Jump to content

Photo
- - - - -

Rusija - zemlja čuda

• Please log in to reply
16461 replies to this topic

#16411 Dani 007

Dani 007
  • Members
  • 487 posts

Posted 29 January 2019 - 02:28

Dok je sudbina Kurila i dalje nepoznata,vreme je da se setimo zasto je ogromna Rusija uopste inferiorna malom Japanu.

Japan je 45 puta manji od Rusije i prakticno nema prirodnih resursa,dok je BDP Japana 3,2 puta veci od ruskog.

A sto se tice zivotnog standarda,Japanci su 78 linija visi od Rusa!

Da ne pominjem neuoporedive pokazatelje o efikasnosti javne uprave i stepenu korupcije,kao i ruske katastrofalne tehnoloske zastoje.

• 2

#16412 forestpk

forestpk
  • Members
  • 234 posts

Posted 30 January 2019 - 09:19

Ma kakvi, pitajte Srbe da vam objasne... Evo malopre sam pokazao kolegi, kaze aha "ali koliko je Japan zaduzen, a koliko Rusija"  :D

Znaci ipak je bolje u Rusiji.  :D

Npr jednom Nemcu ili ne mora Nemcu, evo blize nema, jednom Hrvatu, nikada ne bi palo na pamet da na takav nacin prokomentarise i da kaze da je bolje u Rusiji nego u Japanu.

Zato smo mi ovde gde jesmo... jbg.

• 2

#16413 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 30 January 2019 - 13:24

Ma kakvi, pitajte Srbe da vam objasne... Evo malopre sam pokazao kolegi, kaze aha "ali koliko je Japan zaduzen, a koliko Rusija"  :D

Znaci ipak je bolje u Rusiji.  :D

Npr jednom Nemcu ili ne mora Nemcu, evo blize nema, jednom Hrvatu, nikada ne bi palo na pamet da na takav nacin prokomentarise i da kaze da je bolje u Rusiji nego u Japanu.

Zato smo mi ovde gde jesmo... jbg.

Ako dozvolis...

Nisam siguran kako je na srpskom jeziku koji se govori u Srbiji, medjutim na srpskom jeziku koji se govori u Hrvatskoj "aha, ali..." posve sigurno znaci "da, ali...". Prema tome tvoj kolega u biti i nije rekao da je bolje u Rusiji, vec da je bolje u Japanu. Mozda da se ukljuci neko kome je stokavska gramatika struka, pa da pojasni, mozda se tu uistinu razlikuju srpski u Srbiji od srpskog u Hrvatskoj.

Isto tako, nije mi jasno (barem ne u potpunosti, pa je red da prvo pitam) kako si dosao (na osnovu kojih konkretnih cinjenica) do tvrdnje da "jednom Hrvatu nikada ne bi pao na pamet takav komentar", ili pak da "jedan Hrvat nikada nece reci da je u Rusiji bolje nego u Japanu"? Nebitno sad sto podrazumijevas pod sintagmom "jedan Hrvat"; da li svakog pojedinog Hrvata na planeti Zemlji, ili samo one "istaknute" koji aktivno u javnom zivotu promoviraju hrvatstvo, opet mi je nejasno, obzirom da su moje spoznaje i o Hrvatima i o hrvatskom svjetonazoru, pa hajde da se blago izrazim, ponesto drugacije.

I na koncu, a vezano za tvoju posljednju tvrdnju da ste zato tu gdje jeste, imam jos jedno pitanje. No pricekat cu prvo odgovor na prethodna dva.
  • 0

#16414 forestpk

forestpk
  • Members
  • 234 posts

Posted 30 January 2019 - 22:51

Ako dozvolis...

Nisam siguran kako je na srpskom jeziku koji se govori u Srbiji, medjutim na srpskom jeziku koji se govori u Hrvatskoj "aha, ali..." posve sigurno znaci "da, ali...". Prema tome tvoj kolega u biti i nije rekao da je bolje u Rusiji, vec da je bolje u Japanu. Mozda da se ukljuci neko kome je stokavska gramatika struka, pa da pojasni, mozda se tu uistinu razlikuju srpski u Srbiji od srpskog u Hrvatskoj.

Isto tako, nije mi jasno (barem ne u potpunosti, pa je red da prvo pitam) kako si dosao (na osnovu kojih konkretnih cinjenica) do tvrdnje da "jednom Hrvatu nikada ne bi pao na pamet takav komentar", ili pak da "jedan Hrvat nikada nece reci da je u Rusiji bolje nego u Japanu"? Nebitno sad sto podrazumijevas pod sintagmom "jedan Hrvat"; da li svakog pojedinog Hrvata na planeti Zemlji, ili samo one "istaknute" koji aktivno u javnom zivotu promoviraju hrvatstvo, opet mi je nejasno, obzirom da su moje spoznaje i o Hrvatima i o hrvatskom svjetonazoru, pa hajde da se blago izrazim, ponesto drugacije.

I na koncu, a vezano za tvoju posljednju tvrdnju da ste zato tu gdje jeste, imam jos jedno pitanje. No pricekat cu prvo odgovor na prethodna dva.

Dakle kratko i jasno bez ikakvih nedoumica i jezickih igrarija, moj kolega je rekao: 

1.Japan je jako zaduzen.

2. Rusija nije zaduzena.

3. U Rusiji se bolje zivi nego u Japanu.

Jasno sada?

"Jedan Hrvat"- pa to u sustini znaci prosek, prosecan Hrvat... znas valjda sta je prosecan Hrvat ili i to treba da objasnjavam?

E pa taj prosecan Hrvat nije rusofil, a prosecan Srbin je rusofil do koske. 

Kao sto ni prosecan Nemac nije rusofil. 

Ako ti nije jasno sta je prosecan Hrvat pa ce sada i za to da se uhvatis, evo jos boljeg objasnjenja. 

Da bude glasanje sa pitanjem da li smatrate da je buducnost vase zemlje uz zapad ili Rusiju", u Hrvatskoj bi verovatno 90% ljudi zaokruzilo zapad, a mozda 10% Rusiju. U Srbiji bi zapad zaokruzilo 30-40% ljudi, a Rusiju 60-70%.

E sada mozes sa tim jos jednim pitanjem. 

• 0

#16415 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 January 2019 - 00:04

...

>> ... Otišao Putin

Posted By Vladimir Gligorov On 30/01/2019

Očekivalo se više. Vučiću je potrebna podrška, jer je gubi u javnosti, a ko bi drugi mogao da pomogne više od Putina? No, gost je došao i otišao, a srpske vlasti nisu stabilnije, o legitimnosti i da ne govorimo, nego što su bile. Zašto?

Prvi razlog jeste Putinova uzdržanost. Svi koji su ih očekivali, dobili su pohvale: Vučić orden, Dodik ohrabrenje, Mandić pohvalu, ali ne i bilo kakvu dodatnu rusku obavezu. Ni u novcu niti u sili. Putin se zahvalio svojim sledbenicima, i gotovo podanicima, koji su došli ili su bili dovedeni da izraze svoju odanost – i otišao. Jer, tako on shvata rusko-srpske odnose: oni služe strateškim, kako je i rekao, ruskim interesima. A sve dok je nerešen kosovski problem i dok je zamrznut politički sukob u Bosni i Hercegovini, a etnički spor se održava u     Crnoj Gori – dodatni ruski napori nisu potrebni, dovoljno je pokroviteljstvo.

Drugi razlog je to što je jedini ruski interes, kako ga vidi Putin, da se zaustavi NATO, njegovo širenje na Balkanu. I zapravo, članstvo Crne Gore i Makedonije ne menja odnos snaga značajno, dok stvari stoje drukčije sa Bosnom i Hercegovinom i Srbijom. NATO je neposredno angažovan u Bosni i Hercegovini i na Kosovu, pa je otpor članstvu u Srbiji i Republici Srpskoj strateški značajan ruskoj politici.

Što vodi trećem razlogu, a taj je da Putin ne podržava rešenje sporova ni na Kosovu ni u Bosni i Hercegovini. Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 su osnova ne samo zamrznutih sukoba na Balkanu, već i održavanja ruskog diplomatskog i političkog nadmetanja sa zemljama članicama Atlantskog saveza, i pre svih drugih sa Amerikom. Putin bi svakako hteo bilateralno, rusko-američko starateljstvo nad Evropom, otprilike takvo kakvo bi moglo da se uspostavi na preostalom nepomirljivo sukobljenom prostoru Balkana. U tom kontekstu, dalje širenje Evropske unije ne bi predstavljalo problem. Dok američka politika nije na to spremna, podrška sukobima u Evropi je sredstvo da se ta ponuda održava.

Sve ukupno, Putinova poseta je pokazala ono što je već bilo poznato: Rusija nema nikakve političke ciljeve na Balkanu. Konkretnije rečeno, srpska politika je sredstvo ruskih ciljeva, koji su evropski a ne srpski.

Čak i u tom kontekstu, ponašanje srpskih vlasti je Putinu bilo neprijatno. On je otprilike bio stavljen u položaj da kaže „Volim i ja vas“, ali i to je bilo previše obavezujuće za njega. Tako da srpske vlasti nisu dobile ništa. Vučić je dobio orden koji ga dodatno obavezuje na prorusku politiku, i to je sve. Srpsko dostojanstvo, ili ono što je od njega ostalo, dodatno je povređeno, zbog čega su političke posledice uglavnom negativne po vlast i samog Vučića.

Susret sa kancelarkom Merkel par dana kasnije je bio način da se nekako neutrališu negativne posledice Putinove posete. Dodatno bi tome trebalo da posluži i predstojeća Makronova poseta. Ovi susreti i posete su problem za srpsku opoziciju, sa kojom Putin nema o čemu da razgovara, a koja liderima iz Evropske unije nema šta da kaže. Kao što nemaju šta da kažu ni srpskim susedima. Tako da Vučić nema interesa da postigne sporazum sa Kosovom i da podstakne demokratizaciju u Bosni i Hercegovini, ali ne može ni da umiri pobunu unutar Srbije. Dok opozicija ne zna kako da nezadovoljstvo pretvori u politiku.

Putinova poseta nije u tome ništa promenila.

Peščanik.net, 30.01.2019. ... <<

...

• 0

#16416 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 31 January 2019 - 00:24

U Srbiji bi zapad zaokruzilo 30-40% ljudi, a Rusiju 60-70%.

30-40%?! Nerealno. Svaki peti ..,.. mozda.

Edited by Denis Jasharevic, 31 January 2019 - 02:08.

• 0

#16417 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 January 2019 - 02:16

...

nesto sa Kasparova.ru

Cesto se ovde pisalo o tome kako drzave imaju mafiju, a ruska mafija ima drzavu.

Ovo su samo primeri iz 'senata'.

:ajme:

Ima jos mnogo slucajeva, gde su osumnjiceni uspeli da na raznorazne nacine izbegnu sudsku osudu, a mnogo poznatiji, nikada nisu ni bili optuzeni.

Taj patoloski lopovluk i nevidjeni kriminal ide od vrha, od kremaljske pomijare, pa sve do poslednjeg ćate.

:yucky:

>> ... Od ubistva i silovanja do pucnjave i krađe

Pavel Čikov: U posljednjih 10 godina osuđeno je 12 članova Veća Federacije RF.

30-01-2019

2018. - Dorogomilovski sud u Moskvi doneo je presudu u odsustvu u predmetu "Sovkomflota" - osudjen je bivši senator iz Volgogradske oblasti i bivši generalni direktor kompanije, 48-godišnji Dmitrij Skarga. Osuđen je na 12 godina zatvora zbog organizovanja kriminalne grupe, zloupotrebe ovlašćenja, pljačke velikih razmera i pranja novca stečenog kriminalom.

2018. - presudom Okružnog rejonskog suda u Smolensku, bivši senator Anatolij Mišnev proglašen je krivim za počinjene prevare iz Člana 4, čl. 159 KZ i osuđen na četiri godine i tri meseca zatvora i novčanu kaznu od 300 hiljada rubalja.

2017. - Sud u Čeljabinskoj oblasti proglasio je bivšeg senatora Konstantina Cibka krivim za podmićivanje i osudio ga na devet godina zatvora u koloniji stogog režima. Cibko je takođe morao platiti kaznu od 70 miliona rubalja.

2017. - Lefortovski sud u Moskvi osudio je bivšeg senatora Sergeja Popeljnjuhova za proneveru više od milijarde rubalja tokom izgradnje fabrika za proizvodnju jurišnih pušaka "kalašnjikov" u Venecueli. Bivši senator osuđen je na kaznu zatvora u trajanju od sedam godina u kaznenoj koloniji običnog režima. Popeljnjuhov će takođe morati da nadoknadi kompaniji više od milijardu rubalja.

2017. - bivši član Saveta Federacije Devlethan Alihanov (poreklom Dagestanac) osuđen je za prevaru sa nekretninama. Prema istrazi, preko raznih lica privatizovao je 13 različitih objekata nepokretnosti koji pripadaju gradskoj većnici u Petrozavodsku i iznajmio "Sberbanku", a kasnije ih prodao ljudima koji su mu bili bliski. Iznos štete procenjen je na 8 miliona rubalja. Sud je osudio Alihanova na 6 godina zatvora i novčanu kaznu od 700 hiljada rubalja, a moraće takođe da nadoknadii štetu.

2017. - Tverski sud u Moskvi osudio je bivšeg čečenskog senatora Umara Džabrailova na kaznu od 500 hiljada rubalja za pucnjavu u hotelu "Four Seasons" u centru Moskve.

2016. - Lenjinski rejonski sud u Astrahanu kaznio je novčano iznosom od 5 miliona rubalja bivšeg člana Saveta Federacije iz regiona Genadija Gorbunova za mito.

2015. - U Moskvi je sud osudio bivšeg člana Saveta Federacije Aleksandra Sabadaša na šest godina zatvora u koloniji opšteg režima. Bivši senator je proglašen krivim za pokušaj prevare sa povraćajem PDV-a na iznos od 1,8 milijardi rubalja.

2011. - Bivši predstavnik Kalmikije u Savetu Federacije Igor Provkin proglašen je krivim za silovanje. Priznao je krivicu i iskreno se pokajao, pa je osuđen na četiri godine zatvora uslovno.  

2010. - Bivši senator Igor Izmestjev osuđen je na doživotnu kaznu zatvora zbog organizovanja ubistava. Optužen je za pokušaj ubistva sina bivšeg predsednika Baškortostana Urala Rahimova i ubistvo glavnog računovođe "Bašneftekhimtorga", Valerija Speranskog i moskovskog notara Galine Perepelkine.

2009. - Bivši senator Saveta Federacije, bivši kandidat za guvernera Sverdlovske oblasti Andrej Viharev osudjen je na četiri godine kolonije opšteg režima za prevare i pranje novca.

2008. - Senator iz Kalmikije Levon Čahmahčan osuđen je na devet godina zatvora. Sud je utvrdio da je bivši član SF na prevaru primio od rukovodstva "Transaero Airlines" 300 hiljada dolara. Prema istražiteljima, taj novac je bio dio mita u iznosu od 1,5 miliona dolara, koji je od kompanije iznuđivao Čahmahčan i njegovi saradnici.  

Pored 12 već osuđenih, na saveznoj i međunarodnoj listi traženih, se nalaze bivši senatori: - Dmitrij Krivicki

- Sergej Pugačev

- Leonid Lebedev

Još jedan bivši senator, Vjačeslav Derev, u pritvoru je zbog optužbe za posebno krupnu prevaru.

S obzirom da u Veću Federacije ima samo 170 članova, svaki deseti član (uključujući Raufa Arašukova) je krivično gonjen.

Pavel Chikov ... <<

...

• 0

#16418 forestpk

forestpk
  • Members
  • 234 posts

Posted 31 January 2019 - 07:21

30-40%?! Nerealno. Svaki peti ..,.. mozda.

Slazem se samo nisam hteo da preteram u proceni. Mozda bi i svega 20% bilo za zapad, 80% za Rusiju.

Ne postoji u Evropi takva rusofilija kao sto je to kod Srba.

Dobar deo Bugara voli Rusiju, ali krajnje racionalno, jasno kazu volimo mi njih ali nemamo sta da trazimo sa njima, nasa buducnost je Evropa. 

A ovo u Srbiji je cista psihijatrija. Pritom kada treba da se bezi iz zemlje Srbi nemaju dilemu, zapad obavezno, Rusija nikako. 

• 0

#16419 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 31 January 2019 - 08:42

Ako dozvolis...

U Srbiji, ili bar ovde kod mene na severu, to "aha" se prevodi vise kao nezainteresirano a moze da znaci "da" i "ne" (ne sigurno). Prijatelja verovatno nije interesovala ta vest.

Ni prosecan Srbin nije rusofil, oni su vise iz inata rusofili.

Edited by slavisa063, 31 January 2019 - 08:44.

• 0

#16420 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 31 January 2019 - 09:43

Haha koja kombinatorika :lol+:
  • 1

#16421 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 31 January 2019 - 13:25

Vrlo inteligentno. Upravo o tome i prichamo. Nema tog inata koliko ima kablova koji se trebaju namotati za 200 evrica.

Edited by Denis Jasharevic, 31 January 2019 - 13:26.

• 5

#16422 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 01 February 2019 - 01:31

Oni su rusofili zato što im je ta rusija simbol za njihovo anticivilizacijsko opredeljenje. Dokaz je da i dan danas psuju Gorbačova i Jeljcina a veličaju Staljina i Putina. Evo i protiv Vučića se deru zato što je kao "prozapadni diktator postavljen da prizna kosovo". Sve u svemu, teški bolesnici, ha ha ha...

BTW, kad pomenu Denis kablove i 200 evra, ista ta srbadija se dernja gluposti od maloletnicima u Burmi ili kako se vec sad zove koji lepe Nike za 10 dolara dnevno, a oni motaju kablove za iste pare. Ludo burazere, ludo ha ha ha 

• 4

#16423 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 February 2019 - 19:45

...

U Msk. se okupila neka 'imperija najvecih vestica', proklela neprijatelje putljera i zaklela mu se na vernost.

No, to nije nista - eno na drzavnoj televiziji glavni veštac Solovjov - mahnita i preti ne samo Ukrajini nego i citavom svetu.

To je, jednostavno, neverovatno!

...

• 0

#16424 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 February 2019 - 08:25

...

... 

... 

... 

Ja nisam pisao o tebi, pa ne znam sto bi ti pisao o meni.
Tvoje misljenje o meni me ne interesuje, a misljenje o fasizmu mi je skroz nezanimljivo. 

Ideoloske neznalice koji brane svoje zablude - ne brane oni neku istinu, vec samo ispoljavaju sok usled sudara sa cinjenicama.
Samim tim sto prilaze sa ideoloskim predrasudama - njihove tvrdnje gube na vrednosti / kvalitetu.
Nemaju sta da mi govore o fasizmu leftisti, za koje je to govorenje vecita mantra i izbegavanje da se suoce sa cinjenicom da je leftizam najvise doprineo fasizmu.

Ne bih da zatrpavam ovaj tred, no prica P. Levija mi mnogo manje znaci nego prica Varlama Salamova.

Takodje -  tesko je diskutovati sa nekim ko nije upoznat sa istorijskim cinjenicama, vec samo leftisticku propagandu. Btw, puna je je 'telektualna Evropa takvih lenjivaca.

Dzugashvili svesno nije hteo da potpise sporazum sa Medjunarodnim Crvenim krstom, jer je hteo da unapred spreci bilo koju pomisao kod vojnika da bi zarobljenistvo, u nekim slucajevima moglo biti izlaz. On je proglasio zarobljenistvo za izdaju, kao sto je godinama bilo smatrano za izdaju bilo koji pokusaj da se napusti shitholina zvana 'eseseserija'. Kada je s pocetka 90-ih ideoloska mantra / floskula / debilizam 'izdaja Domovine' bila ukinuta jer nije pravna kategorija, masa zaludjenika je totalno odlepila. Njihov obozavani 'drug dozivotni potpukovnik / lokalni wanabee caric' je to najzvao 'najvecom geopolitickom katastrofom XX veka'.
To nije bila katastrofa - jednostavno se smrdljiva pomijara urusila. Danas se cine pokusaji da se na sve moguce nacine to zataska, a smrdljiva lesina ozivi.

Ja razdvajam realne dogadjaje iz WWII, od rašističke drzavne propagandne lakirovke, kao i leftistickih mantri likova koji nikada nisu uspeli da prevazidju svoje ideoloske zablude. Ja za njihovo grgoljenje ne dajem ni zutu paru.

Za vise godina interesovanja, citanja gomile dokumenata, izvora i knjiga (u originalu) kao i razmisljanja - za sebe sam konacno definisao neke stvari i nemam nameru da ih menjam. Leftizam me ne interesuje, a leftiste zalim i zestoko prezirem. No, to je ionako oduvek bio istorijski, ideoloski & intelektualni otpadak. 

Ne znam zasto bih morao slaviti nekog lika sa 'groblja oslobodilaca beograda', a ne nekog lika sa onog eng / am groblja poginulih vazduhoplovaca.
Ove prve mi redovno naturaju raznorazni politicki sVrBovski mesetari, a ove druge niko ne natura, ni ne ne govori o njima, a njihov doprinos borbi protiv fasizma & komunizma je ogroman.

Od same pojave 'komunizma' jedini cilj im je bio da porobe citav svet, i nikakvi zlocini i zrtve u tom umobolnom pokusaju ih nisu zaustavljali, u cemu su ipak totalno omasili, tako da me 'zrtve' u njihovim redovima - vrlo malo interesuju. Jer kad sa malo bolje pogleda - gde god su prosli tu su samo masovna groblja.
Koliko me ne interesuju zrtve 'moskovskih procesa' kad je Dzugashvili trebio svoje, toliko me ne interesuju zrtve 'Nacht der langen Messer' kad je Adolf trebio svoje.
A trebili su ih jer su se pripremali za osvajanje Evrope / sveta, u cemu su oba pandrknuli. Adolf nista nije osvojio, Dzugashvili samo pola Evrope - a konacno se ta shitholina raspala kada je Reagan rekao svoje.

Danas gledamo neke sporadicne pokusaje da se lerftisticka ideja, to mrtvorodjence - reanimira, no to slabo ide.
Slabo - zato sto danas svako ko nije lenj moze da na Netu pronadje sve sto ga interesuje, no mnogi to ne rade jer se plase da ce im svet fantazije biti razoren.

Zato imamo neuspesne pokusaje nasadjivanja leftistickog elementarnog debilizma, ideoloskog mahnitanja uz pomoc lazi, ispraznih parola, vecitih mantri i etiketa - i zamisli samo, neki se time jos i hvale.
:frust:

Btw, ima onaj cuveni tekst U. Eka o 'ur fasizmu' - ja to citam tako sto rec 'fasizam' zamenim sa 'komunizam'. 
Nema razlike!

>> ... 1. Kult tradicije
2. Odbacivanje modernizma
3. Iracionalizam
4. Neslaganje kao izdaja
5. Strah od razlike
6. Individualna ili socijalna frustracija
7. Opsesija zaverom
8. Osećaj poniženja zbog moći neprijatelja
9. Život je permanentno ratovanje
10. Prezir prema slabijem
11. Kult heroizma i herojska smrt
12. Machizam
13. Selektivni / kvalitativni populizam
14. Ur-fašizam (komunizam) govori novogovorom ... <<

Kako pise Eko u tom tekstu:

>> ... Godine 1942, kada sam imao deset godina, osvojio sam prvu regionalnu nagradu na Ludi Juvenilesu, dobrovoljnom i obavezujućem takmičenju za mlade italijanske fašiste, što će reći – za svakog mladog Italijana. Retorički vješto elaborirao sam na temu „Trebamo li umrijeti za slavu Mussolinija i besmrtnost Italije”. Odgovorio sam pozitivno. Bio sam pametan dječak. Proveo sam svoje dvije rane godine među fašistima, SS-ovcima, republikancima i partizanima, koji su svi pucali jedni na druge, pa sam naučio kako izbjegavati metke. Bila je to dobra vježba. ... <<

Zato mi je vise nego jednostavno da reci 'fasizam' zamenim za 'leftizam-komunizam' jer su svi ti likovi istog ideoloskog porekla.

Ima knjiga jednog sovjetskog pisca iz '62. o konclogorima i sovjetskim zarobljenicima. To kad se procita - dozivi se šok! Nije bas 'La vita e bella', no likovi / zarobljenici su pokazani u jadnoj ljudskoj sustini - gamad, drukare, dobrovoljni kapoi / policajci, logorski svercer i spekulanti. Mogli su da ti nabave bolju uniformu sa skladista, obezbede posao bolnicara, nosaca mrtvaka, na kuhinji - to je bio ideal ... itd, itd. Normalno - sve za pare, zlatno prstenje, sat, dragocenosti ako si ih nekako sacuvao. Pa i ztatan zub  / zlatne zibe - nije b itno cije, svoje ili tudje. Nista im nije smetalo da gledaju kako im kolege / saborci umiru, nisu prezali od toga da otmu i poslednji komadic logorskog hleba / odvratnog corbuljaka od repe. Ddodje lik, i odmah izvadi neki sitan alat, okaci kartoncic nad drvenim lezajem: 'uhrmacher' i pocne da opravlja satove - i cuvarima i logorasima. A cena - kako kome. U odnosu na druge bio je debeo kao prasac. Ta knjiga (2 toma) je izazvala konsternaciju i osudu, pa su je brzo povukli iz biblioteka i prodaje.

A ima i knjiga ratnih uspomena nekog lika koji je b io oficir RKKA i koji opisuje ponasanje 'pobednika' u okupiranoj Nemackoj. To je tesko za citanje - bezrazlozna ubistva, pljacka, kolektivna silovanja 'od 7 do 77 godina' pa onda paljevina da se sakriju tragovi. Ubistva svojih saboraca koji su hteli da to prijave ... etc, etc. I protiv njega se digla hajka.

Da ne govorim o onom liku sto je napisao doktorat o gen. Vlasovu.
Taj je bio jedan od najboljih sovjetskih generala, sticenik kasapina Zukova - a pao je u zarobljenistvo kad je poslat u samoubilacku misiju, gde mu je citava armija (2. udarna) izginula / zarobljena. Do danas vecinu tih izginulih nisu iskopali iz onih barustina.

>> ... В частях Вермахта с 1940 по 1945 гг. служило до 1,5 миллиона граждан СССР[2][нет в источнике] (только в одном 1944 году до 1 миллиона[3]:20) ... <<

>> ... U jedinicama Vermahta od 1940. do 1945. godine. služio je do 1,5 miliona građana SSSR-a [2] (samo 1944, do 1 milion [3]: 20) ... <<
:blink:

A eno sada neke tupadzije iz nekog 'memorijala' dosetili se pa u nekom odmaralistu u Podmoskovlju napravili spomenik likovima koje je mucio i streljao NKVD. Pa uzeli i djuture, po azbucnom redu okacili sva prezimena - i zrtava i dzelata koji su ih likvidirali, a i sami kasnije bili likvidirani od strane svojih.

To je istirijski poznata, smrdljiva novokomponovana religiozno-imperijalna 'dostojevstina'!
:yucky:

Attached File  komuno-imperija.jpg   17.04KB   2 downloads

Za kraj.
Pls. zaobidji me sa maloumnim uradcima poslednjeg 'genseka KPJ' Branka kitanovica - to je nevidjeno djubre. Doturene su mu sovjetske dajdzestirane ideoloske budalastine na osnovu kojih je u par godina izdao 'seriju najvecih bitaka'
Niti sakaluda bio po institutima, arhivama - samo prepisao.

Normalno, tamo nema ovog:

>> ... Ova poverljiva poruka upućena je "Narodnom komesaru unutrašnjih poslova SSSR-a, generalnom komesaru državne bezbednosti, Beriji". To su samo tri štampane stranice na kojima su informacije o pogubljenjima u Crvenoj armiji u prvih četiri meseca rata. Ne radi se o svim pogubljenjima, već samo o pogubljenjima vojnog osoblja koje je zaustavljeno operativnim barijerama i 'zagradnim' odredima.

“Od početka rata do 10. oktobra ove godine specijalna odeljenja NKVD-a i 'zagradni odredi NKVD-a za zaštitu pozadine' uhapsili su 657.364 vojnih lica koji su zaostali van svojih jedinica i pobegli s fronta. Od tog broja operativne specijalne jedinice su uhapsile 249.969 ljudi, a specijalne jedinice NKVD za zastitu pozadine su uhapsile 407.395 ljudi. Posebne jedinice su uhapsile 25.878 vojnika, a ostatak je formiran u borbene jedinice i poslan na front. Prema odlukama Specijalnih odjeljenja i presudama vojnih sudova, streljano je 10.201 ljudi, od kojih je 3.321 pred strojem." ... <<

Znaci kada su jedinice isle u napad, iza njih su bile postavljene 'zagradne jedinice' NKVD, pa ko se usudio da se povuse - bio je streljan. Pa si imao da su sovjeti 'zatrpali neprijatelja lesevima' - bilo je svejedno da ce te ubiti nemci li NKVD. A mogu se i pogledati statistike oko nemackih i sovjetskih gubitaka. Pa danas imas raznorazne drljatorske clanke o nevidjenim podvizima pojedinaca - kao: 'sam unistio bataljon nemaca / sam zaustavio tenkovsku kolonu / sekirom pobio posadu nemackog ten ka' i slicne budalastine. Ispada da nekolicina ovi likova najvise doprineli pobedi nad nemackom armadom, za razliku od onih 40 miliona izginulih dzabalebarosa & zgubidana.

A ispada - streljali su tokom gradjanskog rata, za vreme seljackih ustanaka, Kronstadskog ustanka mornara, isterivali iz zemlje, zatvarali u GULAG tokom kolektivizacije, 'golodomora', 'oslobodjenja Baltika, delova zap. Belorusije i Ukrajine, Besarabije' ... etc, i na kraju za 'begstvo sa fronta - kada su pripremali i zapoceli rat, no im se raspala ideja izvoza 'sovjetske revolucije u Evropu' i njene okupacije, pa su dobili samo polovinu nicega.

Nije proslo puno vremena kad su ovi isti nemci izvlacili iz redova zarobljenika likove sa ovakvim oznakama i na licu mestra streljali - 'komesare / oficire'.

Attached File  oznake na uniformi RKKA 35_43.jpg   22.24KB   2 downloads Attached File  major RKKA.jpg   43.04KB   2 downloads
narednik / major

>> Mi nemamo zarobljenike, imamo samo izdajice ...<<

Attached File  zarobljenici.jpg   79.9KB   2 downloads

Pa ima primer nekog nesretnog vazduhoplovnog narednika koji se jedini spasao iz oborenog aviona (slali su bombardere u samoubilacke akcije), nekako se dokobeljao do svoje jedinice - neko ga prijavi - dodju monstrumi iz NKVDa i streljaju ga kao dezertera! Treba napomenuti da su vazduhoplovci svuda u svetu bili dobrovoljci, no ne u eseseseriji. Tamo su prinudno slali u vazduhoplovne jedinice. 

I onda o cemu ti meni drobis?

O gen. Karbisevu? Pregojenom profesorskom govedu - dok su oni koji su trebali da se bore za tu nakaznu vlast bili polugladni?

Si citao 'vojnika Čonkina', kad nekog lika iz NKVDa uhapse njegovi, preobuceni u nemce i pitaju ga gde radi? A on ce - u 'rusish gestapo. Komunisten shissen - puk, puk!
:lol+:

>> ... Citav vojno-inženjerski kor, uključujući general-potpukovnika inženjerskih jedinica, profesora D. M. Karbiševa, okupio se od Moskve do zapadne granice. Napustivši Moskvu početkom juna, rekao je svojim prijateljima da je rat već počeo i pristao da se sastane sa njima posle pobede, ali ne u Moskvi, već "na mestu pobede". Stigavši na zapadnu granicu, pokrenuo je siroku akciju: bio je prisutan na vežbama za savladavanje vodenih prepreka (što je nepotrebno u obrambenim bitkama) i za prelaženje tenkovima T-34 protivtenkovskih prepreka (što takođe nije potrebno u defanzivnom ratu). A 21. juna '41. obišao je 10. armiju. No, pre toga, “Karbišev je sa komandantom 3. armije, V. I. Kuznjecovom i komandantom Grodnenskog okruga, pukovnikom N. Ivanovom, posetio pograničnu karaulu. Duž granice, duž puta Avgustovo - Sejno, još ujutro stajale su prepreke od bodljikave zice, a kada su se vratili prepreke su bile uklonjene ”(E. G. Rešin. General Karbišev. Str. 204). ... <<

Jel to priprema za 'odbrambeni rat'?
Kako je to mogao da kaze da je rat vec poceo, a Adolf izvrsio 'iznenadni & mucki napad? 
Doduse, i to je sovjetska novokomponovana propagandna drljavina. 

Nije ni cudo sto su ga nemci 'oladili'. Znali su sa kime imaju posla.
Cudno, onog lika iz filma 'Covekova sudbina' nisu 'oladili.

...

• 1

#16425 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 11 February 2019 - 10:13

Sto se tice teorije o napadu SSSR na Nemacku:

Jednostavno SSSR nije uopste bio sposoban da zapocne neku ozbiljnu ofanzivu protiv Rajha leta 1941. A sta su baljezgali njihovi generali nebitno je, znamo da su mnogo vole da se hvale. Staljin inace nije povukao trupa iz Sibira sve dok mu Nemci nisu dosli do Moskve, toliko o tome da je planirao da prvi napade leta 1941.

Ovo naravno ne abolira Sovjete od toga sto su Hiltera mazili i pazili sve dok ih nije napao. Da su samo mu zveknuli sankcije 1940te, Nemacka ne bi imali rezerve za napad na SSSR ali ko sto se kaze ko drugome jamu kopa u nju sam upade a Staljin je kopao jamu Evropljanima.

Jos odlican video koji pokazuje rasulo crvene armije uoci Barbarose:

Edited by kirovec, 11 February 2019 - 20:58.

• 1