Jump to content


Photo

viza


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 15 July 2002 - 16:33

nazvala sam nas konzulat da pitam na koji nacin strani drzavljani ulaze u nasu zemlju
tacnije da li mogu da izvade vizu na granici..
odgovor je glasio "pa naravno gospodjo da mogu (...) na granici ionako svi izlazite iz voza!"
moram da priznam da je to ranije bilo drugacije- skidali su nas sa vozova kada smo hteli da idemo u inostranstvo!

#2 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 16 July 2002 - 07:14

Kad to ranije?

#3 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 16 July 2002 - 07:33

92, 95 npr.

#4 draganel

draganel
  • Members
  • 2 posts

Posted 29 July 2002 - 14:10

Proveo sam dve godine u Atini i druzio se sporadicno sa savetnikom konzula. Jednom prilikom smo pricali bas o tome. Mislim da je zakljucak bio da strani drzavljanin ne moze da dobije vizu na granici. Jedini uslov je da ga ceka tzv. Recommendation Letter iz konzulata njegove zemlje na odredjenom granicnom prelazu. Sto se ulaska vazdusnim putem tice, stranac ne moze da udje u avion ukoliko nema vizu na svojoj departure lokaciji.

Pozdrav

Posted Image

[ Izmena poruke: draganel na dan 2002-07-29 16:02 ]

#5 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 29 July 2002 - 15:38

draganel
u tome i jeste citav problem-
postoje dve mogucnosti (kazu u Konzulatu u Frankfurtu)za strane drzavljane
1. da predas sliku i platis 25 € u konzulatu i dobijes za tri sata vizu
2. na granici za 5 €

meni su ovu informaciju potvrdili u konzulatu
ali nekako mi je o sve nesigurno
pozdrav

#6 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 29 July 2002 - 15:54

Proslog leta upoznao sam na Terazijama jednu Nemicu, studentkinju (istorija umetnosti) koja je iz ciste znatizelje (kakvi su to Srbi ljudi?) dosla u Bg. Pri prvom pokusaju morala je sa Bg. aerodroma da se vrati nazad i da u Nemackoj izvadi vizu! Na svu srecu imala je neverovatan popust na letove tako da nije morala da plati puno. I onda je posle par dana opet sela u avion i dosla.
Otisli smo do Valjeva (manastir Celije...) i svidelo joj se. :smile:

Ove godine dolazio sam sa prijateljem (Nemac) i prijateljicom (USA) kolima. "Vizu" (parce papira nazvrljano na brzinu) su dobili na granici (tacnu cenu sam zaboravio - mozda 20-30 eura)

#7 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 29 July 2002 - 15:59

ja putujem u avgustu sa prijateljem i nadam se da necemo imati problema na granici :smile:
planiram toliko toga da mu pokazem...

#8 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 29 July 2002 - 18:16

Sand, ako je tvoj prijatelj nemački državljanin, vizu će dobiti na granici, i taj vizni režim za građane Nemačke traje do (mislim) 31. avgusta. Ovo je provereno u praksi.:smile:

Sve informacije možeš da dobiješ u MIP-u (telefonom), gde su, za promenu, bili veoma ljubazni, predusretljivi i precizni.

Inače, ako ti treba broj telefona MIP-a za informacije, javi se na PP.

PS. Viza koja se izdaje na granici košta negde oko 5 - 6€.

[ Izmena poruke: Vesna na dan 2002-07-29 19:18 ]

#9 draganel

draganel
  • Members
  • 2 posts

Posted 31 July 2002 - 15:16

Izgleda sam izneo dibidus netacne informacije... "Ako su lagali mene i ja lazem vas..."
:eek:)

Bar se doslo na kraju do nekih informacija.

Cheers

_________________
Forcing us to prove that all the hardest things we've done are easy... So easy... Easy as life...

Posted Image

[ Izmena poruke: draganel na dan 2002-07-31 16:16 ]

#10 Phileas Fogg

Phileas Fogg
  • Members
  • 115 posts

Posted 24 August 2002 - 04:01

Mada je verovatno sad vec poprilicno kasno za ovaj odgovor (s obzirom da je uveliko druga polovina avgusta), ipak evo jedne korisne informacije, koja ce skoro sigurno vaziti i dogodine:

Ove godine za ulazak na teritoriju SR Jugoslavije u toku letnje sezone odmora, uveden je specijalni vizni rezim koji podrazumeva da svi strani drzavljani koji borave na nasoj teritoriji u privatnom ili turistickom aranzmanu imaju mogucnost da umesto uobicajenog vadjenja vize dobiju turisticku propusnicu (iliti famozni neugledni papircic) na bilo kojem granicnom prelazu za novcanu naknadu od 5-6 Eura.

Rezim prestaje da bude aktivan 1. septembra ili cak 1. oktobra ove godine (moze se lako proveriti).

Ponavljam, ukoliko vizni rezim ne bude ukinut unilateralno od strane Vlade SRJ/SiCG tokom narednog perioda (sto nije iskljuceno, i sto ja toplo pozdravljam) ovakav sistem ce zasigurno biti primenjen i sledece godine.

Veliki pozdrav

#11 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 August 2002 - 14:52

Mala dopuna:

Režim tzv. turističkih propusnica važi do 30. septembra.

#12 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 02 September 2002 - 15:50

i jos jedna mala dopuna

-turisticka propusnica kosta 9 €
-preporucljivo je prijaviti stranog drzavljanina u stanici milicije opstine na kojoj ce boraviti

#13 sonja

sonja
  • Members
  • 683 posts

Posted 04 September 2002 - 18:40

-preporucljivo je prijaviti stranog drzavljanina u stanici milicije opstine na kojoj ce boraviti

jel' ovo ozbiljno?! :sad:

#14 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 04 September 2002 - 19:37

sonja:
jel' ovo ozbiljno?!

uzasno ozbiljno, posebno ukoliko stranac ostaje duze od par dana i ne odsjeda u hotelu - ako odsjeda ne mora se prijavljivati.

iskustva sa policijom za strance su posebna prica. u toj zgradi nitko ne govori engleski, a obvjestenja su na srpskom. zastrasujuce

[ Izmena poruke: drazen na dan 2002-09-04 20:38 ]

#15 jelena.s

jelena.s
  • Members
  • 177 posts

Posted 05 September 2002 - 15:37

Verovali ili ne, to je tako u svim zemljama, osim u slucaju hotela, kada je to njihova stvar. E, sad, sto to skoro niko ne radi, pa ni kod nas, to je drugo. Kod mene su vise puta (u Beogradu) boravili stranci i nikada nikoga nisam prijavljivala, iako sam znala za postojanje te obaveze. Ne radim to ni u Italiji, gde sam i ja stranac.