Jump to content


Photo

Jedno pitanje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 11 July 2002 - 04:06

Zasto se lozite na dolazak Stonsa,kad postoje nase grupe koje bi napravile bolju atmosferu nego oni!?Ja bi na primer vise voleo da odem na dogadjaj kao sto je proslava 202,nego na koncert stonsa.OK kapiram one starije,koji su slusali tu muziku kad je bila aktuelna,ali sad ima mnogo boljih stvari.Jer hocete da odete samo zato sto su nenormalno popularni?Kapiram da se ode na koncert neke stare grupe koja je OK,a ne smaranje poput stonsa(izvinjavam se svim starijim,zato sto njih kapiram,jer kad ja dodjem na vase godine,moja deca ce pljuvati muziku koju ja sad slusam)

#2 DeepPurple

DeepPurple
  • Members
  • 506 posts

Posted 11 July 2002 - 09:25

Stonsi jesu s*****e, ali generalno muzika iz onog perioda (60-e i posebno 70-e), izuzimajuci Stonse, je vrhunac koji je ljudska rasa dostigla u muzickom stvaralastvu. Ne slazem se da danas ima mnogo boljih stvari, stavise ima samo losijih.

Inace, ja imam 18 godina.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Music is the best" - Frank Zappa

[ Izmena poruke: DeepPurple na dan 2002-07-11 10:27 ]

#3 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 July 2002 - 11:46

DeepPurple:
"Music is the best" - Frank Zappa

Information is not knowledge. Knowledge is not wisdom. Wisdom is not truth. Truth is not beauty. Beauty is not love. Love is not music. Music is the best.

- Frank Zappa

Hvala ti DP sto si me podsetio na ove genijalne reci.

#4 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 11 July 2002 - 22:38

If I could stick my pen in my heart
And spill it all over the stage
Would it satisfy ya, would it slide on by ya
Would you think the boy is strange? Ain't he strange?

If I could win ya, if I could sing ya
A love song so divine
Would it be enough for your cheating heart
If I broke down and cried? If I cried?

I said I know it's only rock 'n roll but I like it
I know it's only rock 'n roll but I like it, like it, yes, I do
Oh, well, I like it, I like it, I like it
I said can't you see that this old boy has been a lonely?

If I could stick a knife in my heart
Suicide right on stage
Would it be enough for your teenage lust
Would it help to ease the pain? Ease your brain?

If I could dig down deep in my heart
Feelings would flood on the page
Would it satisfy ya, would it slide on by ya
Would ya think the boy's insane? He's insane

I said I know it's only rock 'n roll but I like it
I said I know it's only rock'n roll but I like it, like it, yes, I do
Oh, well, I like it, I like it, I like it
I said can't you see that this old boy has been a lonely?

And do ya think that you're the only girl around?
I bet you think that you're the only woman in town

I said I know it's only rock 'n roll but I like it
I said I know it's only rock 'n roll but I like it
I said I know it's only rock 'n roll but I like it, like it, yes, I do
Oh, well, I like it, I like it. I like it...

(Jagger/Richards)

#5 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 July 2002 - 23:06

Eto recimo tu pesmu bas konkretno nikad nisam vol'o... za mene rock'n'roll onda (govorimo o davnim vremenima) nikako nije mogao biti "samo" rock'n'roll (videti pod citat Franka Zappe).

Mislim da se na stonsima bas vidi kako veliki uspeh moze biti rezultat puke srece. I debelih usana, naravno. :razz:

#6 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 12 July 2002 - 00:47

Aha, Indy tako se nesto i meni javljalo dok ih nisam videla uzivo. Moj pun respekt i naklonost alternativnim grupama, ali na tom mestu shvatih zasto su veliki - veliki.

Inace je pesma (daleko od toga da je najbolja) ponudjena kao odgovor na :
>>...Zasto se lozite na dolazak Stonsa,kad postoje nase grupe koje bi napravile bolju atmosferu nego oni!?...<<

Vredi li stvarno raspravljati "zasto" sa nekim ko se uzda iskljucivo u "pravo-domace"?

#7 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 July 2002 - 01:48

aenima:
Aha, Indy tako se nesto i meni javljalo dok ih nisam videla uzivo. Moj pun respekt i naklonost alternativnim grupama, ali na tom mestu shvatih zasto su veliki - veliki.

Ma svaka cast njima, volim i ja velikane, da ne kazem dinosauruse, Floyd, Purple i sl... Samo, dinosauri imaju tu malcice nezgodnu naviku da malo malo pa izumiru :grin:

Inace imam moj antiratni projekt "Metalom se metal izbija" po kome bi se na liniju fronta dovaljali zvucnici velicine pokojnog WTC i odatle pustila recimo Metallica na nekih 6.7*10E9 Watti... pa nikom vise (od onih koji prezive) ne bi palo na pamet ni da ratuje a ni da kaze "it's only rocknroll"... Kakav bRe only! :grin:

#8 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 12 July 2002 - 04:30

aenima:
Aha, Indy tako se nesto i meni javljalo dok ih nisam videla uzivo. Moj pun respekt i naklonost alternativnim grupama, ali na tom mestu shvatih zasto su veliki - veliki.

Inace je pesma (daleko od toga da je najbolja) ponudjena kao odgovor na :
>>...Zasto se lozite na dolazak Stonsa,kad postoje nase grupe koje bi napravile bolju atmosferu nego oni!?...<<

Vredi li stvarno raspravljati "zasto" sa nekim ko se uzda iskljucivo u "pravo-domace"?





Ja se ne uzdam u pravo domace,naprotiv vise volim strane grupe,ali nema sanse da se bolje provedem na koncertu sugavih stonsa,nego na koncertu eyesburna!!!

#9 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 July 2002 - 05:32

kojot:
...ali nema sanse da se bolje provedem na koncertu sugavih stonsa,nego na koncertu eyesburna!!!

Verujem ti, mada ja za taj eyesburn nikad nisam ni cuo (osim evo sad od tebe) :smile:

#10 todayistheday

todayistheday
  • Members
  • 309 posts

Posted 12 July 2002 - 12:22

Eyesburn su plagijatori i bezveznjaci,bend za decicu!

#11 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 12 July 2002 - 13:43

Dobro, korektni su Eyesburn, trude se.
Oni su mi jedini interesantni od ove nove scene (posle 1995.) Ono o cemu ti pricas, Kojote, je "stamomsrcuviseprija". I jedno je atmosfera na koncertu klubskog, alternativnog benda, a drugo je koncert giganata. Da sad ne ulazim u detalje razlika izmedju domacih i stranih bendova.

Kad vidis Stonese, shvatis da ni ta HARIZMA nije bas mistifikacija ko sto se na prvi pogled cini.

#12 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 July 2002 - 13:54

Ma svaka cast za harizmu, ali sta je s muzikom?! Osim "jumpin' jack flasha" ne znam ni jednu stvar od Stonesa koja me stvarno uzbudjuje. Ovo je opet ono o ukusima, ali eto.

#13 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 13 July 2002 - 00:58

todayistheday:
Eyesburn su plagijatori i bezveznjaci,bend za decicu!



To sa plagijatorima su izmislili ljudi koji nemaju pojma o muzici,a ti si, posto nemas 2 grama mozga,to prihvatio.Pocni malo da razmisljas svojom glavom,a ne tudjom koja te gluposti namece.

#14 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 13 July 2002 - 01:01

todayistheday:
Eyesburn su plagijatori i bezveznjaci,bend za decicu!



Taj bend za decicu svira fantastican rege i rege-cor,ali naravno ti si glup da to skapiras.


P.S.-kazes plagijatori.Pa kazi mi onda kog su to skinuli,ili ciju pesmu su ukrali!?

#15 todayistheday

todayistheday
  • Members
  • 309 posts

Posted 13 July 2002 - 07:59

Deckic,uci se:

#1 METAL ALBUM OF THE YEAR "TODAY IS THE DAY, TODAY IS THE DAY (AMPHETAMINE REPTILE, 1996) REAL ANGER. REAL HATRED. REAL SONGS. THEIR WILLPOWER LP WAS THE BEST RECORD OF 1995, HANDS DOWN. HEAVINESS THAT MUST BE HEARD TO BE BELIEVED. WATCH FOR STEVE AUSTIN AS THE NEXT MONSTER OF HEAVY. HE GETS IT BOTH MUSICALLY AND PRODUCTION-WISE."
http://www.todayistheday.org
Eyesburn,kakva zgodna sala...