Jump to content


Photo

PHP file


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 24 August 2007 - 16:08

skinuo sam B92 radio jinglove (menjaza, pioniri, orao...) sa foruma, a oni su PHP file formatu. Mogu da ih otvorim u WINAMP, ali ne mogu preko i jednog drugog programa. isto tako hocu da ih prebacim na telefon, no, ni telefon nece da ga prepozna. a audio na telefonu mislim da radim preko quick time. kako reshiti ovaj problem: promeniti taj format.

#2 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 24 August 2007 - 16:15

QUOTE(Prki @ 24 Aug 2007, 17:08) <{POST_SNAPBACK}>
skinuo sam B92 radio jinglove (menjaza, pioniri, orao...) sa foruma, a oni su PHP file formatu. Mogu da ih otvorim u WINAMP, ali ne mogu preko i jednog drugog programa. isto tako hocu da ih prebacim na telefon, no, ni telefon nece da ga prepozna. a audio na telefonu mislim da radim preko quick time. kako reshiti ovaj problem: promeniti taj format.


heh - php nije format za multimediju, nesto si ubrljao kad si skidao pa mu je dodao pogresnu ekstenziju
moras videti sta je to zapravo, i da li to tvoj telefon podrzava
a onda neki konvertor (no to moras opet videti iz cega konvertujes i u sta treba da konveretujes)

usput, gugl je tvoj prijatelj:
http://www.google.co...lient=firefox-a

#3 bureX

bureX
  • Members
  • 75 posts

Posted 25 August 2007 - 01:21

Taj PHP file će ti u ovom slučaju odraditi verovatno jedno od ove dve mogućnosti:

- Usmeriće te na neku drugu lokaciju gde se nalazi npr. neki mp3 file
- Počeće da ti "streamuje" tj. šalje pakete podataka sam od sebe. Naravno, prvo će ti poslati header da naznači da se radi o mp3 file-u, mov file-u ili bilo kom drugom.

Ipak bi ti bilo najlakše da staviš link ovde, pa da vidimo o sa čim imamo posla.

#4 mathematician

mathematician
  • Members
  • 555 posts

Posted 05 September 2007 - 19:32

PHP file bez web servera je isto sto i otici u svatove bez qurca...

#5 Spaghetti Monster

Spaghetti Monster
  • Members
  • 133 posts

Posted 10 September 2007 - 09:07

skini apache server tongue.gif