Jump to content


Photo
- - - - -

Nezamislive kombinacije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
163 replies to this topic

#16 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 21 October 2007 - 23:25

Ja otkidam na palacinke, krofne, ustipke...i sve u sta ide dzem i da sa tim pijem jogurt. Sve te slatke prozivode sa dzemom ja obavezno zalijem sa jogurtom. Pita sa visnjama+jogurt :rolleyes:
Ta kombinacija slatkog+jogurt mi je jaca nego burek sa sirom i jogurt.
Nekako mi ono slatko skroz ide uz to kiselkasto, a pri tome je dobro malo zaliti necim ono sto pojedes :huh:

Skroz kontam zasto se umesto dezerta jede sir, ja obozavam da posle neceg slatkog pojedem samo zalogaj neceg slanog, mladi beli sir po mogucstvu, onda mi je obrok kompletan :)

#17 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 22 October 2007 - 00:39

Retko jedem slatkise a kad ih jedem onda samo eurokrem/cokolada/cokoladne napolitanke + jogurt!!!
odlicno je...

#18 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 22 October 2007 - 00:57

moja rodjaka najsladje jede hleb sa eurokremom/nutelom i šunkom/pečenicom/pršutom odozgo.

ne želim da znam kakvog je to ukusa... :bljak:

#19 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 22 October 2007 - 01:00

Casa jogurta i cetvrtina te kolicine (ne treba preterivati) soka od paradajza - savrseno osvezenje. :rolleyes:
Kackavalj ili "Zdenka" na kifli sa maslacem, pa uz to jos i mleko. :huh:

Ima jos toga...

#20 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 22 October 2007 - 08:10

kao mali sam se razbijao od kombinacije domaci kulen plus slatko od visanja.
takođe sam dosta jela konzumirao sa slatkim od visanja i posle jedna takve kombinacije otisao na fudbal i posle sve ispovracao.
od kako vise ne uzgajamo svinje nema ni domaceg kulena. bas mi nedostaje.
inace sos od visanja obozavam, tako da sa kuvanim mesom prolazi bez problema.
sladim i kupus i zelenu salatu i to poprilicno.
zbog svega navedenog dok sam bio u belgiji (valonija) bila mi je odlicna svineca butkica sa medom.
nisu mi lose kombinacije sta kazete.

#21 uzivalac

uzivalac
  • Members
  • 58 posts

Posted 22 October 2007 - 21:56

Eh da, vidim da ste i Vi svasta kombinovali u ranijem detinjstvu. Moram priznati da sam i ja klopao dzem sa pecenicom. Supu i hleb takodje tj. jedno vreme je drugacije nisam ni jeo. Ono u cemu uzivam u zadnje vreme su dzemovi sa malo drugacijim ukusima od onih na koje smo navikli , a ja ih nabavljam u Italiji.
Npr. dzem sa rumom i kakaom ili sa paprikom ili limun itd...
Pojedini se odlicno slazu uz sireve popu Pecorino, Parmigiano, Grana padano.
Inace uz kremaste sireve poput Camember i Brie odlicno ide sveza jabuka. Takodje se mogu jesti sa grozdjem i orasima. Sve to naravno treba zaliti dobrim vinom.

Za Beogradjane sladokusce restoran Balzac je izbacio potpuno nov meni i mogu Vam reci da je njam, njam.

#22 mdju

mdju
  • Members
  • 412 posts

Posted 22 October 2007 - 22:22

....kremaste sireve poput Camember i Brie ....


Trebovalo bi ordenovati onog ko ih izmisli :huh: (verovatno je neka priča poput slučajnog "spaljivanja" gume :rolleyes: ).

#23 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 October 2007 - 23:50

moja rodjaka najsladje jede hleb sa eurokremom/nutelom i šunkom/pečenicom/pršutom odozgo.

:) :rolleyes:

inache, volim mlak jogurt sa vegetom :huh:

#24 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 24 October 2007 - 12:16

Prilikom boravka u Brazilu bio sam u prilici da probam odlican komad mesa, pecen na rostilju i serviran na nekakvom "kacamaku" od brasna od tapioke (valda se tako zove), a cini mi se da je namesto vode, za pripremu tog "kacamaka" posluzilo palmino ulje - odvratno!
Inace, po ulicama nekih brazilskih gradova (ja video u Salvador de Bahia), nekakve knedle od tog kacamaka jos se na ulici prze - kuvaju u tom ulju; lokalci uzivaju, a ja nisam imao cak ni volje da probam.
U prasumi Amazona lokalci (Indiosi) pripremali su mi ribu izdasno prelivenu sirupom od secerne trske. Pritom, riba iz Amazona - manje prase, ucelo ispecena u palminom liscu.
Sto bi Englezi rekli: "Nije moja solja caja" (not my cup of tea).

Edited by vladan, 24 October 2007 - 12:23.


#25 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 24 October 2007 - 17:49

moja rodjaka najsladje jede hleb sa eurokremom/nutelom i šunkom/pečenicom/pršutom odozgo.

ne želim da znam kakvog je to ukusa... :bljak:

ja sam jeo i to skoro pre jedno mesec dva, namazan margarin i pekmez od visanja na hleb, a sa strane malo slanine. meni je bilo super.
kombinacija sa nutelom i pecenicom mi deluje bas cudno.

#26 diplomata

diplomata
  • Members
  • 90 posts

Posted 27 October 2007 - 08:34

sir + dzem !!! my favourite! ali,koliko vidim po vama to i nije bas neuobicajena kombinacija; isto volim i kombinacije meda sa mesom

#27 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 27 October 2007 - 13:42

ja sam skroz open minded za mnoge kombinacije ukusa.
sir - grozdje-orasi, da, krem sir i susene urme (one lepljive) - tesko sebi kazem - dosta.
posle odgledanog filma cokolada probala sam pecenu piletinu prelivenu cokoladom, mmm (mljac).
med ili dzem volim da umocim kasikom u jogurt.

istocnjacka mesavina ukusa se podrazumeva, npr. kari/sate sosovi-piletina-jabuke ili ananas -bademi-orasi - vec odavno svi znamo koliko su ukusni.

s druge strane africku (ne severnu) kuhinju ne ljubim, kad vidim oglase zalepljene po africkim radnjama tekstila npr. ili neke mesovite robe - imamo sveze kozije glave (fuj, fuj..), slosi mi se momentalno. (zamislim koziju glavu po sred tanjira kako pliva u supi)

ili hranu koju prodaju, vec spremljenu onako na pokretnim kioscima - smrdi kao u domacoj izvedbi lonac sa psecom kuvanom hranom, ono kad se sve ubaci koske, meso, pirinac ili palenta, povrce..

Edited by Aleksa, 27 October 2007 - 13:56.


#28 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 08 November 2007 - 14:23

Punjene paprike sa lubenicom :rolleyes:

#29 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 08 November 2007 - 19:36

Ruska kombinacija:
krem sir sa medom
maline sa mlekom

#30 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 01 December 2007 - 05:49

Od vojvodjanskih "kontroverzi" zaboravili ste jabuke i slaninu. Meni najbljutavija varijanta: puding i hleb (moj nekadašnji školski drug). Meni spočitavaju pasulj zalivan mlekom, takodje i sarma sa šoljom hladnog mleka, inače izuzev supa, mleko pijem sa apsolutno svim jelima