Jump to content


Photo

Gospodar prstenova2 dve kule


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
142 replies to this topic

#106 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 13 January 2003 - 15:58

Gandalf:

Sister:
Jašta, bolje bih da gledaju "Legolas brani Rohan" i da u školi uče "Ide Gandalf preko Morije..." :lol:

:grin::grin::grin:Istopih se od miline!
_________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them.
One Ring to bring them all and in the darkness bind them.
Posted Image

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: Gandalf na dan 2003-01-13 15:48 ]</font>


Pa to samo dotle dok ne cujes da su te moja deca nazvala Vitez Koja:lol:

#107 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 13 January 2003 - 16:09

falcon:
Pa to samo dotle dok ne cujes da su te moja deca nazvala Vitez Koja:lol:  

:lol:

Hmmm... moraću da tražim i Zakon o zaštiti lika i dela!

_________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them.
One Ring to bring them all and in the darkness bind them.
Posted Image

[ Izmena poruke: Gandalf na dan 2003-01-13 16:13 ]

#108 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 13 January 2003 - 18:54

Gandalf:

falcon:
Pa to samo dotle dok ne cujes da su te moja deca nazvala Vitez Koja:lol:  

:lol:

Hmmm... moraću da tražim i Zakon o zaštiti lika i dela!

_________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them.
One Ring to bring them all and in the darkness bind them.
Posted Image

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: Gandalf na dan 2003-01-13 16:13 ]</font>


:cool: Pa gde si se krio prve 3/4:lol:

#109 MS691

MS691
  • Members
  • 168 posts

Posted 15 January 2003 - 09:30

ja imam samo jedan komentar

KO CE DA DOCEKA NASTAVAK!!!!

#110 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 January 2003 - 10:24

da!
bedak :smile:

#111 underdog

underdog
  • Banned
  • 2,628 posts

Posted 15 January 2003 - 22:48

Cekaj zar ja to nisam reko pre skoro mesec dana a da cujem :smile:

#112 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 16 January 2003 - 00:23

Taj koji je citao knjigu jedino moze da konstatuje sledece...

:lol: :lol: :lol:

#113 MS691

MS691
  • Members
  • 168 posts

Posted 16 January 2003 - 10:32

Pa citao sam je i ja i to jos davno.Pa kada sam cuo da se snima film procitao sam neke omiljene delove.Ali film je stvarno mnogo dobro uradjen.I zato jos jednom
KO CE DOCEKATI...

nego jel se seca neko one animirane verzije?

#114 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 16 January 2003 - 10:44

Animiranu imam na CD-u, moze u bgd da se nabavi bez problema divix za 100-120 din...
Ma klasa bre u odnosu na ovu nasminkanu glupost...

#115 MS691

MS691
  • Members
  • 168 posts

Posted 16 January 2003 - 13:21

Jr meni se film mnogo svideo ali mi se cini da je animirana verzija neprevazidjena.
Zato sam i postavio pitanje.
I gde kazes da ima da se nabavi?

#116 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 16 January 2003 - 13:46

Dva linka
http://nstim.co.yu/pregled.html
http://solair.eunet....divxteamkat.txt

Ja sam ga kupio setajuci po beogradu kod JDP-a ali prije rekonstrukcije, nemam pojma jesu li se sad "pirati" preselili

#117 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 16 January 2003 - 18:03

Bedak je sto se jos jedna dobra prica pretvara u holivudsku bljuzgu...

#118 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 16 January 2003 - 18:26

Koliko sam se samo nadao ca du da cujem Sona Konerija da izgovara
"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

Uzalud... Umjesto njega je neki dobri-ujka-pijanica a ni teksta vise nema...

#119 C

C
  • Members
  • 340 posts

Posted 16 January 2003 - 18:41

Jr,

jesi li gledao film? Od takvog deklarisanog fana sam ocekivao komentar bar jednake duzine kao onaj koji sam ovde ostavio. :wink:
Daj mu ga malo po sadrzaju, nemoj samo nema pojma. :smile:

#120 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 16 January 2003 - 19:50

2 C
Nisam gledao... posle prvog dijela nisam siguran da zelim da gledam drugi...

Imam ja jedan problem sa Gospodarem... Razlog zasto ja sve to shvatam mnogo ozbiljnije je sto sam ja tamo zivio... doslovno... 5 godina, svake nedelje, od 10 ujutro do ~23-24.00...

...uopste ne brojeci vrijeme koje je u medjuvremenu troseno na teoloske rasprave o npr porijeklu straha koje moze vilenjak osjetiti u susretu sa balrogom ili nazgulom, specifisnoj tezini mithrila, grafikonima (u pricu smo ubacili i prof fizike) da li patuljacki infracrveni vid omogucava vidljeti nekog ko je nevidljiv u vidljivom spektru - (ako koga interesuje, moguce u prostoru u kome je svijetlost manja od one koju proizvodi jedna baklja tj potpuno mracnoj ili onoj u kojoj gori svijeca)...
Ne brojeci vrijeme provedeno nad Atlasom Srednje zemje koji je iscrtala zenska koja je DOKTORIRALA geografiju upravo na toj temi.

U tih ~ 200 dana mog zivota za mene, Torina, Boldera, Zar-Uralha, Rangora... nije postojao nikakav drugi svijet.

Jedan od nas je u medjuvremenu zavrsio Likovnu akademiju, darujuci nam u tom periodu mozda najbolje svoje radove kojima nismo oprastali ni umjetnicku sloboru oko najmanje nepreciznosti ili nelogicnosti...

Posle 5 godina sam poginuo... nikada vise nisam bio u stanju da napravim drugi lik... bar ne takav koji bih osjecao svojim i koji ne bih odbacio, kao mrtvorodjence, prije nego sto pocne da zivi sam za sebe...

Nego da se vratim na knjigu/film
Snaga Gospodara Prstenova je jedino u realnosti kojom odise... Tolkinov cilj nije bio da napise knjigu o dobru i zlu... Njegov cilj je neuporedivo veci i cinjenica da je do skora bio ostvaren cini ga jednim od najvecih pisaca XX vijeka...
Tolkin je htio da udje u kolektivno sjecanje... uvidjeo je cinjenicu da je Hriscanstvo unistilo komletnu ne-ljudsku englesku mitologiju i Stvorio je iz pocetka... Stvorio je patuljke, hobite, vilenjake, orke... I "ubio" se da ih sto jasnije definise da bi oni postali zajednicki svim njegovim sunarodnicima... Jeste li razmisljali cemu onoliki trud oko recnika naroda koji naseljavaju njegov svijet?
Uspio je u tome... uzmimo na primjer vilovnjake... u malom broju preziljelih mitova oni su bili raznih oblika, velicina i tjelesnosti ali posle Gospodara postoje samo oni vitki, 6-7 stopa visoki, besmrtni gospodari suma, tjelesno na ovom a duhovno na nekom drugom svijetu...

Ono sto se sada ekranizuje baca citav taj Projekat u vodu... Umjesto malih i mudrih patuljaka neki novi klinci ce ih zamisljati kao sirovine koje sve zele resavati silom... Jos gore, prica je postavljena naglavacke jer umjesto Zlatnog doba (ne bas zlatnog, mozda upravo onog najblistavijeg trenutka prije sutona) Mitologije koja ustupa mjesto ljudskoj djeci koja ce zemlju naslijediti mi vidimo jedan Dominantni Ljudski svijet sa sporednim sarenisem...

Ne mogu vise da pisem... mozda cu nastaviti nekom drugom prilikom ali sada sam se toliko oneraspolozio da moram da zovem Torina da me malo razveseli...