Jump to content


Photo

1967


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#31 Garwood Pickjon

Garwood Pickjon
  • Members
  • 208 posts

Posted 20 August 2007 - 18:31

QUOTE(big lala @ 20 Aug 2007, 15:08) <{POST_SNAPBACK}>
onda bih i ja mogao da kažem da ni oni takođe nisu inicijatori već recimo The Kinks sa You Really Got Me i All Day and All of the Night...ipak za mene VU ostaju breaking point i inicijatori u smislu celokupnog koncepta


... što nas naravno opet vodi do Kingsmen-a, ali ni Kinksi ni Kingsmeni celokupno gledano, nisu ni "i" od inicijatora u odnosu na Monkse ... tako da to nije ni blizu argumenta ... suština je u tome da oni svi (uključujući i VU naravno) JESU uticali na formiranje punk koncepta, ali niko nije imao paket kompletiran do te mere kao Monksi ... Ja bih VU kao ultimativni uticaj pre naveo kod njujorških bendova koji su u punk priču ukalupljeni ni krivi ni dužni sticajem okolnosti (momenat pojavljivanja, okruženje ...), kao npr.Television, Patti Smith Group, Modern Lovers, Richard Hell ... a zatim i na post-punk bendove koji su uticali na formiranje shoegaze-a, u prvom redu JAMC i sl.

#32 big lala

big lala
  • Members
  • 1,270 posts

Posted 20 August 2007 - 21:25

QUOTE(Garwood Pickjon @ 20 Aug 2007, 19:31) <{POST_SNAPBACK}>
suština je u tome da oni svi (uključujući i VU naravno) JESU uticali na formiranje punk koncepta, ali niko nije imao paket kompletiran do te mere kao Monksi ... Ja bih VU kao ultimativni uticaj pre naveo kod njujorških bendova koji su u punk priču ukalupljeni ni krivi ni dužni sticajem okolnosti (momenat pojavljivanja, okruženje ...), kao npr.Television, Patti Smith Group, Modern Lovers, Richard Hell ... a zatim i na post-punk bendove koji su uticali na formiranje shoegaze-a, u prvom redu JAMC i sl.

vidiš oko ovoga nam se mišljenja verovatno razilaze zato što u principu različito gledamo na njujoršku scenu...punk i njujorška scena su za mene nerazdvojivi pojmovi smile.gif

on topic...evo solidne liste muzičkih događanja iz 1967 - http://en.wikipedia....i/1967_in_music

#33 Garwood Pickjon

Garwood Pickjon
  • Members
  • 208 posts

Posted 21 August 2007 - 06:37

QUOTE(big lala @ 20 Aug 2007, 22:25) <{POST_SNAPBACK}>
vidiš oko ovoga nam se mišljenja verovatno razilaze zato što u principu različito gledamo na njujoršku scenu...punk i njujorška scena su za mene nerazdvojivi pojmovi smile.gif


Naprotiv! ... Ja ih smatram takođe nerazdvojivim! ... Verlaine, Hell, Richman i co. su jedan od presudnih uticaja na kreiranje pank koncepta, kao i Reed (!) uostalom, samo što nisu bili pankeri nego su ih drugi tako deklarisali, posle nastanka panka ..... a jedina stvar u kojoj se ne slažemo je da su VU bili inicijalna kapisla.

#34 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 21 August 2007 - 07:04

ej hipici i pankeri, ostavite nesto za metalce.

#35 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 21 August 2007 - 10:27

Nešto iz tog doba, što niko ne pominje a vredelo je

USA
where is yesterday

PS: NIje pomenut Country Joe McDonald?

Edited by djordje geprat, 21 August 2007 - 10:41.


#36 big lala

big lala
  • Members
  • 1,270 posts

Posted 21 August 2007 - 11:37

QUOTE(Garwood Pickjon @ 21 Aug 2007, 07:37) <{POST_SNAPBACK}>
Naprotiv! ... Ja ih smatram takođe nerazdvojivim! ... Verlaine, Hell, Richman i co. su jedan od presudnih uticaja na kreiranje pank koncepta, kao i Reed (!) uostalom, samo što nisu bili pankeri nego su ih drugi tako deklarisali, posle nastanka panka


vidiš ja i mislim da su te koji su drugi proglasili pankerima bili pravi pankeri...ovi koji su posle sa predumišljajem išli u to 'mi smo pankeri' više nisu bili pravi pankeri....

QUOTE(Garwood Pickjon @ 21 Aug 2007, 07:37) <{POST_SNAPBACK}>
..... a jedina stvar u kojoj se ne slažemo je da su VU bili inicijalna kapisla.

mislim da ćemo uz ovo neslaganje ipak uspeti da miroljubivo koegzistiramo na ovom forumu wink.gif

#37 Garwood Pickjon

Garwood Pickjon
  • Members
  • 208 posts

Posted 21 August 2007 - 12:15

QUOTE(big lala @ 21 Aug 2007, 12:37) <{POST_SNAPBACK}>
vidiš ja i mislim da su te koji su drugi proglasili pankerima bili pravi pankeri...ovi koji su posle sa predumišljajem išli u to 'mi smo pankeri' više nisu bili pravi pankeri....
mislim da ćemo uz ovo neslaganje ipak uspeti da miroljubivo koegzistiramo na ovom forumu wink.gif


V U around smile.gif

#38 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 21 August 2007 - 18:35

Posto je Country Joe na molbu gradonacelnika Bruiklina koji je btw prziva Markovi-tz,Odsvirao
One, two, three, what are we fighting for... i ubacio Iran umesto Vjetnam,
Upucuje se kordon pandura ka backstagu, cuju se povici odose da uhapse Joe-a!

#39 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 21 August 2007 - 20:32

QUOTE(djordje geprat @ 21 Aug 2007, 11:27) <{POST_SNAPBACK}>
Nešto iz tog doba, što niko ne pominje a vredelo je

USA

Da si mi zhiv i zdrav, prich'o ja vec (istina na drugom topiku), ali sem par casnih izuzetaka, nema se ovde "kome o tome" dry.gif

Edited by zagor, 21 August 2007 - 20:41.


#40 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 22 August 2007 - 11:54

QUOTE(zagor @ 21 Aug 2007, 21:32) <{POST_SNAPBACK}>
Da si mi zhiv i zdrav, prich'o ja vec (istina na drugom topiku), ali sem par casnih izuzetaka, nema se ovde "kome o tome" dry.gif

Eh, ni na kraj pameti mi ne bi bilo da post o USA tražim tamo gde jeste. No, radi se o zaista fenomenalnom bendu.
Otkud taj album u mojoj kolekciji? Davne '69 kupio sam u Holandiji LP kompilaciju "That's Underground" na kojoj su bili Electric Flag, Spirit, Chambers Brothers, Moby Grape, Janis Joplin, USA sa "Hard Coming Love". Posle preslušavanja, odmah sam kupio i taj LP "USA". Tada sam prvi put video da plastika ne mora da bude crna. "That's Underground" je otisnut na psihodeličnom gemištu crvenog, zelenog, plavog i žutog. Kasnije, dobio sam LP "Pop Revolution From the Underground", na sličnoj plastici. Istorija.
Da, niko nije pomenuo Blood, Sweat & Tears (LP "Child Is Father To The Man", recimo)


edit> u kući nađoh i ovo:Vanilla Fudge

Edited by djordje geprat, 22 August 2007 - 14:11.


#41 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 24 August 2007 - 00:54

evo jedan zivi snimak strava! Donovan Mellow Yellow

ok da doeditujem
VU Heroin

Jefferson Airplain Hi Flying Bird

Edited by Mogul is Stoned, 24 August 2007 - 01:07.


#42 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 24 August 2007 - 07:34



The BEAU BRUMMELS - Triangle

QUOTE
Triangle was one of those albums that seemingly appear out of nowhere, delight and confound the critics, are largely ignored by the public, and then sink back into the creative ooze from whence they came, thereafter appear on "Best Albums of All Time" lists by dusty discophiles in the know. Compare it to Love's Forever Changes and the Zombies' Odessey & Oracle in that regard. Sonically, Triangle is a bit of Beatles, a bit of Lovin' Spoonful, a bit of Buffalo Springfield, a bit of Van Dyke Parks, a bit of Randy Newman, and a whole lot of Ron Elliott and Sal Valentino. And, give credit to ace producer Lenny Waronker, producer of such Warner/Reprise acts as Neil Young and Joni Mitchell, for the smarts to let the Beau Brummels follow their muse down an exciting, if not so commercial, path.


#43 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 24 August 2007 - 08:15



#44 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 24 August 2007 - 08:34

QUOTE(Mogul is Stoned @ 24 Aug 2007, 01:54) <{POST_SNAPBACK}>

Ovo je u Top 10 kod mene. Fantastično složeni glasovi Marti Balina, Grejs Slik i Pola Kantnera. Bend na koji bi trebalo stalno podsećati.

Kada smo kod Monterej festivala, padoše mi na pamet otvorena usta i ono "Wow" Mame Kas dok je Dženis Džoplin pevala "Ball And Chain"

#45 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 August 2007 - 09:44

Manje ili više vezano za summer of love...

Šta treba svakako spomenuti iz 1967:

Younger Than Yesterday - The Byrds
King & Queen - Otis Redding and Carla Thomas
Surrealistic Pillow - Jefferson Airplane
Francis Albert Sinatra & Antonio Carlos Jobim - Frank Sinatra
Alice's Restaurant - Arlo Guthrie
Wave - Antonio Carlos Jobim

i naravno

Can't Take My Eyes off of You - Frankie Valli

Edited by alberto.ascari, 24 August 2007 - 10:13.