Jump to content

Photo
- - - - -

Rusija - zemlja čuda

• Please log in to reply
16283 replies to this topic

#15721 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,119 posts

Posted 26 January 2018 - 21:55

Zasto je ova vest postavljena ovde? nema veze sa politikom. 

• 0

#15722 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 January 2018 - 22:04

Zasto je ova vest postavljena ovde? nema veze sa politikom. 

Kako nema - najbolje opisuje ekonomski "procvat" Rusije, za vreme despotske vladavine Svetog Vladimira Putina.

• 0

#15723 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,119 posts

Posted 26 January 2018 - 22:29

Isto kao sto je moj post opisivao ekonomski procvat Francuske, za vreme vladavine kapitalizma.

• 0

#15724 Atreid

Atreid
  • Members
  • 8,021 posts

Posted 26 January 2018 - 23:12

Pansion u Rusiji podigao cene tokom fubalskog šampionata za 18000%.

http://www.independe...71.html#gallery

Kapitalizam, sta ces.

• 0

#15725 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 27,946 posts

Posted 26 January 2018 - 23:37

Kapitalizam, sta ces.

Jedini izam je idiotizam.

I pokušaj o bahatu pljačku.

Baš me zanima koliko vojske će da sedi na tribinama - hint Soči.

• 1

#15726 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 January 2018 - 00:28

Isto kao sto je moj post opisivao ekonomski procvat Francuske, za vreme vladavine kapitalizma.

1. U Rusiji znaci po tebi ne vlada kapitalizam, posto pravis razliku po tom pitanju? Ili mozda negde u hipokampusu shvatas da je besmisleno porediti despota kao sto je Putin sa Makronom, pa si morao nesto da napises?

2. Ko ti brani da otvoris bilo koju temu o Francuskoj, umesto sto ovde trolujes?

• 0

#15727 Attolini

Attolini
  • Members
  • 260 posts

Posted 27 January 2018 - 00:46

1. U Rusiji znaci po tebi ne vlada kapitalizam, posto pravis razliku po tom pitanju? Ili mozda negde u hipokampusu shvatas da je besmisleno porediti despota kao sto je Putin sa Makronom, pa si morao nesto da napises?

2. Ko ti brani da otvoris bilo koju temu o Francuskoj, umesto sto ovde trolujes?

.

Evo da se ne svadjas sam s sobom. Slavisi je obrisan post na world news s temom iz Francuske. Vest su preneli cbsnews, bbc, guardian, reuters itd, itd..

Ne zelim da ulazim u to da li je opravdano ili ne, mozda nisam to ocekivao od Cyber, pogotovo ako se na toj temi moglo procitati i o glisti od 20 i nesto cm izvadjenoj nekom prebegu iz Severne u Juznu Koreju ...

Ovo ovde je i tako panoptikum. 

Edited by Attolini, 27 January 2018 - 00:51.

• 1

#15728 Atreid

Atreid
  • Members
  • 8,021 posts

Posted 27 January 2018 - 03:06

Jedini izam je idiotizam.

I pokušaj o bahatu pljačku.

Pa da, idiotizam je drugo ime kapitalizmu, slazem se.

Ali ima tu jos jedna stvar, svakako da treba ove patriJote sto okolo idu maVti zastavama, e, njih treba dobro odrati, uzeti im sto vise para. Pa nek plate za ljubav prema svojoj domovini. I to sto vise, to bolje. :lol:

Baš me zanima koliko vojske će da sedi na tribinama - hint Soči.

Botova? Ovako kao Vucic sto ih voza autobusima preko zemlje Srbije?

• 0

#15729 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 January 2018 - 03:31

.

Evo da se ne svadjas sam s sobom. Slavisi je obrisan post na world news s temom iz Francuske. Vest su preneli cbsnews, bbc, guardian, reuters itd, itd..

Ne zelim da ulazim u to da li je opravdano ili ne, mozda nisam to ocekivao od Cyber, pogotovo ako se na toj temi moglo procitati i o glisti od 20 i nesto cm izvadjenoj nekom prebegu iz Severne u Juznu Koreju ...

Ovo ovde je i tako panoptikum. 

I dalje nismo shvatili: da li on implicira da u Rusiji ne vlada kapitalizam, ili pak da je kapitalizam zbog necega problematican van Rusije? Jos manje smo shvatili zasto - iako ima sva prava te vrste, kao i svaki drugi forumas - ne otvori temu o Francuskoj u kojoj je tako lose, "pod vladavinom kapitalizma"?

Uglavnom, tvoje objasnjenje - malo toga objasnjava.

• 0

#15730 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,060 posts

Posted 04 February 2018 - 20:44

...

Beskrajan je idiJotizam rašista i njihovog degenerisanog uma.

Attached File  deca na kolenima u snegu.jpg   99.29KB   3 downloads

Attached File  deca na kolenima.JPG   95.89KB   3 downloads

Attached File  deca na kolenima 2.jpg   90.5KB   3 downloads

Attached File  deca na kolenima 3.jpg   110.88KB   3 downloads

>> ... Vlasti su uklonile fotografije djece koja klece u čast Staljingske bitke

Vlasti Mihajlovke iz Volgogradskog okruga uklonile su sa svog sajta fotografije na kojoj deca iz vrtića klece na snegu u čast 75. godišnjice pobede u bitci kod Staljingrada.

Na sajtu je takođe uklonjena čitava publikacija o flash-mobu (koja je sačuvana u Google cache-u), u kojoj su učestvovali učenici vrtića "Lukomorje". Učesnike flash-moba su postrojili tako da prikazu broj 75.

"Moćno i cool! Dobro uradjeno! Pametno! Momci, sjajni momci! Nastavite! Patriotski, neverovatno lepi, brilijantni, pravi flash mob! "- pohvalili su lokalni cinovnici učesnike akcije.

Osim vrtića, u flash-mobu se učestvovale 23 škole, sa više od 2,5 hiljada učenika. Na drugim fotografijama deca uglavnom stoje ili sede na stolicama, ali postoje slike na kojima klece na snegu na kolenima, ili čuče. ... <<

...

• 3

#15731 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,202 posts

Posted 15 February 2018 - 11:49

Pitanje ... verovatno za Kinika: lik Streljnikov, iz filma Doktor Zhivago: jeli izmisljen, ili je baziran na odredjenoj istorijskoj licnosti? Lik deluje vrlo impresivno. Cist idealista.

Edited by darth bane, 15 February 2018 - 11:50.

• 0

#15732 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,060 posts

Posted 15 February 2018 - 12:58

...

Kazu da je pokupio nesto od licnosti Majakovskog.

>> ... "Nešto apstraktno je ušlo u taj i promenilo ga. Živo ljudsko lice postalo je personifikacija, princip, slika ideje. <...> Shvatila sam da je to posledica sila, u cije se rukae dao, snage uzvišene, ali smrtonosne i nemilosrdne, koje ni nega jednom neće poštedeti. "
Doktor Živago, deo XIII, poglavlje 13

Ove "uzvisene, ali smirujuće i smrtonosne snage" nisu ni spasile ni Antipov-Strelnikova ni Majakovskog. Samoubistvo Antipova je još jedan argument u prilog njegove sličnosti sa Majakovskim. ... <<

Attached File  mrtvi majakovski.jpg   22.49KB   3 downloads

(ovo je snimak kad su ga digli sa poda, zatvorili mu usta i stavili na divan)

iz ovakvog mauzera 6.35 (br. 312045) se ubio

Attached File  Mauzer_1910.jpg   87.19KB   3 downloads

a ovaj mauzer 9mm (para). je opevao u svom 'levom marsu'

Attached File  mauzer sa drvenim kundakom.jpg   37.66KB   3 downloads

Attached File  druze mauzer.jpg   40.5KB   3 downloads

Piqica svalerska, krezuba, ubio se iz 'damskog pistolja'.

Imao je obe proteze, i svuda sa sobom (kao 'analni tip') nosio gumeno damsko lavorce 'za zapiranje'.

Kasnije, oni panegirici koji su mu ispevani - to je tresh.

Pocev od one spodobe ljilje-radodajke koja se udavala za likove iz NKVDa, pa 'menage a trois' sa Osipom (imali su na vratima srednje sobe raspored kad je kome od njih dvojice bio 'dan za posetu', a kada nije bio uopste! ;)) i do ustolicenja za dvorskog / revolucionarnog pesnika.

Jedino mu valja ono sto je pisao pre 'revolucije'.

I taj lik Pasternak, to ti je isto bila cvecka - te sa zenom, te sa svalerkom, te je u 'Zivagu' hteo da uvede 'novi jezik revolucije' i slicne suzne drljavine 'horse face'-a.

Attached File  boris_pasternak.jpg   16.05KB   3 downloads

Sto rece neko - Zivago mi lici na sundjerce - cas se nakupi, cas se isplace. Nisu mogli naci boljeg tumaca od O. Sharifa. Taj je uvek 'sa suzom u oku'.

Ne znam zasto je selja 'kruskov' uopste zabranjivao tu njanjavu melodramu, drugu najgoru svih vremena, posle one M. Mitchell.

To je danas skroz zaboravljeno, cisto prohujalo.

;)

Kao sto je pevala ova

a u ruskom originalu - 'Ехали на тройке с бубенцами'

Mislim, periodicno padanje u trans zbog rusije, uvek se, kad se probude iz pijanstva, zavrsi lose.

PS.

A sto se tice 'idealista' - to je najveca ruska nesreca, kada neki zblanuti likovi umisle da svima nametnu svoje ludilo sto istorijski zavrsi katastrofalno.

Tako je od samog postanka 'ruske drzave' - pa do kremaljskog degenerika.

...

Edited by Kinik, 15 February 2018 - 13:04.

• 2

#15733 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 27,946 posts

Posted 22 February 2018 - 00:07

:rotflmao:

28056419_1620280354693367_72292705950359

• 2

#15734 Attolini

Attolini
  • Members
  • 260 posts

Posted 22 February 2018 - 09:56

:rotflmao:

28056419_1620280354693367_72292705950359

.

Razumem tvoju "ljubav" i prema religiji i prema crkvi i prema Rusiji, tvoje pravo da mislis svojom glavom sto je veoma popularno danas.

Bez obzira na to sto religija i crkva imaju svoj topik, svoj topik ovde ima i Ukrajina, ili sam ja propustio detalj i trenutak kada ja Kiev postao deo RF a ne glavni grad suverene drzave Ukrajina.

Ili se mozda koriscenje dronova regulise nekim zakonom RF a ne Ukrajine.

Cak sve ovo i nije vazno, moderator si, pa stavi ovo gde hoces...

Ali da li od svih gluposti svih crkava na svetu kojim je internet prostranstvo prebogato , ti nadjes da zabodes FAKE i to prilicno jadan.

Pozivni broj ovog operatera mobilne telefonije je u formatu 066 xx-xx-xxx, jedna cifra je visak, a kod gradskog cak dve, ili se mozda otac Daniil sam zajebao kada se bacio u trosak za marketing.

Sasvim dobronamerno, vise ne znam da li si ti moderator, ili "tetkica"  posto osim "brisanja" tudjih postova i ne radis bas nesto drugo *

*ovo se odnosi samo i iskljucivo na "politiku"

• 0

#15735 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 February 2018 - 10:00

Pitanje ... verovatno za Kinika: lik Streljnikov, iz filma Doktor Zhivago: jeli izmisljen, ili je baziran na odredjenoj istorijskoj licnosti? Lik deluje vrlo impresivno. Cist idealista.

Lik deluje kao odvratni degenerik, narocito u knjizi, ali i u filmu as well.

Idealista, my ass. Isto kao sto su idealisti bili i Hitler i bin Laden.

• 0