Jump to content


Photo

"Dragi druze Tito"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
199 replies to this topic

#196 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 03 September 2007 - 17:57

QUOTE(CowBoy @ 31 Aug 2007, 10:08) <{POST_SNAPBACK}>
Ako ideologija podrazumeva promenu stanara po Dedinjskim vilama, onda nesto sa ideologijom nije u redu. Nema dugorocno dobrih promena do kojih se dolazi revolucijom. Jer, onda nemas uzlaznu putanju razvoja drustva (svesti, javnog mnjenja, gradjanskih vrednosti) vec horizontalnu - klatno koje se pomera levo-desno u amplitudi od pedesetak godina.


ma sve to stoji ali po ne znam koji put ja bih da izjavim kako je sada sve to postalo istorija i steta sto mi nije u kompu jedan divan plakat/oglas za prodaju stvari iz Versajskog dvorca sa posebnim naglasavanjem da ima i komada namestaja koje je koristila Marija Antoaneta, vreme stampanja odmah posle njihove revolucije, nalazi se u svakoj ozbiljnijoj knjizi o istoriji reklame rolleyes.gif

znaci ne prica se ovde o revoluciji kao pojmu nego o onoj nasoj revoluciji, eto, Amerikanci su bas nekako ponosni na svoju revoluciju a kako mi se cini i Francuzi na svoju, tja, ima revolucija i revolucija ali svaka je istorijska prica za sebe rolleyes.gif neke dovedu do uzlazne putanje koju ti pominjes, neke ne dovedu i tako mu je to u zivotu i revolucijama rolleyes.gif neki narodi imaju srece sa svojim revolucijama, neki narodi nemaju srece sa svojim revolucijama

Edited by Pontijak, 03 September 2007 - 18:55.


#197 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 04 September 2007 - 15:35

e, Pontijak, podseti me na ovo...

#198 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 04 September 2007 - 16:01

QUOTE(foto @ 30 Aug 2007, 19:00) <{POST_SNAPBACK}>
Ma daj Beatris,

"Mir nema alternativu" i slicno ti nije poznato?
I sama kazes "parole". Nista vise i nista manje od toga.


pa parole stvaraju atmosferu. obrnute parole su dovele do onoga do cega su dovele pre 15 godina.
sve je stvar vrednosti koje se promovisu, a parola koju si gore naveo mi, na primer, deluje bas extra. da ona pocne ovde da se uzvikuje gde bi nam kraj bio, prvo bi svi radikali bili prognani da ih vise ne vidi svetlo dana.

Edited by Baka Staka, 04 September 2007 - 16:09.


#199 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 04 September 2007 - 16:26

QUOTE(Baka Staka @ 4 Sep 2007, 17:01) <{POST_SNAPBACK}>
prvo bi svi radikali bili prognani da ih vise ne vidi svetlo dana.


i onda bi ih gledalo svetlo noci i eto ti prvog autenticnog satanizma u Srbiji laugh.gif

nisam odoleo da budem neozbiljan rolleyes.gif

#200 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 04 September 2007 - 16:31

QUOTE(Pontijak @ 4 Sep 2007, 17:26) <{POST_SNAPBACK}>
i onda bi ih gledalo svetlo noci i eto ti prvog autenticnog satanizma u Srbiji laugh.gif

nisam odoleo da budem neozbiljan rolleyes.gif



samo se ti zezaj- mrak ce te pojesti.

a za slucaj da si pomislio da je ovo ozbiljna pretnja... cool.gif

Edited by Baka Staka, 04 September 2007 - 16:35.