Jump to content


Photo
- - - - -

Second life


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#1 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 20 October 2007 - 14:28

da li neko ima account na Second Life?
Zasto mi ne dozvoljava da se uclanim... ima neka opcija free membership ali kad ukucam podatke izbaci mi da postoji neki limit koliko individualnih accounta clan moze da ima... ja znam da ja nemam nijedan pa sam zbunjena. Verovatno sam nesto propustila...

#2 Paris-Texas

Paris-Texas
  • Members
  • 244 posts

Posted 20 October 2007 - 20:24

Upravo sam zavrsio registraciju na Second Life. Nije bilo problema.

#3 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 20 October 2007 - 22:00

Uspela... samo se uzasno sporo krecem a na 512 kbps sam.

#4 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 21 October 2007 - 01:18

Bitje bolje kada budemo napravili ambasadu tamo.

#5 shunjich

shunjich
  • Members
  • 15 posts

Posted 25 October 2007 - 23:29

mene samo nervira sto je i 512 kbps sporo za second life... nego, ja sam se uclanio zato sto me mnogo interesuje kako izgleda ono ostrvo srbija... jel zna neko kako moze da se dodje do toga?

#6 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 26 October 2007 - 00:17

Prvo se konektuj, pa kad se nadjes na mestu gde si prethodno bio imas opciju search u donjem meniju, otvorice ti se prozor.... ukucaj serbia u ponudjeno search polje i izlistace ti Serbia island (izlista i likove i stosta jos sto ima u imenu serbia)... klikni na to i onda klikni teleport.... here you go. Mada, nema tamo nista... mali je to prostor i nema skoro nikad nikog...ali idi vidi :rolleyes:

#7 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 26 October 2007 - 11:56

Srbija je Srbija i u Second Life-u :rolleyes:
ja sam odavno žitelj, ali uglanom idem na jedno Japansko Dance ostrvo gde igram za 2-5 Linden $
a onda ih trošim u Psycho Drive-u...
to je rock club sa odličnom muzikom i super ljudima
recomended B)

#8 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 02 November 2007 - 05:02

Uspela... samo se uzasno sporo krecem a na 512 kbps sam.

Uzasno se sporo krece zbog same zahtevnosti igrice, a ne zbog internet konekcije (kao i svaka online igra ne koristi vise od 32 kbps upstreama i downstreama). U prevodu smanju rezoluciju i detalje i bice ti brze kretanje (prevod prevoda : kupi bolji komp :rolleyes:).

#9 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 04 November 2007 - 01:57

Uzasno se sporo krece zbog same zahtevnosti igrice, a ne zbog internet konekcije (kao i svaka online igra ne koristi vise od 32 kbps upstreama i downstreama). U prevodu smanju rezoluciju i detalje i bice ti brze kretanje (prevod prevoda : kupi bolji komp :huh:).


E nije nego. Jesi ti probao neke druge slicne virtuelne svetove?

Svaki radi bolje, nego Second Life. Sto znaci da im je code uzasno neoptimizovan. Jebote, na 512KB ne radi. :rolleyes: Strasno.

Mada, meni se od svih svetova ipak najvise svideo SL, i samo zbog njega planiram da se prebacim na 1MB, barem i privremeno da bih video na sta to lici, a ponesto sam vec video, ali posto mi je stalno pucala veza, cak i sa najminimalnijim stelovanjima, nisam mogao nista bitnije videti. :)

#10 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 07 November 2007 - 11:13

pa nije tako loše...
ja se čak presvalčim po nekoliko puta, koristim različite paket-sadržaje iz "kluba", puca veza kad nas je baš po 30 u klubu...

#11 damirKOTOR

damirKOTOR
  • Members
  • 9 posts

Posted 07 December 2007 - 11:04

okej je sekond lajf
ali da trosi, trosi

ja sam na adsl
ako ostanem malo duze
odu mi i po 2 gbps

#12 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 07 December 2007 - 14:06

ne vredi ako imaš kaunter bilo koje vrste :rolleyes:
samo neograničen pristup, jer stream guta mnogo, naročito ako slušaš i muziku.
kupovina bilo čega, presvlačenje, muvanje... "igrica" zahteva baš dobru konfiguraciju.
kao što rekoh, zavisi i od posećenosti mesta na kojem si, što znači da i njihova oprema nije baš najbolja.
ali je zato ceo trip genijalan..
čitala sam o ljudima koji bukvalno nemaju 1st life, samo 2nd. čitala... upoznala ih na SL.
ono što je meni najboje u SL je što svi imaju baš zdrav odnos prema oboma.
a i evo podstakla me tema za temu o tome, recimo na Društvu... idem da je "stavim" pa ako vas bude interesovalo da raspravljamo o tome...

#13 avatar

avatar
  • Members
  • 9 posts

Posted 16 December 2007 - 07:22

Probah i ja second life, pogotovo sto volim MMORPG igre (a ovo je ipak jos jedna od njih, ne? :rolleyes: )... Isti problem, 512kb/s je previshe sporo. Ako ne greshim sve teksture se "vuku" sa neta, a nisu implementirane u samoj igri? Moja konfiguracija je Athlon 3500+ 64bit, 1GB RAM, Radeon 9550 128mb, 400GB HDD... Verujem da je sasvim ok da bi igra isla glatko? Znaci, treba nam brzi net svima :huh:

#14 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 26 December 2007 - 22:42

Moram preci na jaci net od 1MB da bih ga probao, jer ovako ne ide. :rolleyes:

#15 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 28 December 2007 - 10:06

ma ne... ja imam 256 koji je apgrejdovan na 512, ali 1gb ram-a, što je važnije.
zato što mnogo toga ide preko softvera koji instaliraš.