Jump to content


Photo

PPP/B92 anexija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
115 replies to this topic

#106 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 08 December 2007 - 14:19

Pdf Politika je def. jaca na fb92, i ozbiljnija.
Shit shat je jaci na ppp.

Sto rece Ziza, dva potpuno razilicita profila foruma su se izdvojila.

#107 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 December 2007 - 16:16

evo bas sad gledam na kojem se forumu vise paznje posvecuje fudbalu, i moram priznati da je ppp ispred b92. Voleo bih da vidim poredjenje, recimo po pitanjima hapsenja ovih iz zvezde.



Čemu...čemu...?

Meni je super što funkcionišu dva različita foruma... PC, zdravije i normalnije stavove ću tražiti na B92, PPP je življi i zabavniji pa kad mi bude više stalo do takve atmosfere svratiću tamo

#108 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 08 December 2007 - 18:53

Pa onako, statistike radi. :rolleyes:

#109 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 11 December 2007 - 15:33

Ali to ne dokazuje nista, posto je moguce da ti kao jedan korisnik napises 20 postova dnevno; dakle opet nemamo broj aktivnih korisnika vec samo postova.

Evo oba podatka... Izvinjenje za cekanje, pokusavao sam ispraviti neke krive drine koje unose gresku od 1,4% :rolleyes:
(bez jednog bota, nema dobrog drota)

Bilo bi mi jako zanimljivo kad bi neko postavio malo preciznije brojke.

Ako si spreman za zanimljivosti... a ovo bogami mozes sam, licno da proveris ako mi ne verujes - idi samo na togl mor opshns kada pretrazujes memberse. Za post id se vec sam snadji, valjda znas da kopipejstujesh:

Posted Image
statistika 7 dana
Prvi grafik, prve 2 kolone: broj ulogovanih korisnika u 7 dana;
Prvi grafik, druge 2 kolona: broj ulogovanih korisnika koji su nesto napisali u 7 dana;
Drugi grafik: broj postova u 7 dana (pid count);


Poredjenje je nebitno u celoj prici, vec smo apsolvirali da se razlikuju profili foruma. Ovo je UpToDate odgovor na pitanje koliko je usera aktivno (u jednoj sedmici).
Posetioca naravno ima daleko vise od aktivnih usera. Koliko, ne znam proceniti (x*, 10* ?). Sasvim solidna poseta od nekih 12.000-13.000 dusha, dakle eto svih odgovora na sva pitanja.

#110 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 11 December 2007 - 17:30

Evo oba podatka... Izvinjenje za cekanje, pokusavao sam ispraviti neke krive drine koje unose gresku od 1,4%


Ako sam dobro shvatila statistiku ispada da je forum B92 posjeceniji ali se na njemu manje postuje nego na PPP. Uzrok tome moze biti i sto veci dio bivsih aktivnih usera svrati u pradomovinu da vide sto se dogadja. :rolleyes:

Edited by Ziza, 11 December 2007 - 17:32.


#111 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 11 December 2007 - 18:31

Optuzujes ih da lurkuju? :rolleyes:

To ne objasnjava i razliku izmedju onih usera koji postuju, i onoga koliko se postuje (512:382).
Jednostavno je karakteristicno za forume da sto su veci, na njima se manje u proseku postuje po glavi stanovnika. Najmanji forumi su ujedno i najcavrljaviji (najopusteniji). Secam se da sam na nekom manjem pisao recimo po 15-16 postova dnevno, a na fb92 samo 2-3.

#112 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 11 December 2007 - 18:59

Optuzujes ih da lurkuju? :rolleyes:

To ne objasnjava i razliku izmedju onih usera koji postuju, i onoga koliko se postuje (512:382).
Jednostavno je karakteristicno za forume da sto su veci, na njima se manje u proseku postuje po glavi stanovnika. Najmanji forumi su ujedno i najcavrljaviji (najopusteniji). Secam se da sam na nekom manjem pisao recimo po 15-16 postova dnevno, a na fb92 samo 2-3.


Nemam u tome iskustva jer je ovo jedini forum na kojem sam (izuzev tih par dana na PPP) ikad bila aktivna. I znas sto mi nikad nije bilo jasno? - Ta vrsta forumskog voajerizma (ne mislim sad na usere iz pradomovine) gdje, a cega mi kao aktivni sudionici zapravo nismo svjesni ( tvoja statistika me navukla da razmiljam) da ogroman broj ljudi samo promatra sa strane bez da se ikad ukljuce. Mislim, kad mi se u raspravi odjednom pojavi nick koji je npr. registriran 2003., a doprinos temi mu bude drugi post u forumskom zivotu, prvo sto pomislim je da je klon. A onda mi se digne kosa na glavi (a imam je puno) i obicno vise ni ne mislim nista sto je mozda greska. Gvirenje, virenje, voajerstvo - ljudska priroda. :huh:

#113 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 11 December 2007 - 19:16

Nemam u tome iskustva jer je ovo jedini forum na kojem sam (izuzev tih par dana na PPP) ikad bila aktivna. I znas sto mi nikad nije bilo jasno? - Ta vrsta forumskog voajerizma (ne mislim sad na usere iz pradomovine) gdje, a cega mi kao aktivni sudionici zapravo nismo svjesni ( tvoja statistika me navukla da razmiljam) da ogroman broj ljudi samo promatra sa strane bez da se ikad ukljuce. Mislim, kad mi se u raspravi odjednom pojavi nick koji je npr. registriran 2003., a doprinos temi mu bude drugi post u forumskom zivotu, prvo sto pomislim je da je klon. A onda mi se digne kosa na glavi (a imam je puno) i obicno vise ni ne mislim nista sto je mozda greska. Gvirenje, virenje, voajerstvo - ljudska priroda. :rolleyes:


Gvirenje, virenje, voajerstvo - ljudska priroda. :huh:

Po meni je to sasvim OK na forumu. Ovo je javno mesto gde neki ljudi čitaju i pišu, neki samo čitaju, a neki bogami samo pišu a ne čitaju ni svoje ni tuđe postove.

Voajerizam bi bio kada bi neko pratio privatnu prepisku.
Može i neko ko samo čita za tebe, ili bilo koga ko piše po forumima, da kaže da si egzibicionista. :)

#114 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 11 December 2007 - 21:31

meni je kul sto ima toliko ljudi koji samo citaju (ako ih stvarno ima toliko koji redovno dolaze)

na drugim forumima sam cesto tako ucestvovala, takvi juzeri su najcesce oni koji izvlace pravu korist iz sukoba misljenja u forumskim raspravama, samo ako su argumentovane i kvalitetne, a ne ona dvojica (ili koliko vec) koji se svadjaju

Edited by BeatrisDal, 11 December 2007 - 21:32.


#115 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 12 December 2007 - 09:14

Gvirenje, virenje, voajerstvo - ljudska priroda. :rolleyes:

Po meni je to sasvim OK na forumu. Ovo je javno mesto gde neki ljudi čitaju i pišu, neki samo čitaju, a neki bogami samo pišu a ne čitaju ni svoje ni tuđe postove.


Daleko od toga da ja mislim da nije ok, samo mi je interesantno kao pojava.

#116 Forum B92

Forum B92
  • Members
  • 613 posts

Posted 20 December 2007 - 15:46

Poslednji post na ovom topicu u kome se, uz uvrede tamošnjih moderatora, odgovara na post na PPP-u je obrisan.

Topic se zaključava. PPP nije tema za B92.