Jump to content

Photo
- - - - -

Ateistička biblija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#46 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 13 September 2007 - 07:13

ma probaj ti da ne menjas poentu iz posta u post...
a meni inace odlicno ide u odbijanju da na tu strategiju nasednem :huh:

super uzivaj u tome onda, provalio si me! jos ako mi pokazes neki primer bio bih zahvalan, cisto da znam na cemu sam puko :rolleyes:

#47 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 17 October 2007 - 12:34

Ja uplatio pre mesec dva kada je topik započeo. :huh:

Čekam... :rolleyes:

Ako neko dobije knjigu ili je vidi u štampi, neka viče! :)

#48 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 17 October 2007 - 23:54

Ja nikako da je docitam, uspeo sam da zavrsim drugi chapter dok sam tamo-amo leteo iznad Iberije i Apenina, al' kanda mi treba par prekooekanskih letova da sve docitam jer cim se prizemljim za citanje nestane vremena :rolleyes:

Inace, i dalje je, IMHO, `Selfish gene` njegov apsolutni biser - koncizno, bez mnogo pompe i estrade koja mu je svojstvena proteklih godina. Mozda bi i `The Blind Watchmaker` mogao da se provuce, nakon toga sem ostrog jezika (koji doduse jeste muzika za usi `radikalnim ateistima` ( ©Douglas Adams ) poput mene) nema onu finu naucnu notu koju su nekada imale njegove knjige. Od kako se bacio na estradu daleko je bolji na raznoraznim simpozijumima nego u literalnoj formi. Recimo u BBC-ovoj seriji 'Short history of disbelief' (+ kasnije ekstenzije sa solo intervjuima) je apsolutno briljirao.

P.S. Verovatno ce moci da se kupi na ovogodisnjem Sajmu knjiga.

Edited by incognito, 17 October 2007 - 23:57.

#49 Lepi

Lepi
  • Members
  • 15 posts

Posted 18 October 2007 - 10:25

Dok se knjiga ne pojavi, evo par odlomaka koje čita sam Dawkins.

#50 patrsouth

patrsouth
  • Members
  • 5 posts

Posted 20 October 2007 - 01:33

Knjiga "Zabluda o Bogu" je izašla iz štampe. Može se kupiti u Beogradu u knjižarama Plato, Stubovi kulture, Inicijal, IPS (više knjižara), Beopolis, Zepter ili se može naručiti direktno od izdavača na www.heliks.co.yu.

#51 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 20 October 2007 - 16:49

Knjiga "Zabluda o Bogu" je izašla iz štampe. Može se kupiti u Beogradu u knjižarama Plato, Stubovi kulture, Inicijal, IPS (više knjižara), Beopolis, Zepter ili se može naručiti direktno od izdavača na www.heliks.co.yu.

Provereno danas u Platou u Knez Mihajlovoj.

Nemaju knjigu! Nije zavedena u kompjuteru. Ne znaju kada se očekuje.

Ja pitao zbog Heliosa i izdanja kojeg platih pretplatom, pa ko velim ako je izašla da ih zovem telefonom... :rolleyes:

#52 patrsouth

patrsouth
  • Members
  • 5 posts

Posted 20 October 2007 - 19:11

Provereno danas u Platou u Knez Mihajlovoj.

Nemaju knjigu! Nije zavedena u kompjuteru. Ne znaju kada se očekuje.

Ja pitao zbog Heliosa i izdanja kojeg platih pretplatom, pa ko velim ako je izašla da ih zovem telefonom... :rolleyes:

U knjizari "Veliki Plato" (Akademski plato 1) imaju knjigu. U knjizari "Knez" bice od ponedeljka.

BTW, ako mogu na osnovu nicka da zakljucim o kome je rec, mislim da je tebi knjiga poslata danas.

#53 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 21 October 2007 - 17:04

U knjizari "Veliki Plato" (Akademski plato 1) imaju knjigu. U knjizari "Knez" bice od ponedeljka.

BTW, ako mogu na osnovu nicka da zakljucim o kome je rec, mislim da je tebi knjiga poslata danas.

:) :huh: :rolleyes:

#54 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 22 October 2007 - 20:40

El ima na sajmu? El ima sajamski popust?

#55 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 October 2007 - 22:51

E da, je l' doticno izdanje Heliksa na srpskom ili engleskom? Mislim da je doticni autor tesko prevodljiv a da se zadrzi originalni duh i shmek 'naracije'. Nisam citao nista lokalizovano pa ne bih mogao da se kladim, ali ako je prica kao sa Douglas Adams-om - bolje se drzati originala.

#56 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 22 October 2007 - 23:13

E da, je l' doticno izdanje Heliksa na srpskom ili engleskom? Mislim da je doticni autor tesko prevodljiv a da se zadrzi originalni duh i shmek 'naracije'. Nisam citao nista lokalizovano pa ne bih mogao da se kladim, ali ako je prica kao sa Douglas Adams-om - bolje se drzati originala.

Srpski. Zadovoljan sam prevodom, mada moram priznati, slušajuću Dawkinsa na youtube kako čita odlomke, koliko kod da je dobar srpski prevod, ne može se uporediti sa lepotom njegove oksfordske naracije.

#57 patrsouth

patrsouth
  • Members
  • 5 posts

Posted 23 October 2007 - 01:53

El ima na sajmu? El ima sajamski popust?

Ima na Sajmu na standu Platoa.

#58 patrsouth

patrsouth
  • Members
  • 5 posts

Posted 23 October 2007 - 01:58

Prevodjenje je trajalo skoro godinu dana i mislim da je prevod na najvisem knjizevnom nivou. Kompletno drugo poglavlje knjige u PDF formatu: http://www.heliks.co...text/02_ZOB.pdf

#59 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 23 October 2007 - 08:56

Ima na Sajmu na standu Platoa.

Cena?

(bio sam juče na sajmu ali nisam ukačio knjigu iako sam je tražio)

#60 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 23 October 2007 - 10:41

Sto ne volim da kupujem knjige u Platou... Nego, nisam dobila odgovor na el ima sajamski popust?