Jump to content


Photo

Jedno pitanje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#16 punkpetarpan

punkpetarpan
  • Members
  • 8 posts

Posted 13 July 2002 - 17:40

kojote , mlad si ochito..ne zelim da ulazim u polemiku ali eyesburn su kooooooooompletno skinuli fazon bad brains ! cak kojot i nije(iako se trudi) skinuo u originalu glas H.R.(pevaca bad brains)..zato je to oliveru iz "kanda , K.&N." poslo za rukom...sto se tice pesama-poslusaj system of a down "toxicity" album..mislim da je peta ili sesta stvar ali nisam siguran(preslusaj sve) - pocetni rif ISTI kao fool control...inace autor moze da tuzi drugog izvodjaca kad on "skine" vise od tri takta pesme tj 4 i vise...eyesburn su malo "procistili zvuk u odnosu na original i skinuli samo TRI TAKTA!!!slucajnost?ne bih rekao , pogotovo sto
ZNAM da su oni preslusali system of a down!!! ako sviras ista provali da je cak i tonalitet isti(koliko se secam)...ja imam 26 god pa i dalje ucim o muzici..nemoj sebi dozvoliti da imas mozda 300 cd ova (ili manje) pa da mislis da znas SVE!!!ja imam mnoooogo vise pa opet mislim da ne znam nista o muzici.problem novih generacija je sto misle da je eyesburn doneo reggae na ove prostore...pritom del arno svira vec 20 god(kojot je bio clan del arno ako nisi znao)...da ne spominjemo haustor i sve to...klinke od 16 -17 god misle da je "tamo neki bob MAJERLI" cuo za eyesburn iz srbije i obradio NJIHOVU pesmu exodus?!?!?!
dokle tako....?

#17 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 14 July 2002 - 03:48

Za mene je Marley,pa onda veeeeeeeeeeeeeeee
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeliki
razmak,zatim ostale grupe i izvodjaci.Kapiram o cemu pricas kad kazes da je eyesburn skinuo deo te pesme,ali su to radile i najvece grupe,trenutno je kasno pa me mrzi da pisem i prisecam se,ali uskoro dobijas spisak grupa koje su na taj nacin uzimale,uglavnom,pocetak nekih pesama.Del arno bend,i haustor su fantasticne grupe(kojot je svirao u del arno bendu odavno,svirao je trombon),ali hocu da kazem da eyesburn svira fantastican rege,i voleo bi da mi sad kazes da nije tako.

#18 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 14 July 2002 - 16:44

"pravi, domaci reggae" :grin::grin:

Sustina je u tome da ne mozemo govoriti o "originalnom domacem bendu" (yet?)

Kada BadBrains koriste "klasike" da bi napravili nesto novo - to je originalno (usput, oni logicno i osecaju "black music", i fakat su poceli pre vise od 15 godina). A kad Eyesburn zvuce kao...BadBrains-gone- NuMetal, oni jos uvek nemaju nista SVOJE.
Ali doprinose da srpska rok scena ne bude zaostala.

#19 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 14 July 2002 - 17:00

Osecam se kano fish outta water jer niti znam ko su Badbrains (znam neke sa bad brainovima, ali ne verujem da se misli na te :grin:) i Eyesburn (mada 2 sata posle ponoci i moje eyes bas onako burn zesce :grin:) ali zar nisu bas domaci bendovi bili Bijelo Dugme i Leb i Sol? Uf, smejacete se, ali eto da pitam. Pa i YU grupa, Smak...?

#20 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 14 July 2002 - 17:09

Hmm, Indy. Mislim da su oni koje si naveo precesto zvucali kao uzori im; mada je Bregovic ipak kapacitet u originalnim resenjima. (On stvarno MISLI dok ostali samo sviraju:grin::grin:)

Mozda su Idoli imali najoriginalniju zahvat sa "Odbrana i poslednji dani". NIKO u svetu nije napravio takvo nesto (ne da ja znam :smile: )

P.S. Fanovi verovatno imaju bolji opis: BadBrains su prvi crnci koji chupali gitare (a bogami i basove) posle Hendrixa, i zamisli - bio je to neki postmodernisticki punk/core.

Posted Image
_________________
*can you see?*

[ Izmena poruke: aenima na dan 2002-07-14 18:23 ]