Jump to content


Miroslav Mika Antic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#46 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 10 September 2007 - 21:45

Ništa

#47 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 10 September 2007 - 21:47

QUOTE(Ulis @ 10 Sep 2007, 16:45) <{POST_SNAPBACK}>
Ništa


(setim se milana panica)
sto b' se smarao da me ujedes, kad vec imas dzukelu za to? laugh.gif

#48 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 10 September 2007 - 22:00

QUOTE(kobac @ 10 Sep 2007, 22:47) <{POST_SNAPBACK}>
(setim se milana panica)
sto b' se smarao da me ujedes, kad vec imas dzukelu za to? laugh.gif



samo ću citirati:

"...moj duboki naklon nad ljudskom gluposcu."

#49 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 10 September 2007 - 22:03

QUOTE(Ulis @ 10 Sep 2007, 17:00) <{POST_SNAPBACK}>
samo ću citirati:

"...moj duboki naklon nad ljudskom gluposcu."


problem je u tome sto ti mislis da je biti glup gore nego biti smrad.

nek ti bude.

Edited by kobac, 10 September 2007 - 22:03.


#50 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 10 September 2007 - 22:14

QUOTE(kobac @ 10 Sep 2007, 23:03) <{POST_SNAPBACK}>
problem je u tome sto ti mislis da je biti glup gore nego biti smrad.

nek ti bude.



Ne. Problem je kad se to uspe objediniti

#51 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 10 September 2007 - 22:20

QUOTE(Ulis @ 10 Sep 2007, 17:14) <{POST_SNAPBACK}>
Ne. Problem je kad se to uspe objediniti


ma ako se slozimo da je ipak gore biti smrad...
onda hajde ne budi smrad, nego mi daj puno ime, adresu i telefon...
pa da o mojoj gluposti porazgovaramo oci u oci.

ili.... makar prestani da kenjkas ovde ko neka baba.

#52 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 10 September 2007 - 22:23

QUOTE(kobac @ 10 Sep 2007, 23:20) <{POST_SNAPBACK}>
ma ako se slozimo da je ipak gore biti smrad...
onda hajde ne budi smrad, nego mi daj puno ime, adresu i telefon...
pa da o mojoj gluposti porazgovaramo oci u oci.

ili.... makar prestani da kenjkas ovde ko neka baba.


Dečko, hajde, budi ljubazan i pusti me na miru

#53 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 10 September 2007 - 22:25

QUOTE(Ulis @ 10 Sep 2007, 17:23) <{POST_SNAPBACK}>
Dečko, hajde, budi ljubazan i pusti me na miru


sa zadovoljstvom.

ali imaj u vidu da i od tebe ocekujem to isto.
(kako u direktnoj, tako i u indirektnoj formi)

#54 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 10 September 2007 - 22:35

QUOTE(Altea @ 10 Sep 2007, 21:34) <{POST_SNAPBACK}>
Ah, slavna spisateljica petparackih herc romana u moralizatorskom džihadu protiv tamo nekog Antica.

Nego, pusti Miku; jel' onaj tvoj obozavani Pera radi jos na Pinku?



Ni ne slutis koliko mi te zao. Strasno je ziveti s tako kancerogenim nabojem zlobe u glavi,
pa jos prema nekoj virtuelnoj osobi.
Pomislis li nekada da takva mentalna stanja imaju svoj psihosomatski odraz na fizicko zdravlje, da unistavas opsti imunitet organizma?
A da ne pominjem bespotrebno trosenje /emotivne, fizicke, intelektualne/ energije ni na sta..

Jos uvek su mi u secanju oni tvoji nekontrolisani, neurastenicni ispadi na forumu, zbog kojih si svojevremeno banovana, kao i ona „scenografija“ sa belim mantilima koji te silom odvode na navodnu operaciju mozga. Besprimerno glup pokusaj da budes u centru paznje. Ispala si samo smesna. Sama si kriva sto te, posle tih gluposti, niko ne uzima ozbiljno, a pljuvanje po diskutantima, bez suvislog povoda, sigurno nije nacin da povratis kakav-takav forumski dignitet.

Ako si u stanju da prema meni, kao nepoznatoj osobi, osetis toliku kolicinu negativnih emocija, samo zato sto se bavim poslom o kome ti imas lose misljenje, kako uopste funkcionises u svom okruzenju? Imas li, takva, uopste prijatelje u realnom zivotu?

Zaista ne bih bila u tvojoj kozi.

#55 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 10 September 2007 - 22:50

QUOTE
Strasno je ziveti s tako kancerogenim nabojem zlobe u glavi,
pa jos prema nekoj virtuelnoj osobi.


Hajde ne umisljaj. Uglavnom te i ne primjecujem.

QUOTE
Pomislis li nekada da takva mentalna stanja imaju svoj psihosomatski odraz na fizicko zdravlje, da unistavas opsti imunitet organizma?
A da ne pominjem bespotrebno trosenje /emotivne, fizicke, intelektualne/ energije ni na sta..


Ne bih znala nista o tome, ti si izgleda forumski psiholog, a i dezurni moralizator.

Jel' da se sad zabrinem? unsure.gif

QUOTE
Sama si kriva sto te, posle tih gluposti, niko ne uzima ozbiljno, a pljuvanje po diskutantima, bez suvislog povoda, sigurno nije nacin da povratis kakav-takav forumski dignitet.


A i forumska dusebriznica, vidim da panicno vodis brigu o mom forumskom dignitetu. A sto je najgore, bar da tu stanes, nego izigravas inkviziciju prozivajuci stvarne ljude. Na osnovu jednog "Kurira". Nista cudno, s obzirom da ste na istom nivou i zivite od istog profila publike.


QUOTE
Zaista ne bih bila u tvojoj kozi.


Ni ne mozes. Jer svaki tvoj topic zavrsi na deponiji.

Edited by Altea, 10 September 2007 - 22:58.


#56 Chivo D'Arbo

Chivo D'Arbo
  • Members
  • 31 posts

Posted 11 September 2007 - 01:08

Aiii, sta je hejta! Jesu li vam ovi topichici samo izgovor za emanaciju otrova? 'Ajmo malo ekologije, filter na a(n)uspuh, drugarice posadimo cvece - lepse je sa hortikulturom, itd...
Lik od dela kako razdvojiti? Zasto razdvojiti? Da li razdvojiti? Odgovor je lak. Pa da prelakiramo: sve zavisi od proizvoda delo x lik. Pa sta izadje (kome) kao rezultat. Nije valjda dovoljno da lik bude jedva nesto < od dJela, pa da sve ode u propas'??? Ali, ako je rec o nuli, onda... sorrisem. Procena je svacija licna stvar (oko koje se zatim mogu... podizati akcije proizvodjacima ocnih pomagala.)
Evo primera omiljenog mi Karavadja, koji je bio, poznato je - placeni ubica... Ali, oprastam mu sve (ja licno - ostali kako hoce), jer bi ti, tamo, sto ih je potamanio - ionako umrli*, a ono sto je on znao sa bojama, kontrastima, kompozicijom, atmosferom - prezivljava vekove, neprevazidjeno. Jednostavno - mnogo je, lele, bio dobar. Naravno, uvek imamo i mrske primere osrednjih stvaralaca, koji su zabasurivali svoju mediokritetsku sustinu na razne sumnjive nacine (najcesce politicarenjem). Za njih nemam milosti, ma kako ubavi bili likom... Mislim na crte lica, jer - nekako mi se cini da karakter osobe sa delom IPAK najcesce ide. unsure.gif Furiozno uz furije, sitnis uz gnjidu, laz uz lazova...veliki talenat, nazalost - cesto uz porok.
Dok, samog M.A. sto se tice (da bukvalisti ovo gornje ne bi shvatili kao trol), iskreno... Nikad nisam bila neki narociti njegov fan, pa mi je sve jedno da li je lagao ili ne. Mislim, mastovita mu je laz, ako je laz. Bas onako, dostojna kreativca wink.gif...za baciti na papir! rolleyes.gif
A i ta majka... Trebalo je da ga malo bolje vaspita wink.gif.

*parafraza S. Basare.

#57 NPS

NPS
  • Members
  • 1,071 posts

Posted 11 September 2007 - 04:03

QUOTE(vinska musica)
Ali stvarno mi je bljak izmisliti takvu odvratnu pricu o rodjenom ocu.
Ne, vise mi ni Plavi cuperak nije ono sto je bio. A jos kada neko ko pise za decu ispadne takav alavac na pare, pa "prodaje" rodjenu familiju..
Sorry, ne mogu odvoojiti delo od moralnog lika autora. Mozda je i Hitler bio sasvim dobar slikar, bez obzira sto ga nisu primili na akademiju.
Jos jedan pisac ciju knjigu sigurno vise nikada u zivotu necu otvoriti.


E, moja mušice sad.gif
ako si ovako tragično deprimirana, onda mogu naslutiti šta bi tek bilo da se suočiš sa mnogo surovijom istinom. Da je (izuzev eventualnih promil-dva časnih izuzetaka) cijeli ovaj narod, sa sve svojim umjetnicima, sportistima, filozofima, političartima, popovima... - radikalan. Danas je to tako jer su ih crkva, oficiri, akademici i intelektualna "elita" stoljećima dojili srpskom samodovoljnošću. Čak i oni najekstremniji demokrati ovdje, pomalo su nacionalisti, valjda jer ne žele da okončaju na smjetlištu istorije prije vakta... možda čak i svjesni da MORAJU tako, ako se već bave politikom. Vjerovatzno se sjećaš da je i Čavoški jedno vrijeme predvodio "demokratske" snage Srbije.. a gdje je sad? Svaki od njih je, isto tako, potencijalni radikal. Jer, iako glumi demokratu, svaki od njih ne može odoljeti tom genetskom zovu koji se temelji na kompleksu od "turskog zuluma" i kompleksu od "katoličke tiranije"..., kao što se pas i mačka teško mogu oteti mirisu mesa (pogotovu onog živog).

No, brani se time da novine možda lažu o Antiću. Ovdje to novine smiju, čak je nekad i poželjno da to čine! Ili, neka ti (kada su barem pisci u pitanju) za utjehu posluži prečasni Branko Ćopić koji je izvršio samoubojstvo u naletu svjesnosti upravo o ovome o čemu govorim. Vidjevši kako mu se ruše ideali... vidjevši kuda ide ludi Milošević, vidjevši šta je on probudio i vidjevši šta želi narod koji ga skoro u cijelosti slijedi - čovjek se riješio da okonča sa mosta koji je vezan sa njim makar imenom.

No, ne padaj u depresiju, jer gdje god da pogledaš, na cijeloj planeti, u bilo kom njenom kutku, čovjek je - u suštini - samo smeće. I rijetki su pojedinci koji su se uzdigli iznad tih nacionalnih-religijskih-rasnih-političkih... i inih torova. Neka ti umjesto Antića, kao model posluže jedan jedan Gandi, jedan Rumi (Mevlana), jedan Lenon... ostaj u miru i ne tuguj. smile.gif

Edited by NPS, 11 September 2007 - 04:22.


#58 Belaj_

Belaj_
  • Members
  • 742 posts

Posted 11 September 2007 - 07:34

QUOTE(NPS @ 11 Sep 2007, 05:03) <{POST_SNAPBACK}>
E, moja mušice sad.gif
ako si ovako tragično deprimirana, onda mogu naslutiti šta bi tek bilo da se suočiš sa mnogo surovijom istinom. Da je (izuzev eventualnih promil-dva časnih izuzetaka) cijeli ovaj narod, sa sve svojim umjetnicima, sportistima, filozofima, političartima, popovima... - radikalan. Danas je to tako jer su ih crkva, oficiri, akademici i intelektualna "elita" stoljećima dojili srpskom samodovoljnošću. Čak i oni najekstremniji demokrati ovdje, pomalo su nacionalisti, valjda jer ne žele da okončaju na smjetlištu istorije prije vakta... možda čak i svjesni da MORAJU tako, ako se već bave politikom. Vjerovatzno se sjećaš da je i Čavoški jedno vrijeme predvodio "demokratske" snage Srbije.. a gdje je sad? Svaki od njih je, isto tako, potencijalni radikal. Jer, iako glumi demokratu, svaki od njih ne može odoljeti tom genetskom zovu koji se temelji na kompleksu od "turskog zuluma" i kompleksu od "katoličke tiranije"..., kao što se pas i mačka teško mogu oteti mirisu mesa (pogotovu onog živog).

No, brani se time da novine možda lažu o Antiću. Ovdje to novine smiju, čak je nekad i poželjno da to čine! Ili, neka ti (kada su barem pisci u pitanju) za utjehu posluži prečasni Branko Ćopić koji je izvršio samoubojstvo u naletu svjesnosti upravo o ovome o čemu govorim. Vidjevši kako mu se ruše ideali... vidjevši kuda ide ludi Milošević, vidjevši šta je on probudio i vidjevši šta želi narod koji ga skoro u cijelosti slijedi - čovjek se riješio da okonča sa mosta koji je vezan sa njim makar imenom.

No, ne padaj u depresiju, jer gdje god da pogledaš, na cijeloj planeti, u bilo kom njenom kutku, čovjek je - u suštini - samo smeće. I rijetki su pojedinci koji su se uzdigli iznad tih nacionalnih-religijskih-rasnih-političkih... i inih torova. Neka ti umjesto Antića, kao model posluže jedan jedan Gandi, jedan Rumi (Mevlana), jedan Lenon... ostaj u miru i ne tuguj. smile.gif

Lepo je videti kako su poremeceni ljudi puni medjusobnog razumevanja.

#59 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 11 September 2007 - 08:44

QUOTE(NPS @ 11 Sep 2007, 05:03) <{POST_SNAPBACK}>
Vidjevši kako mu se ruše ideali... vidjevši kuda ide ludi Milošević, vidjevši šta je on probudio i vidjevši šta želi narod koji ga skoro u cijelosti slijedi - čovjek se riješio da okonča sa mosta koji je vezan sa njim makar imenom.


i to tri godine pre osme sednice.

#60 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 11 September 2007 - 09:57

QUOTE(NPS @ 11 Sep 2007, 05:03) <{POST_SNAPBACK}>
Ovdje to novine smiju, čak je nekad i poželjno da to čine! Ili, neka ti (kada su barem pisci u pitanju) za utjehu posluži prečasni Branko Ćopić koji je izvršio samoubojstvo u naletu svjesnosti upravo o ovome o čemu govorim. Vidjevši kako mu se ruše ideali... vidjevši kuda ide ludi Milošević, vidjevši šta je on probudio i vidjevši šta želi narod koji ga skoro u cijelosti slijedi - čovjek se riješio da okonča sa mosta koji je vezan sa njim makar imenom.


Copic ti se, ocigledno, licno poverio o razlozima zbog kojih ce sebi oduzeti zivot, a ti sad to razvlacis po forumu. Nije lepo!