Jump to content


Photo
- - - - -

Crna Gora potpisala sporazum sa EU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#16 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 17 October 2007 - 13:34

Solana placa skupo cigare pa je primio Mila jer zna da su tamo najjeftinije... Budalastina je da CG potpise ugovor a nema ni pola % uslova za prijem, ali dobro, sve je to politika.

#17 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 17 October 2007 - 13:48

Solana placa skupo cigare pa je primio Mila jer zna da su tamo najjeftinije... Budalastina je da CG potpise ugovor a nema ni pola % uslova za prijem, ali dobro, sve je to politika.


Objasni ovo malo. Sta nisu konkretno ispunili da bi potpisali ovaj sporazum? Mislim, glavni kriterijumi tek slede kad postanu i zvanicno kandidati, a za to jos ima dosta vremena. Ovaj sporazum je vise politike prirode, a samim tim i neka vrsta pritiska na Srbiju da pozuri malo sa tim pridruzivanjem. Mnogo vazniji ekonomski i proceduralni kriterijumi CG tek sada ocekuju.

Edited by Anduril, 17 October 2007 - 13:49.


#18 samonapred

samonapred
  • Members
  • 206 posts

Posted 17 October 2007 - 14:07

Prilican uspeh za jednu, novorodjenu kvazi - drzavu.

#19 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 17 October 2007 - 15:20

Prilican uspeh za jednu, novorodjenu kvazi - drzavu.


Kiselo grožđe. Postigli ljudi uspeh, e sad ćemo da ih blatimo kako su kvaz-država bez ikakvog realnog osnova.

#20 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 17 October 2007 - 15:37

Kiselo grožđe. Postigli ljudi uspeh, e sad ćemo da ih blatimo kako su kvaz-država bez ikakvog realnog osnova.


http://www.answers.com/topic/irony :rolleyes: (tj. bar se nadam da je covek bio ironican)

#21 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 17 October 2007 - 16:31

Ovo je uspeh za Crnu Goru i ja im cestitam na tome!

#22 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 17 October 2007 - 18:47

eto posle godinu i po pokazala se ispravna odluka crnogorskog naroda sto su zaokruzili da , mada nije narod u cg nista napredniji od naroda u srbiji ali ispravna milova diktatura vodi cg u evro integracije

#23 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 17 October 2007 - 18:50

eto posle godinu i po pokazala se ispravna odluka crnogorskog naroda sto su zaokruzili da , mada nije narod u cg nista napredniji od naroda u srbiji ali ispravna milova diktatura vodi cg u evro integracije



Hehehe prosvećeni apsolutizam na delu. :rolleyes:

#24 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 17 October 2007 - 20:08

Objasni ovo malo. Sta nisu konkretno ispunili da bi potpisali ovaj sporazum? Mislim, glavni kriterijumi tek slede kad postanu i zvanicno kandidati, a za to jos ima dosta vremena. Ovaj sporazum je vise politike prirode, a samim tim i neka vrsta pritiska na Srbiju da pozuri malo sa tim pridruzivanjem. Mnogo vazniji ekonomski i proceduralni kriterijumi CG tek sada ocekuju.

Ceo moj post je ironija, ali ako bas hoces. CG nikad ne bi mogla da postane clan EU jer nikad nece dostici nivo dekriminalizacije drustva kakvu EU zahteva. Ako bivseg predsednika i Premijera trazi druga drzava zbog teskog kriminala, tesko da ta drzava moze da se nazove normalnom, a jos manje demokratskom. Ako gledas samo bezbednosne sluzbe, kriminal, shvatices da sam u pravu. Ekonomiju i sudstvo da ne pominjem.
Kao sto sam rekao, sve je to politika. Ali naravno cestitam GRADJANIMA Crne Gore i zelim im da dokazu da nisam u pravu. Da promene vlast, pojedinci da zavrse u zatvoru, a da se drzava razvija kao sto i zasluzuje.

#25 bramil

bramil
  • Banned
  • 677 posts

Posted 17 October 2007 - 21:23

Sve čestike Crnoj gori.Sa srećom.
I putuj Evropo.

#26 Ari0ch

Ari0ch
  • Members
  • 929 posts

Posted 17 October 2007 - 21:41

Ceo moj post je ironija, ali ako bas hoces. CG nikad ne bi mogla da postane clan EU jer nikad nece dostici nivo dekriminalizacije drustva kakvu EU zahteva.

Po toj logici, ni nama nisu trebali isti taj sporazum da ponude, pa ipak jesu.

A to da sedis u Majchici Srbiji i pokazujes prstom na ovu ili onu drzavu kako je kriminalizovana me potseca na vic o dva tipa sa krivim ustima:

Naime, tip sa deformisanom donjom vilicom kaze tipu kome uzasno strce gornji zubi:

- Mawkumu, kad' god pada kisha, meni zu buna uzta vode.

na sta ce drugi:

- Pwa kwo twi je kwiw kad imas kwiwa usta!

edit: da skratim

Edited by Ari0ch, 17 October 2007 - 21:55.


#27 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 18 October 2007 - 15:25

Po svemu sudeci bicemo jedina zemlja okruzena NATO-om ,EU... Tesko nama! :rolleyes:

#28 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 21 October 2007 - 18:37

Izgleda da ce i Amfi da otpocne apsolutni post:

PODGORICA - Mitropolit crnogrsko-primorski Amfilohije ocenio je juče da je crnogorska vlast, usvajanjem novog Ustava, „pljunula na pravoslavnu crkvu“ i „ukinula svom narodu srpski jezik“.

- Usvajanje novog Ustava je pljuvanje po crkvi u Crnoj Gori - ocenio je mitropolit Amfilohije u besedi, posle crkvene službe u selu Trebesinu kod Herceg Novog. On je negativno ocenio to što u novom Ustavu nije navedeno da u Crnoj Gori vekovima postoji Pravoslavna crkva, čiji je jedini kanonski predstavnik Mitropolija crnogorsko-primorska Srpske pravoslavne crkve, navodeći da u Ustavu može da bude „sve drugo, ali ne i naziv pravoslavne crkve“.
Amfilohije smatra nedopustivim da se Crkva u Ustavu ne navede pod pravim imenom, već se svrstava u verske zajednice. On je upitao i ko ima pravo i u ime kojeg zakona i ideologije da „liši crkvu imena?“.



#29 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 21 October 2007 - 18:52

Izgleda da ce i Amfi da otpocne apsolutni post:

Pa mogu samo kazem da se nadam da ce biti doslediji od fah-kolege Jelenka :rolleyes:

#30 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 21 October 2007 - 19:15

A mozda Dzelenko i Amphy zajedno pocnu da strajkuju gladju.:rolleyes:
Pa se cak i limena konzerva srushi.:huh::