Jump to content


Photo
- - - - -

ugljeni hidrati, WTF!?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#1 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 09 September 2007 - 17:24

.... prochitah vishe od nekoliko stranica na netu.... u vishe od nekoliko navrata... sa sve podelama, latinskim nazivima, fotosintezama, brojkama i slovima..... i hemijskim oznakama... i opet mi nije kristalno jasno kako ta mashinerija funkcionira.....

..... zashto sam sita samo od ugljenih hidrata?
..... zashto mi se posle paste jede chokolada?
..... kako radi ta veza penne -> insulin -> hipoglikemija?
..... gde da pritisnem da my dear brain prihvati chiniju paradajiza i krastavaca kao zadovoljenje potrebe za jedan obrok? mad.gif

#2 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 09 September 2007 - 18:10

npr. : Hidroksicitrat zapravo inhibira enzim hidroksicitrat liazu, enzim koji pretvara suvišne ugljikohidrate u masne kiseline. Neke osobe imaju urođen višak ovih enzima i ubrzano pretvaraju ugljikohidrate u masti. Istovremeno, glukoreceptori mjere nivo glikogena i jetri i nedostatak glikogena signaliziraju mozgu kao glad. Ovakove osobe imaju istovremeno jaku potrebu za ugljikohidratnom hranom i slatkim.

ume li neko ovo da prevede na srpski?.....i da predlozzi kontraofanzivnu taktiku?

#3 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 09 September 2007 - 19:36

QUOTE(maski @ 9 Sep 2007, 19:24) <{POST_SNAPBACK}>
..... gde da pritisnem da my dear brain prihvati chiniju paradajiza i krastavaca kao zadovoljenje potrebe za jedan obrok? mad.gif


Nastruži preko njih čokoladu, pošećeri, prelij medom, i ćeraj. laugh.gif

#4 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 10 September 2007 - 09:24

QUOTE(maski @ 9 Sep 2007, 18:24) <{POST_SNAPBACK}>
..... zashto sam sita samo od ugljenih hidrata?


zato što je to normalno smile.gif  To je primarni nutritivni izvor, ostalo su pomoćne supstance. Masti se stvaraju samo u višku UH i to je onako.. njihov storage oblik.., proteini su prvenstveno gradivni/funkcionalni.

QUOTE
..... gde da pritisnem da my dear brain prihvati chiniju paradajiza i krastavaca kao zadovoljenje potrebe za jedan obrok? mad.gif


Ne, ne, pravo pitanje hoćeš li da stvoriš osećaj sitosti ili da 
odmiriš energetske potrebe.

Osećaj gladi je čist refleks. Generišu ga raznorazne stvari, neki h
rmoni, al hajde da kažemo da su primarni receptori na 
istezanje u želucu. Tj. dugo prazan želudac - javlja se glad i obrnuto. Kad par puta uneseš dovoljno salata, raz
iće se
tzv. adaptacija na stimulus, nećeš osećati glad zato što su recept
ri istegnuti i u tom trenutku se upali sitost, ali posle opet ogladn
š
nezavisno od njihovog stanja, zato što salate i ostalo nisu energetsk
 nadoknadile ono što je trebalo. A kako da znamo koliko nam to tre
a?

Pa, nauka ne bi bila to što jeste da neko nije otkrio kako se to
radi smile.gif Al dosta udavih. pozz. 

#5 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 10 September 2007 - 13:43

Pile (mmmm, piletina tongue.gif ) objasni malo više naučno, a pre neki dan videh na satelitu objašnjenje prikladnije za nas neuke. wink.gif

Elem, zašto nam ide vodica na usta samo na razne čokoladice, majoneze, masne sireve, krmetinu, jaja - sve što ubija, a ne salatice, nemasne stvari i vitamine.

Čika na TV-u je lepo objasnio razvlačeći nekoliko desetina metara dugačko platno, koje predstavlja period ljudske istorije u kom su smo gladovali i u kome je hrana bogata mastima bila prava premija.

Na kraju, prst platna predstavlja period u kome (deo) čovečanstva živi u izobilju.

Zbog tog ogromnog perioda tijelo nam traži energiju, u kojoj smo milenijumima oskudevali.

Zato je, na žalost, prirodno da nam se jedu ugljeni hidrati, a ne i ostale, manje pogubne tvari. dry.gif

Edited by CTPAX, 10 September 2007 - 13:48.


#6 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 10 September 2007 - 14:21

blink.gif

kolko se secham cokoladu su otkrili onomad nedavno...... na tom dugachkom platnu mora da je dugo dugo dominiralo kitovo il fokino salo...a na to mi se bash i ne dizze....apetit.....

no,

ako je organizam toliko pametan da mozz razluchiti izvor energije od pratechih elemenata (a jeste)....ZASHTO ONDA NE KORISTI TE REZERVE kad dnevni unos sidje sa 2500 na 1200 cal? nego popali sve alarme ko blesav.....sroza mi napajenje u svim vitalnim organima.... krv mi dezertira iz svih perifernih sudova i mozak pochinje da kolabira usled nestashice goriva....

...mcm, stvaaaarno nema smisla...tolika panika zarad jedne omanje vangle karbonara?!

#7 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 10 September 2007 - 14:42

QUOTE(maski @ 10 Sep 2007, 15:21) <{POST_SNAPBACK}>
blink.gif
kolko se secham cokoladu su otkrili onomad nedavno...... na tom dugachkom platnu mora da je dugo dugo dominiralo kitovo il fokino salo...a na to mi se bash i ne dizze....apetit.....


Ne znam odakle ti baš kitovina i fokavina. Ove prve sigurno nisu mogli baš lako da navataju, a i nisu baš svi naši preci živeli na moru. Bilo je tu malo i lova kopnenih živuljki, posebno nakon izuma oružja (fakat je da je foka jedna od retkih koju možeš da utučeš običnim kamenom - u glavu natenane).

A to što se tebi ne diže apetit - to je zato što dugo nisi jela ta dva jela, pa si se odvikla. tongue.gif

Ali, nije u tome poenta. Poenta je da nam organizam traži jaku hranu. Da li je to kitovina ili čokolada, da li je direktno masno ili lako preradivo slatko - nebitno, važno da su ugljeni hidrati.

QUOTE
ako je organizam toliko pametan da mozz razluchiti izvor energije od pratechih elemenata (a jeste)....ZASHTO ONDA NE KORISTI TE REZERVE kad dnevni unos sidje sa 2500 na 1200 cal? nego popali sve alarme ko blesav.....sroza mi napajenje u svim vitalnim organima.... krv mi dezertira iz svih perifernih sudova i mozak pochinje da kolabira usled nestashice goriva...

...mcm, stvaaaarno nema smisla...tolika panika zarad jedne omanje vangle karbonara?!


Ne, vrlo ima smisla, samo nam se ne dopada.

Organizam čuva zalihe za "ne daj bože". Pre nego što proglasi to "ne daj bože" stanje, mora da pokuša da te natera na sve načine da se cimneš, nađeš klopu i oždereš se. Tek ako vidi da mu ne uspeva desetak dana, priznaje da je đavo odneo šalu i tek tad kreće da troši svoje brižljivo čuvane zalihe, da ne bi crko od gladi.

Čuh negde i da ide čak tako daleko da, ako u sred trošenja dragocenog salceta (mukotrpnim treningom, na primer) podariš organizmu redak čokolade, izdajnička hipofiza (valjda ona), još dok je čokoladica u ustima, trenutno blokira trošenje sala dok se novopridošla energija ne iskoristi.

Dakle - čuvamo salo ko Ameri naftu i tu nema boga. tongue.gif

#8 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 10 September 2007 - 15:49

QUOTE(maski @ 10 Sep 2007, 15:21) <{POST_SNAPBACK}>
ako je organizam toliko pametan da mozz razluchiti izvor energije od pratechih elemenata (a jeste)....ZASHTO ONDA NE KORISTI TE REZERVE kad dnevni unos sidje sa 2500 na 1200 cal? nego popali sve alarme ko blesav.....sroza mi napajenje u svim vitalnim organima.... krv mi dezertira iz svih perifernih sudova i mozak pochinje da kolabira usled nestashice goriva....


lol_2.gif

pa ne, počnu da se koriste rezerve prilično brzo. Istog trenutka kad padne nivo glukoze, krene da se razlaže glikogen iz jetre. Kad se i to potroši, aktivira se refleks gladi, radije nego da počnu da se razlažu masti. CTPAX ti je objasnio zašto wink.gif

Recimo da pojedeš kroasan sa čokoladom. Testo ima skrob, čokolada ima različite vrste složenih i prostih šećera, drugim rečima, u pitanju su različite kombinacije prostih šećera - glukoze, fruktoze i galaktoze. Prvi zadatak je da se sve složeno razloži u prostije komponente i to je zadatak različitih enzima, sve proste supstance se apsorbuju preko tankog creva, odatle glukoza dospeva u krv. Ako razmutiš kašičicu šećera u vodi, videćeš da će da -nestane-, odnosno, šećer je rastvorljiv u vodi, ali ako ga pomešaš sa suncokretovim uljem, ostaće čitav, odnosno, nije rastvorljiv.

Ono što zovemo krvlju u svakodnevnom životu, u mikrosvetu je voda u kojoj se nalaze ćelije, najviše ima eritrocita, pa je zato crvene boje. Ta voda je istog sastava kao i ona u čaši i rastvoriće šećer, ali membrana ćelije je od masti (nešto drugačija od ulja) i kroz nju ne može da prođe. Svaka ćelija našeg tela ima tzv. vodene prolaze (možeš da napraviš asocijaciju sa vazdušnim mostom i Berlinom) koje prave proteini i kroz koje može da prođe glukoza. Ima više tipova tih receptora, a razlika je u tome kada i kako se otvaraju. Kanali u mozgu su uvek otvoreni i glukoza odmah ulazi, kanali u mišićima se otvaraju samo kada su aktivni, a kanali u jetri se otvaraju samo kada im to kaže insulin. To je drugi zadatak, da se omogući unos.
Treći zadatak je da se sve to iskoristi, ali to je neka druga priča.

Zato nastaje problem kada dijabetičari unesu insulin. Mi aparatima za sada ne možemo da regulišemo koliko je tačno insulina potrebno kao što bi to telo moglo i uvek se unese više nego što treba. To otvori puno kanala i sva raspoloživa glukoza uđe unutra, i ne ostane ništa što bi moglo da dospe do mozga. Tada nastaje šok.

Edited by _Pile_, 10 September 2007 - 15:55.


#9 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 10 September 2007 - 19:22

Tek ako vidi da mu ne uspeva desetak dana, priznaje da je đavo odneo šalu i tek tad kreće da troši svoje brižljivo čuvane zalihe, da ne bi crko od gladi.

desetak dana
desetak dana
desetak dana
desetak dana


...nishta..... pripremam se za tiltovanje s nadom da che radije prechi na troshenje nego samoubojstvo s ledja hipoglikemijom.... u komi.....

#10 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 10 September 2007 - 19:38

jbt!.... ko skidanje s droze!

tz tz tz

#11 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 11 September 2007 - 18:50

patim... sad.gif

ja nechu da jedem shto on iska a on neche da vari shto ja jedem.....

#12 Lurker

Lurker
  • Members
  • 594 posts

Posted 13 September 2007 - 11:39

maski, mnogo se patite... koji je razlog izbacivanja ugljenih hidrata iz ishrane? smanjenje telesne tezine? pretpostavljam da nije zdravstvene prirode jer i dijabeticarima preporucuju unos kompleksnih ugljenih hidrata radi odrzavanja konstantnog ali niskog nivoa secera u krvi.
mnogo se te stvari u vezi pravilne ishrane nepotrebno komplikuju; cenim nauku koja je dokazala i potvrdila sve ono sto smo nekako vec naslucivali...
ako jedete puno rafinisanog testa/slatkisa i sl, jos vise cete ogladneti, ako ne jedete redovno u toku dana sve cete nadoknaditi kad vas glad savlada i sl.
smanjenje telesne tezine je uvek dugorocna stvar, ne moze se to na brzaka, tako da tako dramaticna stvar kao izbacivanje ugljenih hidrata tesko da moze da potraje (ovo verovatno ne zelite da cujete, ali budimo realni).

najcesci razlozi povecanja telesne tezine:
- stizu nas godine (sa starenjem - a u to se racuna od 25-te pa nadalje, smanjuje se misicna masa), smanjenjem misicne mase, usporava se metabolizam (to vam je onaj sindrom sto vise smanjujes kalorije manje gubis na tezini); ovo se moze korigovati redovnim treniranjem (nista preterano, 2 puta nedeljno)
- smanjeno kretanje (sve se manje hoda a sve se vise vozi, na poslu se sedi, itd), sa ovim se mozete lako izboriti, dovoljno je da planirate 1/2 sata, ili sat energicne setnje svaki dan, ili se bavite nekim sportom koji volite, iako je hodanje verovatno najbolje - nabavite psa, to ce vas naterati da redovno setate (ps. ako ste skoro dobili bebu, dalje ne morate ni da citate, cudo jedno kako deca skidaju kilazu roditelja...)
- nedovoljno sna (spavate li 8 sati ili vise dnevno, svaki dan?)
- ishrana je nekvalitetna, preobilna i lose balansirana

sto se ishrane tice (ovo je sve opste poznato):
- izbegavati procesovanu hranu (sve kuvajte sami i pripremajte od svezeg voca, povrca, mesa/ribe/jaja)
- izbegavati secer, so, izbaciti vestacke aditive i hemiju
- smanjiti rafinisane ugljene hidrate (beli hleb zameniti integralnim, koristiti basmati ili braon pirinac, rezance i sl. smanjiti na minimum, ne koristiti komercijalne slatkise)
- smanjiti rafinisane masti (puter umesto svinjske masti, izbaciti margarin)

ali, cesto se zaboravlja sledece:
- treba jesti redovno (dorucak, rucak, vecera), ali ne izmedju obroka
- kontrolisati kolicinu porcija (ako se vec balansirano hranite, smanjiti kolicu za 1/3 je definitivno najjednostavnije i najuspesnije)
- svaki obrok treba da je balansiran da sadrzi protein (meso, riba, jaja, mlecni proizvodi), povrce/voce, malo nerafinisanih ugljenih hidrata (testenine, pirinac, krompir, pasulj) i masti (puter, ulja, riblje masti) - prva dva treba da cine osnov svakog obroka, druga dva su takodje neophodna ali treba kontrolisati kolicinu

glad ne dolazi samo iz stomaka, nego i iz mozga, a priroda nas je obdarila sa culima koja ce vam uvek bez greske tacno reci sta je dobro, sta nije, sta da jedete, kad je dosta i kad da stanete. hrana nije samo da se napuni stomak, vec prvo i najvaznije da se zadovolje cula ukus, miris, vizuelno sarenilo, sezonske varijacije, slano, slatko, masno, sveze, raskuvano, mekano, hrskavo. da li vam je stomak pun, je najmanje bitno. ako hrana zadovoljava cula i hranite se radi uzivanja, kolicina (punoca stomaka) s vremenom postaje sekundarna. kultura ishrane je nesto najprirodnije, a mi smo sve to poceli da zaboravljamo, jede se na brzinu, s'nogu, porodice ne sednu zajedno za sto, nego trpaju u sebe bilo sta buljeci u televizor. obrok je i socijalna prilika koju treba da podelimo sa porodicom, prijateljima, kolegama. treba jesti, uzivati, pricati, smejati se, obrok traje bar pola sata a ne na brzaka pojesti - strpati u sebe serpu rezanaca a onda huktati jer boli stomak, a jos bi nesto jeo... jeo bi jer ti je organizam i cula nezadovoljena a vec si postigao maksimum kolicinski.

#13 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 13 September 2007 - 15:54

prochitala sam.... :rolleyes: .... retern-irachu....al ne sad.... retern je jednako obiman a sad mi se ne da kuckati....

#14 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 13 September 2007 - 20:31

.... pricha je dobra ali lici na propoved... ali ja mnogo vishe volim mehaniku od veronauke jer je practice daleko komplikovaniji od preach.... iz vishe od nekoliko razloga..... a nedostatak volje i odluchnosti najmanji su od svih (razloga) ....

- ne mogu osporiti da nash organizam jako dobro zna shta valja a shta ne jer sam imala priliku da se licno uverim u to. ali je isto tako chinjenica da u neko doba on na to zaboravi i podlegne navikama i ovisnostima..... i brzo prestane da bude vazzno shta je dobro za organizam nego postane primarno shta je dobro za jezik (kao shto je lepo rekao strax)....

- najveci broj namirnica su ugljeni hidrati... najveca potreba organizma je za energijom pa tek onda sve ostalo (kao shto je napomenuo pile)...... ugljeni hidrati se veoma brzo razlozze u shechere.... pankreas (u sad vec, po statistikama, veeeelikog broja ljudi) luci prekomernu kolicinu insulina koja usisa glukozu iz krvi te gliko receptori shalju SMS mozgu : G.L.A.D.A.N mnoooogo!!! .... te zato moj mozak pochne da me fleshuje slikama menazz cokolade za kuhanje neposredno po finom intake-u karbonara (recimo)....

takav pankreas sa takvim insulinom vishe puta dnevno obara nivo glukoze odrzzavajuchi steady nivo hipoglikemije.... vremenom organizam uspostavi tolerantnost na insulin izazivajuci pankreas da luci josh vishe i onda polako ali sigurno ushetamo u dijabetes (za koji jec imamo predispozicije 'cause it runs in the family)..... [moliO bih da mi se greshke ne uzmu za zlo i da ih pile ili strax isprave jerbo je ovo layman tumachenje nastalo sklapanjem puzzle-a]

- moj organizam priznaje iskljucivo radikalne metode... ili sve ili nishta..... da bi ga se nateralo da me ne maltretira simptomima nego da lepo u miru i srechi prihvati tanjur salate ili supe kao zadovoljavajuci obrok, mora ga se izvesno vreme lishiti droze. evo, danas vec, samo posle 4 od 10 navedenih dana doshlo je do prekretnice :rolleyes:

#15 Lurker

Lurker
  • Members
  • 594 posts

Posted 14 September 2007 - 09:36

propoved, izvini, nije mi to bio cilj... nauka to sve lepo objasnjava, jedino sto se zadrzava samo na bio-hemijskim reakcijama u telu, a to je samo deo price (jer covek nije jednostavna mehanicka konstrukcija). meni je interesantnije sta se desava na toj relaciji um-porivi-ukusi, kao i mehanizmi dugorocnih promena. nego da ne idem u detalje...
zelim vam puno uspeha u vasem radikalnom metodu.