Jump to content


Photo
- - - - -

Problemi


  • Please log in to reply
1486 replies to this topic

#1 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 17 October 2007 - 11:16

dobar mod je kao dobar sudija na fudbalskoj utakmici: slabo se vidi a još manje ne utiče na tok igre i rezultat. bar ja tako mislim.:huh:


Good point!!!

Uzgred, ne znam gde ovo da smestim, ali kod mene emoticonsi ne rade u Operi, a u Exploreru kad odem na View new posts oni crveni kvadratici se ponasaju samovoljno....Na nekim temama postojanje prvog neprocitanog posta nije naznaceno (nema crvenog kvadratica), a na nekim ima... :rolleyes: Verovatno postoji logicno objasnjenje za to, ali ga ja, kao osvedoceni nazadni korisnik kompjutera, nisam dokucio...
I da...boje su neprijatne za oci...(bar za moje oci)...Bolje je bilo ranije...!!!
  • 0

#2 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 17 October 2007 - 13:01

Неко је већ поменуо, али нисам ухватила одговор, па да се и ја пожалим.

Кад кликнем на View New Posts не појављују се квадратићи са стране за клик на први непрочитан пост, док кад се шетам по ПДФ-овима, квадратићи нормално стоје.

Е, сад, пошто преферирам сурф по форуму првом методом, занима ме има ли лека? :rolleyes:


Друго, требало би пиновати ову тему.

едит:
Овако изгледа, а ниједну тему нисам отварала пре клика на view new posts. :huh:

Posted Image

Edited by Zeka Peka, 17 October 2007 - 13:22.

  • 0

#3 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 17 October 2007 - 13:26

Кад кликнем на View New Posts не појављују се квадратићи са стране за клик на први непрочитан пост, док кад се шетам по ПДФ-овима, квадратићи нормално стоје.


Vec sam pomislio da je to samo kod mene slucaj... :rolleyes:.
  • 0

#4 Ljuban

Ljuban
  • Members
  • 654 posts

Posted 17 October 2007 - 13:45

Sa Olimpa Neši i Zeci Peci:

Očito je u pitanju ozbiljan bug u verziji IPB 2.3.2 i to istovremeno taj bag dovodi i do onog da se ne vide one narandžaste ikonice u View New Posts. Čekamo da se pojavi patch ili update na Invisionovom sajtu.

http://forums.invisi...mp;bug_cat_id=1</a>

...

Ako pregledas sve teme u nekom podforumu ali nisi isao na sam podforum nego na 'last post' sa glavne strane - ikonica na glavnoj strani ce i dalje izgledati kao da ima neprocitanih postova. Ista 'pobledi' tek kad udjes u pdf gde si vec video sve nove postove.


Edited by Ljuban, 17 October 2007 - 13:50.

  • 0

#5 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 17 October 2007 - 13:49

Thanks za odgovor sa Olimpa!!! :rolleyes:

Edited by Nesh, 17 October 2007 - 13:51.

  • 0

#6 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 17 October 2007 - 14:02

Sa Olimpa Neši i Zeci Peci:

Уф. :rolleyes:

Али, добро, хвала на информцији, у сваком случају. :huh:
  • 0

#7 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 17 October 2007 - 16:36

Пу, пу, али ја више немам проблем са нестанком квадратића. :huh: :rolleyes:
  • 0

#8 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 17 October 2007 - 17:17

Пу, пу, али ја више немам проблем са нестанком квадратића. :huh: :rolleyes:



Izgleda da je problem razresen, no videcemo, meni se i dalje desava da negde ne obelezi forum kao procitan ako idem direktno na zadnji post.

Stari skin je enable-ovan, donji desni ugao ('di pise IPB Pro) pa: IPB Blue. To za one kojima ovaj iz 'bem li ga kog razloga lici na umrlicu.
  • 0

#9 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 17 October 2007 - 20:47

Ok, kao svaki dobronameran™ korisnik B92, imam 3 primedbe:

1. Problem, koji sam prijavio početkom leta, zatim krajem leta, a evo i sada, još uvek nije rešen. Naime, na poslu ne mogu da koristim ovaj forum. Otvori mi se naslovna strana, a svaki sledeći klik izaziva HTML error. Ako kliknem na "lo-fi version" na dnu strane, dobijem mogućnost da čitam forum, ali to je sve. Nema šanse da bilo šta napišem. Na poslu, inače, mogu da pristupim čemu god hoću na celom internetu, osim ovom forumu. Od kuće, kao što vidite, nemam takvih problema.

2. Potpisujem ono što je Hefestus rekao. Kada sledeći put budete zatvarali forum zbog remonta ili šta ti ja znam čega, mislim da nije teško da to najavita dan-dva unapred. "Dragi učesnici, tog i tog datuma, u toliko i toliko sati, ovaj forum će biti zatvoren zbog ...... Očekujemo da će radovi potrajati između 5 i 7 nedelja i unapred se zahvaljujemo na vašem strpljenju". Eto, 20 sekundi kucanja, a mi, korisnici, dobijamo šansu da zaokružimo diskusije, što na topicima, što na PM-u, i da se pripremimo se za to što sledi. Nemate pojma koliko je neprijatno kada dođeš na sebi drago i poznato mesto, a tamo katanac i šturo i nejasno obaveštenje, koje može da se tumači kako ti volja.

3. Sviđa mi se novi vid moderacije, bilo je kajnje vreme da se moderacija približi učesnicima diskusije.

Eto, toliko. Ne pišem zbog sebe, jer ne očekujem da ću na ovom forumu provoditi onoliko vremena kao ranije, ali pretpostavljam da ima još učesnika koji imaju sličan tehnički problem kao ja pod tačkom (1), kao i da ima još učesnika koji imaju sličan problem međusobnog poverenja kao ja pod tačkom (2).

Tačka (3) je, naravno, kompliment :rolleyes: .
  • 0

#10 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 17 October 2007 - 21:03

1. Problem, koji sam prijavio početkom leta, zatim krajem leta, a evo i sada, još uvek nije rešen. Naime, na poslu ne mogu da koristim ovaj forum. Otvori mi se naslovna strana, a svaki sledeći klik izaziva HTML error. Ako kliknem na "lo-fi version" na dnu strane, dobijem mogućnost da čitam forum, ali to je sve. Nema šanse da bilo šta napišem. Na poslu, inače, mogu da pristupim čemu god hoću na celom internetu, osim ovom forumu. Od kuće, kao što vidite, nemam takvih problema.


Ovo verovatno nema mnogo veze sa samim forumom (mozda ima nekih internih redirekcija, nisam zalazio u detalje funkcionisanja istog), vec sa proxy serverom koji koristite na poslu. Ako vam nije zabranjeno da se motate po netu do mile volje, zamoli administratora da proveri zasto mu puca proxy.

Proveri sa posla, recimo, http://suseforums.net/ koji je takodje na IPB-u. Ako isti radi kako treba, onda je moguce da se nesto ovde lokalno zezne, ako ne radi - 100% je do proxy-ja u firmi.

2. Potpisujem ono što je Hefestus rekao. Kada sledeći put budete zatvarali forum zbog remonta ili šta ti ja znam čega, mislim da nije teško da to najavita dan-dva unapred. "Dragi učesnici, tog i tog datuma, u toliko i toliko sati, ovaj forum će biti zatvoren zbog ...... Očekujemo da će radovi potrajati između 5 i 7 nedelja i unapred se zahvaljujemo na vašem strpljenju". Eto, 20 sekundi kucanja, a mi, korisnici, dobijamo šansu da zaokružimo diskusije, što na topicima, što na PM-u, i da se pripremimo se za to što sledi. Nemate pojma koliko je neprijatno kada dođeš na sebi drago i poznato mesto, a tamo katanac i šturo i nejasno obaveštenje, koje može da se tumači kako ti volja.


To sam i ja zamerio u internoj raspravi. Dobih uveravanja da ce se ubuduce paziti da se korisnici na vreme informisu ako za to bude potrebe. Onaj forum je i onako bio toliko klimav da je mogao svakog dana da se srusi sa ili bez upozorenja. A sto se vremenskih rokova tice, FB92 ocito nije medju prioritetima B92-ojke (na nama je da ga ucinimo takvim za dobrobit svih nas u ovom kutku interneta), tako da precizno vreme nije ni moglo da se da. U svakom slucaju, nadam se da ce ubuduce forumski populus (me incl) biti obavesten na vreme ako se, pu pu daleko bilo, za zatvaranjem pojavi potreba.
  • 0

#11 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 17 October 2007 - 21:20



Hvala na opširnom odgovoru. Onaj suseforum ću isprobati koliko sutra i javiću vam kako sam prošao.
  • 0

#12 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 17 October 2007 - 22:58

Hvala na opširnom odgovoru. Onaj suseforum ću isprobati koliko sutra i javiću vam kako sam prošao.


koliko se ja razumem parapsihopatologija je takodja na ipbu, a ja tamo nemam problema - ovde isto kao yossarian. Jedino radi iz opere, sto me navodi takodje na pomisao da nije u pitanju proksi jer mi je logicno da u tom slcaju ne bilo razlike u zavisnosti od software-a. Osimtoga, radilo je sasvim fino dok u jednom trenutku vecem broju korisnika nije pocelo da pravi takve probleme. Ovo je sve detaljno prijavljeno vise puta sa vise strana, ovo je prvi put da je iko ista odgovorio koliko ja znam -hvala, iako skoro sigurno to nije razlog.
  • 0

#13 Forum B92

Forum B92
  • Members
  • 613 posts

Posted 18 October 2007 - 00:56

1. Problem, koji sam prijavio početkom leta, zatim krajem leta, a evo i sada, još uvek nije rešen. Naime, na poslu ne mogu da koristim ovaj forum. Otvori mi se naslovna strana, a svaki sledeći klik izaziva HTML error. Ako kliknem na "lo-fi version" na dnu strane, dobijem mogućnost da čitam forum, ali to je sve. Nema šanse da bilo šta napišem. Na poslu, inače, mogu da pristupim čemu god hoću na celom internetu, osim ovom forumu. Od kuće, kao što vidite, nemam takvih problema.


Izmenjeno je nekoliko setovanja što bi moglo da reši problem koji navodite, molimo da nam javite da li se i dalje dešava.
  • 0

#14 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 18 October 2007 - 08:02

Izmenjeno je nekoliko setovanja što bi moglo da reši problem koji navodite, molimo da nam javite da li se i dalje dešava.


isto. sve ok dok ne odaberem topic, onda prazan ekran.
  • 0

#15 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 18 October 2007 - 08:04

2. Potpisujem ono što je Hefestus rekao. Kada sledeći put budete zatvarali forum zbog remonta ili šta ti ja znam čega, mislim da nije teško da to najavita dan-dva unapred. "Dragi učesnici, tog i tog datuma, u toliko i toliko sati, ovaj forum će biti zatvoren zbog ...... Očekujemo da će radovi potrajati između 5 i 7 nedelja i unapred se zahvaljujemo na vašem strpljenju". Eto, 20 sekundi kucanja, a mi, korisnici, dobijamo šansu da zaokružimo diskusije, što na topicima, što na PM-u, i da se pripremimo se za to što sledi. Nemate pojma koliko je neprijatno kada dođeš na sebi drago i poznato mesto, a tamo katanac i šturo i nejasno obaveštenje, koje može da se tumači kako ti volja.

Kao sto svi znaju, ja radim na B92, veoma sam zainteresovan za forum, i nisam znao da ce forum biti zatvoren toga dana kada jer zatvoren. Stavise, mislim da niko, pa cak ni ekipa koja je radila na odrzavanju foruma nije znala tog petka ujutro da ce forum biti do uvece zatvoren. A kako se situacija kretala mesecima pre toga, ocekivao sam da kada sekira padne, nece na http://forum.b92.net/index.php? moci da se procita ni to "šturo i nejasno obaveštenje".
  • 0