Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanja o svemu i svačemu


  • Please log in to reply
1109 replies to this topic

#46 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 23 November 2007 - 00:29

Da promenim temu -rotator cuff tendinitis,anyone ? (tendonitis ramena)
  • 0

#47 AndiSam

AndiSam
  • Members
  • 635 posts

Posted 27 November 2007 - 22:55

Da promenim temu -rotator cuff tendinitis,anyone ? (tendonitis ramena)


Zapaljenje tetive. Tendo=tetiva.
  • 0

#48 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 28 November 2007 - 00:01

Znam, patim ga i na zalost znam vise o toj temi nego sto bih volela...

Mislila sam na to ima li jos neki sapatnik ovde ?
  • 0

#49 hana088

hana088
  • Members
  • 1 posts

Posted 02 December 2007 - 18:06

neznam dali sam na pravom mestu. :huh: :rolleyes: volela bi da mi neko kaze dali je kategorija 'indigo deca' realnost ili opet neki marketing wave.i na koji se nacin moze postaviti dijagnoza (neznam dali je i to prava rec).pitam zato sto sam zabrinuta za moju cerku.citajuci o indigo deci imam dojam da mozda ima indikacija...ali opet??!!trebam savet,thx
  • 0

#50 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 December 2007 - 18:15

Kao lekar, profesionalac vec vise decenija, ne razumem pitanje. Indigo-deca moraju biti plava, jer je to boja indiga.
Da li se radi o nekakvoj bolesti plavusana, ili se radi o deci koja su preoperativno plava jer imaju komunikaciju izmedju levog i desnog srca?
Zaista, ne razumem pitanje.

Edited by vladan, 02 December 2007 - 18:16.

  • 0

#51 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 02 December 2007 - 23:45

neznam dali sam na pravom mestu. :huh: :rolleyes: volela bi da mi neko kaze dali je kategorija 'indigo deca' realnost ili opet neki marketing wave.i na koji se nacin moze postaviti dijagnoza (neznam dali je i to prava rec).pitam zato sto sam zabrinuta za moju cerku.citajuci o indigo deci imam dojam da mozda ima indikacija...ali opet??!!trebam savet,thx


Termin "Indigo child" vise spada u domenu new age filozofije tj. alternative, nego medicine i ne tretira se kao bolest.
  • 0

#52 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 04 December 2007 - 08:55

Sta znaci kada je jetra nehomogene strukture, a nije masnoca u pitanju.

I cemu sluzi alopurinol jer nikako da shvatim u onom "upustvu" za upotrebu leka sto su mi ga dali.

I samo da kazem da me lekari u bolnici nisu ni pogledali kao coveka a kamoli odgovorili na bilo koje moje pitanje pa moram ovako vas da mucim.

Hvala unapred
  • 0

#53 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 December 2007 - 13:20

Zao mi je sto ce moj odgovor biti prilicno besmislen, ali "nehomogena jetra" moze da znaci nista i stosta, a za alopurinol treba znati zasto je prepisan.
  • 0

#54 UrosDC

UrosDC
  • Members
  • 55 posts

Posted 04 December 2007 - 21:18

Imam jedno pitanje; Dali se neko zadubljivao vise u temu pusenja Nargila/Hookah/Shesha?

http://en.wikipedia.org/wiki/Hookah

Na wikipediji su postavili rezultate dosta istrazivana, od toga da je pusenje od 45 minuta ekvivalentno pusenju jedne pakle cigara, do toga da potiskuje rak usled ne znam kakvih hemijskih procesa, ali su sva istrazivanja daleko od opste prihvacenih.
Moje pitanje je dali ima dugorocnih posledica od pusenja nargila, i koje su?

Hvala unapred.
  • 0

#55 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 December 2007 - 03:48

Pitanje
Zadnjih godina imam problem koji s najbolje moze opisati kao "gorenje dlanova" i to narocito nocu.Svi rezultati su dobri a nemam ni artritis.Gotovo ista situacija sa stopalima a u letnjem periodu mi je jedini lek lavor sa hladnom vodom.Batalio sam odlaske kod lekara za to posto su me izboli i ozracili raznim snimanjima a da nista na njima nije pronadjeno.Da li neko od strucnjaka ovde ima neku ideju ili ako neko iz licnog iskustva zna o cemu se radi.

Edited by MAGRIPA65, 07 December 2007 - 17:00.

  • 0

#56 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 December 2007 - 04:01

Znam, patim ga i na zalost znam vise o toj temi nego sto bih volela...

Mislila sam na to ima li jos neki sapatnik ovde ?

Ja imam Calcific tendonitis levog ramena i nema veze sa tetivama .Radi se o naslagama kalcijuma u ramenu koje mogu da dovedu do upale zgloba koje su jako bolne.Obicno u tim situacijam kao tretman se koristi cortisone injection i kese sa ledom.Nakon prolaska upale preporuka je vezbanje i terapija toplim oblozima.U ekstremnim slucajevima dolazi do operacije ramena mada je to retko.Ja nisam lekar vec samo prenosim ono sto je meni preporuceno.
  • 0

#57 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 07 December 2007 - 11:29

Pitanje
Zadnjih godina imam problem koji s najbolje moze opisati kao "gorenje dlanova" i to narocito nocu.Svi rezultati su dobi a nemam ni artritis.Gotovo ista situacija sa stopalima a u letnjem periodu mi je jedini lek lavor sa hladnom vodom.Batalio sam odlaske kod lekara za to posto su me izboli i ozracili raznim snimanjima a da nista na njima nije pronadjeno.Da li neko od strucnjaka ovde ima neku ideju ili ako neko iz licnog iskustva zna o cemu se radi.


Ti i ja se mora nekako "udruzimo"jerbo ja patim od ladnoce istih. Dlanovi,prsti,stopala uvek ledeni.Cak i leti na 40 +.

Lep pozdrav
Teja
  • 0

#58 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 December 2007 - 15:06

Ti i ja se mora nekako "udruzimo"jerbo ja patim od ladnoce istih. Dlanovi,prsti,stopala uvek ledeni.Cak i leti na 40 +.

Lep pozdrav
Teja

Ako je ovo ponuda za medusobnu terapiju prihvatam momentalno posto sam uvek bio zagovornik alternativne medicine.
Ozbiljno sinoc sam hteo da izadjem i hodam bos po snegu.Strava cak sam i kera izbacio iz kreveta jer sam izgoreo od vrucine.
  • 0

#59 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 07 December 2007 - 16:23

Ako je ovo ponuda za medusobnu terapiju prihvatam momentalno posto sam uvek bio zagovornik alternativne medicine.
Ozbiljno sinoc sam hteo da izadjem i hodam bos po snegu.Strava cak sam i kera izbacio iz kreveta jer sam izgoreo od vrucine.


Bit ce da imas visak energije.

Dodji k meni, mogla bih te koristiti umjesto neefikasnog, a skupog zimskog grijanja koje trenutno koristim. :rolleyes:

Edited by Ziza, 07 December 2007 - 16:23.

  • 0

#60 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 07 December 2007 - 16:28

...Svi rezultati su dobi a nemam ni artritis.
...



Ti i ja se mora nekako "udruzimo"
...


...
Dodji k meni,


Kriterijumi forumasica se drasticno snizavaju sa godinama... :rolleyes:
  • 0