Jump to content


Photo

Fleke (Niš, nekada davno)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#31 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 29 August 2007 - 04:25

e, gde nadje to poredjenje?!?!?! poredjenja sa JD stoje, mada bih pre poredio sa warsaw, ali povezivanje sa TWR...

#32 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 29 August 2007 - 08:09

Sta je to Litar? Meni Novembar ostao u Srbiji sad.gif...

#33 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 29 August 2007 - 12:37

Litar je mera za tecnost.
Takodje, ftp server gde mozes da nadjes gomilu stvari. posalji email na ftpkombinat@gmail.com i zatrazi pass i slicno...

#34 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 29 August 2007 - 19:35

QUOTE(Nikola Kiric @ 29 Aug 2007, 04:25) <{POST_SNAPBACK}>
e, gde nadje to poredjenje?!?!?! poredjenja sa JD stoje, mada bih pre poredio sa warsaw, ali povezivanje sa TWR...


zato se i kaze novinarska teza smile.gif.
veza je vise dozivljajno spiritualna i licna nego puko poredjenje po zvucnosti.
mada sam se ja sada posle mnogo godina (zivljenja sa tim dozivljajem) vise plasio da ce ljudi reci da je previse ocigledno nego da je cudna veza.
obrati paznju recimo na not your fault, thing, ili on the floe (there is a bar, everyone i know...). vec tih par twr pesama meni sumira licni dozivljaj estetike dobrog isaka, (provincijalne) usamljenosti i samo nepatvorenoscu od patetike sacuvanog iskrenog muskog prijateljskog, opcionalno alkoholisanog, vezivanja.

#35 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 30 August 2007 - 11:32

QUOTE(Nikola Kiric @ 29 Aug 2007, 13:37) <{POST_SNAPBACK}>


Hvala smile.gif

#36 J'en ai marre!

J'en ai marre!
  • Members
  • 1,070 posts

Posted 30 August 2007 - 18:19

QUOTE(zzzzz @ 28 Aug 2007, 00:27) <{POST_SNAPBACK}>
Internet je cudo i nema sta nema. Skinuo sam demo Mrguda i - potpuno fina stvar (doduse ne mogu da nadjem pesmu o Evi Braun, sem ako je neka alegorija u pitanju...). Demo "Tamo gde su svi" iz '91. (10 pesama) i dve pesme se nedatirane kompilacije "Nema vopija nedeljom uvece". Definitivno je vrh postignut vec prvom pesmom na demou "Koliko ljudi", koja je, pre svega tekstualno, na tragu ranog The Clash ("Koliko ljudi zelelo bi samo/da budu nesto drugo nego sto su sad/koliko ljudi krenulo bi s tobom/oni cekaju znak, oni cekaju znak"), a muzicki se trudi da izvuce svu energiju melodicnog panka. Na zalost, drugi tekstovi su na par mesta uopsteni, pa i pomalo pateticni, sto je, uostalom, i ocekivano od mladog i nalozenog benda. Glas ponegde podseca na Tonija Montana ili, ne daj boze, pevaca Pobune, savremenika Mrguda, sto ne moze biti dobro, ali muzika ubija, gitara divlja kad god je to dopusteno, sto zvuci odlicno. Najvise me iznervirala poslednja pesma "Pola-pola", koja zvuci kao da ju je pisao napaljeni devetogodisnjak (nesto "gde bih bio da nema rokenrola...", stvarno otuzno), ali, kazem, daleko je vise svetlih tacaka (Golub, Sara, Andjeli, spomenuta Koliko ljudi...). Ovo sve na prvo slusanje, tako da, ukratko, solidna cetvorka, hvala na preporuci.

Тих 10 песама су објављене на касети за "Rockland". Ја сам је својевремено доста вртео. smile.gif Локнер се истакао и са Петар Пан винилом, ал' штета што није објавио штогод од Курви да заокружи power pop моменат. Имали су некакав спот за "Правили би лом", међутим оманули су што нису форсирали хит "Колико људи". Стварно је песма хит. Текстови су им доста танки, ал' су бар музички пријатни за слушање. Поготово што су набуџили продукцију. Значи ја најпре волим добро продуциран бубањ, да носи песму како ваља. Волео бих чути и те снимке које помиње Април.

#37 Bane5

Bane5
  • Members
  • 1,620 posts

Posted 31 August 2007 - 09:47

QUOTE
Oni su neka ekipa s Karaburme s kojom sam izgubio vezu pre jedno desetak godina.


Pa ne bas sa Karaburme. Mahom sa Vracara uz gostovanje ostalih krajeva dry.gif

Edited by Bane5, 31 August 2007 - 09:53.