Jump to content


Photo
- - - - -

Rusija - zemlja čuda


  • Please log in to reply
16461 replies to this topic

#31 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 18 October 2007 - 23:16

za perspektivu, bolji pokazatelj je mortalitet novorodjencadi (indikator koji zavisi od uslova zivota, nivoa i dubine siromastva, kvaliteta zdravstvenih usluga...). razne procene se svode na isti opsti okvir:

1990 21.1
1991 21.5
1992 21.8
1993 24.1
1994 22.5
1995 21.9
1996 21.1
1997 20.8
1998 20.0
1999 20.4
(Putin postaje predsednik 31/12/1999)
2000 18.5
2001 17.8
2002 16.1
2003 15.0
2004 14.0
...
2007 11.1 (procena)

Edited by Gandalf, 18 October 2007 - 23:20.

  • 0

#32 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 19 October 2007 - 00:07

Neverovatno. Cim Putin postane predsednik - mortalitet opadne.

Ja se secam da sam isao u Vegas 31/12/1999 a to mora da je zato sto je Putin postao predsednik bas tada - 31/12/1999. Nema drugog objasnjenja.
  • 0

#33 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 October 2007 - 00:45

za perspektivu, bolji pokazatelj je mortalitet novorodjencadi (indikator koji zavisi od uslova zivota, nivoa i dubine siromastva, kvaliteta zdravstvenih usluga...). razne procene se svode na isti opsti okvir:

1990 21.1
1991 21.5
1992 21.8
1993 24.1
1994 22.5
1995 21.9
1996 21.1
1997 20.8
1998 20.0
1999 20.4
(Putin postaje predsednik 31/12/1999)
2000 18.5
2001 17.8
2002 16.1
2003 15.0
2004 14.0
...
2007 11.1 (procena)


Ako si primetio, procenat pocinje da pada '94, pet godine pre dolaska Putina, sta to ima veze sa Putinom!?
  • 0

#34 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 October 2007 - 00:47

Ako si primetio, procenat pocinje da pada '94, pet godine pre dolaska Putina, sta to ima veze sa Putinom!?

Nema nikakve ali dobro zvuci
  • 0

#35 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 19 October 2007 - 08:24

Ako si primetio, procenat pocinje da pada '94, pet godine pre dolaska Putina, sta to ima veze sa Putinom!?

samo sto je do njegovog dolaska opadao lagano, za njegovog vakta se skoro prepolovio. sto pokazuje znacajan napredak u uslovima zivota u Rusiji u periodu 1999-2007.

edit: ako uslovi zivota nemaju veze sa vlascu u zemlji poput Rusije, onda ok.

Edited by Gandalf, 19 October 2007 - 08:31.

  • 0

#36 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 19 October 2007 - 15:19

Mogao bi neko da iskopa informaciju o stanju zastite ljudskih prava u Rusiji pre i za vreme negacije demokratije.
  • 0

#37 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 19 October 2007 - 15:27

Ako si primetio, procenat pocinje da pada '94, pet godine pre dolaska Putina, sta to ima veze sa Putinom!?


1998 20.0
1999 20.4

A iskreno me zabole, da prostite, za Putina.
  • 0

#38 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 19 October 2007 - 20:16

samo sto je do njegovog dolaska opadao lagano, za njegovog vakta se skoro prepolovio. sto pokazuje znacajan napredak u uslovima zivota u Rusiji u periodu 1999-2007.

edit: ako uslovi zivota nemaju veze sa vlascu u zemlji poput Rusije, onda ok.



Tačno.

Birth rate hits 15-year high in Russia

The birth rate over the first six months of 2007 has hit a 15-year high in Russia, First Deputy Prime Minister Dmitry Medvedev told a traditional Monday meeting between Russian President Vladimir Putin and cabinet members.

According to Medvedev, between January and June 2007, a total of 142,000 babies were born in the country, the most since such data began to be collected after the collapse of the USSR, the Mayak radio station reported.
The First Deputy PM indicated that the number of childbirths increased 6.5 percent in the first half of 2007, while the number of deaths fell the same 6.5 percent.

Medvedev said that some two million women with children aged 18 months and younger were receiving maternity benefits. This includes a recent addition of a million women who had not claimed the benefits, since they opted out of their maternity leave.

A presidential program to increase the number of childbirths and improve the conditions of raising children was launched in Russia on January 1. The birth of a family's first child is welcomed with a non-recurrent payment of RUR8,000 (approx. USD312) from the federal budget. The amount is increased to RUR10,000 (approx. USD390) with the birth of a second child. In addition, at this stage parents receive a RUR250,000 (approx. USD9,750) certificate, redeemable only after the child turns three.

Nevertheless, despite the rise in the birth rate this year, statistics show that the Russian population is expected to decline by five million people by 2020. Meanwhile, there are currently 74.3m economically active people in Russia, which represents 52 percent of Russia's overall population. According to the Russian Regional Development Ministry, if the demographic problem is not addressed, the Russian population will have shrunk by one third in 40-50 years.

According to a forecast released by the Economy Ministry, out of the 143.1m people registered in 2005, only 138.1m will remain by 2020.
  • 0

#39 Libero

Libero
  • Members
  • 348 posts

Posted 21 October 2007 - 04:50

Mogao bi neko da iskopa informaciju o stanju zastite ljudskih prava u Rusiji pre i za vreme negacije demokratije.

Kladim se da je u Rusiji - gle, cuda! - smrtnost novorodjencadi srazmerna "stepenu zastite ljudskih prava". Valjda, zastita ljudskih prava njih puno kosta...

U Srbiji se, vecinom, kada se govori o Rusiji, Kini i Indiji koristi podrugljiv ton. Secam se da je Vuk Draskovic na skupovima opozicije isticao kako "smo mi okrenuti Evropi" (mi - sledbenici demokratske opozicije), "a oni Kini, Rusiji, Indiji....". Medju okupljenima koji o Kini znaju samo ono sto su videli u Bloku 70 to je nailazilo na salve smeha i odobravanja. Pretpostavljam da mnogi od njih ne znaju da danas Indija outsource-uje izradu softvera u nasu Srbiju (mozda je ovaj slucaj za koji znam usamljen, ali je sigurno upecatljiv). Takodje, da se mnogi Indijci odlucuju da ostanu u Bombaju, i ne zele da dodju u, primera radi, Njujork jer u NYC ne mogu da ostvare jednako visok standard zivota (praksa, do nedavno, nezamisliva). Rusija je postala meka za zapadne menadzere (prema casopisu Blumberg market). Rusi su, naime, utvrdili da im menadzerske vestine i znanja nedostaju, te upucuju vodecim menadzerima iz SAD i zapadnoevropskih zemalja izuzetno primamljive ponude koje cesto i bivaju prihvacene.

A o tome kakva se buducnost predvidja Rusiji, te kako se ocenjuje vladavina "negacije demokratije" (uros_s78) imamo razlicitih misljenja. Na forumu mladi, evropsko-progresivni gradjani Srbije sumnjicavo vrte glavom. Mister Bin Recycle smatra da je sadasnja ruska vlast na poboljsanje uslova zivota u Rusiji (ovo, valjda, ne dovodi u pitanje) uticala koliko i na njegov boravak u Vegasu, dakle, nimalo. Oni koje to, pored samih Rusa, najvise interesuje rusku vlast ocenjuju, ipak, ovako:

The trend for power to be recentralized in the hands of President Putin is becoming clearer... His economic achievements - even taking high oil prices into account - are impressive, in terms of GDP growth and the progress of market reforms.
In place of years of chaos, he has brought a sense of stability to the Russian political scene, and restored a sense of pride among Russian citizens regarding their country's place in the world.


Trenutno najuspesnija americka investiciona banka i brokerska kuca Goldman Sachs, pre nekoliko godina videla je buducnost Rusije u prilicno svetlim tonovima u svom zanimljivom izvestaju.
jutre ke vidime....

Sto se tice ove filosofske rasprave o omogucavanju izbora pojedincu, pcelama i slicnim zavrzlamama, pitam da li se u Rusiji odrzavaju izbori na kojima ucestvuje vise partija? Kakve su nepravilnosti uocene na izborima 2004. godine na kojima je sadasnji predsednik osvojio vise od 70 procenata glasova?

edit: quote

Edited by Libero, 21 October 2007 - 05:09.

  • 0

#40 Method Man

Method Man
  • Members
  • 890 posts

Posted 24 October 2007 - 19:42

Posted Image
Владимир Путин на пецању
Фото АФП

Крај једног потока близу Туве, где је дошао с Албертом Другим, да принцу од Монака покаже Сибир и упути га у риболов на Јенисеју – председник Русије Путин сам је, самоиницијативно обнажио свој осунчани торзо, те су Руси, који ће ускоро гласати, били у прилици да шефа државе виде... и без кошуље.

Спортски грудни кош председника-џудисте обрео се у среду на увећаној фотографији популарне Комсомолке (Комсомолске правде) али и на сајтовима, чак и на неким који сигурно нису били у видокругу кремљовских планера пропаганде.
  • 0

#41 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 28 October 2007 - 20:08

"A zašto u svakoj zemlji mora da vlada demokratija zapadnog tipa?"
tomkeus

Sto jos odavno rece Churchill, demokratija (zapadnog tipa) je samo najmanje los od svih do danas poznatih politickih sistema.
Zanimljivo je, medjutim, kako Rusi, jednako kao ni Srbi, zapravo nemaju uopste potrebu za demokratijom; verovatno zbog toga sto je nikada u svojoj istoriji nisu ni imali.
  • 0

#42 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 28 October 2007 - 22:11

Takodje, da se mnogi Indijci odlucuju da ostanu u Bombaju, i ne zele da dodju u, primera radi, Njujork jer u NYC ne mogu da ostvare jednako visok standard zivota (praksa, do nedavno, nezamisliva).



Alo, da li znas koliko Indusa, kakve poslove i za koje pare rade po Libiji, Nigeriji,Gani,Alziru,Emiratima...???

A sto se tice programera, u firmi gde ja radim (gradjevina) imaju izmedju 600-1000 us$
  • 0

#43 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 28 October 2007 - 22:36

Sto jos odavno rece Churchill, demokratija (zapadnog tipa) je samo najmanje los od svih do danas poznatih politickih sistema.
Zanimljivo je, medjutim, kako Rusi, jednako kao ni Srbi, zapravo nemaju uopste potrebu za demokratijom; verovatno zbog toga sto je nikada u svojoj istoriji nisu ni imali.


Najmanje zlo iz perspektive individue. Nemoj da me pogrešno shvatiš, volim ja demokratiju zapadnog tipa, ali zato što potičem iz individualističkog društva i tako sam vaspitan. Želim samo da kažem da shvatam i dozvoljavam da društvo ne mora da bude takvo, tj. da kada je Svemir nastao, uz sve fizičke zakone nije nastao i zakon koji glasi: "Individualističko društvo je najbolje. Demokratija zapadnog tipa je najbolja."

BTW, u kakvom je to uređenju Srbija sada? Ja kol'ko mogu da se setim, od kako imam pravo glasa (2001), mogao sam da glasam kako hoću, da javno pljujem koju god stranku hoću (upražnjavao vrlo često dok sam bio mlad, lud i stranački aktivan), da pročitam novine koje pljuju koga kod hoće, mogu da pljujem SPC i ine religijske organizacije koliko god hoću (jedna od mojih omiljenijih aktivnosti). Takođe, mogu i da pričam lepe stvari o kome god hoću, da čitam novine koje pišu lepe stvari o kome god hoće i generalno mogu da se slažem/neslažem sa čime god hoću.

E sad, kvalitet političkih stranaka je druga stvar i o tome se može pričati.

Edited by tomkeus, 28 October 2007 - 23:12.

  • 0

#44 Praefectus

Praefectus
  • Members
  • 3 posts

Posted 29 October 2007 - 00:38

Demokratija zapadnog tipa je veoma marketinski na steroidima hranjena godinama u ocima celog (no-west) sveta...
Lavina propagandnog materijala i jakih reci + prigodna samoinicijativa da se svakom "ugura" i profura prozapadni model
i nacin zivota dozivele su davno svoj vrhunac u ovoj orgazmicnoj politicko-ekonomskoj histeriji... Rusija je jednostavno
"istretirtana" ovakvim slikama i prilikama u ocima zapadnih magova ispiranja mozga >>>

Attached File  13.JPG   65.33KB   122 downloads :rolleyes:


Dok se ovakve slike nerado prevaljuju preko usta i nosa odudarajuci od zeljene vizure >>>
Posted Image

Zgrada Gasproma :huh:
Nije sve u procentima i aprokimativnom tumacenju istih ima neceg i u "bezobrazluku" i prljavom
podgrevanju mrznje i omalovazavanja...

Edited by Praefectus, 29 October 2007 - 00:42.

  • 0

#45 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 29 October 2007 - 00:56

Demokratija zapadnog tipa je veoma marketinski na steroidima hranjena godinama u ocima celog (no-west) sveta...
Lavina propagandnog materijala i jakih reci + prigodna samoinicijativa da se svakom "ugura" i profura prozapadni model
i nacin zivota dozivele su davno svoj vrhunac u ovoj orgazmicnoj politicko-ekonomskoj histeriji... Rusija je jednostavno
"istretirtana" ovakvim slikama i prilikama u ocima zapadnih magova ispiranja mozga >>>

Nije sve u procentima i aprokimativnom tumacenju istih ima neceg i u "bezobrazluku" i prljavom
podgrevanju mrznje i omalovazavanja...


Polako sa zaverama...

Demokratija zapadnog tipa je nešto što nastalo i razvilo se u, jelte, zapadnim zemljama i to je njima najprirodnije stanje stvari i oni su tome najbolje prilagođeni. Ne možeš da ih kriviš za to što vole svoje uređenje, ali naturanje toga nekom drugom po svaku cenu je pogrešno (po mojim shvatanjima).

Rusija nije predstavljena tako kako ti pričaš. Pogledaj neki put malo BBC, Euronews ili CNN, pogotovo emisije "Bizz report" tipa. Naravno ima tu i stvari predstavljenih negativnije nego što bi možda trebale da budu, ali to je manje više očekivano i normalno za medije iz zemalja koje imaju sukobljene interese, a u ostalom zapadni mediji nisu ruske PR agencije. Samo mi veruj da ni njima ruski mediji ne ostaju dužni. Jedina je razlika što ove prve gleda daleko više ljudi.
  • 0