Jump to content


Photo
- - - - -

Uradimo i mi nesto


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 21 October 2007 - 22:14

"Pescanik" je pokrenuo snimanje filma o Djindjicevom ubistvu.
Svi znamo da je to ubistvo u mnostvu istorijskih i "istorijskih" dogadjaja (po glavi i dzepu stanovnika) zaista istorijski dogadjaj, koji ce jos dugo odredjivati nase zivote.
Film ima sanse da otvori one stranice te crne price, koje zvanicna istraga nije otvorila, da ukaze, ne na izvrsioce, nego i na nalogodavce, ali i idejne kreatore tog ubistva.
Nije mi poznato kako ide akcija prikupljanja sredstava za taj film u Srbiji, ali sam licno kontaktirao Cece iz "Pescanika" i, nazalost, saznao da ne postoji nacin da mi, koji zivimo van Srbije, ucestvujemo u tome drugacije, osim da to neko uplati u nase ime u dinarima, u Srbiji. To nije dobar nacin.
Secamo se Kenedijeve izreke da ne treba da se pitamo sta je nasa zemlja ucinila za nas, vec sta mi mozemo da ucinimo za nju; besmisleno je sada se pitati sta je Djindjic ucinio za nas - sada je pitanje sta mi mozemo da ucinimo da se to podlo ubistvo rasvetli do samih svojih idejnih korena.
Oni u Srbiji - akcija po komsiluku, u skoli, na fakultetu, u radnoj organizaciji, na pijaci, ako hocete...
B92 - mora se naci nacin za uplate van Srbije, objaviti i popularisati.
Sad smo mi na redu...

Edited by vladan, 21 October 2007 - 22:16.


#2 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 21 October 2007 - 22:25

Da li bi neko od administratora foruma mogao da se kod uprave raspita oko uplata iz inostranstva? Iako sam trenutno u BG, vrlo rado bih uplatio kada počne snimanje (ili odavde, dok sam u BG). Znam da pravno lice može primiti novac iz inostranstva ukoliko ima devizni račun (mogu i da navedem ta pravna lica ukoliko se zatraži), ali ne znam kolike su provizije u tom slučaju. Ovo pišem jer me je začudio odgovor koji je Vladan dobio.

@Vladan i administratori:
Može li se ovaj topic staviti i na forum Peščanik?

Ukoliko ovo čita neko iz uprave B92, predlažem da se pokrene akcija kojom bi se prikupila sredstva za snimanje filma.

#3 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 22 October 2007 - 00:09

sve informacije imaš na

www.pescanik.net

Edited by Vesna, 22 October 2007 - 00:09.


#4 Perun

Perun
  • Members
  • 227 posts

Posted 23 October 2007 - 00:50

sve informacije imaš na

www.pescanik.net


Do sada je uplata samo u dinarima mogucna.

http://www.pescanik....2...ni=910&nd=1

#5 Shady

Shady
  • Members
  • 38 posts

Posted 03 November 2007 - 03:01

Dobro je za "šire narodne mase" da se snimi taj film.
Samo mora da se bude jako pažljiv sa tim.

Doduše ja ne bih skupljao ovako pare.
Samo bi kofiskovao imovinu organizatora i ubica, i otplatio troškove. :rolleyes: