Jump to content


Photo
- - - - -

Kad će izbori?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
131 replies to this topic

#61 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 30 October 2007 - 21:43

Међутим, аналитичар Милан Николић сматра да ће, уколико ДСС буде бојкотовао евентуалне изборе у децембру, то значити да се определио за радикале на дужи рок. „А без подршке ДСС-а Тадић не може да буде изабран за председника на овим изборима. То би практично значило долазак на власт ДСС и СРС, док би ДС остао у опозицији. За Србију би то значило економско стрмоглављивање”, сматра Николић.

Подсећања ради, приликом директног сучељавања Тадића и Николића у другом кругу председничких избора 2004. године, Тадић је добио око 1.707.000 гласова, а Николић око 1.432.000. А „народњачка коалиција” је на последњим парламентарним изборима у јануару ове године добила поверење око 672.000 бирача.


http://www.politika....o.php?nid=45984

Izbore treba odrzati, ali da li i po cijenu dolaska SRS na vlasti i Tomislava Nikolica kao predsjednika drzave?

#62 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 30 October 2007 - 21:51

Izbori da se odloze dok Kosovo ponovo ne postane deo Srbije ili barem dok oni na vlasti ne procene kada bi im izbori odgovarali.Izes zakone kao da je to bitno.Oni koji su najvise pljuvali po Brozu za onu izjavu"kao pijan plota" sada primenjuju isto pravilo.

#63 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 October 2007 - 21:54

To MAGRIPA65:
Nisi u pravu; u Titovo se vreme znao nekakav red i zakon.
Ja se sada ne bih uopste zacudio da Tadic, po obicaju i kao do sada, skiceci podvije rep, kad mu Kostunica podvikne.
A ako bi dosli radikali sa DSS-om na vlast, kakva bi bila razlika u odnosu na sada? Radikali ili ovakva DS - pa to je sasvim svejedno.

#64 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 30 October 2007 - 21:58

Razlika izmedju DS i radikala je ta sto Evropa sa DS pregovara oko ulaska u EU, dok radikalima primjenjuju sankcije. Ovo su neke elementarne cinjenice koje su neophodne za ucesce na jednom politickom forumu.

#65 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 30 October 2007 - 21:58

To Vladan

U pravu si da je bilo nekog reda i zakona.Ovo sam samo naveo jer su Kostunica i ekipa godinama pravili sprdnju sa tom njegovom izjavom.

#66 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 October 2007 - 22:00

Nesto nisam ubedjen u to; naprotiv, pregovori opet stoje, a i kad idu, idu korak napred, dva koraka nazad.
Tesko onome koga ova DS vodi u Evropu - stici ce direktno u Tunguziju.

#67 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 30 October 2007 - 22:07

Za neupucene (ukljucujuci i moderatora): za vrijeme prosle vlade EU je prekinula pregovore sa Srbijom, da bi dolaskom DS-a na vlast, u roku od 5 mjeseci, pregovori bili nastavljeni.

#68 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 30 October 2007 - 22:13

Za neupucene (ukljucujuci i moderatora): za vrijeme prosle vlade EU je prekinula pregovore sa Srbijom, da bi dolaskom DS-a na vlast, u roku od 5 mjeseci, pregovori bili nastavljeni.

A taj nastavak pregovora nikako nema veze sa cinjenicom da su i Tadic i Jeremic kukali i molili svuda po zapadu da se Srbija necim "potapse po ramenu", posto se Kostunica izvoleo predomisliti i odustati od vlade sa kradikalcima?

#69 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 30 October 2007 - 22:37

A taj nastavak pregovora nikako nema veze sa cinjenicom da su i Tadic i Jeremic kukali i molili svuda po zapadu da se Srbija necim "potapse po ramenu", posto se Kostunica izvoleo predomisliti i odustati od vlade sa kradikalcima?


Sto bi radikalni rekli "Srbija se saginjati nece." Mada moze biti da su se Tadic i Jeremic saginjali. Ti ipak kao najjupuceniji u desavanja u DS-u bi trebao da znas.

#70 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 October 2007 - 22:41

Na zahtev DS i njihovog delegiranog predstavnika na forumu, post je obrisao moderator vladan i izrice javnu opomenu i nalaze klecanje na kukuruzu clanu vladanu.

Edited by vladan, 30 October 2007 - 22:49.


#71 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 30 October 2007 - 22:44

Kol'ko da ponovim, da se ne zanosimo...


Moderator si, pa mozes to jos 100 puta da uradis nece ti stici opomena. Dok neistomisljenicima saljes opomene za obicne sitnice.

Edit by Anduril: I moderatori imaju pravo na politicki stav kao i ostali forumasi i nije korektno prozivati ih zbog toga. Molim dalje konkretne primedbe na pm ili topik o Moderaciji Politike. Hvala.

Edit by Steamroller: Andruile, kao moderator mozes pogledati barem zadnju stranicu ove teme na kojoj Vladan citira poruku koju je vec jednom napisao prije nekoliko minuta. Ovo nije nikakvo iznosenja politickih statova, vec klasican primjer trolinga, dok politickim neistomisljenicima salje opomene za pravila koje je sam izmislio i nigdje ne postoje na forumu.

Edited by Steamroller, 30 October 2007 - 22:55.


#72 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 October 2007 - 22:48

Evo, kajem se i sam cu obrisati svoj poslednji post; da mogu, dao bih sebi i warn.
Sve, samo ako to moze da pomogne DS; medjutim, bojim se da ovakvoj DS vise ni bog ne moze da pomogne...

#73 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 30 October 2007 - 22:54

Sto bi radikalni rekli "Srbija se saginjati nece." Mada moze biti da su se Tadic i Jeremic saginjali. Ti ipak kao najjupuceniji u desavanja u DS-u bi trebao da znas.

Ajde ne menjaj teze, nemam ja problem sa tim sto su oni radili ono sto su radili, imam poroblem da celu stvar ti ovde prodajes kao rezultat mudre politike DS-a i njihove privrzenosti proevropskom kursu Srbije, a svako ko nije potpuno corav moze da vidi da je u pitanju klasicna sargarepica, i to jos iskukana.

#74 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 30 October 2007 - 23:16

Ajde ne menjaj teze, nemam ja problem sa tim sto su oni radili ono sto su radili, imam poroblem da celu stvar ti ovde prodajes kao rezultat mudre politike DS-a i njihove privrzenosti proevropskom kursu Srbije, a svako ko nije potpuno corav moze da vidi da je u pitanju klasicna sargarepica, i to jos iskukana.


Da i? Kada prevazidjes to da ja imam neku potrebu da isticem "mudru politiku DS-a", shvatices da je to irelevantno. Meni je sasvim svejedno da li je DS ili neka druga stranka u vladi ako ce EU da nudi tu sargarepu, ako je to nacin da se nastave pregovori. Kao sto sam rekao na temi ANKETA, na izborima se treba glasati za ishod a ne za stranku. Ishod proslih izbora je da su sa Srbijom nastavljeni pregovori. Znaci glasas bez sujete za stranku preko koje ces dobiti odredjen ishod. Sto vise glasova za pro-evropske stranke to je bolji ishod (za pro-evropsku opciju). Neki glasaci LDP-a su se pravdali da glasaju za ishod po kojem dolazi do vlade SRS i DSS, a da ce oni kao opozicija povesti nezadovoljnu vecinu gradjana u novu revoluciju koja ce za sva vremena zbaciti nacionalizam sa vlasti, a oni uvesti Srbiju u Evropu. Kada se stisala euforija brzo su shvatili koliko je smjesna i nerealna ova fantazija. U nedostatku da vise cime opravdaju svoj glas na izborima, krece se u jos zustriju kritiku protiv najslicnije stranke, koja u stvari u tim kritikama vise nije ni slicna jer je izdala principe za koje se nekada borila. Tako da umjesto da vise brane smjesne fantazije, pristalice LDP-a trenutno nemaju nemaju ideju ili metod kako ostvariti njihove stavove vec je bezbjednije da se kritikuje neko drugi. Tako da sto se tice ishoda mi vise ne znamo sta dobijamo LDP-om, jer njihove pristalice vise nemaju sta da ponude kao odgovor na pitanje, "sta donosi glas za LDP." Koliko ce glas LDP-u pomoci reformama, i zasto je recimo bilo bolje dati glas za LDP, odnosno glasati za nikakav ishod, nego za ishod koji je recimo donio nastavak pregovora sa EU?

#75 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 31 October 2007 - 08:24

Da i? Kada prevazidjes to da ja imam neku potrebu da isticem "mudru politiku DS-a", shvatices da je to irelevantno. Meni je sasvim svejedno da li je DS ili neka druga stranka u vladi ako ce EU da nudi tu sargarepu, ako je to nacin da se nastave pregovori.

Mozda bi bilo irelevantno da je politika matematika. Ali nije. Ja ne zelim da Srbija udje u EU samo zato da ne bi napravila sranje po regionu, ja zelim da Srbija udje u EU zato sto je srpsko drustvo dostiglo potrebne standarde (ekonmske i ostale), jer ce meni tada ovde biti bolje. Bitan mi je taj proces, koliko i sam rezultat procesa. Nije isto nastavljanje tih pregovora uz Mladica u Hagu i tajne sluzbe cvrsto pod demokratskom kontrolom i nastavljanje pregovora zato sto su se Solana i Ren smorili od Jeremicevog i Tadicevog kukanja, a zlocinci i dalje vrsljaju ovuda i tajne sluzbe vode drzavu.