Jump to content


Photo
- - - - -

BOURNE VS BOND


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#31 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 01 November 2007 - 16:29

Sta mislite?

JASON BOURNE <a href="http://www.imdb.com/title/tt0440963/" target="_blank">http://www.imdb.com/title/tt0440963/</a>

ili

JAMES BOND

??

:rolleyes:


Zadnjih 7-8 Bondova je mnogo loshije od bilo kod Borna, koji nije nishta posebno i jedan obichan drmajuci akcioni film koji ce se zaboraviti kroz par godina

Sve u svemu svi su oni njesra


SHERLOCK JE TATA ZA SVE NJIH

Posted Image

Edited by Inter, 01 November 2007 - 16:29.


#32 Cvetko

Cvetko
  • Members
  • 269 posts

Posted 03 November 2007 - 17:07

George Smiley....

#33 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 05 February 2008 - 02:55

Mene je Born odusevio. Da mi je neko ranije rekao da ce Damon moci da iznese tu ulogu ne bih mu verovao , ali decko je dokazao da je stvarno odlican glumac. Najvise mi se svidja sto je lik mnogo blizi "obicnim" ljudima. Ne nosi nikakvu fancy garderobu , ne vozi skupe automobile , snalazi se u datom momentu kako zna i ume i kako mu govori instinkt. Bond ima armiju ljudi iza sebe , posle eksplozije mu je odelo savrseno cisto i ispeglano , vozi auto mobilnim telefonom...blablabla...kao neki crtani film.
Bonda bih pre poredio sa Ethanom Huntom (Mission impossible ) nego sa Bornom. U principu Born je negativan lik , beskrupulozni ubica koji gubi pamcenje i od tog momenta je ko neko zbunjeno mace i publika naravno navija za njega. Ako bi postojao film da vidimo sta on radi pre gubitka pamcenja , ne verujem da bi lik izazvao neke preterane simpatije :rolleyes:
Ok malo se zezam naravno , sve je to Hollywood. Najvise mi se dopalo sto je prica prilicno "prizemna" (sa nekoliko izuzetaka naravno). Najjace u celom liku mi je sposobnost improvizacije u datom momentu , recimo kad u drugom delu pusti gas u kuci i ugura novine u toster da izazove eksploziju, ili kad u prvom delu uzme sa stola hemijsku olovku da se odbrani od lika koji ga je napao.
I muzika je fenomenalna. Extreme ways je super pesma , kao i tema koja se provlaci kroz film sve vreme.
Utimatum jos nisam gledao , moram ovih dana da pojurim DVD

#34 marko023

marko023
  • Members
  • 355 posts

Posted 05 February 2008 - 12:03

i meni je Bourne bolji.
Samo tesko je porediti triologiju sa masom Bondovih filmova...

#35 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 07 February 2008 - 19:16


SHERLOCK JE TATA ZA SVE NJIH

Posted Image


Pa to stoji, ali ne znam otkud Sherlock ima da se poredi sa Bornom ili Bondom? On je ipak jedan pravi dzentlmen iz 19. veka koji je resavao probleme sve sedeci u svojoj toploj sobi u Baker street. Manje vise. Ni oruzje ne nosi, nego samo kaze: Watson, ponesi onaj tvoj pistolj, opasan zadatak je u pitanju" :huh:
Uopste nije tesko zamisliti da je sve to tako i moglo da bude in reality.
Dok su Bourne i Bond nesto sto ima samo na filmu. Ali meni ti filmovi opet nisu s@anje. Nekad mi se bas tako nesto gleda.

PS. Jeremy Brett is the best Sherlock ever :rolleyes:

#36 lisica

lisica
  • Members
  • 59 posts

Posted 18 February 2008 - 01:02

Iako je po meni ovaj najnoviji Bond najblizi realnosti, a samim tim meni i najboji do sada (ne volim onoliku dozu nerealnosti kao prethodnim bondovima), moram glas da dam Bornu!

Mada, videcemo kakvi ce biti sledeci Bond filmovi - mozda mi se misljenje promeni.

Ali, Jack Bauer je ipak najveci baja :rolleyes:

#37 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 27 February 2008 - 23:14

Popularni filmski lik Džejson Born vratiće se na velika platna još jednom, poslednji put, pošto su reditelj Pol Gringras i Met Dejmon potpisli ugovor za snimanje četvrtog nastavka iz ovog serijala.

Извор.