg igrača ikada Petra Metličića Hrvatsku diže u svetski vrh, ali na njihovu žalost na scenu stiže drugi najbolji razbijač umetnik u istoriji rukometa Nikola Karabatić i Francuzi postaju streptomicin za Hrvate. Rukomet se drastično ubrzava i razbijači polako nestaju sa scene, a pojavljuju se i prve zvezde koje igraju isključivo odbranu, poput Dinara.
U sadašnjoj deceniji se menjaju i pravila i taktike i sudijski kriterijumi u cilju što bržeg napada i što manje fizičke sile i u odbrani i u napadu. Ono što su bili Vislander za devedesete i Karabatić za dvehiljadite u poslednjoj dekadi je Mikel Hansen. Best of both worlds, rezervisana medalja na svakom takmičenju makar došao sa juniorima na prvenstvo. Kad završi karijeru, biće u top tri ikada. Na kom mestu, sabraćemo na kraju.
  • 5

#7940 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,938 posts

Posted 27 January 2019 - 22:00

Čika Darby pišite češće za nas mlađe, neka ostane zapisano. Ima se šta za pročitati.

 

Zanima me Vaše mišljenje o Zlatku Žagmeštaru, pretpostavljam da ste ga gledali, je li zbilja bio tako dobar kao što se priča tj. što on sam o sebi priča? :D

 

Za Petra Metličića se slažem 100%, a i inače je sjajan momak. Potječe iz jedne skromne obitelji, oboje roditelja su mu gluhonijemi.


  • 2

#7941 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 27 January 2019 - 22:14

Ja sam kao klinac obozavao Stefana Kretzschmara, kakve je golove davao taj lik, umjetnik pravi.
  • 1

#7942 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 27 January 2019 - 23:12

Ja se secam od Vislandera na ovamo, Balic i Karabatic su carevi, ali se i meni cini da ovo sto radi Hansen nije radio niko nikad.

 

Ima nesto do toga sto kaze Gaga, ali covek jednostavno nema slabu tacku, ne mozes da ga cuvas, daje golove na najrazlicitije nacine i plus cini boljim bukvalno svakog igraca oko sebe.

 

To ne moze jednostavno.


  • 0

#7943 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 27 January 2019 - 23:26

Zanima me Vaše mišljenje o Zlatku Žagmeštaru, pretpostavljam da ste ga gledali, je li zbilja bio tako dobar kao što se priča tj. što on sam o sebi priča? :D

 

Gde me seti Žage... najbolji jugoslovenski rukometaš koji jedva da je omirisao reprezentaciju. Radmilo Mišović u košarci, Slobodan Santrač u fudbalu, Zlatko Žagmešter u rukometu.

 

Razlog? Bio je neverovatan igrač, ali i neverovatan puvadžija. Davao je 10-15 golova po utakmici, ali je sedmerac je umeo da šutira sa devet metara, onako, iz besa, punio je novine izjavama da je selektoru Štenclu smuvao kćerku, da bekovi reprezentacije Horvat, Lavrnić ili Lazarević mogu da mu brišu cipele što se rukometa tiče, utakmice njegovog Medveščaka i bjelovarskog Partizana su bile pravi rat (sa Albinom Vidovićem se tukao ko nečastivi), ko bi ga takvog zvao u reprezentaciju? Učestvovao je u prvom velikom uspehu Jugoslavije (bronza na SP 1970.) i toliko od njega.


  • 1

#7944 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 27 January 2019 - 23:34

Ti si najvece blago sportskog dela foruma Darby definitivno :)


  • 0

#7945 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 27 January 2019 - 23:42

Sta mislite je li Luc Abalo najveci atleta u istoriji ove igre? Ja nijesam gledao nekog rukometasa sa takvim atletskim potencijalom.
Brzina, vertikalni i horizontalni skok, solidna snaga, gipkost, akrobatika. Covjek je inace imao potencijal da ucestvuje na Olimpijadi u disciplini skok u dalj, tako su pricali njegovi treneri.
  • 1

#7946 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 27 January 2019 - 23:46

Vrlo verovatno, bar trenutno ne mogu da se setim boljeg. On je bio toliko eksplozivan da uspeva da iznenadjuje iznova i iznova svojim potezima.


  • 0

#7947 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 28 January 2019 - 01:33

Pokusavam i ja da se sjetim, ali tesko je naci nekog ko je radio stvari kao Abalo.

Niko da pomene Filipa Jihu. Bas mocan igrac, pravi razbijac, ali i potkovan tehnicki dosta. Igrao i na mjestu srednjeg beka cesto, kao organizator igre, dobar u odbrani.

Sa Kilom sve zivo osvojio, proglasen jednom za igraca godine.

Jedino sto nije imao nekih uspjeha sa reprezentacijom, ali Ceska je irelevantna ekipa gotovo uvijek bila.

Mislim da je u ovom vijeku top5 igrac.
  • 0

#7948 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 January 2019 - 01:49

Ja se secam da smo cesto isli preko njih na prvenstva, mislim da su nas jednom dobili i da je to bila epska katastrofa.

 

Sta znam, razbijac, u klubu je bio uvek okruzen drugim igracima svetske klase i imao prostora da sutira do mile volje, svakako svetska klasa ali bas top 5 igrac u veku ni blizu IMO.


  • 0

#7949 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 28 January 2019 - 02:07

Pa ne znam sem Balica, Nikole i Hansena neke bolje igrace u zadnjih 15 godina.

Covjek je na skoro svim takmicenjima bio redovno medju vodecim strijelcima, bilo za klub ili za reprezentaciju.

2010 godine bio najboji na svijetu, vodio Kil do titule u Evropi.

Statistika u Njemackoj ligi mu je odlicna, na 311 meceva postigao je 1724 gola. Uz to nije bio samo dobar strijelac, imao je i ostale segmente na visokom nivou.

Jiha je nekih desetak godina(2005-2015) bio sami krem rukometa i jedan od najboljih bekova u tom periodu.

Edited by Shunsuke Nakamura, 28 January 2019 - 02:18.

  • 0

#7950 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 28 January 2019 - 09:53

Harden=Hansen

 

Ovo će biti tačno kad Harden bude davao 40+ u polufinalu i finalu lige, uz 50-60% šuta. Naravno, taj film nećemo gledati.


  • 1