Jump to content


Photo
- - - - -

GP Brazila


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
128 replies to this topic

#16 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 19 October 2007 - 22:34


...sjajno...

...nisam od onih koji mogu da predvide razvoj događaja, ali mogu da primetim da posle duže vremena ponovo uživam u gledanju F1 (kiša u svakom slučaju ne odmaže opštem ugođaju)

#17 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 20 October 2007 - 20:51

QUALIFYING TIMES


Pole position shootout

1. MASSA Ferrari 1m11.931s

2. HAMILTON McLaren 1m12.082s

3. RAIKKONEN Ferrari 1m12.322s

4. ALONSO McLaren 1m12.356s

5. WEBBER Red Bull 1m12.928s

6. HEIDFELD BMW 1m13.081s

7. KUBICA BMW 1m13.129s

8. TRULLI Toyota 1m13.195s

9. COULTHARD Red Bull 1m13.272s

10. ROSBERG Williams 1m13.477s


Qualifying 2


1. RAIKKONEN Ferrari 1m12.161s

2. HAMILTON McLaren 1m12.296s

3. MASSA Ferrari 1m12.374s

4. ALONSO McLaren 1m12.637s

5. KUBICA BMW 1m12.641s

6. WEBBER Red Bull 1m12.683s

7. ROSBERG Williams 1m12.752s

8. TRULLI Toyota 1m12.832s

9. COULTHARD Red Bull 1m12.846s

10. HEIDFELD BMW 1m12.888s


Knocked out:


11. BARRICHELLO Honda 1m12.932s

12. FISICHELLA Renault 1m12.968s

13. VETTEL Toro Rosso 1m13.058s

14. LIUZZI Toro Rosso 1m13.251s

15. SCHUMACHER Toyota 1m13.315s

16. BUTTON Honda 1m13.469s




Qualifying 1

1. MASSA Ferrari 1m12.303s

2. ALONSO McLaren 1m12.895s

3. RAIKKONEN Ferrari 1m13.016s

4. HAMILTON McLaren 1m13.033s

5. WEBBER Red Bull 1m13.081s

6. KUBICA BMW 1m13.085s

7. COULTHARD Red Bull 1m13.264s

8. TRULLI Toyota 1m13.470s

9. HEIDFELD BMW 1m13.472s

10. FISICHELLA Renault 1m13.482s

11. LIUZZI Toro Rosso 1m13.607s

12. BARRICHELLO Honda 1m13.661s

13. ROSBERG Williams 1m13.707s

14. SCHUMACHER Toyota 1m13.767s

15. VETTEL Toro Rosso 1m13.853s

16. BUTTON Honda 1m14.054s


Knocked out:


17. KOVALAINEN Renault 1m14.078s

18. SATO Super Aguri 1m14.098s

19. NAKAJIMA Williams 1m14.417s

20. DAVIDSON Super Aguri 1m14.596s

21. SUTIL Spyker 1m15.217s

22. YAMAMOTO Spyker 1m15.487s

#18 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 20 October 2007 - 23:46

Hi everybody!

Posted Image

#19 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 21 October 2007 - 00:43

Hi Dr.Nick! ;) :huh: Ja danas nisam gledao kvalifikacije. Bio na svadbi. Najgori sam od sve dece na ovom podforumu. :) Mom egu jako prija sto je Masa osvojio pol. Sutra ce verovatno i da pobedi...mada me ne bi iznenadilo da Masa sutra ima neki iznenadni pit-stop 7 krugova pre kraja trke... :rolleyes:

#20 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 21 October 2007 - 08:28

mada me ne bi iznenadilo da Masa sutra ima neki iznenadni pit-stop 7 krugova pre kraja trke... :rolleyes:

Sve je moguce, u svakom slucaju ce biti zanimljivo.

#21 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 21 October 2007 - 09:08

Sutra ce verovatno i da pobedi...mada me ne bi iznenadilo da Masa sutra ima neki iznenadni pit-stop 7 krugova pre kraja trke... :rolleyes:



Vdim da si postao Masin fan... Malo neobicno jer sam misljenja da svaki ozbiljan poznavalac f1 (kao ti) ne smatra Masu preteranim talentom za voznju. Brz je nema sumnje, ali je decko sasvim prosecan TRKAC. Ne treba uzimati za ozbiljno primere recimo sa pretposlednje trke kada se onako ludacki trkao sa Kubikom u Japanu iz prostog razloga jer mu je staza to dozvoljavala pa su mogli da voze po stazi i oko nje. Neko rece treba da njih dvojca podignu spomenik Tilkeu za asfaltne zone izletanja jer da je sljunak ili pesak , vala ne bi se tako opusteno zaletali. Mislim da to malo ubija draz trkanja , jer recimo treba biti mudo pa na pojedinim stazama koje greske ne prastaju preteci nekog recimo Monako, Imola , setimo se samo kako je Alonzo majstorski u krivini obisao Sumija 2005 ako se dobro secam. Uf ala je to bilo do jaja... Pa ako cemo pravo bolje preticanje je bilo Kimi- Kultard isto u Japanu jer je Kimi cini mi se jedini od vozaca koristio spojnu putanju u krivini i samim tim imao vecu izlaznu brzinu iz krivine. E za to treba isto imati muda. Naravno Kultardov bolid je krs i tu nema spora ali u onakvim uslovima u Japanu razlike u bolidima su bile manje i tu je vise dolazila do izrazaja kontrola bolida nego snaga.

Hteo bih da samo nesto dodam kako rece Ascari sa kojim sam se u par navrata raspravljao oko Kimija i Mase. Cini mi se da je rekao kako ce Kimi ove godine imati vise DNF nego zavrsenih trka , i ispostavilo se kao promasaj jer Kimi do sada ima najvise pobeda u sezoni i samo dva DNF za koje on nije kriv (alternator u Spaniji i hidraulika u Nirburgringu). Ako pobedi na trci danas imace 6 pobeda sto je dve vise od najblizih konkurenata , a da ima velike sanse da NE osvoji titulu. Kakva glupost.


A sada malo da kazem o Hamiltonu... Vidite meni nesto nije jasno... Ruki je i ima sjajno odradjenu sezonu iza sebe , ali nekako sticem utisak da se ka tome i neminovno islo od samog starta sezone. U redu , covek je sjajan vozac i ima talenta za izvoz , ali mora se priznati da mu je od pocetka sve poslozeno na mesto. Usao je u meklaren koji je iz pepela (krs sezona 2006) ipak podigao Alonzo, jer nije tajna da je ovako sjajnom meklarenu doprineo najvise on u razvoju. Zatim, na pocetku sezone imao je pomoc telemetrije od Alonza ,koja od kako mu je uskracena u drugoj polovini pokazuje odnos 6-2 u korist Alonza. Iako na trci u Nemackoj nije osvojio bodove podiglo se puno prasine oko toga sto ga je kran vratio na stazu. E a ako se setimo Sene davno 89 god. u Japanu kada su ga stjuardi gurali na stazu , on je bio diskvalifikovan. Kasnije je Balestre priznao da je to uradio namerno da Sena ne osvoji titulu. Dalje, u Japanu je izveo u opasnoj situaciji break test uzrokujuci sudar Vetela i Webera, Skoro svi vozaci su se slozili da je Hamilton pogresio , ali je FIA ostala nema. U Brazilu je u petak koristio dva seta guma za kisu sto je zabranjeno i prosao opet nekaznjen . Podseticu samo da je u (citiram sa HR foruma ) "Monacu 2005 Ralf Schumacher je isto tako na treninugu u četvrtak imao incident sa gumom, koristio je jednu od Trullija i samim time prekršio pravilo i bio kažnjen - pazite sad - sa pola sekunde (+0.500) na najblje vrijeme u kvalifikacijama! "


Dvostruki standardi ,zar ne? I na kraju ono sto se desilo juce u Q3 kada je Hamilton slucajno ili ne izbio ispred Kimija u oba brza kruga i opet prosao nekaznjen. U Monci 2005 je ako se dobro secam Alonzo bio kaznjen jer je ometao Masu u brzom krugu iako je ovaj bio citavih 500m iza njega.
Oduzih post , ali eto malo da razmrdam ljude nesto su se uspavali pa niko da postuje . Mozda ne znaju da je proradio forum. Ajdeeeeeeeeee buuuuuudjeeenjeeeeeeeeee! Ponovo radi FOOOOOOORUUUUM. :huh: U razdro sam se na kraju sezone , nasao sam kad cu.

#22 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 21 October 2007 - 09:16

Realno, sve je na Hamiltonovoj strani, ali voljela bih da Hamilton ne pobijedi. Draza opcija mi je i Kimi, a najdraza Alonso, iako sumnjam, tim vise jer starta sa prljave strane staze. Ali ono sto ce biti zanimljivo su potezi Masse koji bi mogao biti odlucujuci faktor u utrci.

Jedva cekam! :rolleyes:

#23 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 21 October 2007 - 09:43

Jedan zanimljiv duel novinarke L'Eqipe i Hamiltona, ala se natovrzala na njega: :rolleyes:


L'Equipe writer Anne Giuntini was clearly unhappy with how Hamilton had let Kimi Raikkonen past in qualifying for the Brazilian Grand Prix.

Wasting little time to put her point of view across on the eve of what could be Hamilton's maiden championship, Giuntini suggested that the British driver had not been fair in his dealings with the Ferrari driver.

"For everybody, it is evident that twice you disturbed Kimi. Is everything good to become a world champion?" she asked.

Hamilton responded: "To be honest there is no reason for me to do anything to Kimi because if anything he can win..."

"You never showed him clearly that you could give him the track free?" Giuntini continued, as the two locked in a heated exchange.

"What do you want me to do? Put the indicator on?" Hamilton replied.

"You know exactly..." She said.

"I did the best job I could to get out of the way," Hamilton insisted. "And I did apologise to him if I did get in his way."

"Is that what you call the best job?" Giuntini continued.

"Yes," Hamilton responded.

Giuntini: "As a sportsman?"

Hamilton: "Yes. How are you at your job? Are you the best at your job? You never made mistakes....no?"

Giuntini: "Sometimes..."

Hamilton: "Oh, really..."

Other journalists managed to stir the press conference on to other topics, until one made the mistake of mentioning Giuntini's run-in with Hamilton, labelling it a "ridiculous exchange". The Frenchwoman saw this as her cue to pick up where she earlier left off.

"Let us continue the ridiculous exchange," she turned to Hamilton. "Do you think you can do everything you want and then you just apologise - is that the way it works in Formula One?"

"I'm not going to answer that," Hamilton finally snapped. "I just don't want to talk to you, to be honest."

Giuntini, who is married to Renault's head of engine track operations Denis Chevrier, was later seen in the paddock being berated by a rather angry McLaren boss Ron Dennis as well as Hamilton's father Anthony."

#24 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 21 October 2007 - 11:00

A jebi ga. Ocigledno je da ce Hamilton osvojiti. Mislim da je juce radio ono Kimiju samo kako bi pokazao svoju moc, tj. da moze da radi sta hoce a da njemu niko nista ne sme. Na kraju je Alonsova kazna u Madjarskoj odlucila titulu. Da ga ne kaznise tada verovatno bi pobedio i onda bi Alonso sada imao 108 bodova, Hamilton 105 a Kimi 98. Steta.

#25 HighFly

HighFly
  • Members
  • 1,288 posts

Posted 21 October 2007 - 11:04

Iskreno smorila su sva dešavanja van staze ove sezone. Na početku sam navijao za Hamiltona, ali kako je sezona odmicala sve manje i manje, jer ima izraženu protekciju od strane tima, a izgleda da sam razvio alergiju na tako nešto posle Schumacherove ere.

Moja prognoza je da će Hamilton sigurno konzervativno startovati i pasti na treće ili čak četvrto mesto ukoliko Alonso bude maksimalno agresivan i sa te pozicije kontrolisati trku. Massa će dovesti auto kući, Raikkonen drugi, Alonso treći, dok će Hamilton uzeti titulu.

#26 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 21 October 2007 - 11:35

Moja prognoza je da će Hamilton sigurno konzervativno startovati i pasti na treće ili čak četvrto mesto ukoliko Alonso bude maksimalno agresivan i sa te pozicije kontrolisati trku. Massa će dovesti auto kući, Raikkonen drugi, Alonso treći, dok će Hamilton uzeti titulu.


Pa ukoliko Hamilton odmah na pocetku padne na trece ili cetvrto mjesto, tj. ako se Alonso odmah na startu uspije probiti, budi siguran da mu nece dopustiti da osvoji titulu, jasno pod uslovom da se Alonsu tijekom same utrke ne dogodi nesto nepredvidjeno.

Ali treba racunati i na Ferrari koji ce takodjer ici na sve ili nista; oni bi posebno omastili brkove da Kimi bude prvi, a Massa drugi.

Edited by Ziza, 21 October 2007 - 11:36.


#27 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 21 October 2007 - 13:06

Vidim da si postao Masin fan...

Eh fan...teska je to rec... :rolleyes: Decko mi je poprilicno kidao zivce ove sezone, ali je isto tako umeo da me oraspolozi nekim ludackim potezima. Poprilicno je ekstreman. Dosta emotivno prilazi svom poslu, i to je ono sto ga najvise koci u sustini. Kod njega vidim jaku zelju za napretkom i pobedama koja je mozda i nerealna, ali dok se trudi ima pravo na to...

#28 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 October 2007 - 16:15

Prvo da vas sve pozdravim posle x nedelja. HAM uzima sigurno, može da bude vrlo obazriv prema pneumatikama i da ide ladno na 3 pitstopa, opet ima tu brzinu da završi do 5. mesta. Bez obzira na TR, ne berujem da će MAS da pusti prvo mesto. Od prve krivine Ferrari 1-2, videćemo dalje, verujem da će biti dobra trka.

Poseban pozdrav za Sennu (Miki the Great?), prognoza je bila loša, nisam mu (RAI) verovao.

#29 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 21 October 2007 - 16:36

Prvo da vas sve pozdravim posle x nedelja. HAM uzima sigurno, može da bude vrlo obazriv prema pneumatikama i da ide ladno na 3 pitstopa, opet ima tu brzinu da završi do 5. mesta. Bez obzira na TR, ne berujem da će MAS da pusti prvo mesto. Od prve krivine Ferrari 1-2, videćemo dalje, verujem da će biti dobra trka.

Poseban pozdrav za Sennu (Miki the Great?), prognoza je bila loša, nisam mu (RAI) verovao.




Hvala na pozdravima! Eto moderatori (ili sistem administratori) vratili su nickove na pocetak. Nadam se da se prepoznajemo... :rolleyes: Nemoj se vredjati nisam hteo da te napadnem , samo sam istakao da je eto Kimi koliko toliko pokazao da je vredan paznje. Jos traje nada, mala , ali tinja, videcemo za dva sata. Aj uzivaj u trci. B)

#30 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 21 October 2007 - 17:01

...lepo vreme, sjajna atmosfera...počinje za par minuta... :rolleyes: