Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanja i predlozi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5189 replies to this topic

#5146 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 23 December 2014 - 20:06

Meni to skoro godinu stoji tako???

 

Meni stoji duze - dala Vesna onomad za troprstasenje na temi o NDj, pa sta?

:D

Meni stoje warnovi još duže, pa ništa. Ćutim i trpim ;)



#5147 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2014 - 20:09

Meni stoje warnovi još duže, pa ništa. Ćutim i trpim ;)

Ja dobio od Vesne :D

wutjQAr.gif



#5148 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 26 December 2014 - 18:27

Anybody home? Ja se vrlo dobro secam kako su ljudi dobijali trajni ban za bitno manje od ovoga:

...
 
 
>> ... nisu "crni" nista gluplji, vise lijeni, vise skloni kriminalu, vise divlji od ostalih.
so, zasto ih takvih ima u velikom procentu? ... <<
 
 
Jesu.
Zato sto su neki izabrali da budu luzeri i da kukumavce, umesto da se bore za sebe kao svi ostali.
 
'Seven'
 
1074
01:30:19,881 --> 01:30:23,336
lt's easier to lose yourself in drugs...
 
1075
01:30:23,555 --> 01:30:25,514
than it is to cope with life.
 
1076
01:30:25,851 --> 01:30:29,639
lt's easier to steal what you want than earn it. lt's easier...
 
1077
01:30:29,901 --> 01:30:34,234
to beat a child than to raise it.
Love costs. lt takes work. 


Meni ne treba 4umski 'sistemski rasizam'. Meni ne treba isprazno drljavljenje.
 
Ja pazljivo citam i smorove koji bi da brane gangsta luzere, i sto sta vise.
 
I redovno se smejuljim.
 
U nekoj holandskoj TV emisiji, gde novinarka razgovara sa 'opresiranim / represiranim' vlasnicima druge boje koze, neka zhemska spodoba kaze - ima nas 6 u porodici, a samo ja radim, dok neki imaju velfer (!?)
 
A mladi, nadrndani gangsta, sav besan i ljut (ko zna zbog cega!) kaze kako ce iz tih stopa otici i sa pistoljem opljackati / ubiti.
 


Za slucaj da je neko pomislio da se ono "jesu", zajebani mali plural, autoru omaklo. Nije se omaklo: evo kamara stereotipa, dabome iz filmova i tv serija jerbo je u Bgd. malo otezano razviti autenticni rasizam. No to gorecitirane predrasude ne cini ni malo boljim niti laksim za oprostiti/ prevideti/ gurnuti pod ponjavu.

Da se kojim slucajem radilo o Albancima umesto o crncima, druga Kinika bi vec uveliko pojeo mrak.

Zahtevam objasnjenje.

#5149 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 26 December 2014 - 19:05

Da se kojim slucajem radilo o Albancima umesto o crncima, druga Kinika bi vec uveliko pojeo mrak..

 

tu se slazemo.

 

medjutim, ne i oko sustine. to sto Kinik ne zeli reci neke (ruzne) stvari Albancima, jer ih smatra korisnim u njegovoj borbi protiv Srbije, ne znaci da nije u pravu sto se problematike crnackih geta u USA tice. 



#5150 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 26 December 2014 - 19:13

Ja se, Vjeko, iskreno nadam da ti ne mislis da su crni Amerikanci zbilja gluplji, vise lenji, vise skloni kriminalu - od svojih belih sugradjana? Ne samo da se "iskreno nadam", nego bi me upravo zaprepastilo da se ti, of all people, potpises na jednu tako srocenu recenicu?

No cuda se, mi to odlicno znamo, na ovom svetu dogadjaju. Nisam se bas ni od Kinika nadao gornjoj provali rasizma, pa se ipak desilo.

Edited by condor, 26 December 2014 - 19:14.


#5151 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 26 December 2014 - 19:58

Ja se, Vjeko, iskreno nadam da ti ne mislis da su crni Amerikanci zbilja gluplji, vise lenji, vise skloni kriminalu - od svojih belih sugradjana? 

 

ne misli to ni Kinik. 

 

- izabrali da budu luzeri i da kukumavce, umesto da se bore za sebe

- I odakle im ideja da ce se u njihovom svesno izabranom luzerskom zivotu bilo sta promeniti ako budu imali 'podrsku' bleeding hearts, kojima je to zvalavljenje samo hobi, koji bi, kao, trebao da potvrdi njihovu minijatursku 'moralnu ekskluzivnost'.

 

(kada je neko genetski inferioran, sto rasizam podrazumijeva, o kakvoj onda svijesti / slobodnoj volji / mogucnostima odabira govorimo? pa, o nikakvoj, ili o vrlo ogranicenoj / primitivnoj. Kinik govori upravo suprotno, smatrajuci Afroamerikance ljudima, a ne majmunima. on dakle nudi rjesenje tim mladim ljudima, umjesto patetike i prikrivenog rasizma. druga je stvar da li on time dokazuje da rasizam u USA i dalje postoji, ili ne, sto je i tema vase diskusije na tom topicu).



#5152 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 26 December 2014 - 20:13

Ne radi se o onome sto Kinik misli, nego o onome sta je napisao. I ne mislim da imamo pravo da mu tumacimo misli, pogotovo ne one koje sve manje i manje imaju veze sa tim sto covek pise. Mozda je, ipak, promenio misljenje? Desi se i to, pa ponekad i u starosti.

U onome sto sam citirao ima oho-ho stofa za ban, i to trajni. I ne zameri, ali - bilo bi mi mnogo interesantnije kada bi se i neko od moderatora ukljucio u ovu nasu raspravu.

#5153 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 26 December 2014 - 20:18

Ne radi se o onome sto Kinik misli, nego o onome sta je napisao.

 

pa citirao sam sto je napisao / argumentirao moje misljenje o onome sto Kinik misli.

 

 

bilo bi mi mnogo interesantnije kada bi se i neko od moderatora ukljucio u ovu nasu raspravu

 

slazem se (i tu se odjavljujem)



#5154 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 26 December 2014 - 20:27

pa citirao sam sto je napisao / argumentirao moje misljenje o onome sto Kinik misli.


Cepidlacim, ali: ti si tumacio doticne citate. And nothing wrong with that.

Ipak, onako kako ja to citam je da su crnci, generalno (jer stoji plural bez ikakve ograde) luzeri, x2.

Cisto kao ilustracija sta tumacenje/ iscitavanje u svojoj biti jeste. Treba se, dakle, drzati suvih fakta, ma kako ponekad dosadni i banalni bili.

#5155 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 26 December 2014 - 20:32

Cepidlacim, ali: ti si tumacio doticne citate. And nothing wrong with that.

Ipak, onako kako ja to citam je da su crnci, generalno (jer stoji plural bez ikakve ograde) luzeri, x2.

Cisto kao ilustracija sta tumacenje/ iscitavanje u svojoj biti jeste. Treba se, dakle, drzati suvih fakta, ma kako ponekad dosadni i banalni bili.

Namerno izvlacis iz konteksta kad znas da se pricalo o getu a ne svim crncima. Zasto sad cetvoris dlaku nemam pojma.



#5156 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 26 December 2014 - 20:50

Namerno izvlacis iz konteksta kad znas da se pricalo o getu a ne svim crncima. Zasto sad cetvoris dlaku nemam pojma.


Za pocetak evo tog konteksta o kome pricas:

nisu "crni" nista gluplji, vise lijeni, vise skloni kriminalu, vise divlji od ostalih.
so, zasto ih takvih ima u velikom procentu?
odgovoris li na to, odgovorila si.


Jesu.


Cetvorim dlaku???

Meni zaista nije jasno kako istog sekunda nije banovan. T.j. onog trenutka kada je taze-probudjeni Don Juan procitao gornje.


#5157 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 30 December 2014 - 13:38

Nešto nije u redu sa "Today's Top 20 Posters" ?!



#5158 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 31 December 2014 - 17:05

OK, neka bude da razmislimo.

Vama ce nova godina doci ranije, ali ako bi mogli da pustite vilhelminu iz PB, kao act dobre volje za srecnu novu jubilarnu 2015 godinu.

Hvala.

DSC_3245.JPG



#5159 BasCelik

BasCelik
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 31 December 2014 - 17:22

Cepidlacim, ali: ti si tumacio doticne citate. And nothing wrong with that.

Ipak, onako kako ja to citam je da su crnci, generalno (jer stoji plural bez ikakve ograde) luzeri, x2.

Cisto kao ilustracija sta tumacenje/ iscitavanje u svojoj biti jeste. Treba se, dakle, drzati suvih fakta, ma kako ponekad dosadni i banalni bili.

 

Ama džaba krečite.

 

Beše ovde jedan "doktor", koji je tvrdio, kako su Srbi "genetski degenerisan narod" i to više puta, pa ne popi trajni ban.

 

Dok ne diraš u Svete Narodske Krave, moš' raditi šta hoćeš. I još dobiješ složno, horsko: "nije tako misiJo!" A ako je u pitanju dosadni anti-srpski šovinizam, onda dobiješ još i aplauz :)


Edited by BasCelik, 31 December 2014 - 17:23.


#5160 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 31 December 2014 - 17:51

postoje i neki (stari) forumasi koji su ove godine za stalno odstranjeni s foruma, pa ako je vec do novogodisnjih popusta, i bozicnih oprosta, ja bih (zamolio) moderatorski tim da odbanuju gos'n Lorenza i onog veselog Banjalucanina (ne mogu se sad sjetit tocnog nicka, mijenjao ga je vise puta). i jedan i drugi su, po mom sudu (a cini mi se i po Pravilniku), preostro kaznjeni, a forum je ostao bez stalnih dopisnika iz Peci i Banja Luke.

 

ovu bih priliku iskoristio i da pozelim u 2015-oj sve najbolje nasim drugaricama i drugovima moderatorima (njima i njihovim obiteljima), i da im se iskreno (i bez zeze) zahvalim na njihovom volonterskom radu 2014.  i da malo vise pisu (posebno neki!), a malo manje lupaju banove.

 

sretna nova!