Jump to content


Photo

U Skripcu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 burning flame

burning flame
  • Members
  • 104 posts

Posted 09 September 2007 - 10:29

Da li neko zna gde se mogu naci biografija ili neke informacije o ovom bendu na netu?

#2 DickOverfrick

DickOverfrick
  • Members
  • 249 posts

Posted 09 September 2007 - 15:15

imas u yu rock enciklopediji

... Nukleus grupe činili su klavijaturista Zoran Vulović Vule, pevač Milan Delčić Delča i gitarista Aleksandar Vasiljević Vasa. Delčić je na početku svirao gitaru, ali je vremenom odustao od te uzaludne aktivnosti... U početku su se zvali Prolog za veliki haos i Furije furiozno furaju. Krajem 70-ih počinju da rade kao novinari-saradnici u emisiji "Mladi novi svet" na Studiju B. Ta emisija je 1981. godine prerasla u "Ritam srca". Delčić je bio kum emisije i njegov glas je snimljen na špici.

Godine 1980. menjaju ime i postaju U škripcu, jer su se tako osećali. Stalno su kuburili sa instrumentima i finansijama. Pridružuje im se bubnjar Miloš Obrenović, a nešto kasnije dolazi gitarista Alekandar Lukić Luka, koji je dobio ulogu basiste. Prvi snimci, pesme "Proleće" i "Pamflex dom" objavljeni su na albumu "ARA" (Jugoton, 1981), koji je okupio sastave druge generacije beogradskog novog talasa ....

ovo je samo deo... koji sam nasao na sajtu svimarsnaples.com
inace, imao sam priliku da upoznam Delcu i neverovatan je lik wink.gif

i za kraj, U Skripcu imaju najbolji omot albuma ikada...

Attached Files


Edited by DickOverfrick, 09 September 2007 - 15:16.


#3 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 10 September 2007 - 22:33

QUOTE(burning flame @ 9 Sep 2007, 11:29) <{POST_SNAPBACK}>
Da li neko zna gde se mogu naci biografija ili neke informacije o ovom bendu na netu?


Ne slažem se sa pitanjem... Na netu ima svega. Pitaj konkretno šta treba.

Inače, koncert U škripcu 10. marta 2006. jedan je od najveselijih i najzanimljivijih koncertnih okupljanja kojima sam prisustvovao. Bili su tu kao gosti i Peđa d'boj, koji se tad tek vratio i delovao neverovatno sveže i kul, pevajući svoje balade uživo, samo sa akustarom i Jugoslovenku na plej-bek (drugačije bi bilo skrnavljenje), kao i Laki pingvini, koji su imali nastup na ivici sumanutog. Pucanje žica, operske arije, veoma odebeleli Laki Pingvin skida majicu na oduševljenje okupljenih. Sami U škripcu su bili, ako se mene pita, previše usredotočeni na Delču, ali je bilo tu mahom fantastičnih momenata (jedino se sećam da je Beograd spava bila užasno oskvrnuta). Bejah, naravno, najmlađi prisutan tu, sa dobre 23 godine, ali to nije sprečilo gomilu četrdesetogodišnjaka da mahnita na hitove vaše i naše mladosti. Divna noć.

Sutradan je umro Slobo.

#4 DEVOlution

DEVOlution
  • Members
  • 101 posts

Posted 13 September 2007 - 23:20

"prvi put sam te videla u noćnom klubu hotela "metropol".
imao si belo odelo, plave oči i dosta para.
ni slutila nisam da si... KOCKAR!" :rolleyes:

hit!