Jump to content


Photo
- - - - -

Naplata auto osiguranja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#1 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 22 October 2007 - 20:05

Ne znam da li je ova tema bas za Drustvo, ali odnekud mora da se pocne.
Pre nekoliko dana, u petak 19.10. dok sam se vracao sa posla doziveo sam saobracajku, tako sto me je dok sam prolazio kroz raskrsnicu na kojoj sam imao prvenstvo prolaza jedna gospodja koja je dolazila sa moje leve strane udarila u krilo i moja vrata. Da ne zaboravim gospodja se nije zaustavila na znak STOP vec je 'ladno prosla pored njega i zabila se u mene.
Istog momenta sam pozvao policiju koja je dosla nakon "samo" 2,5 sati. Uslikali su mesto dogadjaja, skicirali raskrsnicu i polozaje automobila, izvrsili potrebna merenja, alko test na nama i na kraju napisali smo izjave, potpisali ih i dali ih njima. Da zapisali su i podatke iz vozacke, saobracajne, licne karte i polise osiguranja.
Na kraju su rekli da ce zapisnik biti gotov za dve nedelje i da se javim u Dunav Osiguranju, u Ustanickoj 128 kako bi tamo njihov procenitelj izvrsio procenu, a da dotle nista ne diram na autu.
E sad obzirom da mi se ovakve stvari ne desavaju svaki dan - stavise ovo mi je prvi (i nadam se poslednji) put, tako da nemam nekog iskustva sa ovim zamolio bih vas na pomoci kroz odgovor na par pitanja!
1. Zasto idemo na procenu u Dunav osiguranje kada to nije ni moja niti njena osiguravajuca kuca?
2. Da li je policija bila duzna da nas blize uputi u postupak a ne samo tom jednom recenicom?
3. Gde bih ja mogao da preuzmem zapisnik, posto nam nista nisu rekli u vezi toga, ili oni salju zapisnik Dunav osiguranju?
4. Kako se vrsi naplata osiguranja, da li kod moje osiguravajuce kuce ili kod njene?
5. Kakva su moja prava ukoliko procenitelj pokusa da umanji vrednost stete, jer ne bih voleo da me oderu ni krivog ni duznog i procene znatno manje nego sto steta stvarno jeste.
6. Obzirom da mi je iskrivljen tocak da li imam pravo da trazim da procenitelj dodje do mene, jer ja sa Zarkova sa onakvim autom nema sanse da odem ni do Brda, a kamoli do Ustanicke?
7. Kakve su mogucnosti naplate kada imam svog majstora koji ce da radi limariju, i da li u procenu ulaze delovi koji ce morati da se menjaju?

Toliko od mene i molim vas da mi pomognete i razjasnite ovo sto sam vas pitao (sta god znate), a koristila bi mi i vasa iskustva!
Hvala unapred

#2 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 22 October 2007 - 22:36

Ne znam da li je ova tema bas za Drustvo, ali odnekud mora da se pocne.
Pre nekoliko dana, u petak 19.10. dok sam se vracao sa posla doziveo sam saobracajku, tako sto me je dok sam prolazio kroz raskrsnicu na kojoj sam imao prvenstvo prolaza jedna gospodja koja je dolazila sa moje leve strane udarila u krilo i moja vrata. Da ne zaboravim gospodja se nije zaustavila na znak STOP vec je 'ladno prosla pored njega i zabila se u mene.
Istog momenta sam pozvao policiju koja je dosla nakon "samo" 2,5 sati. Uslikali su mesto dogadjaja, skicirali raskrsnicu i polozaje automobila, izvrsili potrebna merenja, alko test na nama i na kraju napisali smo izjave, potpisali ih i dali ih njima. Da zapisali su i podatke iz vozacke, saobracajne, licne karte i polise osiguranja.
Na kraju su rekli da ce zapisnik biti gotov za dve nedelje i da se javim u Dunav Osiguranju, u Ustanickoj 128 kako bi tamo njihov procenitelj izvrsio procenu, a da dotle nista ne diram na autu.
E sad obzirom da mi se ovakve stvari ne desavaju svaki dan - stavise ovo mi je prvi (i nadam se poslednji) put, tako da nemam nekog iskustva sa ovim zamolio bih vas na pomoci kroz odgovor na par pitanja!
1. Zasto idemo na procenu u Dunav osiguranje kada to nije ni moja niti njena osiguravajuca kuca?
2. Da li je policija bila duzna da nas blize uputi u postupak a ne samo tom jednom recenicom?
3. Gde bih ja mogao da preuzmem zapisnik, posto nam nista nisu rekli u vezi toga, ili oni salju zapisnik Dunav osiguranju?
4. Kako se vrsi naplata osiguranja, da li kod moje osiguravajuce kuce ili kod njene?
5. Kakva su moja prava ukoliko procenitelj pokusa da umanji vrednost stete, jer ne bih voleo da me oderu ni krivog ni duznog i procene znatno manje nego sto steta stvarno jeste.
6. Obzirom da mi je iskrivljen tocak da li imam pravo da trazim da procenitelj dodje do mene, jer ja sa Zarkova sa onakvim autom nema sanse da odem ni do Brda, a kamoli do Ustanicke?
7. Kakve su mogucnosti naplate kada imam svog majstora koji ce da radi limariju, i da li u procenu ulaze delovi koji ce morati da se menjaju?

Toliko od mene i molim vas da mi pomognete i razjasnite ovo sto sam vas pitao (sta god znate), a koristila bi mi i vasa iskustva!
Hvala unapred

1. Nemam pojma.
2. Ne znam da li su dužni, ali znam da ni meni nisu rekli ništa više od toga.
3. Zapisnik se ne preuzima u samom Dunavu, već u istoj zgradi u kojoj je Dunav ima šalter koji za to služi.
4. Kod njene.
5. Možeš da se buniš na licu mesta :rolleyes: . U suštini, malo je verovatno da možeš da ga ubediš da ti prizna nešto što je odlučio da ne prizna, jedino da mu skreneš pažnju na neke stvari koje je "zaboravio". Pametno je da uz sebe imaš nekoga ko se razume u popravku.
6. Ne verujem, ali mislim da imaš pravo od njih pokriješ troškove šlepanja. Nemoj me držati da je ovo 100% tačno... meni je auto bio u voznom stanju, ali je nosač remenice grebao o iskrivljenu šasiju. Osiguranje nije htelo da mi to prizna uz obrazloženje da to nije posledica sudara već vožnje posle sudara. Na moje pitanje kako bih inače doterao auto na procenu, procenjivač je odgovorio to za šlepanje. U svakom slučaju, pre nego što pozoveš šlep raspitaj se u osiguranju čiju polisu ima krivac, moguće je da Dunav plaća šlep a neki drugi ne.
7. Procenjivač procenjuje štetu (šta treba novo da se kupi a šta da se popravlja) i broj sati koji potreban za rad. Iako pokušavaju da ti priznaju što manje stvari, ono što priznaju procene relativno ispravno (barem je u mom slučaju bilo tako). Međutim, problem je što je cena radnog sada koju plaćaju smešno niska... I za to ima rešenja ako popravljaš u servisu koji ima ugovor sa njima. U tom slučaju će osiguranje pokriti sumu koja piše na fiskalnom računu.

Takođe, ukoliko ne želiš da čekaš da zapisnik stigne (što zna da potraje i preko mesec dana) možeš da oteraš vozilo kod njih i da im tražiš da ti urade uslužni zapisnik o šteti. Moguće je da će pokušati da ti naplate to, ali insistiraj da je krivac drugi vozač i trebalo bi da prođeš bez plaćanja. Još, u ovom slučaju moraš da znaš broj polise vozila sa kojim si se sudario (trebao si da razmeniš te brojeve sa onim sa kime si se sudario). Ako ne znaš moraš da odeš u policiju u Savskoj, i da tražiš da ti daju broj. Sa tim zapisnikom onda odeš u servis, popravku platiš sam a fiskalni račun odneseš u osiguranje koje ti refundira iznos (kada stigne policijski zapisnik). Kada ti budu davali pare, još će ti reći da ćeš, u slučaju da se pred sudom promeni odluka o tome ko je kriv, morati da im te pare vratiš.
Ako sačekaš da policijski zapisnik bude gotov, onda će ti u osiguranju dati garantno pismo sa kojim ideš u servis, i u tom sučaju ne plaćaš ništa.

E sad, tip sa kojim sam se ja sudario je imao Dunavovu polisu, a popravku sam radio u ovlašćenom servisu koji sa njima ima ugovor. Nisam čekao zapisnik već sam popravku odradio o svom trošku, a kasnije mi je Dunav to do dinara bez pogovora refundirao (osim te jedne stvari što nisu hteli da priznaju) - iznos uopšte nije bio mali, oko 80k dinara.
Tako da što se Dunava tiče sve pohvale na njihov račun (btw. čisto da ne bude da svaki ciga svog konja hvali, ja nemam polisu kod njih).

Eto toliko od mene, nadam se da će biti od koristi.

Edit: ps, što se policije i 2,5 sata tiče prošao si i više nego odlično.

Edited by jddipqd, 22 October 2007 - 22:39.


#3 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 23 October 2007 - 09:29

Problem je što je cena radnog sada koju plaćaju smešno niska... I za to ima rešenja ako popravljaš u servisu koji ima ugovor sa njima. U tom slučaju će osiguranje pokriti sumu koja piše na fiskalnom računu.
Ako sačekaš da policijski zapisnik bude gotov, onda će ti u osiguranju dati garantno pismo sa kojim ideš u servis, i u tom sučaju ne plaćaš ništa.
E sad, tip sa kojim sam se ja sudario je imao Dunavovu polisu, a popravku sam radio u ovlašćenom servisu koji sa njima ima ugovor. Nisam čekao zapisnik već sam popravku odradio o svom trošku, a kasnije mi je Dunav to do dinara bez pogovora refundirao (osim te jedne stvari što nisu hteli da priznaju) - iznos uopšte nije bio mali, oko 80k dinara.

Pojavili su se novi momenti - osoba koja je odgovorna za stetu ima obavezno osiguranje kod Dunav osiguranja! Da li ovo menja stvari i koliko?
Inace resio sam da sacekam da stigne zapisnik pa da onda pocnem sa
Da li oni predlazu da se opravka izvrsi u servisu koji ima ugovor sa njima ili to moras ti da trazis? Da li onda ista od novca ide preko mene ili to osiguravajuce drustvo resava sa servisom sa kojim ima ugovor?
Da li oni obavljaju sve opravke koje su navedene u zapisniku sastavljenom prilikom procene procenitelja?
Sta sa nabavkom i zamenom delova koji ne mogu da se oprave (meni je krilo pocepano) - jel to oni obezbedjuju?
Sta je sa delovima koji idu u paru - obzirom da mi je tocak iskrivljen i guma pocepana, verovatno je od udara ostecen i amortizer. Imam li pravo da trazim da se i drugi amortizer zameni ako moraju da menjaju prvi (nisam neskroman ali ne volim polovicne stvari)?

Na kraju zamolio bih za pomoc sta je bolje da uradim (jednostavnije za mene a da ne budem na gubitku) - da probam da izvrsim opravku u servisu sa kojim imam ugovor ili da trazim da to uradim kod mog majstora a da im nakon izvrsenih radova odnesem racun za naplatu. U ovom drugom slucaju da li su oni obavezni da prihvate taj racun (cifru) ukoliko se obave samo radovi navedeni u proceni (sto je normalno), i da li da trazim da se novac uplati na moj racun ili na racun radnje gde sam vrsio opravku.

Zasad ovoliko pitanja. Nadam se da cete mi pomoci da i ovo razjasnim i resim problem!
Hvala.

#4 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 23 October 2007 - 11:30

Da li oni predlazu da se opravka izvrsi u servisu koji ima ugovor sa njima ili to moras ti da trazis? Da li onda ista od novca ide preko mene ili to osiguravajuce drustvo resava sa servisom sa kojim ima ugovor?

Oni ne predlažu ništa. Ukoliko popravljaš u servisu sa kojim imaju ugovor daće ti garantno pismo (trebalo bi, ja nisam uzeo tu opciju pa ne mogu da vrdim).

Da li oni obavljaju sve opravke koje su navedene u zapisniku sastavljenom prilikom procene procenitelja?
Sta sa nabavkom i zamenom delova koji ne mogu da se oprave (meni je krilo pocepano) - jel to oni obezbedjuju?

Sve opravke koje pišu u zapisniku.
Što se nabavke novih delova tiče, to moraš sa servisom da vidiš. Servis gde sam ja radio (HIT auto na starom sajmištu) je sam nabavio delove (što mu nije bilo teško jer u sklopu ima i prodavnicu rezervnih).

Sta je sa delovima koji idu u paru - obzirom da mi je tocak iskrivljen i guma pocepana, verovatno je od udara ostecen i amortizer. Imam li pravo da trazim da se i drugi amortizer zameni ako moraju da menjaju prvi (nisam neskroman ali ne volim polovicne stvari)?

Ovo ne znam, ali ne verujem.

Na kraju zamolio bih za pomoc sta je bolje da uradim (jednostavnije za mene a da ne budem na gubitku) - da probam da izvrsim opravku u servisu sa kojim imam ugovor ili da trazim da to uradim kod mog majstora a da im nakon izvrsenih radova odnesem racun za naplatu. U ovom drugom slucaju da li su oni obavezni da prihvate taj racun (cifru) ukoliko se obave samo radovi navedeni u proceni (sto je normalno), i da li da trazim da se novac uplati na moj racun ili na racun radnje gde sam vrsio opravku.

Ako popravku ne uradiš u servisu sa kojim imaju ugovor, neće ti prihvatiti račun već će ti obračunati procenjen broj sati iz zapisnika po svome cenovniku.

#5 Ms Morrissey

Ms Morrissey
  • Members
  • 53 posts

Posted 23 October 2007 - 13:08

Imala slican slucaj prosle godine. Takodje nisam pojma imala sta i kako treba da se odradi, ali u principu to sve ide svojim redosledom, ides od jednih do drugih, pa te upucuju.
U Dunav se ide jer su jedina ovlascena kuca (valjda imaju neki ugovor) koja radi izdavanje zapisnika. Dodjes tamo i samo na onom salteru das broj svoje registracije i uzmes zapisnik. Pre toga, uplati taksu (mislim da je oko 800 dinara, barem bila prosle godine). Taksu nemas gde da uplatis tu na licu mesta, vec moras do one banke preko puta Srbije ili na salter Komercijalne u Ljermontovoj u SUP-u. Ja sam na zapisnik cekala nedelju dana.
Sa zapisnikom ides na procenu. Ako ti je ta gospodja osigurana kod Dunava, tu ce ti reci kojoj poslovnici da se obratis, jer ne rade sve poslovnice procene. Na zidu pored tog saltera imas okacen spisak procenitelja po kucama. (Ovaj moj nesrecnik je bio kod DDOR Novi Sad, pa sam morala iz Ustanicke na vrh Zemuna). Procenitelj je, po meni, vrlo bitan faktor. Ja sam imala srecu da je procenitelj koji je meni dodeljen bio vrlo "blagonaklon" pa mi je odobrio 100% od nastale stete, sto znaci da ja nisam morala nista da ucestvujem. (Moj kolega posle par meseci imao saobracajku, dobio 80% od stete). S njegovom procenom, kola sam odvezla (bila su u voznom stanju) u ovlasceni servis - moj ti je savet, idi tamo gde ti kazu ovi iz osiguravajuce kuce. Ja sam otisla na Staro Sajmiste (Renault), posle inicijalnog pregleda ustanovili su da ce sve da menjaju za nove delove (nista peglanje lima, sto sam ja mislila), porucili su delove, a ja sam auto opet odvezla i vozila ga dok delovi nisu stigli. Nakon otprilike 2 sedmice, ostavila sam im kola. Posle par dana zvali su me da mi kazu da je potrebno da se uradi dodatna procena, jer kad su poceli da rade videli su da je steta mnogo veca od onoga sto su mislili. Procenitelj je izasao na lice mesta ovaj put (mislim da su mi kola bila negde u Kaludjerici tada, kod nekog Renoovog podugovoraca) i opet odobrio kompletan iznos. Posao je odradjen u roku od nekoliko dana (menjanje delova, farbanje, susenje), zatim su mi izdali racun s kojim sam ja opet otisla u DDOR Novi Sad i predala ga njihovoj sluzbenici, potpisala i otisla. Dakle, ni u jednoj varijanti nisam placala nista unapred, pa trazila refundaciju. Mislim da je to praksa ako odes u ovlasceni servis, jer su svi oni vezani - ako odes kod svog majstor Zike, onda verovatno platis iz svog dzepa pa ti refundiraju.
S obzirom da sam ja imala i povredu kao rezultat te saobracajke, podnela sam i dopunski zahtev za isplatu stete na ime pretrpljenog bola i straha, koja mi je takodje isplacena u punom iznosu.
Nadam se da ti je ovo od pomoci. Kad se meni ovo desilo prosle godine, i ja sam ovde trazila pomoc i pomogli su mi :-)

#6 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 23 October 2007 - 13:33

Hvala svima na pomoci.
Znaci ukoliko sam dobro shvatio ukoliko prihvatim da mi neki ovlasceni servis odradi opravku, ja nemam nikakve petljancije sa novcem - ja oteram auto u taj servis, oni to odrade, izdaju mi racun i ja sa tim racunom idem u njenu osiguravajucu kucu, predajem ga tamo i time ja zavrsavam sa jurenjem po osiguravajucim kucama, a dalje je na njima.
Jel procenu uvek vrse iz osiguravajuce kuce kod koje je pocinilac prekrsaja osiguran?
Iskreno govoreci i meni najvise odgovara da auto oteram kod nekog njihovog ovlascenog servisa i da oni sami odrade ono sto je procenjeno, i da se ja bas nesto mnogo ne petljam oko svega toga.
Narocito ako je to jos i bolja solucija sto se tice novca, jer ne bih voleo da ostanem kratak i da placam iz svog dzepa.

#7 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 23 October 2007 - 18:29

Jos me jedna stvar interesuje - ukoliko auto oteram na opravku u servis koji ima ugovor sa osiguravajucim drustvom, zna li neko kakav je kvalitet opravke auta. Tj. da li ga stvarno oprave kako treba ili ga tek isfusare, cisto da "otaljigaju posao".
U slucaju da se radi o ovom drugom mogu li ja da ne primim auto i da zahtevam da opravku iz zapisnika odrade kako treba.

#8 nelix

nelix
  • Members
  • 2 posts

Posted 06 March 2008 - 12:12

procjenivaci uglavnom gledaju da ti ispalte sto manje moguce...i naravno da te posalju u njihov servis koji ce ti napakovati neke polovne djelove i tako dalje....ja sam trenutno u procesu tuzbe i dobicu na sudu samo ce malo potrajati....od stete koja je 2700e u ovlascenom servisu Dunav osiguranje mi nudi 30 000 din...ili da mi njihov servis stavi polovne djelove...tako svima koji citaju ovo....porucujem....ako niste krivi....procjenitelje prevarante ne slusajte jer su oni placeni za to da vam sto manje plate....otjeras oauto u ovlasceni servis...dobijes predracun....onda tek ides na procjenu i ako vam ponude cifru koja vam odgovar ok....ako ne trazite advokata...i naravno trazite da vam se auto popravi u ovlasceno servisu sa novim djelovima...( pod ovlascenim ne mislim neki auto zeki, mika i djole sa kim oni imaju ugovore...vec VW, opel,.....). takodje vjerovatno je pola vas slusalo pricu tipa procjenitelja........auto ti je prestaro i na ta auta se ne ugradjuju novi djelovi....to su prazne price....na koje padamo jer neznao kako sve to funkcionise......

#9 NightHunter

NightHunter
  • Members
  • 13 posts

Posted 10 November 2013 - 20:07

e moj druze Marti Misterija... najbolje bi bilo da se organizujemo i da zauzmemo DUNAV osiguranje dok nam ne isplati svu zahtevanu stetu... dok smo bili drugovi znalo se bas sve, a sada nas kradu kako ko stigne tj. 21.09. o.g. na relaciji Sirig-Srbobran doziveo sam nezgodu i DUNAV se samnom cenjka ko da smo na sabackoj stocnoj pijaci tj. na moj peugeot 406 naletio je ford marke siera dok je na zabranjenom mestu i pod punom linijom preticao kamion cisternu prilikom cega sam izbacen iz voznog stanje, sreca pa sam bio uclanjen u AMSS pa je slep nakon uvidjaja odvukao moje vozilo u TRGO AUTO (ovlasceni diler i peugeot serviser) u Srbobran... Po  predracunu ovlascenog servisa popravak mog auta kosta cca 520.000.- dinara kao i alu felne 4kom i jedna rasecena DUNLOP guma cca 68.000.- (4 kom felnica zbog toga sto se bas te ne mogu kupiti na komad nego samo komplet) i sto ukupno iznosi oko 580.000.- dinara. Tada gospoda iz DUNAVA proglasavaju totalnu stetu i za moj auto nude vansudski sporazum na iznos od cca 220.000.- dinara. Pa gospoda draga jeste da mi je auto 2001 i da je presao cca 270kkm ali meni je to trebao da bude dozivotni auto i tako sam ga i odrzavao (dokaz servisna knjizica), alu felne i nove gume koje sam prosle sezone platio cca 720e... ali idem dalje - obzirom na lakse povrede koje sam zadobio prilikom tog direktnog sudara DUNAV (LOPOVI) nude jos cca 210.000.- dinara sto ukupno iznosi cca 422.000.- dinara (a to nije ni ioznos koji je potreban za realnu popravku mog auta - 580.000.- dinara)...

Malo sam zakomplikovao moje objasnjenje sa svim ovim ciframa, ali kada se sve sabere DUNAV OD - LOPOVI isplacuju ili ni ne isplacuju realnu vrednost mog auta. Auto je registrovan 11 dana pre udesa !! Tehnicki ispravan i u fulu sredjen i po mojoj licnoj proceni ne bi ga prodao ispod 5000e jer ti HDi motori prelaze i preko 1.000.000km. Ja inace imam 56 godina i kao sto sam rekao to je trebao da mi bude zadnji auto. 

Da li da se organizujemo i zauzmemo DUNAV - LOPOVE pa dok nam ne isplate zahtevane iznose za nasa vozila...

Samo jedno pitanje za citaoce: mi nismo zeleli taj udes, cuvali smo i pazili nasa vozila ko oci u glavi i kako njihov procenitelj i na osnovu cega pise da je stanje auta "prosecno" ...

Ma zivce sam pogubio za ova dva meseca bez auta i zarekao sam se da ce mi nadoknaditi svaki minut koji provodim bez svog vozila !!! Ako treba bice i skidanja glava jer ovo nije vise drzava gde vlada zakon nego vladaju lopovi kao ti iz doticnog Dunav osiguranja. Da smo demokratija kao SLO ili kao Kanada - osiguranje bi nam za 3-4 dana nakon udesa doteralo identican auto i istih karakteristika a gospodin ili gospodja koji su izazvali stetu do kraja zivota bi placali nanesenu stetu a ne da se oni cenjkaju samnom ko na stocnoj pijaci bez vage!!

 

tako je to



#10 NightHunter

NightHunter
  • Members
  • 13 posts

Posted 10 November 2013 - 21:13

evo malo i slika da se razbije ovaj mrak, a i da nesavesni vozaci vide kako lako dolazi da ogromnih steta i nepotrebnih povreda...:

 

1_zpsf074cb0d.jpg

 

5_zps6d83e9cc.jpg

 

2_zpsb52a4c8c.jpg

 

3_zps6d4a8d96.jpg

 

a evo i doticnog krivca...:

4_zps3c6c873f.jpg

 

zato gospodo vozaci: vozite po propisima ne jurite i ne izazivajte ovakve nesrece jer na kraju svaka krivica je jako skupa...



#11 NightHunter

NightHunter
  • Members
  • 13 posts

Posted 13 November 2013 - 23:42

danas sam saznao da samo kod nas postoji "limitirani iznos za materijalnu i nematerijalnu stetu"

da pojednostavim: sastali se celnici raznih OD i limitirali iznose auto odgovornosti, podmitili neke

politicare a oni potpisali kao zakon... pa to se moze jedino tako u Srbiji, definitivno su 

osiguravajuce kompanije u sprezi sa politicarima najveci lopovi na ovom podrucju... tako je to !!!



#12 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 November 2013 - 02:53

danas sam saznao da samo kod nas postoji "limitirani iznos za materijalnu i nematerijalnu stetu"

da pojednostavim: sastali se celnici raznih OD i limitirali iznose auto odgovornosti, podmitili neke

politicare a oni potpisali kao zakon... pa to se moze jedino tako u Srbiji, definitivno su 

osiguravajuce kompanije u sprezi sa politicarima najveci lopovi na ovom podrucju... tako je to !!!

Mozes li da pojasnis sta je to limitirana odgovornost. Koliko ja znam, svaka polisa koji sam do sada imao, je bila limitirana na odredjenu sumu. 

Hvala.



#13 NightHunter

NightHunter
  • Members
  • 13 posts

Posted 15 November 2013 - 11:26

limitirano... to sam ja razumeo ovako:

sastali se celnici iz osiguravajucih kuca i npr. za laku bol limitirali 130 jevreja

potplatili politicare i oni potpisali kao neku uredbu, i ti i da se slikas ne mozes dobiti 

vise od tog iznosa... isto takve uredbe ne postoje niti u jednoj zemlji sveta

nego samo kod nas u Srbiji (srednja bol je 140e, velika bol je 150e) ha ha ha

a sta se dogadja ako ta bol potraje npr 30 dana ??? ma to samo na nase kretene lici !!!

 

... i onda stigne od Dunava predlog za vansudsko poravnanje i da se potpise na drugoj strani

a na drugoj strani stoji kako se odricem prava da dalje tuzim ili bilo sta potrazujem ubuduce od krivca

a sta ako je doslo do neke nervne ili psihicke greske koja ce se ispoljiti za par godina, 

a koga onda i za sta da tuzite, ili na mestu kontuzije grudnog kosa dodje do kancera npr. ??

prvo zakinuli su mi na ceni auta koji je bio u top stanju, a onda zakidaju mi i na nematerijalnoj steti ?!

pa dokle vise Srbijo dokle ovakve nepravde, treba opleviti krivca pa neka taj udes placa 

sve dok u njemu ima cirkulacije, pa dok je ziv nece vise sesti u auto, a mladi kada vide takve

kazne dobro ce razmisliti kako i zasto se vozikaju ili voze mimo propisa !!!



#14 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 November 2013 - 15:40

^

Ako ne postoje opcije da te iznose povecas onda to nema nikakvog smisla.



#15 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 15 November 2013 - 15:43

 kada vide takve

kazne dobro ce razmisliti

limitirano... to sam ja razumeo ovako:

sastali se celnici iz osiguravajucih kuca i npr. za laku bol limitirali 130 jevreja

potplatili politicare i oni potpisali kao neku uredbu, i ti i da se slikas ne mozes dobiti 

vise od tog iznosa... isto takve uredbe ne postoje niti u jednoj zemlji sveta

nego samo kod nas u Srbiji (srednja bol je 140e, velika bol je 150e) ha ha ha

a sta se dogadja ako ta bol potraje npr 30 dana ??? ma to samo na nase kretene lici !!!

 

... i onda stigne od Dunava predlog za vansudsko poravnanje i da se potpise na drugoj strani

a na drugoj strani stoji kako se odricem prava da dalje tuzim ili bilo sta potrazujem ubuduce od krivca

a sta ako je doslo do neke nervne ili psihicke greske koja ce se ispoljiti za par godina, 

a koga onda i za sta da tuzite, ili na mestu kontuzije grudnog kosa dodje do kancera npr. ??

prvo zakinuli su mi na ceni auta koji je bio u top stanju, a onda zakidaju mi i na nematerijalnoj steti ?!

pa dokle vise Srbijo dokle ovakve nepravde, treba opleviti krivca pa neka taj udes placa 

sve dok u njemu ima cirkulacije, pa dok je ziv nece vise sesti u auto, a mladi kada vide takve

kazne dobro ce razmisliti kako i zasto se vozikaju ili voze mimo propisa !!!

Dokle god trpite vase poiticare bice vam tako. Trebalo je davno ukrasiti Trazije sa njima pa bi sad I vama bilo bolje, jar, kao sto ti rece " kada politicari ( oni koje ste izabrali da vas predstavljaju) vide takve

kazne dobro ce razmisliti"