Jump to content


Photo

Češko-hrvatski rat...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#1 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 06 September 2007 - 13:05

Pesmu nisam čula, ali sam čula juče u vestima da je izbio mali rat zbog hrvatske pesme o čehinjama koje se ne briju laugh.gif
To je doduše bila istina za vreme komunizma, ali sada je to veoma daleko od istine. Šta više, spadaju u sam evropski vrh po broju depilacijskih korekcija i depilacija intimne zone. Sad se čehinje jako ljute, cirkus!

#2 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 06 September 2007 - 13:09

QUOTE(wegga @ 6 Sep 2007, 14:05) <{POST_SNAPBACK}>
Pesmu nisam čula, ali sam čula juče u vestima da je izbio mali rat zbog hrvatske pesme o čehinjama koje se ne briju laugh.gif


Slicno sam slusao, ali o Slovakinjama koje se ne briju. laugh.gif Mada, iz nekog relativno novijeg vremena (kraja Slobine vladavine).

#3 Number ONE

Number ONE
  • Members
  • 227 posts

Posted 06 September 2007 - 14:22

QUOTE(wegga @ 6 Sep 2007, 14:05) <{POST_SNAPBACK}>
Pesmu nisam čula, ali sam čula juče u vestima da je izbio mali rat zbog hrvatske pesme o čehinjama koje se ne briju laugh.gif
To je doduše bila istina za vreme komunizma, ali sada je to veoma daleko od istine. Šta više, spadaju u sam evropski vrh po broju depilacijskih korekcija i depilacija intimne zone. Sad se čehinje jako ljute, cirkus!



da li si ti to ozbiljno cuo od nekih Cehinja? biggrin.gif

Edited by Number ONE, 06 September 2007 - 14:23.


#4 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 06 September 2007 - 14:23

QUOTE(wegga @ 6 Sep 2007, 14:05) <{POST_SNAPBACK}>
Pesmu nisam čula, ali sam čula juče u vestima da je izbio mali rat zbog hrvatske pesme o čehinjama koje se ne briju laugh.gif
To je doduše bila istina za vreme komunizma, ali sada je to veoma daleko od istine. Šta više, spadaju u sam evropski vrh po broju depilacijskih korekcija i depilacija intimne zone. Sad se čehinje jako ljute, cirkus!


Šta ćemo sada? Da proveravamo činjenice, ili da se opredelimo onako, po simpatijama?

#5 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 06 September 2007 - 14:45

Pravo da vam kazem, ovo sam napisala cisto onako kao dobar fazon (ovde je to bila vest u glavnom dnevniku, potom su pravili reportazu i anketu) a usput mi palo na pamet da ce nasi forumasi iz hrvatske nesto znati o tome. Naprimer kako se zove pesma, autor, i da li postoji neki link.

#6 Macha

Macha
  • Members
  • 1,618 posts

Posted 06 September 2007 - 15:01

QUOTE(wegga @ 6 Sep 2007, 15:45) <{POST_SNAPBACK}>
Pravo da vam kazem, ovo sam napisala cisto onako kao dobar fazon (ovde je to bila vest u glavnom dnevniku, potom su pravili reportazu i anketu) a usput mi palo na pamet da ce nasi forumasi iz hrvatske nesto znati o tome. Naprimer kako se zove pesma, autor, i da li postoji neki link.



Pjesma je totalni kretenizam, to je sve što imam reći. Izvolite, poslušajte je:
a možete pročitati i kratki intervju s autorom: http://www.dojaja.bi...lusajte-re.html

#7 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 06 September 2007 - 15:14

QUOTE(wegga @ 6 Sep 2007, 15:45) <{POST_SNAPBACK}>
Naprimer kako se zove pesma, autor, i da li postoji neki link.



"CO TO 'MAŠ"
Co to maš, co to maš....
Co to maš međ nogami,
co to maš monstruma?
Co to maš međ nogami,
to nje dlakenko to šuma!

Bilo je dobro je-i-je-e-e,
dok nisi skinula gaćenke-e-e!!!

Ma ja se bojim je-i-je-e-e,
bojim se strašne šumenke-e-e!!!



http://www.jutarnji....to_mas,86314.jl

#8 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 06 September 2007 - 15:33

Youtube Video -> Original Video


#9 starks

starks
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 06 September 2007 - 23:40

A pismu je napisala vlajina da ne može biti veća...neki opaljeni Sinjanin..instruktor fitnessa...

no ne treba se zgražati nad njim već nad činjenicom da se ovakve pjesme primaju ko sućut...

nisam čuo da su se Čehinje nešto naljutile...

#10 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 06 September 2007 - 23:54

Po naslovu topica sam pomislila da je u najmanju ruku izbio kakav diplomatski incident između Hrvatske i Češke. huh.gif

Daklem, jasno je, da ne može bit jasnije da je pjesma zamišljena kao čista zezancija, i ne mogu vjerovat da ju netko uzima za ozbiljno, kamon... dry.gif

Uostalom, velikoj većini domaćih galebara su baš Čehinje veri fejvrit turistkinje. wink.gif

#11 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 07 September 2007 - 08:59

QUOTE(starks @ 7 Sep 2007, 00:40) <{POST_SNAPBACK}>
nisam čuo da su se Čehinje nešto naljutile...




nisam ni ja smile.gif

al' evo citam jutros da ipak jesu (do'duse ne zbog pjesmice vec zbog ...)


QUOTE
Zbog sukoba s policijom Čehinje prekinule odmor

Suprug Jirine Žežulove tvrdi da je porečka policija žene privela kao gangstere

POREČ - Češke državljanke, Katarina Bauerova i Jirina Žežulova odlučile su nakon incidenta u središtu Poreča, kad su ih četvorica porečkih policajaca nasilno izvukli iz auta i s lisicama odveli u policijsku postaju, odmah prekinuti uplaćeno dvotjedno ljetovanje. Sestre su s porodicama napustile Hrvatsku odmah nakon što su im u srijedu u porečkoj policiji vratili dokumente. Kako nam je u telefonskom razgovoru rekao Jirinin suprug Daniel, djevojke su još u šoku zbog doživljene brutalnosti policije.

Naime, zbog bezazlenog prometnog prekršaja, tvrdi, privedene su poput najvećih gangstera. Incident, kojem je povod bio to što su djevojke oduzele prednost civilnom policijskom vozilu, dogodio se u ponedjeljak na novom kružnom toku, a svjedočilo mu je više građana. - Vozač je izašao van i rekao: ‘Dokumente! Krim-policija, Hrvatska’, no nije bio u uniformi, a kako je bio agresivan, zaključale su se u automobil - ispričao je Jirinin suprug. Policajac u civilu pozvao je zatim trojicu kolega.

Neslužbeno doznajemo da su se turistkinje prilikom uhićenja ipak žešće opirale, navodno razbivši jednom policajcu nos, a drugog su udarile u nezgodno mjesto. Djevojke su odvedene u policijsku postaju gdje su, kako tvrdi suprug, zadržane 7 sati, a kažnjene su s 950 kuna.



QUOTE(starks)
no ne treba se zgražati nad njim već nad činjenicom da se ovakve pjesme primaju ko sućut...



starks aj' budi iskren pa odgovori sto bi rekao za ovu sexsisticku bljuvotinu (Cehinjama u racun)
da se npr. ista pIjesmica odnosi na ZagrePcanke/Osijecanke koje ljetuju u Dalmaciji ili Istri?

QUOTE(Hannah)
Daklem, jasno je, da ne može bit jasnije da je pjesma zamišljena kao čista zezancija, i ne mogu vjerovat da ju netko uzima za ozbiljno, kamon...


*cuj foru .. zezancija .. nista ozbiljno .. komon .. a tamo se navalilo "covjeku iskopati oci" jer joj Rivu >slazu< Purgeri.

posteno, nema sto!

#12 Mister No

Mister No
  • Members
  • 423 posts

Posted 07 September 2007 - 09:38

QUOTE(Slaven @ 7 Sep 2007, 09:59) <{POST_SNAPBACK}>
*cuj foru .. zezancija .. nista ozbiljno .. komon .. a tamo se navalilo "covjeku iskopati oci" jer joj Rivu >slazu< Purgeri.

posteno, nema sto!


auuuuu laugh.gif
Zar i ti sine Slavene?

#13 starks

starks
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 07 September 2007 - 11:11

QUOTE(Slaven @ 7 Sep 2007, 09:59) <{POST_SNAPBACK}>
nisam ni ja smile.gif

al' evo citam jutros da ipak jesu (do'duse ne zbog pjesmice vec zbog ...)

starks aj' budi iskren pa odgovori sto bi rekao za ovu sexsisticku bljuvotinu (Cehinjama u racun)
da se npr. ista pIjesmica odnosi na ZagrePcanke/Osijecanke koje ljetuju u Dalmaciji ili Istri?
*cuj foru .. zezancija .. nista ozbiljno .. komon .. a tamo se navalilo "covjeku iskopati oci" jer joj Rivu >slazu< Purgeri.

posteno, nema sto!


ma ne bih pridavao nekakav značaj niti tako koncipiranoj pjesmici...

nisam baš razumio poentu pitanja...ajde budi dobar pa mi objasni

#14 Lavirint Li

Lavirint Li
  • Members
  • 453 posts

Posted 07 September 2007 - 12:52

Primitivan tekst je upropastio pesmu, koja melodijski uopšte nije loša.
Čak je vrlo lepa.

Ipak, da nije takav tekst niko ne bi ni primetio ovog instruktora fitnesa, koji je poželeo da se okuša u pevanju.

#15 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 07 September 2007 - 13:07

QUOTE(starks @ 7 Sep 2007, 12:11) <{POST_SNAPBACK}>
ma ne bih pridavao nekakav značaj niti tako koncipiranoj pjesmici...
nisam baš razumio poentu pitanja...ajde budi dobar pa mi objasni


ma ne pridajem ni ja neku osobitu >paznju< ali imas slucaj npr. da se jedan momak ozenio s Cehinjom iz mjesta, u nas.
to je bilo godinu dana prije rata .. ona danas zivi u Hrvatskoj u sretnom braku .. majka je troje djece
e sad, koliko sam shvatio iz tel. razgovora koji sam slusao izmedju moje zene i nje - ne smeta nikome ta pjesmica
koja je za svakog normalnog - dno dna muzicke vrijednosti .. ne smeta cak ni sto se pjesma odnosi prema Cehinjama kao prema "sumskim stvorovima"

vec smeta ono - sto i ti sam naglasavas - da se toliko ljudi u Hrvatskoj primilo na tu pjesmu (ti to navodis pod saucesce).


starks da je pjesma odsvirana jedan dva dana .. u redu proglasis to za izlet u primitivizam i zavrsilo
ali to proglasavati hitom s pozivanjem na >zelje slusatelja<? (hm, zbilja za zapitati se u kom to okruzenju zivis)


shvacas, njih dvije su se u tel. razgovoru upravo to i zapitale Je l' to neka frustracija ili pak fasciniranost - sumenkom - u Hrvata? biggrin.gif

Co to maš međ nogami,
co to maš monstruma?
Co to maš međ nogami,
to nje dlakenko to šuma!

Bilo je dobro je-i-je-e-e,
dok nisi skinula gaćenke-e-e!!!


*k_a_t_a s_t_r_o_f_a



poz starks