Jump to content


Photo
- - - - -

Ovo baš nije uspelo...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 18 October 2007 - 23:01

rasprava o pavlaci me je, kroz teško objašnjivi niz asocijacija, podsetila na najgore stvari koje sam u životu probao (a nisam smeo da odbijem ili ispljunem)...

evo, negde iz sredine...(slatka) torta sa slanim sirom i šargarepom... call me conservative, ali ovo je bilo traumatično iskustvo...mada, ni približiti mućkanim iznutricama ("beli bubrezi", regularni bubrezi, "bela džigerica", regularna džigerica, crevca, mozak, stvar koja se čini mi se zove "brizle" i još nešto što je pustilo zvuk kada sam ga uboo viljuškom) ... na pitanje "kako je bilo" odgovor "neponovljivo iskustvo" - 'beš mu ako me ponovo uhvate

#2 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 19 October 2007 - 10:59

ja se pre par nedelja izblamirah fest. doshao mi drugar s kim bash dugo nisam divanila, a obichno kad dodje do mene napravim tri kile pomfrita, pa uz kechap i pivo... milina!
elem, mrzelo me da se njakam s ljushtenjem, a vec sam taj dan pravila palachinke i reshim da napravim slane palachinke.
namazem ih pavlakom, nabacam sitno seckanu kolenicu, mocarelu i ruzmarin. kad sam ih sve napravila, slozim ih u pleh i preko njih prelijem jaje s pavlakom (stavila i malo mleka).
al izgleda da nisam stavila dovoljno jaja (uzela sam samo jedno malo od cverglana koje nema previshe 'mesa') ili dovoljno pavlake i na kraju je sve dehidriralo ko paramecijum u Čadu iako je pleh bio poklopljen duplom folijom.
i ne samo shto je dehidriralo vec je bilo i bezukusno.
sramota me i sad kad se setim. doshao drugar i otisho gladan. izvinjavala sam se n puta, rekla kako mi se to inache ne deshava, al izgleda da mi slane palachinke ne idu za rukom. pre nekog vremena sam sa exom pravila palachinke koje su na kraju ispale toliko masne da mi je neverovatno da smo oboje josh uvek zivi.

#3 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 19 October 2007 - 11:02

A jel volite res pecene kiflice? Ali, bas bas bas bas bas bas bas bas bas bas bas bas res pecene?
edit: a bejase i jedno pile koje smo morali da dotucemo sekirom po vadjenju iz rerne da nam ne bi skakalo po tanjirima!!!

Edited by martinj, 19 October 2007 - 11:03.


#4 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 19 October 2007 - 12:09

Prica drug, kome je supruga Meksikanka:

Kupi on finu govedinu za supicu, zena skuva, divna boja, lep miris i sta zena uradi na kraju?

Doda cimet u supu po lepoj meksickoj tradiciji.

A drug je notorna papuca pa je pojeo na silu :rolleyes:

#5 maliDzon

maliDzon
  • Members
  • 70 posts

Posted 19 October 2007 - 14:01

hehe, pre neki dan sam pokusao da dignem jednog drugara iz mrtvih, posto smo pili noc pre toga,pa sam mu skuvao supu iz kesice... ali, izgleda da c supe nisu ono sto su nekada bile, jer je u kesici bila samo testenina... i nisam obratio paznju, skuvao, i dao mu da pije... jos gledam, kako je tako bistra, ali pise ''bistra govedja supa''... kad je poceo bacati pegle... juuuu....

a sto se mene tice, ja losa iskustva imam samo sa mesom, kada neko skuva nesto sto nisam navikao da jedem... tipa, kozura, nogice, bla... grozno, kad se setim...

#6 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 19 October 2007 - 14:12

kada sam dovoljno porasla prestala sam da se gadim na pihtije, čak su mi se prilično ozbiljno svidele.

do trenutka u kome su pred mene izneli tanjir sa komadom iz koga me je gledalo skuvano govedje oko... :rolleyes:

#7 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 19 October 2007 - 15:17

do trenutka u kome su pred mene izneli tanjir sa komadom iz koga me je gledalo skuvano govedje oko... :rolleyes:



....tužnim i molećivim pogledom "nemoj mene, nemoj mene"... isto pihtija, ali meni se osmehnuo deo usne sa sve brkovima (čekinjama, šta li je) :huh:

#8 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 19 October 2007 - 15:29

Cekaj, zar se pihtija ne pravi od svinjetine?

#9 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 19 October 2007 - 16:00

ma, kuva se od svega što "želira", svinjske nogice, svinjska glava, teleća glava, teleća noga (to obavezno), pa onda svinjske uši... svašta nešto, a sve onako... piiih... gadno bre... :rolleyes:

Edited by Vesna, 19 October 2007 - 16:01.


#10 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 19 October 2007 - 16:24

Da me sad ovde ne "gledate" popreko, ali ja obozavam, jezik, govedji. Nista bolje nego kada se supa od toga napravi, pa kad se posle taj komad mesa izvadi i izjede sa krompirom i sosom. To je najmekse i najsladje meso ikada, a pri tom uopste se ni ne vidi da je jezik, jer je to veliki komad i kada se isece izgleda kao i svo drugo mesiste.
Jos ako ga npr. tako skuvanog stavite sa malo ulja, i vode, posuto bosiljkom da se prodinsta. :rolleyes: :huh:

Znam da je tema vezana za ono sto vam se ne svidja, ali kada svi kudite ovakve stvari, moram malo i da im stanem u odbranu :)

p.s. od njega su najbolje pihtije ;). Te pihtije u koje trpaju svakakva g... u zivotu ne bih jeo, ali moji ih prave samo od najkvalitetnijeg mesa i, jednostavno, sa ruskom salatom ne mogu da im odolim.

#11 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 19 October 2007 - 17:01

Da skrenem pricu sa mesista i pihtija. Prvi pokusaj pravljenja buhtli se zavrsio tragikomicno. Umesto slatkih, pufnastih, rumenih buhtlica, dobili smo nesto sto je licilo na kubanske cigare. Taj kulinarski uspeh jos uvek se pamti, a na ponovni pokusaj smo se usudili tek posle nekoliko godina. Drugi pokusaj je bio vise nego uspesan. Njam.

#12 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 19 October 2007 - 17:15

Da me sad ovde ne "gledate" popreko, ali ja obozavam, jezik, govedji. Nista bolje nego kada se supa od toga napravi, pa kad se posle taj komad mesa izvadi i izjede sa krompirom i sosom. To je najmekse i najsladje meso ikada, a pri tom uopste se ni ne vidi da je jezik, jer je to veliki komad i kada se isece izgleda kao i svo drugo mesiste.
Jos ako ga npr. tako skuvanog stavite sa malo ulja, i vode, posuto bosiljkom da se prodinsta. :rolleyes: :huh:

Znam da je tema vezana za ono sto vam se ne svidja, ali kada svi kudite ovakve stvari, moram malo i da im stanem u odbranu :)

p.s. od njega su najbolje pihtije 0:). Te pihtije u koje trpaju svakakva g... u zivotu ne bih jeo, ali moji ih prave samo od najkvalitetnijeg mesa i, jednostavno, sa ruskom salatom ne mogu da im odolim.



Ne, nista nije bolje od supe od govedjeg repa. Niko ga ne jede, a to je jedno od najkvalitetnijh mesa - cisti misici ;)

Pa posle taj rep pojedes sa kuvanim krompirima i paradajz sosom. :D

Edited by Jaruzelski, 19 October 2007 - 17:16.


#13 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 19 October 2007 - 17:17

uh, sad si me podsetio. moj prvi koh. mogao je komotno da služi za pendžetiranje zimske obuće, toliko je bio tvrd.
zašećerena pendžeta u mleku, čist cirkus!

moj tata pojeo pola pleha. tog dana sam shvatila šta je ljubav. al to je već za neku drugu priču. :rolleyes:

#14 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 19 October 2007 - 17:38

Ne, nista nije bolje od supe od govedjeg repa. Niko ga ne jede, a to je jedno od najkvalitetnijh mesa - cisti misici :huh:

Pa posle taj rep pojedes sa kuvanim krompirima i paradajz sosom. :)



Pa i to je ok, samo takvu supu spremas za one koji je vole masniju, jerbo na repu ima masti i to ne malo, a na jeziku nimalo.
A sto se tice sosa, upravo sam na taj i mislio :rolleyes:

#15 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 19 October 2007 - 19:56

Dolazi meni u goste sestra iz Italije. Ja, odlican kuvar, a oboje zivimo van "domaje", da spremim nesto starinsko a domace: Sarmice od vinovog lista sa kiselim mlekom. Zaputim se, naravno, na sasvim drugi kraj Londona i u mojoj omiljenoj radnji pod nazivom "Kapija Damaska" (Arapsko-grcko-tursko-bugarsko-srpska hrana) kupim odlican turski konzervisan vinov list i jos bolje kiselo mleko - onakvo, kako ga ja pamtim iz mog detinjstva, iz Pristine, da se k'o sir sece na kocke.
Priprema: Proprzim, kako treba, meso sa svime sto ide, jedino "malo" mi se omakne nekakav krupno mleveni biber, ali pijuckam ja moj dzin-tonik dok to spremam, pa pomislim: Ne smeta nista. Malo posle, opet mi se malo "omakne" so.
Dosla moja sestra, lepo se pitali za zdravlje, izogovarali familiju, pa seli da rucamo. A kad ono: Covek ne zna da li mu usta vise gore od bibera ili od soli. A za nevolju, frizider prazan.
Naravno, moje uredno zavijene, malecke sarmice, onako kolektivno su zavrsile u klozetu.
Da znate samo sto je lepo kiselo mleko sa suvim hlebom, kad ste gladni... :rolleyes: