Jump to content


Photo
- - - - -

Hapsenje haskih begunaca!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 23 October 2007 - 23:30

Cinjenica je da nema EU bez saradnje sa Hagom...
Medjutim...Evo blizi se dan dolaska Carle Del Ponte u Beograd,tj. sutra vec...

Sta je Kostun-Srbija uradila da ubedi Carlu da saradjuje sa Hagom?

Nude nekakve evre za informacije o najtrazenijim Haskim beguncima...(kako kazu) pretresli su i vojne objekekte...
Neki pak tvrde da je potpisan sporazum o neisporucivanju ovih zlocinaca...

Sta vi mislite? Da li je ovo samo jos jedna laz i prevara ,ili mislite da ce ovi ljudi konacno zavrsiti tamo gde im je i mesto!

U Hag! :rolleyes:

Edited by jolien, 23 October 2007 - 23:30.


#2 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 23 October 2007 - 23:35

Oni ce zavrsiti tamo gde im je mesto, sad da l' Hag ili Had, videcemo. Da se vladajuca klika Srbije pita, zavrsili bi na stranama istorije ispisanim zlatnim slovima, no srecom - i nad popom ima popadija.

#3 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 24 October 2007 - 00:58

ma za mene je dovoljno sramota sto ponudjen novac za njihovo hvatanje sada sluzi da se prokazivanje ratnih zlocinaca sudu sada ovde "pravda" 'ljudskim-pa-zbog-toga-razumljivim' razlogom da je to zbog ponudjene nagrade.
dodje mi da umrem od srama sto je za takav cin uopste raspisana nagrada, umesto da gradjani sami traze zlocince po svojoj savesti- kao sto bi bilo u nekoj normalnoj zemlji.

Edited by BeatrisDal, 24 October 2007 - 00:59.


#4 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 24 October 2007 - 01:03

Nagrada je raspisana kao dokaz Karli da se oni aktivno traze.Oni koji znaju gde se pomenuti nalaze nisu ludi da okrenu taj broj telefona jer ne bi poziveli da spuste slusalicu.

#5 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 24 October 2007 - 01:09

Nagrada je raspisana kao dokaz Karli da se oni aktivno traze.Oni koji znaju gde se pomenuti nalaze nisu ludi da okrenu taj broj telefona jer ne bi poziveli da spuste slusalicu.

Naravno...Plasim se da je ovo samo jos jedna Kostunicina laz i prevara u nizu .... :rolleyes:

#6 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 24 October 2007 - 01:18

Pa mogu da jave ambasadi SAD,

„Zelena karta” za Mladića
Građani koji imaju informacije o optuženicima Haškog tribunala mogu da se jave i na broj američke ambasade 3618-224

Građani Srbije koji imaju informacije o kretanju i skrivanju haških begunaca dobili su mogućnost da jednostavnim pozivom još jednog broja telefona zarade pet miliona dolara od Vlade Sjedinjenih Američkih Država, pet puta više od sume koju za te podatke nude državni organi Srbije.


Javi te to Natasi Kandic posto je ona cula od nekoga ko je cuo da je video pre mesec dana u sred dana Mladica u ulici 27. Marta.
Ali ja ipak mislim da ona vise voli izvestaje da salje u oranje.

#7 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 24 October 2007 - 01:22

Na osnovu do sada pokazanih rezultata, ne verujem da će iko od vlasti išta učiniti da se haški begunci uhapse. Voleo bih da me budućnost demantuje, ali ne verujem da vlast želi da nešto zaista i učini. Onaj cirkus sa nekoliko generala, koji su debelo naplatili odlazak u Hag (neko novcem, neko automobilima, itd.), pa su posle nekoliko meseci došli da se brane sa slobode uz odobrenje suda, samo je privid da se nešto radi.

Inače, ja ne verujem da bi i onaj ko zna gde se krije haška ekipa i želi da to prijavi ikada video taj novac. Bar ne od DSS-a.

#8 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 24 October 2007 - 02:07

Kako bre nece.Ako nista drugo ima da naprave novi akcioni plan i to ponude Karli.

#9 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 24 October 2007 - 07:33

Kako bre nece.Ako nista drugo ima da naprave novi akcioni plan i to ponude Karli.

Novi akcioni plan i stara lica da ga sprovedu i kako Karla da ne veruje tome :rolleyes:

#10 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 24 October 2007 - 08:30

Nego, da li je bilo "opasno videti" RM recimo 2001? Pitam onako teoretski :rolleyes:

#11 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 24 October 2007 - 08:35

Nego, da li je bilo "opasno videti" RM recimo 2001? Pitam onako teoretski :rolleyes:

Valjda nije, ali ne mozes sada na osnovu toga da uzmes pare od nagrade. :huh:

#12 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 24 October 2007 - 08:50

Valjda nije, ali ne mozes sada na osnovu toga da uzmes pare od nagrade. :huh:

Koliko bi onda bilo milionera u Srbiji :rolleyes:

#13 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 24 October 2007 - 09:12

Naravno...Plasim se da je ovo samo jos jedna Kostunicina laz i prevara u nizu .... :rolleyes:


:huh:
...ajd sad da se i mi ne lazemo, kad znamo da dok se on pita, ovi nikad nece biti uhapseni

Dakle, kostunica mozda laze svet, ali sebe i nas, da prevari ne moze.

#14 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 24 October 2007 - 11:36

Mene jako nervira ta floskula "saradnja sa Hagom". Ne radi se ovde ni o kakvoj saradnji, nego o zakonskoj i moralnoj obavezi da se zlocinci izvedu pred sud.

#15 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 24 October 2007 - 13:59

Mene jako nervira ta floskula "saradnja sa Hagom". Ne radi se ovde ni o kakvoj saradnji, nego o zakonskoj i moralnoj obavezi da se zlocinci izvedu pred sud.

Da. Koju je uostalom, još u Dejtonu lično i svojeručno potpisao njihov uzor i heroj, Sloba Podlipski. I suprotno tvrdnjama legalista, to nikako ne može biti dvosmerna saradnja, već samo jednosmerna, odnosno mi ovde hapsimo, pakujemo i liferujemo franco Hag, a iz Haga zauzvrat dobijamo samo prijateljsko tapšanje po ramenu.