Jump to content


Photo

Gospodar prstenova2 dve kule


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
142 replies to this topic

#76 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 12 January 2003 - 02:37

Gandalf:
2falcon:

C:
Film je zaista impresivan. Moze biti da sam pozaboravljao tj. davno citao knjigu poslednji put posto evo sta kazu izvesni fanatici, a moz'bit da su i u pravu: :smile:
============================================

Sigurno da je Džekson morao da menja ponešto, par puta je i pogrešio (ne možeš svima ugoditi), ali je film u celini ODLIČAN!


Dobar si u diplomatiji:cool:
Ti kazes ne mozes svakom ugoditi a ja bih rekla nije film za svakoga.

#77 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 12 January 2003 - 02:52

Kad je kod nas premijera? Trebalo bi ovih dana. Valjda 10-og (prekjuce).

#78 C

C
  • Members
  • 340 posts

Posted 12 January 2003 - 03:02

:smile:

Falcon, to nije moj komentar. Meni se film dopao, a sve u mailu navedeno nisam registrovao posto sam knjigu davno citao. Posto mi se komentar ucinio zanimljivim, ovde sam ga okacio.

Kinik, s kim ti ratujes, covece? :smile: Quasi-citat? Jel mi to amputiras muda da licno pljunem na film? Zbilja ostro. Da se ne ponavljam, vidi pod "Falcon".

#79 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 12 January 2003 - 03:06

C:
:smile:

Falcon, to nije moj komentar. Meni se film dopao, a sve u mailu navedeno nisam registrovao posto sam knjigu davno citao. Posto mi se komentar ucinio zanimljivim, ovde sam ga okacio.  

Kinik, s kim ti ratujes, covece? :smile: Quasi-citat? Jel mi to amputiras muda da licno pljunem na film? Zbilja ostro. Da se ne ponavljam, vidi pod "Falcon".


Pa sta prenosis tudje (glupe) komentare, vidis da sam emotivna:lol:

#80 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 12 January 2003 - 03:08

Ko na ovaj film pljune iz mesta je propao:cool::lol:

#81 C

C
  • Members
  • 340 posts

Posted 12 January 2003 - 03:10

:smile:
A sto je komentar glup? Ljudi su obozavaoci lika&dela i imaju pravo na fundamentalizam. :smile:

#82 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 12 January 2003 - 03:14

C:
:smile:
A sto je komentar glup? Ljudi su obozavaoci lika&dela i imaju pravo na fundamentalizam. :smile:


O cemu ti pricas? Koji ti se komentar i ciji ucinio zanimljivim? I cime je komentar (hoces da kazes brilijantan) zasluzio da se nadje na ovom topicu? a da ga ne napise sam autor?

#83 C

C
  • Members
  • 340 posts

Posted 12 January 2003 - 03:22

E, film je DO JAJA! :smile:
Svi koji ga ne vole su ********!!!
Svi koji ga vole i hvale su KRALJEVI!
Eto. :smile:

PS: Svi koji prenose tudja pisanja na ovaj forum su takodje ********!!!

PS2: Aj sad trk u NBA na budzenje broja poruka, to je isto DO JAJA :smile:

#84 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 12 January 2003 - 12:33

C:
E, film je DO JAJA! :smile:
Svi koji ga ne vole su ********!!!
Svi koji ga vole i hvale su KRALJEVI!
Eto. :smile:

PS: Svi koji prenose tudja pisanja na ovaj forum su takodje ********!!!

PS2: Aj sad trk u NBA na budzenje broja poruka, to je isto DO JAJA :smile:


Ccc i tebe su navukli na NBA:lol:

#85 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 12 January 2003 - 13:04

2 Indi...
Ako ekranizujes knjigu kojoj samo biblija ugrozava mjesto najcitanije, kojoj je ogroman broj fanova sem nje citao i Hobita, Silmariliona,narodi Srednje zemlje, "geografija Srednje zemlje"(Preporuka za sve GM-ove koji vode MERP) ti ne moras da posvetis 40 sati njenoj ekranizaciji.
Nema smisla milione onih koji su je procitali gusiti kratkim objasnjenjima koja su sa druge previse kratka da bi ikome ista objasnila...
Nema smisla praviti Action Heroje od zenskih samo zato sto su placene ko Hali Beri...
Nema smisla svoditi knjigu sa stotinu glavih junaka svoditi na deset samo zato sto ameri nisu u stanju da tako nesto isprate iz prve...

P.S. Ako je drugi nastavak (a izgleda jeste) kao prvi pravljen da bude Gospodar Prstenova umjesto Gospodara Prstenova ja licno idem da ponovo gledam Spawn.
Umjesto da se napravi film za vjernike koji bi samim tim nevjernike "navukao" da procitaju "svetu knjigu" obdje meni sve smrdi po jeresi.

I za kraj
"Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie"
Izmedju redova nema ni jedne rijeci a ima citava istorija.
P.S. I posle neko zamjera Hali Bery sto oce da bude bond mjesto Bonda?

#86 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 January 2003 - 13:14

JR, jel' tebe neko tera da gledas LOTR filmove? Je li? Ako te ne tera, onda o'ladi. A ako te tera, daj kazi ko je, pa da ga zajedno bijemo. :smile:

/dodatak/

JR: "Ako je drugi nastavak (a izgleda jeste) kao prvi pravljen da bude Gospodar Prstenova umjesto Gospodara Prstenova ja licno idem da ponovo gledam Spawn"

Ovaj citat pokazuje koliko tebi nesto prosto ne ide u (prepametnu) glavu: ovaj "nastavak" je pravljen da bude FILM Gospodar Prstenova, a ne da bude KNJIGA Gospodar Prstenova namesto KNJIGE Gospodar Prstenova. Sad, koji deo ovog objasnjenja tebi nije jasan?

[ Izmena poruke: Indy na dan 2003-01-12 13:17 ]

#87 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 12 January 2003 - 14:04

Jr:
2 Indi...
Ako ekranizujes knjigu kojoj samo biblija ugrozava mjesto najcitanije, kojoj je ogroman broj fanova sem nje citao i Hobita, Silmariliona,narodi Srednje zemlje, "geografija Srednje zemlje"(Preporuka za sve GM-ove koji vode MERP) ti ne moras da posvetis 40 sati njenoj ekranizaciji.
Nema smisla milione onih koji su je procitali gusiti kratkim objasnjenjima koja su sa druge previse kratka da bi ikome ista objasnila...
Nema smisla praviti Action Heroje od zenskih samo zato sto su placene ko Hali Beri...
Nema smisla svoditi knjigu sa stotinu glavih junaka svoditi na deset samo zato sto ameri nisu u stanju da tako nesto isprate iz prve...

P.S. Ako je drugi nastavak (a izgleda jeste) kao prvi pravljen da bude Gospodar Prstenova umjesto Gospodara Prstenova ja licno idem da ponovo gledam Spawn.
Umjesto da se napravi film za vjernike koji bi samim tim nevjernike "navukao" da procitaju "svetu knjigu" obdje meni sve smrdi po jeresi.

I za kraj
"Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie"
Izmedju redova nema ni jedne rijeci a ima citava istorija.
P.S. I posle neko zamjera Hali Bery sto oce da bude bond mjesto Bonda?


Bas steta:smile: pa ni ti Jr ne umes da gledas film:smile:CCC

#88 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 12 January 2003 - 15:21

Svaka čast fundamentalistima i picajzlama, ali film je odličan!

Iako obožavam Tolkina, nije mi ama ni ovoliško zasmetala njegova adaptacija knjige. Najgore cover verzije pesama su one koje su najobičnije reprodukcije -- obrade koje kick a$$ su upravo one koje dodaju nešto svoje, pa makar i dobro izmenile original. Jacksonova cover verzija LOTR je naprosto fantastičan. Bez prestanka imam utisak da gledam sopstvenu viziju koja mi se odvijala u glavi dok sam čitala knjige. Svi likovi i lokacije su skoro identični onome što sam zamišljala dok sam čitala knjigu. Šta da kažem, mene je to kupilo i ubedilo da je Jackson toliki fan i poštovalac Tolkina da ću njegovu verziju knjige prihvatititi bez gunđanja.

BTW. Knjiga je pisana 30-tih godina prošlog veka, a tada fino vospitane elfske djeve nisu vitlale mačevima na Nazgule - sedamdeset godina kasnije tako nešto je sasvim uobičajeno.

Sam "Two Towers" je odličan drugi film, koji ne kvari prvi i treći, a sam po sebi je dovoljno spektakularan i pun događaja da bi bio mnogo više od obične karike između početka i raspleta. Ono što mi je zasmetalo je manjak studije Frodovog pada pod moć prstena, jer je Golum ispao mnogo jači lik od nosioca prstena.

Sve u svemu, ovo ću gledati over and over again, ali u nekom bioskopu sa krštenim ozvučenjem jer Sava Centar po tom pitanju sucks a$$

#89 C

C
  • Members
  • 340 posts

Posted 12 January 2003 - 15:36

Evo mene opet :grin:

Film je fenomenalno napravljen - lokacije, gradjevine, stvorenja (golum pogotovo). Sister je u pravu kad kaze da sve izgleda onako kako treba. A i sto se tice toga da je golum zasenio Froda. Mada, nije mi smetalo...mozda jedino (a to se vuce i sa kraja prvog filma) koreografija bitaka a la partizanski filmovi (ide bata i koka nemce :smile:

#90 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 January 2003 - 15:55

... koreografija bitaka a la partizanski filmovi (ide bata i koka nemce :grin: ). Ali mozda.

Vidis, uvek sam se pitao kako su izgledale te starinske bitke. Ono tipa Braveheart, kosovski boj i tome slicno. Ravnica, s jedne strane jedna, s druge druga vojska, i udri. Cinjenica je da je jedan broj ljudi veci broj tih bitaka uspeo da prezivi (i uglavnom su ti zavrsili opevani u epskim pesmama). Stoga mi logika kaze da mora da je zaista bilo ljudi vanserijske vestine i snage koji su protivnike slagali kano snoplje. To jednostavno mora da bude tako inace ne bi preziveli dovoljno bitaka da stignu da se proslave. Musashi je za zivota pobedio u svim dvobojima (pri cemu oni s druge strane nisu bili nikakvi supci, naprotiv). DakleM, zaista je bilo junaka nekad i stvarno, a tek zasto ih ne bi bilo u izmastanom svetu. :smile: