Jump to content

Photo

Sony-Erocsson p990i

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 lan-mi

lan-mi
  • Members
  • 21 posts

Posted 13 August 2007 - 13:47

Moze li mi ko dati kakve informacije vezano za Sony-Ericsson p990i. Kakav je u eksploataciji, da li drzi mrezu, ...

Unpred hvala za svaku informaciju

Edited by lan-mi, 13 August 2007 - 13:47.

#2 cromodora

cromodora
  • Members
  • 625 posts

Posted 14 August 2007 - 12:23

Prema cost-benefit analizi koju sam skoro sproveo rolleyes.gif
Smeo bi da odgovorno tvdim da za te pare koliko košta p990 trenutno ne može da se kupi bolji telefon,što se tiče same funkcionalnosti neki su imali prigovore na operativni sistem UIQ3 koji je kao i svaki symbian bugovit u početku no SE je skoro izbacio update za UIQ3 te ljudi tvrde,a i ja sam ga testirao sa updateom da je mnogo brži u odnosu na raniju verziju,šta znači brže,ne treba očekivati takav execution kao kod običnih telefona.ali mislim da je ovo već vrlo pristojna brzina za smart telefon...što se tiče prijema trebalo bi da ga pazarim ovih dana pa ću postovati svoje utiske do tada možeš da odeš na mobilni svet pa da prevrneš malo po njihovom forummu ima dosta komentara što se tiče P990.

#3 Mrva

Mrva
  • Members
  • 298 posts

Posted 14 August 2007 - 23:13

Mene je taj telefon strasno nervirao. Kupio sam ga pre nekih godinu dana, nosio jedno vreme i na kraju prodao.
Ima on brdo opcija koje retko koji telefon ima, ali dzaba mu sve kada je toliko spor i nepraktican. Ma uzas.

Ja ga iskreno ne bih nikom preporucio, ali sad ne znam kako bi se ponasao sa tim update-ovima koje je cromodora naveo. Jbg. Najbolje uzmi od nekog pa pogledaj kako to funkcionise pa ako ti ne bude problem ta sporost telefona onda ga uzmi.

#4 cromodora

cromodora
  • Members
  • 625 posts

Posted 15 August 2007 - 13:11

Potpuno se slažem sa mrvom u delu da sve što se kupuje treba prvo i isprobati...ukoliko je kod nas to potpuno i izvodljivo...moram priznati da ima gomila oprečnih mišljenja što se tiče ovog telefona dosta njih ga kude ali isto toliko i hvale...kapiram da treba odrediti konkretno šta ti treba od telefona tj.kakva su ti očekivanja,ako si u fazonu da ti treba za razgovore,sms,nešto web-a i možda pride checkiranje e-maila onda je moja preporuka da kupiš neki brži i jeftiniji model ima brdo telefona u cenovnom rangu od 200 evrića koji će potpuno da zadovolje te potrebe bez ikakve sumnje.Meni lično su potrebni pdf,word čitači i editori,bitan mi je e-mail pogotov push mail funkcija i ostale office i business aplikacije koje se mogu napakovati na njega,jedino je to razlog koji me navodi da se opredelim za njega mada možda je korisno i kupiti neki PDA plus normalan telefon....sve zavisi od preferencija i ukusa...potraži takođe malo i na netu reviews i komentare katkad mogu biti od pomoći mada bi se suzdržavao da dajem konačni sud samo prema komentarima i reviews kao što prethodno rekoh ti ćeš koristiti telefon i prema tvojim potrebama i prilagoditi kupovinu.

#5 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 15 August 2007 - 16:09

Odlican je telefon, ali uz obavezno updatovanje software-a.
Puno funkcija, sasvim solidna brzina, baterija sasvim ok.

Ako ne updatujes software imaces more problema i pozeleces da ga bacis sa mosta.

#6 Mrva

Mrva
  • Members
  • 298 posts

Posted 16 August 2007 - 01:29

QUOTE(cromodora @ 15 Aug 2007, 14:11) <{POST_SNAPBACK}>
kapiram da treba odrediti konkretno šta ti treba od telefona tj.kakva su ti očekivanja

Upravo to.
Meni ti ozbiljniji radovi na telefonu nisu potrebni tako da nije bilo potrebe da se nerviram sa tim telefonom. smile.gif

#7 cromodora

cromodora
  • Members
  • 625 posts

Posted 16 August 2007 - 10:48

QUOTE(Mrva @ 16 Aug 2007, 02:29) <{POST_SNAPBACK}>
Upravo to.
Meni ti ozbiljniji radovi na telefonu nisu potrebni tako da nije bilo potrebe da se nerviram sa tim telefonom. smile.gif

Pa eto dao si siže u apr reči što se tiče kupovine telefona.
To je prva stavka,da profilišeš šta očekuješ i šta ti treba...veliki broj ljudi(bez uvrede) kupi takav telefon zato što je u tom trenutku "najnovoji","najnapredniji"itd....,a generalno ne iskoristi na njemu 10% onoga šta može da pruži.
Ako telefon služi za telefoniranje i sms ne vidim razlog za nečim boljim od 5110 smile.gif

#8 Mrva

Mrva
  • Members
  • 298 posts

Posted 16 August 2007 - 12:39

QUOTE(cromodora @ 16 Aug 2007, 11:48) <{POST_SNAPBACK}>
veliki broj ljudi(bez uvrede) kupi takav telefon zato što je u tom trenutku "najnovoji","najnapredniji"itd....,a generalno ne iskoristi na njemu 10% onoga šta može da pruži.
Ako telefon služi za telefoniranje i sms ne vidim razlog za nečim boljim od 5110 smile.gif

Prepoznajem se ovde, ali naravno, ne shvatam to kao uvredu. smile.gif
Sad nosim nokiu 6300 koja od opcija nema nista, nema cak ni symbian, ali spolja odlicno izgleda i odradjuje posao.