Jump to content

Photo

"Dragi druze Tito"

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
199 replies to this topic

#16 helpline

helpline
  • Banned
  • 190 posts

Posted 16 August 2007 - 05:21

Cekaj malo. Da se razvije diskusija. cool.gif

#17 Protagora

Protagora
  • Banned
  • 469 posts

Posted 16 August 2007 - 08:03

QUOTE(helpline @ 16 Aug 2007, 06:21) <{POST_SNAPBACK}>
Cekaj malo. Da se razvije diskusija. cool.gif

Jedno pitanje ovim mladim "ipak-se-okrece", titomrziteljima: Da nije njegova greska sto vas, nove generacije pionira, nije amanetom zavestao Velimirovicu i Pahomiju? Nas ondasnje mozda jeste delimicno duhovno ali vi sadasnji uzivate kompletnu obradu.

To Schrodinger: Cesto sa zadovoljstvom citam tvoje postove. Spustati se na nivo ovakvog trac-topika je u najmanju ruku razocaravajuce. Iskreno!

Edited by Diogenes, 16 August 2007 - 08:04.

#18 helpline

helpline
  • Banned
  • 190 posts

Posted 16 August 2007 - 08:12

QUOTE(Diogenes @ 16 Aug 2007, 08:03) <{POST_SNAPBACK}>
Jedno pitanje ovim mladim "ipak-se-okrece", titomrziteljima...

Ako je ovo za mene, onda je adresa pogresna (u oba aspekta) cool.gif (Moj podsmeh upucen je jos jednom topiku na istu temu, a ni onaj prvi se ne drzi najbolje).

Edited by helpline, 16 August 2007 - 08:16.

#19 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 16 August 2007 - 08:36

Eh druže Títo nešto bi' te pit'o. Kao mladjahan indoktrinirani pionir ispranoga mozga i sam sam objavio jedan ovakav skroman lirski uradak u školskim novinama. Sad mi je žao što su ga bespuća povijesne zbiljnosti odnijela u nepovrat, pa ga ne mogu podijeliti s drugom Schrödingerom. Osjećam da bi se obradovao. smile.gif
Ali super ultra mega najzabavnije je što ovdje ima toliko onih što izgleda nisu čuli da je drug Tito umro. Nisu obavešteni brzojavom.

#20 Lovcen

Lovcen
  • Members
  • 13 posts

Posted 16 August 2007 - 10:25

Druze tito sviti se kunemo da sa tvoga puta pobjegnemo.
TITO je bio lazov, prevarant, i demagog, na pgrebu su ga ispratili kao heroja, cio svijet je prisustovao sahrani jer su jedva cekali kada ce ga djavo ponijet, Srbi sumu pjevali; druze tito tebe narod laze mismo vojska djenerala draze.
Hrvati su se odrekli njega, ####i su ga kumovali za kratko posto im je obecao ono oko cega se i dan danas osiromasismo i na kraju izgubicemo.
Zato ja pjevam mirno spavaj TITO druze oko tebe crvi kruze...

#21 beatgoeson

beatgoeson
  • Members
  • 136 posts

Posted 16 August 2007 - 11:14

POGLEDAJ, STRANČE!

Pogledaj, stranče, oko sebe,
planine vidiš i plodne njive,
tamo je reka, tamo je grad,
i mnogo ljudi tamo živi,
što vole život i vole rad.

Iz planine one vadimo rudu,
sa njiva naših žanjemo rod;
džinovske dimnjake fabrika vidiš
i mostove i puteve, i zgrade
- sve je to rada našega plod.

Ovo je moja umotvorina, objavljena negde sredinom šezdesetih u "malim novinama", ili nečem sličnom. Kakav sam ja talenat bio...

#22 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 16 August 2007 - 11:19

Jel to bilo negdje objavljeno? Bio sam ubijedjen kad sam pročitao, da sam to već prije bio vidio. Ili je samo toliko slično stilu epohe? Mogao si biti klasik kao Andjelko Vuletić - nigdje toliko algi kao u uvali mog djetinjstva. Štreca me kad u moru nogom dodirnem alge.

#23 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 16 August 2007 - 11:21

Naravno, deponija. Zar ne postoji vec jedna tema u Titu? Sasvim dovoljno.

Posle uzasa devedesetih (koji selimicno jos uvek traje), Tito je jos najmanji problem naseg drustva danas.

#24 beatgoeson

beatgoeson
  • Members
  • 136 posts

Posted 16 August 2007 - 11:29

QUOTE(king louie @ 16 Aug 2007, 12:19) <{POST_SNAPBACK}>
Jel to bilo negdje objavljeno? Bio sam ubijedjen kad sam pročitao, da sam to već prije bio vidio. Ili je samo toliko slično stilu epohe? Mogao si biti klasik kao Andjelko Vuletić - nigdje toliko algi kao u uvali mog djetinjstva. Štreca me kad u moru nogom dodirnem alge.

Stil epohe, jakako. Čak su oni malo pomagali da se sve uklopi - sećam se da su moju reč zamenili svojom (džinovske dimnjake). A objavljeno je, valda, u "malim novinama", sačuvao sam samo isečak, pa se ne vidi odakle je.

#25 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 16 August 2007 - 12:03

QUOTE(Lovcen @ 16 Aug 2007, 11:25) <{POST_SNAPBACK}>
Druze tito sviti se kunemo da sa tvoga puta pobjegnemo.
TITO je bio lazov, prevarant, i demagog, na pgrebu su ga ispratili kao heroja, cio svijet je prisustovao sahrani jer su jedva cekali kada ce ga djavo ponijet, Srbi sumu pjevali; druze tito tebe narod laze mismo vojska djenerala draze.
Hrvati su se odrekli njega, ####i su ga kumovali za kratko posto im je obecao ono oko cega se i dan danas osiromasismo i na kraju izgubicemo.
Zato ja pjevam mirno spavaj TITO druze oko tebe crvi kruze...

Ti si naglašeno iz one republike koja je, beše, cela bila u četnicima, pa su posle glavni grad nazvali po tom "zločincu" i svi se upisali u prvoborce?

Fuj, bre.

Nego, dajte ljudi, sjašite više. Ovo bavljenje mrtvacima prelazi u nekrofiliju. Živimo u šupku sveta u totalno sjebanom sistemu u kome jedino kriminal i crkva cvetaju, a vi u talasima istresate frustracije prema Čedi mrtvom 27 godina. Oladite više!

Kult ličnosti je po difoltu kretenizam, ali to vrlo retko gradi ta ličnost, a mnogo češće dupeuvlake (koje su ponekad u ratu bile s druge strane). A dupeuvlačenje je u biti našeg naroda i u tome je problem, ne u mrtvom Čedi.

A sve i da je Čeda zasro najgore na svetu (a nije, pošto smo 10 godina posle njegove smrti bili ex-komuno lideri u najboljoj startnoj poziciji za reforme, umesto kojih smo izabrali rat), do sad bismo to ispravili, da iole mozga imamo. Mi smo, međutim, zasrali i ono što je ostalo vredno iz tog vremena.

Topic spaliti, a pepeo baciti na deponiju. Ko oće da se igra sa leševima, neka to radi u svojoj spavaćoj sobi.

Edited by CTPAX, 16 August 2007 - 12:03.

#26 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 16 August 2007 - 12:04

"Dragi druze Tito", Uzasi jednoumlja

bolje je jednoumlje od bezumlja.

#27 helpline

helpline
  • Banned
  • 190 posts

Posted 16 August 2007 - 12:16

I jedno i drugo je oksimoron (u pogledu uma).

#28 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 16 August 2007 - 12:39

QUOTE(CTPAX @ 16 Aug 2007, 13:03) <{POST_SNAPBACK}>
A sve i da je Čeda zasro najgore na svetu (a nije, pošto smo 10 godina posle njegove smrti bili ex-komuno lideri u najboljoj startnoj poziciji za reforme, umesto kojih smo izabrali rat), do sad bismo to ispravili, da iole mozga imamo. Mi smo, međutim, zasrali i ono što je ostalo vredno iz tog vremena.

Pa, to je tako jer je naprdjivanje po Titi, izmedju ostalog, lakše jer je zapravo nemoguće naći nekoga ko se neće složiti sa negativnom ocenom, u ogorčenijoj ili blažoj formi. Posebno me raduju oni koji su posredno od toga vremena najviše profitirali (iliti im preci), a danas je kanda Tita zlo veće od manijaka koji su zasrali i ono što je kvalitetno ostalo, kako ti lepo reče u ovom kvotu iznad. Jer elem, ono nije bilo "realno", pa su nas valjda Sloba i ortaćija susreli s realnošću.

#29 beatgoeson

beatgoeson
  • Members
  • 136 posts

Posted 16 August 2007 - 12:40

QUOTE(CTPAX @ 16 Aug 2007, 13:03) <{POST_SNAPBACK}>
... a vi u talasima istresate frustracije prema Čedi mrtvom 27 godina. Oladite više!

... Topic spaliti, a pepeo baciti na deponiju. Ko oće da se igra sa leševima, neka to radi u svojoj spavaćoj sobi.

Ja, jok frustracije.

Mislim da ovaj topic pripada "društvu", a onaj drugi Tito ostaje ovde.

#30 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 16 August 2007 - 12:45

QUOTE(Schrodinger @ 16 Aug 2007, 02:37) <{POST_SNAPBACK}>
Ovo nije lose, posto se - tacno cetvrt veka kasnije - valja podsetiti kako je autenticno ISPIRANJE MOZGA izgledalo. Posto su strucnjaci NKVD-a, jos na celu sa genijalnim Jezovom, a zatim i genijalnim Berijom (imena tih kasapa se nisu mogla pisati bez atributa ili genijalni ili herojski), utvrdili odavno da se ispiranje mozga najbolje sprovodi u detinjstvu, onda je to kod nas lepo primenjeno...

Ako uspem da nadjem, dacu i ja jedan doprinos, tekst o asteroidu koji je dobio ime diktatora bravara, a koji je remek-delo poltronstva - samo treba to iskopati...

A jel znas da sam tamo neke 1990. napisao najbolji sastav u skoli na temu "Kako smo proveli 25. maj"? tongue.gif