Jump to content


Photo

MAD MEN


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 skocica

skocica
  • Members
  • 352 posts

Posted 20 August 2007 - 15:16

ko: nova dramska serija kablovske mreže AMC , 'tvorac' je Matthew Weiner, izvršni producent i jedan od scenarista Sopranos

kad: do sada emitovano 5 epizoda u netipičnom letnjem premijernom terminu, sa dosta dobrim reakcijama publike...najavljeno 13 epizoda od 45 min u prvoj sezoni

šta: privatno i poslovno o moćnim muškarcima advertajzinga MADision avenije početkom šezdesetih godina prošlog veka...

kako: super podela, uverljivi dijalozi, dobar tempo, zanimljiv zaplet i konačno impresivna rekonstrukcija epohe... sve vrlo njujorški kul.

koliko: niko od likova ne gasi cigaretu...ikad.

citat nedelje: 'U ovoj firmi ima više propalih vizionara i umetnika nego u Trećem Rajhu...'

thumbsup.gif

Attached Files



#2 sostoja

sostoja
  • Members
  • 6 posts

Posted 20 August 2007 - 17:35

huh.gif A, da prostish, gde ?

#3 lisica

lisica
  • Members
  • 59 posts

Posted 21 August 2007 - 14:31

Jos pre nego sto je pocela ova serija da se emituje video sam reklamu za nju na tv.com-u i rekao sebi "ovo moram da gledam". I taman kad sam hteo da skinem prvu epizodu procitao sam neki review koji je ispljuvao seriju i odustao sam od skidanja. Kad sam video ovaj topic ipak sam odlucio da skinem prvu epizodu i nisam se pokajao. Serija ima nekako drugaciji smek i to mi se za sada svidja.
Trenutno skidam drugu epizodu pa cemo da vidimo kako ce dalje biti.

@ sostoja
Pa na AMCu ako zivis u Americi, a ako ne, nadje se tu i tamo smile.gif

Edited by lisica, 21 August 2007 - 14:33.


#4 sostoja

sostoja
  • Members
  • 6 posts

Posted 22 August 2007 - 18:31

@ lisica : Hvala na odgovoru- nisam u Americi, a od tog tu i tamo mi je vech yucky.gif Al' tebi hvala, svakako....

#5 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 26 August 2007 - 13:56

Odlicna serija, neverovatno autenticna scenografija i odlican opis drustva sa kraja 50-ih godina. Sutra je zadnja epizoda prve sezone sad.gif

edit: producent i scenarista je Matthew Weiner, poznat po svom radu na Sopranosima - mislim da bolje preporuke nema od ovoga.

Edited by Jaruzelski, 26 August 2007 - 14:07.


#6 lisica

lisica
  • Members
  • 59 posts

Posted 26 August 2007 - 22:14

Kud bre sutra zadnja epizoda sezone blink.gif ?

Ja sam procitao da sezona ima 13 epizoda, a koliko znam ova sutra je sesta.

EDIT: Sad sam provalio da vec moze da se skine sesta.

Edited by lisica, 26 August 2007 - 22:21.


#7 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 27 August 2007 - 21:32

http://imdb.com/titl...isodes#season-1

Jos jedna po ovome...

Edited by Jaruzelski, 27 August 2007 - 21:34.


#8 skocica

skocica
  • Members
  • 352 posts

Posted 27 August 2007 - 22:49

Jaruzelski, jedno je RASPORED EMITOVANJA epizoda, a drugo broj snimljenih epizoda. smile.gif
Evo, na TV.com su izlistali do desete raspored, zakljucno sa 27. septembrom. šesta je emitovana prošle nedelje, sad u četvrtak je sedma. huh.
Autori su planirali da u prvoj sezoni bude 13 epizoda, kao sto smo lisica i ja lepo shvatili. ph34r.gif


i ovo, preciznosti radi: godina je 1960. ako si obratio pažnju počinje predsednička kampanja Kenedi vs. Nikson, i agencija treba da radi kampanju za Niksona. wink.gif

inače, pozdravio te Metju Vajner iz prvog posta. tongue.gif