Jump to content


Photo
- - - - -

Kad će izbori?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
131 replies to this topic

#31 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 17 October 2007 - 16:45

Ne, nije i ne može da bude bolje. Teorija "dotaćićemo dno, pa ćemo se odgurnuti" je trula i neodrživa, iz proslog razloga što je na dnu mekani mulj kroz koji nastavljaš da propadaš, dok se potpuno ne ugušiš.



Vladane, kao da si zaboravio onih nekoliko dana njegovog predsedavanja Skupštinom i brzinu kojom je sve počelo da ide dođavola - od kursa dinara, mini-kraha berze, otkazivanja sastanaka sa Evropljanima... Evropa je poslala jasan signal šta nas čeka ako nastavimo tim putem. Blentavi Koštunica je ipak imao dovoljno razuma da skapira.

Međutim, gotovo da mi je žao što to sa vođom orka na čelu Skupštine ipak nije potrajalo samo malo duže. Možda bi shvatio i ostali srbendijanski svet.



Blago me zabole što će cenu da plaćau srpski domaćini koji glasaju za orke.

Problem su oni drugi, kojih je preko 60%, i mene među njima.


Potpisujem

#32 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 17 October 2007 - 16:50

Kad ce izbori?

Kad Kostunjavi bude hteo! :rolleyes:

Kao i uvek. Ispada sa se sve u Srbiji svelo na to sto on zeli :huh:

#33 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 17 October 2007 - 16:55

Nije u pitanju retorika, vec kako stoje stvari, cinjenica.
A ti imas pravo da glasas i za Nikolica, izvoli.

Ako je 7 godina po 5. 10. glavni argument da glasas za nkeog da neko drugi ne dodje na vlast onda o cemu mi pricamo :rolleyes: ? Dakle cela politika treba da se svede glasaj za mene inace ce dociu zli cika Toma u nasu malu kolibu a ja cu se zauzvrat latiti "preuzimanja odgovornosti" po javnim preduzecima :huh:

#34 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 17 October 2007 - 17:00

Ako je 7 godina po 5. 10. glavni argument da glasas za nkeog da neko drugi ne dodje na vlast onda o cemu mi pricamo :rolleyes: ? Dakle cela politika treba da se svede glasaj za mene inace ce dociu zli cika Toma u nasu malu kolibu a ja cu se zauzvrat latiti "preuzimanja odgovornosti" po javnim preduzecima :huh:


Potpisujem.

Vodeći se tom logikom, ne možemo se nadati boljitku sve dok je Nikolić na političkoj sceni iako nije na vlasti?

Da nije i on postao 'omiljeni opozicionar' kao njegov prethodnik i duhovni vođa Šešelj?

#35 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 17 October 2007 - 17:00

Mozemo se mi samo zavaravati da demokrata u Srbiji ima,ali realnost je drugacija ima,ali isto kao i 5 oktobra,mozda cak i manje! Ja Kostunicine glasace ne racunam!

#36 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 17 October 2007 - 17:02

I dalje mislim da se ova agonija mora prekinuti!
Ili progresivna i cvrsta demoratija ili radikali!

Ovo je,licno mene,umorilo!

Edited by jolien, 17 October 2007 - 17:03.


#37 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 17 October 2007 - 17:03

Nazalost 7 godina posle 5. oktobra radikali su najjaca politicka partija.
Posto je rec o predsednickim izborima, u drugom krugu ces imati izbor da glasas
za Tadica ili za Nikolica ili da ne glasas uopste. Izbor je tvoj.

#38 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 17 October 2007 - 17:05

I sta ce se desiti ako Tadic pobedi?!?!?!?
Jedno veliko nista!

Edited by jolien, 17 October 2007 - 17:07.


#39 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 17 October 2007 - 17:12

I sta ce se desiti ako Tadic pobedi?!?!?!?
Jedno veliko nista!


Da, ali ako Nikolic pobedi, promenice se dosta toga.

Eno napisao je CTRAX sta je bilo za samo nekoliko dana
koliko je bio Nikolic predsednik skupstine.

Da imas neki milion evra na berzi, ne bi ti bilo lepo
da dodje Nikolic. Ustvari u to se i uzdam,
oni koji imaju novac, ucinice sve da Nikolic ne dodje na vlast.

#40 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 17 October 2007 - 17:54

Da, ali ako Nikolic pobedi, promenice se dosta toga.

Eno napisao je CTRAX sta je bilo za samo nekoliko dana
koliko je bio Nikolic predsednik skupstine.

Da imas neki milion evra na berzi, ne bi ti bilo lepo
da dodje Nikolic. Ustvari u to se i uzdam,
oni koji imaju novac, ucinice sve da Nikolic ne dodje na vlast.

Znam ja to o tome sam kada je Toma izabran za predsenika skupstine pisala na jednom drugom forumu!

Oni koji imaju para (Miskovic) ucinice sve da dobiju svog predsenika.
:rolleyes:

Ma otici odavde! jedino resenje.

Edited by jolien, 17 October 2007 - 17:55.


#41 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 17 October 2007 - 17:59

Bolje uzasan kraj nego uzas bez kraja.

Edited by incognito, 17 October 2007 - 18:00.


#42 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 October 2007 - 19:31

Vladane, kao da si zaboravio onih nekoliko dana njegovog predsedavanja Skupštinom i brzinu kojom je sve počelo da ide dođavola - od kursa dinara, mini-kraha berze, otkazivanja sastanaka sa Evropljanima... Evropa je poslala jasan signal šta nas čeka ako nastavimo tim putem. Blentavi Koštunica je ipak imao dovoljno razuma da skapira.

Nije blentavi Kostunica nista skapirao nego je dobio ponudu da bude premijer a to ne bi od radikala da je sa njima sklepao koaliciju.Mogao bi samo da izigrava Djelica u Vucicevoj vladi.

#43 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 October 2007 - 19:53

Tu se upravo i radi o politickoj borbi.
Ako Srbija koja ne zeli radikale zeli da gospodski "ne prlja ruke" politikom, ako im je gadno da mirno i stalozeno razgovaraju sa svojim komsijom, vojnim penzionerom u novobeogradskim blokovima, seljakom na pijaci ili cistacicom u bolnici, a to je, uglavnom, glasacko telo radikala, onda radikali i treba da dodju.
Uostalom, da li je "gradjanska Srbija" uopste pomislila koliko je nedavna podela sinekura, ili "kohabitacioni, a sada koalicioni" Tadic nesto sto ce rezultirati dolaskom radikala. Posebno, zamislite krajem godine stanje ako se razresi Gordijev cvor kosovskog pitanja.
Dok se ne organizuje i ne angazuje, gradjanska Srbija bice manjina, koja ce, htela - nehtela da trpi populisticku presiju.
Pametan covek uci razmisljajuci, a pacov putem pokusaja i pogreske.
Uostalom, treba izvuci i nekakvu pouku iz istorije: KP je usla u II svetski rat sa nekoliko hiljada clanova, a iz rata izasla kao pobednik. Komunistima tada nije bilo gadno da pricaju sa svima - ali ne samo da pricaju, nego i da delaju...

#44 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 October 2007 - 19:58

Mudro zboris vladane
Gradjanska Srbija se vec dugo ponasa kao ekskluzivni klub a radikalske birace pokusava da privuce nacionalistickim ispadima.Posle 2000te je postojala sansa da se poradi na edukaciji radikalskog glasaca ali je to propusteno.

#45 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 17 October 2007 - 20:49

Gradjanska Srbija se vec dugo ponasa kao ekskluzivni klub a radikalske birace pokusava da privuce nacionalistickim ispadima.Posle 2000te je postojala sansa da se poradi na edukaciji radikalskog glasaca ali je to propusteno.



Ma nije u pitanju ekskluzivni klub, nego ljudi ne bi `da se zameraju`. Misle da se decenijsko ispiranje mozga demagogijom i strahom leci lepim recima. Dobro, mozda se tako i leci, samo sto ce onda lecenje trajati vekovima. Znam brdo normalnih ljudi koji kad nalete na nekog ko otvoreno podrzava radikale, dss ili neki gori klero/naci/new primitives talas najbolje sto izuste je - "ne slazem se, al nije ni bitno, ko j... politicare". Pa bitno je, bitno itekako.

Recimo svakodnevno koristim usluge jednog taksi udruzenja i gotovo sam ih sve upoznao, srecom ima i normalnih, al' ima i okorelih radikala (da ne kazem nesto gore) sa kojima sam se debelo svadjao a jednom sam i rekao da stane da izadjem bez obzira sto sam kasnio jer je covek nicim izazvan poceo da prica da zenu treba kad-kad premlatiti a kad sam poceo da se raspravljam o tome s njim covek, ako se doticna jedinka moze tako nazvati, jos poceo da jasno i glasno propagira nacizam. Srecom, ti sa kojima sam se svadjao vise se i ne javljaju kad zovem sa par meni uobicajenih lokacija posto znaju da ih ceka bumpy ride.

E vidis, vecina, bar je takav moj dojam, 'gradjanski' orijentisanih ljudi bi u takvim situacijama samo precutalo, ili u najbolju ruku pokusalo da promeni temu. I kako ce onda objasniti doticnoj zavedenoj ovci da su ga zednog preveli preko vode i da su mu glavu napunili doticnim glupostima kako ne bi video svoje probleme. Pa ako cutis oni ce i dalje misliti da su u pravu i da nema niceg loseg u njihovim stavovima. Ovako, ako nista drugo, mozes da ih bar nateras da se postide svojih rezona pa mozda neko i razmisli zasto uopste tako rezonuje. Pa mic po mic, mozda i shvati cime su ga nahranili politikanti na domacoj sceni.

Ako tzv. gradjanska Srbija ne moze da se izdigne iz prasine, nisu za to krivi ni Nikolic, ni Kostunica, ni Tadic, ni... Krivi su sami jer politika 'ne zameranja' i 'mind your own business' mnogo vise odgovara onima koji bi da vrate vreme nazad u srednji vek nego gradjanski orijentisanim ljudima. Nadati se da ce se doticna politicka klika samoukinuti a narod preko noci doziveti katarzu bez ikakvog rada na tome je detinjasto smesno.