Jump to content


Photo

particije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#31 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 30 August 2007 - 13:23

Pre svega, hvala svima na pomoći!

Uspeo sam da povratim podatke! Dva programa su bila u igri, prvi je save my files, a drugi get data back. Oba u suštini rade istu stvar, skeniraju ceo disk, read-only pa kopiraju nađeno na drugu lokaciju.

E, sada, SMF može da traži fajlove po ekstenziji i čupa sa diska sve što nađe, ali meni to nije odgovaralo. Prvo, zato što vraća stvari koje sam brisao i koje mi ne trebaju, a drugo što to popuni memoriju, zablokira i na kraju ništa... , ali ako imate malo fajlova, pristojno je rešenje.

GDB prikazuje strukturu foldera. Mnogi su preimenovani, ali neki i zadrže naziv, uglavnom nije problem snaći se. Prikazuje i podatke koje ste ručno brisali, odvaja koji su sistemski i sl. i može da se odabere opcija kopiranja (svih ili bez onih koji su ručno brisani) na disk ili pravljenja image fajla.

Još par foldera da prebacim i onda ću da formatiram stari disk. Silom prilika sam kupio novi WD 250GB, tri godine garancije. Pošto je ATA, izašlo me oko 4k, tako da nije ni strašno, verovatno bih sličnu sumu dao i da sam kupovao dvd za bekap (kao što nisam).

U svakom zlu se nađe i neko dobro... Ipak, bekap! smile.gif

#32 mathematician

mathematician
  • Members
  • 555 posts

Posted 30 August 2007 - 13:34

QUOTE(_Pile_ @ 30 Aug 2007, 14:23) <{POST_SNAPBACK}>
Silom prilika sam kupio novi WD 250GB...


Sad mozes i celih 10 GB da ostavis za Windows particiju... biggrin.gif

Edited by Point, 30 August 2007 - 13:34.


#33 tosha

tosha
  • Members
  • 49 posts

Posted 30 August 2007 - 15:25

ma stavi 15 GB ,sasvim dosta

#34 MayDay

MayDay
  • Members
  • 153 posts

Posted 04 September 2007 - 00:23

Ja imam isti problem kao Pile osim sto ja nisam nista dirala. Sta treba da uradim?

Sto je najludje, particije uopste nisam ja formirala, vec su mi tako u prodavnici dali. C: su ogranicili na 5.17 GB i svaki dan mi cvili kako imam low disk space.

Ako je nesto mnogo komplikovano, samo mi recite da nosim kod kompetentne osobe.

Tnx!

#35 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 04 September 2007 - 13:05

QUOTE(MayDay @ 4 Sep 2007, 01:23) <{POST_SNAPBACK}>
Sto je najludje, particije uopste nisam ja formirala, vec su mi tako u prodavnici dali. C: su ogranicili na 5.17 GB i svaki dan mi cvili kako imam low disk space.

Ako je nesto mnogo komplikovano, samo mi recite da nosim kod kompetentne osobe.


e, isti problem sam imao laugh.gif  Bekapuj podatke kako znaš i umeš, bilo na cd/dvd/drugi hdd (ovo poslednje je najlakše) i nadji recimo acronis disk director, on bi trebalo da se dobro snađe. Ali je verovatno bolje da se ne petljaš sama smile.gif Pozovi nekog komšiju na kafu wink.gif

#36 MayDay

MayDay
  • Members
  • 153 posts

Posted 04 September 2007 - 15:08

QUOTE(_Pile_ @ 4 Sep 2007, 14:05) <{POST_SNAPBACK}>
e, isti problem sam imao laugh.gif  Bekapuj podatke kako znaš i umeš, bilo na cd/dvd/drugi hdd (ovo poslednje je najlakše) i nadji recimo acronis disk director, on bi trebalo da se dobro snađe. Ali je verovatno bolje da se ne petljaš sama smile.gif Pozovi nekog komšiju na kafu wink.gif

lol_2.gif Izgleda da smo zrtve neke teske zavere.
OK, bekap cu da uradim, a za ovo drugo cu morati da se obratim nekom drugom. Ih, sta ti je zena, nikad samostalna nece biti smile.gif.