Jump to content


Photo
- - - - -

Big Brother - Season II


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
125 replies to this topic

#1 Okretnica

Okretnica
  • Members
  • 285 posts

Posted 24 October 2007 - 12:03

Ajde, nije valjda da niko nema bas nista da kaze na ovu temu...

Meni je Burek bio favorit, autenticni subverzivni element, nervirao je sve ostale ukucane sto je bio glavni razlog da pokupi moje velike simpatije...

Recept za Burekovu veceru svakako ce uci u anatologiju srpskih tv kuvara...

Ima toga jos...

#2 xyz

xyz
  • Members
  • 70 posts

Posted 24 October 2007 - 12:14

Ta osoba, sa nadimkom Burek, je najgora moguca kombinacija osobina: bezobrazan / glup / samouveren.
Ne znam kakav ti sistem vrednosti imas, ali kod mene nijedna njegova osobina ne ulazi u spisak pozitivnih.

#3 Okretnica

Okretnica
  • Members
  • 285 posts

Posted 24 October 2007 - 12:54

Ta osoba, sa nadimkom Burek, je najgora moguca kombinacija osobina: bezobrazan / glup / samouveren.
Ne znam kakav ti sistem vrednosti imas, ali kod mene nijedna njegova osobina ne ulazi u spisak pozitivnih.


ne sporim, mada ovaj BB nije takmicenje za fine i vaspitane vec nemilosrdna borba slicnih za 100 000 Evra.

A medju onakvim ukucanima on je bio najoriginalniji, maltene bljesak kosmicke inteligencije i kreativnosti, redovno uspevao da me nasmeje. Neke od najjacih minijatura su mu bile: "mrsha i crvici", pa cucanje u wc-u "dok mu ne krene" i slicni atavizmi... decko je pun iznenadjenja.

#4 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 24 October 2007 - 14:37

Zar neko jos uvek gleda to cudo? :rolleyes:

#5 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 24 October 2007 - 15:47

Zar neko jos uvek gleda to cudo? :rolleyes:


Ne!!

#6 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 24 October 2007 - 16:10

Jel postoje neki podaci o odnosu gledanosti VB 1, VB VIP, VB 2 ?

#7 MisMango

MisMango
  • Members
  • 387 posts

Posted 24 October 2007 - 16:49

Zar neko jos uvek gleda to cudo? :rolleyes:



Naravno da -da!

Neobican izbor ukucana u ovoj sezoni je prevazisao cak i moja skromna ocekivanja glede ovog reality show-a.
Prosto ne znam da li da se smejem ili da pokrijem usi od stida kad ova omladina krene da sipa "mudrolije " i "duhovitosti".
Tj, kad uspem da razumem o cemu oni u stvari uopste govore, posto je vecina zaobisla logopeda u predskolskom uzrastu pa im sada u vecini reci nedostaje po koje slovo, kad uopste uspeju da recenicu izvedu do kraja. Jedino se glasno i jasno cuje ono "Kontas"...na kraju svake nakaradno formulisane recenice, ciji se smisao moze samo naslutiti. Mozda zvuci mazohisticki, ali gledanje ovog serijala nije to ni izdaleka.
U stvari je krajnje ohrabrujuce. Prosto -sedim ispred TV , srecna sto IQ moje dece, moje porodice i mojih prijatelja nije 80. Sto nam zivotne teme i reakcije ne podsecaju na one u VB.
Dok ne vidis nesto ovako lose, prosto ni ne znas koliko ti je dobro. U glavi.


p.s. Odahnula kad je Burek izasao. Da ih je sve cimao nekim inteligentnim forama pa i da ga gledas kako jede :huh: . Ali on je em glup , em perfidan. Grozna kombinacija.

#8 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 24 October 2007 - 18:25

U stvari je krajnje ohrabrujuce. Prosto -sedim ispred TV , srecna sto IQ moje dece, moje porodice i mojih prijatelja nije 80.

p.s. Odahnula kad je Burek izasao. Da ih je sve cimao nekim inteligentnim forama pa i da ga gledas kako jede :huh: . Ali on je em glup , em perfidan. Grozna kombinacija.



...eh, ali kad bi svi imali isti iq, kako bismo znali da ga uopste imamo :rolleyes:

...i sa kime bismo onda poredili svoju pamet? :)

#9 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 24 October 2007 - 18:48

Recept za Burekovu veceru svakako ce uci u anatologiju srpskih tv kuvara...


:rolleyes:

Iskreno sumnjam da bi ovo i svinja pojela...

#10 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 24 October 2007 - 19:38

Nadam se da će sledeće godine to njesra da se prebaci na pink gde i pripada.
Prva sezona beše grand parada, ova ..ne znam..video sam tog bureka i smučio mi se život.

#11 helios1975

helios1975
  • Members
  • 32 posts

Posted 25 October 2007 - 16:38

Mislite malo i o ovome.

sa zvanicnog foruma VB:

Da li nam je uopšte potreban zajednički VB sa BiH i Crnom Gorom?

Prva stvar, ako je VB zajednički i za Srbiju i za Crnu Goru i za BiH onda bi valjda trebalo u tom zajedničkom VB da bude podjednak broj kandidata iz svih krajeva, a to međutim nije slučaj. Ovako ispada da su kandidati iz pomenutih krajeva nekakvi gosti u srpskom VB.

Druga stvar, zajednički VB samo podstiče nacinalizam i lokalšovinizam i idiotske forumske rasprave na tu temu.

Prošle godine je Edin bio izložen nacionalističkom iživljavanju u kući, a po izlasku ga je publika skoro linčovala. Ove godine je Elmir izviždan i pre nego što je kročio u kuću. Šta li će se tek desiti kad izađe?

Uvrede i prozivke na nacionalnoj osnovi VB barem sankcioniše.Ove godine "građanka" Marina poručuje Mićku "vi ste brđani" znajući dobro na koga misli. Uvrede na regionalističkoj osnovi prolaze ne samo nekažnjeno već i bez bilo kakvih komentara. Prošle godine je Veselina drugu ukućanku zvala "Bosančurom", a ova prostačka uvreda izrečena ne od neke jadne uličarke kakva je Marina, već od žene koja je bila prosvetni radnik, nije puno ni komentarisana ni sankcionisana.
Doduše, to je u Srbiji generalna boljka. Naime,u slučaju da je nečija šovinistička beda upakovana u malo drugačiju formu tj. ako se ispoljava kao mrznja prema "Bosančurama", "brđanima", izbeglicama itd. to ne izaziva neko preterano talasanje ni osudu.

Posebna priča je izbor kandidata iz tih krajeva koji je,čini mi se, u svim dosadašnjim serijalima izvršen sa nekom posebnom namerom. Kroz kastinge je prošlo na hiljade ljudi i iz te ogromne mase ljudi mogu se probrati svakakvi ali je pitanje šta želi onaj koji bira.Koliko god serijala da bude održano iz Crne Gore i BiH će uvek biti birani oni koje organizatori smatraju za "tipične patrijahalne Crnogorce " ili "tipične Bosance". Izgleda da su ti "tipicni" zapravo trećerazredne ribe ili frajeri, poželjno ekstremno mršavi ili debeljuškasti (kako bi pored njihovih fizičkih mana tuđa lepota došla do izražaja), sa izraženim akcentom, ne previše simpatični, ali ni previše odvratni kako bi uvek bilo dovoljno naivnih ovaca koji će glasati za "svoje" i tako namicati lovu organizatorima.
Bosanci i Crnogorci bi trebalo da ignorisu ovakav VB. Tada će valjda biti pošteđeni mučnog saznanja koliko ljudi u Srbiji mrze Muslimane, "Bosančure", "brđane" i ostalu manjinsku gamad.



#12 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 25 October 2007 - 17:12

Mislite malo i o ovome.
sa zvanicnog foruma VB:

a ova prostačka uvreda izrečena ne od neke jadne uličarke kakva je Marina, već od žene koja je bila prosvetni radnik, nije puno ni komentarisana ni sankcionisana.


misliš da je boldovani deo teksta primeren temi ili ti je samo promakao, jer nije na nacionalnoj osnovi? nego onako nekako, u stilu gospa živke koja kaže "recite da je naš narodni običaj da psujemo oca jedan drugom".

#13 MisMango

MisMango
  • Members
  • 387 posts

Posted 25 October 2007 - 19:46

misliš da je boldovani deo teksta primeren temi ili ti je samo promakao, jer nije na nacionalnoj osnovi? nego onako nekako, u stilu gospa živke koja kaže "recite da je naš narodni običaj da psujemo oca jedan drugom".




I meni je taj deo upao u oci....he...kako je lako nekom nabiti etiketu...

Sto se tice "premrsavih" i "debeljuskastih" Bosanaca, ne vidim da je njihovim "fizickim manama" u stvari istaknuta "lepota" Tanje ili Bureka...ili Suzane....

#14 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 25 October 2007 - 20:14

Čini mi se, sudeći po emisijama koje prate VB (i koje su pratile prvi serijal), da je osnovni koncept "ko će koga i kada". Toliko insistiranje na "zaljubljivanju" (jbt k'o da su šesti osnovne!) između ukućana i u prvom i u drugom serijalu je idiotsko. Međutim, nekome je, izgleda, veoma stalo do toga, tako da su sada u kuću ubačeni frustrirani apstinenti (oba pola) i striptizete (neko očigledno misli da su "lake ženske"), sve u nadi da će se nešto desiti. Zašto bi neko ko inače retko nešto radi po tom pitanju u svoja četiri zida, sada postao raspomamljen pred 2689 kamera?

Inače, sadašnji stanari su mi totalno nezanimljivi, zato što su toliko slični da su gotovo isti. I po interesovanjima i po obrazovanju i po rečniku i po muzici koju vole... ma po svemu! Jedino im se karakteri nešto razlikuju, što eventualno daje nadu da će biti zanimljivije u preostala dva meseca.

#15 MisMango

MisMango
  • Members
  • 387 posts

Posted 25 October 2007 - 23:22

Ma oni insistiraju na tom zaljubljivanju zato sto zaljubljivanje vodi ka ljubljenju, a ljubljenje ka petingu a peting konacno ka seksu. A sve sto sadrzi seks se dobro prodaje.
Samo im je izbor likova jako los. Odakle im uopste ideja da bi jedna go go ili striperka "dala" radije od neke medicinske sestre ili uciteljice? Valjda smatraju da ta zanimanja podrazumevaju tu "lakocu davanja"!