Jump to content


Photo

PPP/B92 anexija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
115 replies to this topic

#91 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 02 December 2007 - 14:58

oh. a koje pravo ti je dosad bilo osporavano?

Pravo na pm.

josh kad bi precizirao na koji to princip mislish.
i fala shto ti nije smetalo moje shizenje. :cmok!:

Pa na princip da neko ko je bio Primer Tolerancije™ prethodnog foruma b92 poziva na postovanje istih.
Molim i svaki naredni put, kad ustreba.

#92 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 02 December 2007 - 15:17

Pravo na pm.

liar liar

Pa na princip da neko ko je bio Primer Tolerancije™ prethodnog foruma b92 poziva na postovanje istih.

kojim meandrom logike si stigao od tamoshnjih do ovdashnjih principa i oklen sad pricha o toleranciji?

smeshan si. podsecash na isfrustriranu ribu koja je sama raskinula sa momkom al ima potrebu™ da ga svako malo nazove i prigovori josh neshto.

#93 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 02 December 2007 - 15:27

smeshan si. podsecash na isfrustriranu ribu koja je sama raskinula sa momkom al ima potrebu™ da ga svako malo nazove i prigovori josh neshto.

Ne, forum mi ne uredjuje stvarnost.

#94 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 02 December 2007 - 20:54

Ne, forum mi ne uredjuje stvarnost.

err... ok.

#95 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 04 December 2007 - 02:26

Pravo na pm.

Pa na princip da neko ko je bio Primer Tolerancije™ prethodnog foruma b92 poziva na postovanje istih.
Molim i svaki naredni put, kad ustreba.

Onaj neprincipijelniji deo moderacije je otisao negde drugde da se druzi sam sa sobom. Da im stvar bude grdja, nikada nece prerasti stare navike 'da im se moze', ma sta napricali u pravilnicima vrlo brzo su dosli do sustine tvog pousta i svoje stare prakse.

I dalje idu jedni za drugima da bacaju cvece i komplimente kao pionirke Titu (Chuk Norisu), ni ne primecujuci da vise nema publike. Taj sistem ljigave fraternities/sororities alike socijalizacije je u celini presadjen tamo, uz dodatke sveze krvi koja ne moze promeniti dedu u mladica (mislim na nekoliko ok moderatora koji su samo ornamenti, poslednji medju jednakima).
Ako ne mozes odgonetnuti gde je analnim mirisom i ukusom duh neprincipa stare moderacije, onda imas problema sa percepcijom, ili nisi upalio svecu da proveris gde se nalazis mali Lemmiwinkse.

Edited by st.maurice, 04 December 2007 - 16:16.


#96 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 04 December 2007 - 20:30

Zarad ustede moderatorskog vremena u splitovanju pa spajanju sa drugog topika, ovdi:

Ako mislite da cete nesto postici sa sterilnim forumom kakav je sad - utopia. Dajem vam jos maksimum dva mjeseca prije nego sto se raspadnete. :huh:

Ukratko o sterilnosti: danas ima vise neizivljenih padobranaca nego ikada, a cak ni nemaju status padobranca dok su ga ranije imali. Pravila su se promenila utoliko sto danas postoje, a na ppp su navedena ali se tezi da se ne primenjuju za racun slobodne procene moderatora. Zvuci poznato?

Ako je do apsolutne 'slobode govora' tipa scf, ko to voli neka izvoli tamo da se valja u blatu. Ako poredis sa ppp, i tamo vlada 'sterilnost' istog tipa, i sterilisu se isti korisnici, sa istim temama i poustovima plus neki drugi. Nego sporedno je objasnjavavanje tebi gde je danas isto - a gde razlicito u odnosu na ranije, bitniji deo sledi:

Doticni poust kako fb92 umire u samrtnom ropcu, kao i onaj izeditovani deo iz nekog drugog pousta (kako je ppp eto sav ziv) naveo me je na prakticnu vezbu sabiranja, cisto da proverim svoju slobodnu procenu. ;)

Jeste li spremni Ziza (a ono makar kada se vratite)?

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Eto necega za milestones™ :rolleyes:

Ne zelim da budem zlurad, ali ako se neki od ova dva foruma donekle izduvao (sto je Zizina teza) to je ppp.
Forum kome na Politici (kao najaktivnijem pdf/ptf-u u nas) bude aktivno samo 6 tema tokom dana (drugde nije nista bolje) se pre moze opisati kako je na izdisaju...

Posted Image

PS uvazavam da postoji prostor za neku marginalnu gresku od 1 ili 2 procenta. :)

#97 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 05 December 2007 - 04:56

Doticni poust kako fb92 umire u samrtnom ropcu, kao i onaj izeditovani deo iz nekog drugog pousta (kako je ppp eto sav ziv) naveo me je na prakticnu vezbu sabiranja, cisto da proverim svoju slobodnu procenu.


Hvala na trudu, ako je sve ovo zbog mene, ali ja to nisam trazila. Niti sam usporedjivala. Sto se sterilnosti tice, mislila sam na pravila koja, ukoliko budu prekruta, nece pomoci posjecenosti foruma, sto jasno ne znaci da pravila ne trebaju postojati.


Jeste li spremni Ziza (a ono makar kada se vratite)?



PS uvazavam da postoji prostor za neku marginalnu gresku od 1 ili 2 procenta.


Mislim da ti je losa procjena, prije svega zato sto je pitanje koliko je od tih 13 tisuca clanova foruma B92, njih koji su aktivni?

Sto se tice PPP-a, oni me ne zanimaju. Znam da je, u periodu dok sam odlazila tamo, svakodnevno bilo aktivno oko stotinjak clanova + sto nisam stekla dojam da je njima Politika posebno bitan PDF. Mislim da su im daleko vaznije leprsavije teme poput "Shit -shata", "Zabave" i sl. i zapravo su ti dijelovi i bili najposjeceniji, sto ne cudi jer se vecina chatera odavde preselila tamo i oni cine novu jezgru PPP-a.

Bilo bi medjutim zanimljivo vidjeti koliko je dnevno aktivnih clanova ovdje, a sto se iz tvojih podataka ne vidi.

Edited by Ziza, 05 December 2007 - 05:07.


#98 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 05 December 2007 - 05:56

...

Edited by st.maurice, 05 December 2007 - 14:08.


#99 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 05 December 2007 - 06:10

Pogledaj samo Mukicu gde se zali na temi o moderaciji, ne bih rekao da su previse kruta.


Tko je Mukica? :rolleyes: Uki?


Ne postoji drugi nacin da se to uporedi osim brojem poustova u jednom danu. *


Ali to ne dokazuje nista, posto je moguce da ti kao jedan korisnik napises 20 postova dnevno; dakle opet nemamo broj aktivnih korisnika vec samo postova.


Odnosno postoji (za one korisnike koji poustuju, ali za to moram biti ulogovan na oba foruma sto za sada ne mogu)
To znaci u prevodu da, ako nije dovoljna iscrpna ova analiza, ona moze biti jos iscrpnija.



:huh: , tebi stvarno nije dosadno.

Btw, dobro jutro.

#100 novosadjance

novosadjance
  • Members
  • 1,645 posts

Posted 05 December 2007 - 10:13

Posted Image


PS uvazavam da postoji prostor za neku marginalnu gresku od 1 ili 2 procenta. :rolleyes:


Tvoja greska ima marginalnih 80-ak procenata. Da krenemo od vrha, na PDF "Kosovo" ima 6500 odgovora, a na temi "Sta ce Srbiji Kosovo" koja sadrzi 90% od toga vise od pola odgovora je napisano pre prekida rada foruma. Na tenisu od 5600 odgovora imas tenis2007 koji ima 4600 od kojih je 99% napisano pre prekida, na kosarci imas temu o reprezentaciji koja zauzima vise od pola podforuma i svi odgovori su do septembra i tako je uglavnom na svakom podforumu, a to se deli sa brojem dana od sredine oktobra, tako da je statistika vise nego neprecizna. Cinjenica je da je "sport" veoma osakacen (posebno fudbal i kosarka) i da se tesko oporavlja, za druge delove foruma ne znam.

Bilo bi mi jako zanimljivo kad bi neko postavio malo preciznije brojke.

#101 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 05 December 2007 - 13:46

Tko je Mukica? :huh: Uki?

Yup. Eno ga na moderaciji gde se zali da pravila nisu dovoljno rigorozna.
Kad saberes njega i Mileta, pravila su krajnje normalna. Zamisli da bude po volji nekome od njih dvojice. Posted Image

Ali to ne dokazuje nista, posto je moguce da ti kao jedan korisnik napises 20 postova dnevno; dakle opet nemamo broj aktivnih korisnika vec samo postova.

Ma... znam. Sad mi zao tih 15 minuta akanja u exelu, tek kasnije sam setio racuna preko pid-a, bukvalno treba 30 sekundi. :rolleyes:

Za aktivne ucesnike mozes sama pogledati My Assistant > New Posts, do x sati unazad (pa sad, koliko je i to pouzdano), ili koristiti ovaj program:
IPB Message Checker 1.8.1
(nedostaje mu opcija export)

:) , tebi stvarno nije dosadno.
Btw, dobro jutro.

Pusti budalu, njoj uvek zabavno.
Bar' dan. 0:)

Tvoja greska ima marginalnih 80-ak procenata. Da krenemo od vrha, na PDF "Kosovo" ima 6500 odgovora, a na temi "Sta ce Srbiji Kosovo" koja sadrzi 90% od toga vise od pola odgovora je napisano pre prekida rada foruma. Na tenisu od 5600 odgovora imas tenis2007 koji ima 4600 od kojih je 99% napisano pre prekida, na kosarci imas temu o reprezentaciji koja zauzima vise od pola podforuma i svi odgovori su do septembra i tako je uglavnom na svakom podforumu, a to se deli sa brojem dana od sredine oktobra, tako da je statistika vise nego neprecizna. Cinjenica je da je "sport" veoma osakacen (posebno fudbal i kosarka) i da se tesko oporavlja, za druge delove foruma ne znam.

Bilo bi mi jako zanimljivo kad bi neko postavio malo preciznije brojke.

Mrzim te. ;)

Ne, stvarno jeste nemala greska. Hvala na uocavanju. :D
Moracu kao nekada Geca Kon, da stavljam u izlog i delim po gros svakome ko nadje ovakvu gresku (pre postovanja)

Na sport ne zalazim, ali Politika na fb92 sije ppp pandan za medalju.
Uostalom nebitno, pocelo je sa tezom da fb92 umire.
Mislim da ni jedan forum nece 'umreti', ali da ovaj forum ima daleko vise sansi za opstanak to je jasno samo iz toga sto je brend kuce (ako nista drugo u svakom intervjuu ljudi zaduzenih za b92 web, potencira se razvoj a ne ukidanje internet sadrzaja).

Edited by st.maurice, 05 December 2007 - 15:46.


#102 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 05 December 2007 - 14:35

Uostalom nebitno, pocelo je sa tezom da fb92 umire.


Pa to sam pojasnila.


ovaj forum ima daleko vise sansi za opstanak to je jasno samo iz toga sto je brend kuce (ako nista drugo u svakom intervjuu ljudi zaduzenih za b92 web, potencira se razvoj a ne ukidanje internet sadrzaja).


Mislim da vise nema smisla usporedjivati B92 sa PPP jer se razvijaju u potpuno razlicitim pravcima, pa samim tim jedan drugome nisu konkurencija.

#103 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 05 December 2007 - 15:02

Pa to sam pojasnila.

Mislim da vise nema smisla usporedjivati B92 sa PPP jer se razvijaju u potpuno razlicitim pravcima, pa samim tim jedan drugome nisu konkurencija.

True :huh:

Though, posuzilo je za triviu posecenosti foruma u nas*.

...Zizi i novosadjance-tu pm za koji dan ako zele precizniju statistiku, tacan br. postova (sada korigovan racunom preko pid-a**, i br. aktivnih korisnika IPB Message Checker-om)

----------------
*to je uvek bilo bog zna kakvo pitanje na svim forumima, kao da je neverovatno tesko odgonetnuti bez administratorskih ovlascenja.

**ppp recimo pokazuje nekakav gap od cirka 1.163 postova sto je pretpostavljam mods only sekcija foruma, nevidljiva ostalima (kokodakanju nikada kraja :rolleyes:).
/forums/index.php?showforum=1 ? & /forums/index.php?showforum=2 ?
Moguce je i da fb92 ima takvo nesto, ali je tesko primetiti sa ubacenim i pomesanim starim temama.

Edited by st.maurice, 06 December 2007 - 14:44.


#104 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 08 December 2007 - 03:24

@st.maurice

...Zizi i novosadjance-tu pm za koji dan ako zele precizniju statistiku, tacan br. postova (sada korigovan racunom preko pid-a**, i br. aktivnih korisnika IPB Message Checker-om)


Hvala, nema potrebe. Upravo sam bila na PPP (naravno kao "gost") i ocigledno je da je zivlji i da dnevno aktivnih korisnika ima daleko vise nego ovdje. To je cinjenica koliko god se to tebi ili bilo kome ne svidjalo. Toliko o tome.

+ primjetila da gazza tamo vise nije moderator sto me onako intimno bas razveselilo. :rolleyes:

#105 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 08 December 2007 - 13:24

evo bas sad gledam na kojem se forumu vise paznje posvecuje fudbalu, i moram priznati da je ppp ispred b92. Voleo bih da vidim poredjenje, recimo po pitanjima hapsenja ovih iz zvezde.