Jump to content


Photo

Srbija nema para?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#1 AleksandarM

AleksandarM
  • Members
  • 57 posts

Posted 01 September 2007 - 14:23

E juce stojim na onom splanu zvanom Amsterdam, u delu za "sirotinju", tamo veci deo su separei. Naravno vidis tatine sinove kako idu tamo, mice cice koje super izgledaju koje prodju onaj obican deo ladne ko spricer u fazinu 'ko je ova sirotinja' i onda sa smeskom produze ka separeima. Tatini sinovi ako imaju vise od 24 god to je uspeh. Gledas samo se nose boce vina, kokteli, pica, devojke sve vrh tamo. Totalno ludilo.

I onda meni neko kaze SRBIJA NEMA PARA.

Pa kako srbija nema para kad balavurdija od 20 22 23 24 god moze da trosi toliko para? Ima ova drzava para samo idu na pogresno mesto.

#2 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 01 September 2007 - 14:28

I šta predlažeš?

Ili si, eto, tek tako primetio?

#3 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 01 September 2007 - 14:29

s oproštenjem, koji ćeš qratz tamo?

#4 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 01 September 2007 - 14:33

QUOTE(Maya Order @ 1 Sep 2007, 15:29) <{POST_SNAPBACK}>
s oproštenjem, koji ćeš qratz tamo?

ote mi pitanje. de je taj amsterdam, kod jugoslavije?

#5 AleksandarM

AleksandarM
  • Members
  • 57 posts

Posted 01 September 2007 - 14:37

da kod hotela jugoslavije
bio sam pozvan
treba malo tamo da sedne finansijska inspekcija i na svim slicnim mestima i da malo belezi par meseci pa onda da krene:

"gospodine xx vas sine je u proteklih mesec dana dao na pice, zurke i devojke 3000 eura" ...."aj mi malo da proverimo po vasim knjizicama" .... "i jao vidi ovde fali par miliona , utaja poreza" pa ko u americi:

robije 25+ godina
zaplena imovine
kazna paprena
porez

pa da vidis kako srbija nema para. Ima ova drzava para samo idu tamo gde ne treba.

#6 angelfish

angelfish
  • Members
  • 186 posts

Posted 01 September 2007 - 14:38

Klasika, sto je situacija gora, to se vise bahatimo.
Primer su mi i "male mature", nova moda - u je, zavrsili su osmi osnovne, kakav dozivljaj ! Sad treba da se ubace u haljine od desetak hiljada i proslave to u naj hotelu. Kud svi Turci tu i mali Muja, neme veze koliko je apsurdno.

#7 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 01 September 2007 - 14:44

Nije problem u parama već u tome što ljudi sebe ne umeju da postave na svoje mesto u sistemu slojeva (čisto ekonomskih)
Bilo bi lepo im recimo, zaviriti u novčanik, a još bolje - u frižider, pa tek onda proceniti mogućnosti smile.gif

#8 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 01 September 2007 - 14:45

QUOTE(angelfish @ 1 Sep 2007, 15:38) <{POST_SNAPBACK}>
Klasika, sto je situacija gora, to se vise bahatimo.
Primer su mi i "male mature", nova moda - u je, zavrsili su osmi osnovne, kakav dozivljaj ! Sad treba da se ubace u haljine od desetak hiljada i proslave to u naj hotelu. Kud svi Turci tu i mali Muja, neme veze koliko je apsurdno.
nije apsurdno sto hoce da slave, apsurdno je sto moraju da imaju pratioca/pratilicu. nishta opushteno. off.


aleksandre m. ili prijavi inspekciji, ili prestani da izlazish iz svog socijalnog sloja. ovo drugo je vishestruko isplativije, po mom mishljenju unsure.gif

#9 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 01 September 2007 - 14:50

QUOTE(thermal bug @ 1 Sep 2007, 15:45) <{POST_SNAPBACK}>
nije apsurdno sto hoce da slave, apsurdno je sto moraju da imaju pratioca/pratilicu. nishta opushteno. off.
aleksandre m. ili prijavi inspekciji, ili prestani da izlazish iz svog socijalnog sloja. ovo drugo je vishestruko isplativije, po mom mishljenju unsure.gif

Ja mislila ustvari na te mnoge devojčice...

#10 angelfish

angelfish
  • Members
  • 186 posts

Posted 01 September 2007 - 14:53

QUOTE(Tetka Džonsi @ 1 Sep 2007, 15:50) <{POST_SNAPBACK}>
Ja mislila ustvari na te mnoge devojčice...

Da, i ja
Mislim i dalje da je apsurdno to sto moraju da se pretvore u Cece i Karleuse, a roditelji ispovrnu po dvadesetak hiljada samo zato sto su zavrsile osnovnu skolu.
Svi smo slavili i to je ok, ali ima nacina I NACINA da se to uradi.

#11 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 01 September 2007 - 14:53

QUOTE(Tetka Džonsi @ 1 Sep 2007, 15:50) <{POST_SNAPBACK}>
Ja mislila ustvari na te mnoge devojčice...
znam sta si mislila. al kod devojchica * je to urachunato u rizik poduhvata, nekoj ce da se isplati, nekoj nece.

a ovaj se jedi dok je na brodu, a to nije dobro za njega.
ako idesh medju vanzemaljce, morash da spremish skafander, bar mentalni wink.gif



* mislim direktno na devojchice na brodovima, ne na ove sa mature. mozda ni ne govorimo o istim stvarima ohmy.gif

Edited by thermal bug, 01 September 2007 - 14:56.


#12 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 01 September 2007 - 15:08

Ok, možda malo neprecizno rečeno, mada ne bih ni mogla tačno odrediti ko, a ko ne (u konkretnom primeru), jer nema pravila. Poenta je bila da mnogi (ne svi) koji se autfitno pokazuju buržujima, često to i nisu, i često ide nauštrb nekih osnovnih životnih potreba. Meni je konkrento najupadljivije odricanje od kvalitetne ishrane, dok sa druge strane pršti mobilna telefonija, gaćice, torbice, tikepa....i naravno, nije niti bogznakakva razlika medju polovima.

Edited by Tetka Donsi, 01 September 2007 - 15:11.


#13 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 01 September 2007 - 15:20

A sta bi ti, da tebi dadnu te pare? Pa da ti pijes vina, koktele i druzis se sa 'vrh' yucky.gif ribama?

Sto se uopste guras gde ti nije mesto? Ako si otisao na neki od tih splavova, to si trebao i da ocekujes. Zato, uslovno receno, normalne osobe iste zaobilaze na kilometar.

#14 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 01 September 2007 - 17:02

QUOTE(incognito @ 2 Sep 2007, 00:20) <{POST_SNAPBACK}>
A sta bi ti, da tebi dadnu te pare? Pa da ti pijes vina, koktele i druzis se sa 'vrh' yucky.gif ribama?

Sto se uopste guras gde ti nije mesto? Ako si otisao na neki od tih splavova, to si trebao i da ocekujes. Zato, uslovno receno, normalne osobe iste zaobilaze na kilometar.


& amin.

(bezveze su mi topici tipa "odakle im pare" ili "vidi ovi imaju, a ja?". i mada u konkretnom slucaju mozes da imas pravo, stvar je principa: sta te briga koliko drugi krade/zaradjuje? ili, ako te je briga zasto te je briga tek sad kad vidis koje pice i koje p**** placaju pare sumnjivog porekla.)

#15 AleksandarM

AleksandarM
  • Members
  • 57 posts

Posted 01 September 2007 - 17:11

Sta me briga? A dole pljujete po doktorima sto vam uzimaju pare.

Pazi sad ovako:

svako od vas daje minimum 50 eura mesecno za ono sto se zove socijalno i ostalo za 12 meseci to je 600 eura. Da li sami placate dazbine ili vam placa gazda nebitno. Znaci vi ste svoje zdravlje platili!!!!

Ja vam kazem da treba da cistite kamenac jednom u 6 meseci i a vas to ukuono kosta 3600 dinara za 2 puta znaci 45 eura. KOJE STE VI VEC NEGDE PLATILI!!!

Ali je u medju vremenu neki mufljuz ciji se sin tamo razbacuje te vase pare maznuo na ovaj ili onaj nacin.

Pa onda vi kad dodjete kod mene umesto da mi date broj socijalnog da ja to naplatim vi morate opet da platite ono sto ste vec jednom platili.

Kako vam se svidja ovo?